کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رفتار توییتری ترامپ ، ناقض قانون اساسی آمریکا است

رفتار توییتری ترامپ ، ناقض قانون اساسی آمریکا است. یک سازمان مدافع آزادی بیان در آمریکا ترامپ را متهم کرد، با مسدود کردن راه دسترسی کاربران منتقد، آزادی بیان را که در متمم اول قانون اساسی آمریکا تضمین شده نقض کرده است. امکان پیگیری حقوقی این موضوع مشخص نیست.

رفتار توییتری ترامپ

رفتار توییتری ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، به مجادله‌انگیز بودن شهرت دارند. حالا اما نامه‌ی یکی از نهادهای مدافع آزادی بیان آمریکا در روز سه‌شنبه (۱۶ خرداد/ ۶ ژوئن) که به ترامپ نوشته شده، نشانگر آن است که نه تنها محتوای توییت‌های رئیس‌جمهور که رفتارهای توییتری او نیز برای ناظران پرسش‌برانگیز است.

در این نامه از ترامپ خواسته شده دسترسی آن دسته از کاربران توییتر را که اخیرا دسترسی‌شان به صفحه توییتر او (@realDonaldTrump) مسدود شده است، مجددا آزاد کند. در این نامه مسدود کردن دسترسی کاربران به صفحه ترامپ در توییتر مصداق نقض قانون اساسی آمریکا خوانده شده است.

به گزارش رویترز، اخیرا دسترسی تعدادی از کاربرانی که در پاسخ به توییت‌های ترامپ از او و عملکردش انتقاد کرده یا او را به تمسخر گرفته‌اند ‍مسدود (block) شده است. با محدودیتی که برای این افراد ایجاد شده، آن‌ها امکان مشاهده پاسخ‌هایشان به ترامپ یا ادامه گفتگو با آن‌ها از سوی دیگر کاربران توییتر غیرممکن شده است.

موسسه “نایت فرست امندمنت”  (Knight First Amendment Institute) که در دانشگاه کلمبیا نیویورک فعالیت دارد، اعلام کرده که مسدود کردن دسترسی کاربران ضدیت با آزادی بیان عمومی است که رعایت آن در متمم اول قانون اساسی آمریکا به صراحت تضمین شده است.

کاخ سفید و کمپانی توییتر واکنشی به این نامه نشان نداد‌ه‌اند. اریک گلدمن، محقق قوانین اینترنت از دانشگاه حقوق سانتاکلارای آمریکا، به رویترز می‌گوید که اگر قرار باشد موسسه “نایت فرست امندمنت” از ترامپ شکایت حقوقی تنظیم کند، واکنش ترامپ می‌تواند این باشد که اعلام کند این حساب توییتری شخصی اوست و به این طریق شکایت را خنثی کند. با این‌همه او چنین استدلال احتمالی از سوی ترامپ را با توجه به شهرت جهانی حساب توییتری‌اش “خنده‌دار” دانست

موسسه “نایت فرست امندمنت” البته می‌گوید که علیه هر دو حساب توییتری رسمی و شخصی ترامپ می‌توان شکایتی یکسان طرح کرد. حساب رسمی توییتر رئیس‌جمهورهای آمریکا  @POTUS است که ترامپ از آن نیز استفاده می‌کند. کارشناسان تا کنون بارها محتوای توییتر ترامپ را از لحاظ حقوقی غیرقابل دفاع خوانده‌اند.

در نامه موسسه “نایت فرست امندمنت” آمده است که ترامپ چندین حساب توییتری از آن میان حساب توییتری @AynRandPaulRyan و @joepabike که یکی متعلق به یک ترانه‌سرا و دیگری متعلق به یک نویسنده است را نیز مسدود کرده است.

هولی ارایلی، ترانه‌سرا، پیش از این گفته بود: «تمام دنیا مثل پاپ که از دیدار با ترامپ معذب بوده، در ارتباط با ترامپ معذب‌اند.” این توییت به مسدود شدن دسترسی او منجر شد. سایت جوزف ام. پاپ، نویسنده و دوچرخه‌سوار حرفه‌ای، نیز تنها به این خاطر مسدود شد که ترامپ را “رهبر جعلی” خواند. جعلی عنوانی است که ترامپ عموما برای اخبار و گزارش‌های مخالف خود به کار می‌برد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

رفتار توییتری ترامپ ، ناقض قانون اساسی آمریکا است


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی