کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ نکته درباره رسیدن به موفقیت از نظر موسس شرکت مازو

با تکامل پرشتاب فرهنگ کار و ایجاد گستردگی در چهره‌ی کارآفرینان یا رهبران سازمان‌ها، به گونه‌ای که روز به روز بر تعداد آدم‌هایی که به دنبال آزادی و کنترل بر زندگی و معیشت خود هستند افزوده می‌شود، بسیاری از آدم‌ها با تعجب به این موضوع فکر می‌کنند که چگونه این کارآفرینان و رهبران به موفقیت می‌رسند؟‌ در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا نکات جالبی درباره رسیدن به موفقیت از نظر موسس شرکت مشهور Mazu جانیس تیلور را بدانید.

رسیدن موفقیت از نظر موسس شرکت مازو

چگونگی رسیدن به موفقیت

۱. آگاهی از امکان رسیدن به موفقیت

رسیدن به موفقیت خیلی سرگرم کننده است؛ با این حال، هرگز احساس نکرده‌ام که دقیقا به چنین لحظه‌ای رسیده باشم! بدی‌ها و خوبی‌های زندگی یک کارآفرین همگی در پیگیری بی‌امان و مداوم هدف خلاصه می‌شوند. بنابراین، پس از سال‌ها جستجوی موفقیت، تصمیم گرفته‌ام فقط عاشق فرایند کشف روزانه‌ی مسیرهای رسیدن به موفقیت باشم. هر روز دربردارنده‌ی یک چالش جدید برای مبارزه با این اژدهای بزرگ، و جشن گرفتن پیروزی در این مبارزه و زنده ماندن است.

در این روزهای اخیر، کسب و کارم مملو از این برخوردها و مبارزات نزدیک بوده است، و من قصد دارم به علاقه‌مندی اصلی‌ام، یعنی خدمت در صنعت غذایی و رستوران بازگردم؛ با این حال، همان‌طور که گفتم، ناگهان اتفاق معجزه‌آسایی افتاد. این اتفاق همین فرایند و رسیدن به موفقیت در این فرایند است.

۲. چه هنگام موفقیت در تضاد با زندگی قرار می‌گیرد

به نظر من، سخت‌ترین بخش استفاده از ظرفیت‌های زندگی برای حل یک مشکل بزرگ آگاهی یافتن از این مسئله است که چه هنگام باید این فرایند را متوقف کرد. چه زمان باید اجازه داد زندگی این فرایند را با خود پیش ببرد.

همین مسئله، در خانه، به دخترهای‌ام نشان داده است که رسیدن به آرزوها امکان‌پذیر است، این آرزوها رایگان به دست نمی‌آیند. باید با اراده‌ی قوی تمام کارهای لازم را پرورش ذهن خود انجام دهید تا ذهن‌تان باز شود؛ به این ترتیب، برای حل مشکلات می‌توانید از قدرت تخیل‌تان استفاده کنید.

دخترهای من اکنون می‌دانند برای تحقق یک رویا باید چه کارهایی انجام دهند و آن‌ها از صمیم قلب متوجه شده‌اند، “‌آری! حتی یک زن هم می‌تواند آرزوهایی داشته باشد که مغایر یا فرهنگ فعلی جامعه باشند.‌”‌ من به عنوان یک مادر به شکل باورنکردنی حس وظیفه و تعهدی را در خود احساس می‌کنم که باید فرایند رسیدن به موفقیت و هم‌چنین، لذت ناشی از رسیدن به این جایگاه را به دخترهای‌ام نشان دهم.

۳. دیگران چه برداشتی از موفقیت شما دارند

از نظر من، موفقیت لزوما ربطی به داشتن پول، خانه، ثروت، یا هیچ چیز خارجی ندارد.

سال‌ها پیش، من با فقر و نداری بزرگ شدم؛ مادرم هم‌زمان ۳ جا کار می‌کرد و من، در سال‌های جوانی‌ام، با تمام وجود باور داشت فقط در شرایطی می‌توانم کاملا شاد باشم که بتوانم پول در بیاورم. به این ترتیب، پول در آوردم و هم‌چنان همان حس اندوه همیشگی در دل‌ام پا بر جا بود.

بعدها، کشف کردم که وجود تمام مشکلاتی که با آن‌ها دست و پنجه نرم کرده‌ام، حکمتی داشته‌اند که من با تمام وجود بتوانم درک کنم، احساس کنم، و متوجه شوم که برای حل مشکلات آفریده شده‌ام.

من باور دارم، هر آدمی به صورت ذاتی دارای یک مشکل / هدف است که فقط وی می‌تواند با استفاده از قوه‌ی تخیل‌اش آن را حل کند. من با استفاده از درک عمیق این مسئله و احساس رضایت ناشی از آن متوجه شده‌ام، به این دلیل در این دنیا هستم که چنین مشکلی را حل کنم. این حس شاید آن‌چنان جذاب نباشد، ولی عمیقا رضایت‌بخش است.

مطلب مرتبط: ۵ نکته درباره رابطه موفقیت و پول از نظر دیناردی مدیر شرکت Nextiva

۴. انگیزه برای موفقیت

عمدتا مرگ. شاید خیلی ترسناک به نظر برسد، ولی به فکر کردن به آن واقعا متوجه می‌شوم زمان من در این دنیا محدود است.

سال‌های زیادی را با غم و اندوه سپری کردم، و به خاطر شرایط زندگی‌ام در خود فرو رفته بودم. من اکنون با تمام وجود می‌دانم به این دلیل از تمام آن مشکلات عبور کردم تا برای آینده کاملا آماده و قوی شوم.

مطلب مرتبط: چشم انداز اندازه گیری موفقیت از زبان نویسنده کتاب سه ماهه پنجم

من شاهد اتفاقات زیادی در زندگی‌ بوده‌ام؛ به همین خاطر با تمام وجود نمی‌خواهم حتی یک روز از زندگی‌ام را هدر بدهم. وقتی احساس می‌کنم در این دنیا فناپذیر هستم، قدر لحظه لحظه‌ی زندگی‌ام را می‌دانم. بنابراین، اگر زندگی به این معنی است که باید خودت را از بدترین منجلاب‌ها خارج کنی، این کار را انجام بده. من برای انجام این کار آماده شدم؛ بنابراین، توانستم با دست پر و با امکاناتی که از همین زندگی دریافت کردم به جنگ مشکلات بروم.

آخرین کاری که دل‌ام می‌خواهد انجام بدهم این است که این دنیا را با دست پر ترک کنم؛ یعنی بدون آن‌که دیگر مجبور باشم هر روز به سختی تلاش کنم، زندگی نتیجه‌ی تلاش‌های گذشته‌ام را به من بدهد. سرتاسر زندگی مانند یک بازی است، ولی خیال‌ام راحت است که وقتی بازی من به پایان می‌رسد، من به شکل کامل و با تمام وجود در این بازی موفق بوده‌ام.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: lifehack

۴ نکته درباره رسیدن به موفقیت از نظر موسس شرکت مازو


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی