کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رسوایی مزاحمت های جنسی برای زنان در پارلمان اروپا

با افشای رسوایی بزرگ آزارهای جنسی هاروی واینستین، یکی از بزرگ‌ترین تهیه‌کنندگان فیلم در هالیوود، اکنون رسوایی مزاحمت های جنسی برای زنان در پارلمان اروپا موضوع رسانه‌ها شده است.

رسوایی مزاحمت های جنسی برای زنان در پارلمان اروپا

رویکردهای سکسیستی در پارلمان اروپا تازگی ندارد. نمونه روشن در این باره نظر یانوش کروین میکه،  سیاست‌مدار لهستانی و نماینده این کشور در پارلمان اروپا است که به اظهارنظرهای بی‌پرده در فضای عمومی شهرت دارد.

یانوش کروین میکه، چندماه پیش در ارتباط با موضوع برابری زنان و مردان، در دفاع از “حقوق کمتر زنان نسبت به مردان” دلیل آورد که زنان “ضعیف‌تر، کوچک‌تر و احمق‌تر” از مردان هستند.البته پارلمان اروپا به خاطر همین نظرها، یانوش کروین میکه را جریمه مالی سنگینی کرد. اما باید گفت که این سیاست‌مدار لهستانی با این دیدگاه‌های ضدزن در پارلمان اتحادیه اروپا تنها نیست و ابعاد این مشکل بزرگ اجتماعی بسیار عمیق است.

هم اینک، چند رسانه اروپایی، از جمله مجله “پولیتیکو” و “ساندی تایمز” در بریتانیا، گزارش‌هایی  در باره ده‌ها مورد مزاحمت جنسی زنان در پارلمان منتشر می‌کنند.

این گزارش‌ها به طور عمده به زنانی اشاره می‌کنند که در پارلمان اتحادیه اروپا توسط مردان نماینده، دستمالی شده‌اند. گفته شده است که نمایندگان مرد پارلمان اتحادیه اروپا در مواردی در ازای به دست آوردن شغل یا رسیدن به خواست سیاسی زنان، با آنها لاس زده یا از آنها تقاضای رابطه جنسی کرده‌اند.

سوءاستفاده از نفوذ سیاسی و مزاحمت های جنسی برای زنان در پارلمان اروپا

خانم تری راینتکه، نماینده فراکسیون حزب سبزها در پارلمان اتحادیه اروپا می‌گوید امری عجیب نیست که قربانیان مزاحمت‌ها و تقاضاهای جنسی در پارلمان اروپا نام خود را پنهان کنند و کمیسیون شکایت‌های پارلمان نیز به طور رسمی از این ماجرا بی‌خبر باشد.

نماینده فراکسیون حزب سبزها در پارلمان اتحادیه اروپا توضیح می‌دهد که بسیاری از این قربانیان کارمندان زیردست این مردان هستند. آنها این مزاحمت‌ها را گزارش می‌دهند، اما حاضر نیستند نام خود را بیان کنند، “زیرا می‌هراسند که در صورت افشای نام‌شان شغل خود را از دست بدهند یا به گونه‌ای دیگر تنبیه شوند.”

به نظر می‌رسد که شیوه مزاحمت جنسی همواره ثابت است: مردانی که قدرت سیاسی دارند یا دست‌کم فکر می‌کنند که چنین قدرتی دارند، از زنان در اشکال مختلف سوءاستفاده ‌‌جنسی می‌کنند و باور دارند که به خاطر نفوذشان مورد بازخواست قرار نمی‌گیرند.

به اعتقاد خانم تری راینتکه که خودش نیز تجربه مزاحمت جنسی را دارد، هر زنی در پارلمان اروپا می‌تواند دست‌کم نام دو مرد را بیان کند که از نفوذ سیاسی خود برای طرح رابطه جنسی استفاده کرده است.

او اما می‌خواهد مدارک محکمی در این باره تهیه شود تا بعد بتوان برای اقدامات مشخص تصمیم گیری کرد.

پارلمان اروپا قرار است چهار‌شنبه (۲۵ اکتبر/سوم آبان) در نشستی به این موضوع رسیدگی کند. نمایندگان حزب سبزهای آلمان خواسته‌اند که زنان در صورت افشاگری، از نظر حقوقی پشتیبانی شوند.

آنتونیو تاجانی، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا اعلام کرد که از شنیدن این اتهامات به شدت تکان خورده شده است. با این همه، او حاضر نیست یک کمیسیون ویژه در پارلمان اتحادیه اروپا،  بررسی این اتهامات را به عهده گیرد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

رسوایی مزاحمت های جنسی برای زنان در پارلمان اروپا


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

  1. یاسین گفت:

    اینا الکیه اونا چشم و دل سیرن مثل ما نیستند که دست به این کارها بزنن!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی