کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رتبه بندی بازیگران خوش‌پوش فیلم‌های جیمز باند

جیمز باند نام شخصیت داستانی جاسوسی می‌باشد که در سال ۱۹۵۲ توسط نویسندهٔ انگلیسی، یان فلمینگ خلق شده است و در دوازده رمان، دو داستان کوتاه و مجموعه‌ای از فیلمهای سینمایی حضور می‌یابد.  همه بازیگرانی که نقش جیمز باند را بازی کرده اند، ردی از خوش‌پوشی بر این نام برجای گذاشته‌اند. هر کدام از آنها با پوششی که از جنس مُد رایج زمانه‌شان بود، در دهه خودشان معیاری برای خوش‌تیپی به شمار می‌آمدند.

قضاوت اینکه کدام یک از این جیمز باند‌، خوش‌پوش‌ترین است، تقریبا ناممکن است. اما در هر صورت ما دست به این قضاوت زدیم. ما تصمیم گرفتیم که خوش‌پوش‌ترین باند‌ها را در بستری امروزین، رتبه‌بندی کنیم تا دریابیم که کدام‌یک از ۰۰۷‌ها از پس آزمون فوت‌و‌فن‌های مُد امروز برمی‌آیند.

این رویکرد قرن ۲۱امی، خود‌به‌خود یک بی‌انصافی بزرگ در حق لباس چین چینی جورج لزنبی، به حساب می‌آید. با این وجود ما این کار را انجام می‌دهیم…

۶. راجر مور

جیمز باند

ما با قرار دادن راجر مور در جایگاه ششم، به هیج وجه منظورمان این نیست که جیمز باندی که او نقشش را ایفا کرد، خوشتیپ نبود. باز هم می‌گوییم که همه باندها خوشتیپ هستند_و البته همه آنها فرزند زمان خود هستند.

متاسفانه، تیپ او در ۱۹۷۰ کمی پدربزرگی بود. کروات‌های پهن و طرح‌دار، کت‌های اسپرت طرح‌دار، تصویر جذابی از جیمز باند ارائه نمی‌کنند.

۵. تیموتی دالتون

5-timothy-dalton.jpg

جیمز باندی که تیموتی دالتون نقش آن را ایفا می‌کرد، همه لباس‌های مناسب را به تن داشت، از تاکسیدوها تا کت‌های یقه‌بلند. اما زمانی که آنها را به تن می‌کرد، چنگی به دل نمی‌زد.

در هر صحنه‌ای از فیلم که کت و شلوار به تن داشت، او اینطور به نظر می‌آمد که ترجیح می‌داد لباس رزم به تن می‌داشت. دالتون با لباس‌های رسمی همچون لباس‌های فُرمی برخورد می‌کرد که بی‌صبرانه در انتظار درآوردن آنها بود.

۴. پیرس برازنان

4-pierce-brosnan.jpg

جیمز باند با بازی پیرس برازنان، به خوبی می‌دانست که چگونه کت و شلوار به تن کند. متاسفانه آنها بیشتر او را شبیه یک شخصیت مهم و تاثیر‌گذار بین‌المللی درآورده بودند تا مامور مخفی بریتانیا که کمی هم دیوانه است.

او با تاکسیدو کمی بیشتر به دل می‌نشست_ولی هنوز هم همچون مامور اجرایی مراسم خیریه بود تا جاسوسی که فعالیتهای سرّی انجام می‌دهد.

۳. جورج لزنبی

3-george-lazenby.jpg

ما درباره جورج لزنبی اندکی به تناقض رسیده‌ایم.

کت و شلوار کِرِم، پیراهن صورتی و کروات بافتنی‌اش به رنگ آبی تیره، خیلی به یک جیمز باند تمام عیار نزدیک است (بی باک، خوش‌تیپ، و اندکی جسور)، ولی پیراهن پُر‌چین شام اش، چیزی است که ما نمی‌توانیم با آن کنار بیاییم.

البته که تنها بازی لزنبی در نقش جیمز باند به نام “در خدمت سرویس مخفی ملکه”، محصول اواخر دهه ۶۰ میلادی است، ولی چنین چیزی در سال ۲۰۱۵ توجیه‌پذیر نیست.

۲. شان کانری

2-sean-connery.jpg

نخستین باند، یکی از بهترین پوشش‌ها را هم دارد. هم کت و شلوار سه-قطعه‌ای خاکستری و هم ژاکت سفید رنگ شام، اکنون علامت‌های تجاری این نسخه کوتاه مدت باند هستند_علامت‌های تجاری که تنها کانری با آن تصویر از‌خود‌راضی‌ای که از ۰۰۷ نشان داد، می‌توانست به آنها بپیوندد.

کانری با ایفای این نقش، با تکبری که تا به امروز ویژه خودش بوده و خونسردی‌ای که بی‌هیچ زحمتی از خود نشان می‌داد، پوشش جیمز باند را از آن خود ساخت. آن لباس‌ها معرف او نیستند ولی به او کمک کردند که کار را برای بازیگرانی که در آینده نقش جیمز باند را بازی می‌کنند، بینهایت دشوار شود.

تنها ضعف او، لباس ورزشی حوله‌اش بود که کمتر شناخته شده است.

۱. دنیل کرِگ

1-daniel-craig.jpg

جیمز باندی که دنیل کرِگ نقش آن را بازی می‌کند، پاسخی امروزی به ۰۰۷ زمان کانری است. او به هر فضایی که در ایفای نقش می‌نماید، با آرامش و بی‌هیچ نگرانی می‌نگرد، انگار که به طرزی فوق العاده به این سبک زندگی خو گرفته است.

تنها برتری او بر کانری، امروزی بودن اوست. تام فورد به خوبی از پس ایفای نقش باند که کرِگ انجام داده، برآمده است. کت و شلوار موزون او توازنی تمام‌عیار از خیاطی مدرن و سبک کلاسیک باند است.

افزون‌بر‌این، هیچ جیمز باندی همچون باندِ کرِگ، یک تاکسیدو را بی‌نقص به تن نکرده است.

موافق نیستید؟ در بخش دیدگاهها چرایی آن را به ما بگویید.

 

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازدهـ محمد حسین میرهاشمی

منبع:بیزینس اینسایدر

 

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی