کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رتبه ایران :رتبه بندی بین المللی ایران در ۹ دسته موضوعات مهم جهان

ایران یکی از بزرگ ترین اقتصادها در خاور میانه است و یکی از بزرگ‌ترین جمعیت‌ها را با ۸۰۸۰۰۰۰۰ نفر دارا است. در این مقاله کاربردی رتبه ایران و درواقع رتبه بندی بین المللی ایران در ۹ دسته موضوعات مهم جهان را می خوانیم.

رتبه ایران

ایران تاریخ ۲۵۰۰ ساله‌ای دارد که به زمان هخامنشیان باز می‌شود. کشور ما همواره به دلیل موقعیت استراتژیکی که در خاور میانه دارد و ذخایر فراوان نفتی و دیگر منابع طبیعی، مورد علاقه‌ی قدرت‌های جهانی بوده است. اما پس از انقلاب ۱۳۵۷ دولتهای غرب از فهمیدند که تلاش برای به‌دست گرفتن کنترل ایران بیهوده است و کشور ایران تبدیلبه یک جمهوری اسلامی قدرتمند شد.

اقتصاد ایران در درجه‌ی اول متکی به صادرات نفت و گاز است – کشور ما ۹ درصد از ذخایر نفت جهان را در اختیار دارد – اما کشاورزی، صنعت و خدمات قابل‌توجهی نیز دارد. تحریم‌های بین‌المللی اعمال شده به دلیل برنامه هسته‌ای ایران، در سال ۲۰۱۶ بر اساس توافقی با هدف محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای توسط سازمان ملل متحد برداشته شد، اما اقتصاد  کشور ایران به دلیل این سابقه‌ی انزوا به شدت آسیب دیده‌است. تورم و بیکاری هنوز هم نگرانی‌های بزرگی در کشور ما به حساب می آید.

مطلب مرتبط: ۱۰ بلندترین برج جهان : شامل برج میلاد ایران

درباره فرهنگ ایران هم باید این نکته مهم را ذکر کرد که فرهنگ ایرانی توسط ادبیات کشور ما شکل گرفته‌است. آثار شاعران فارسی نظیر حافظ و مولانا و برخی دیگر اغلب جایی در قفسه‌های کتاب اکثر خانواده های ایرانی یافت می شود و الهام‌بخش بخش نویسندگان مدرن کشور هستند. ایران همچنین برای صنعت فیلم، فرش اعلی و معماری قابل‌توجه مساجد، مدارس، زیارتگاه‌ها و کاخ‌ها در سطح بین‌المللی مورد تحسین قرار گرفته‌است.

مطلب مرتبط:۱۶ زیباترین و طولانی ترین پل معلق جهان :شامل یک پل در ایران

ایران علاوه بر مشکلات اقتصادی، با قاچاق جنسی، اعتیاد به مواد مخدر و فساد نیز دست و پنجه نرم می‌کند. ایران یکی از اعضای موسس سازمان کشورهای صادر کننده نفت است و در چند سازمان بین‌المللی دیگر، از جمله سازمان ملل متحد عضویت دارد.

رتبه ایران

رتبه ایرانایرانایران
ایرانرتبه ایرانرتبه ایرانرتبه ایرانرتبه ایرانایران


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: usnews

رتبه ایران :رتبه بندی بین المللی ایران در ۹ دسته موضوعات مهم جهان

رتبه ایران

رتبه بندی بین المللی ایران


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی