کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رتبه‌ی بیکاری ایران در جهان

 نرخ‌ بیکاری ایران طی سال گذشته بر اساس  آمار صندوق بین المللی پول که در پایگاه داده‌های گزارش چشم انداز اقتصادی جهان منتشر شده است افزایش داشته است.

صندوق بین المللی پول

نرخ‌ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۰.۶ درصد اعلام شده بود که بر اساس برآوردهای صندوق بین المللی پول این رقم در سال ۲۰۱۵ به ۱۰.۸ درصد افزایش داشته است.

با وجود افزایش نرخ‌ بیکاری ایران در سال گذشته، جایگاه ایران در رده بندی جهانی از این نظر بهبود داشته است. ایران در بین ۱۰۶ کشور جهان از نظر نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۵ رتبه‌ی ۲۴ را بدست آورده است.

ایران در سال 2014 با نرخ بیکاری 10.6 درصدی در رتبه‌ی ۳۱ جهان قرار گرفته بود که بر این اساس رتبه ایران از نظر نرخ بیکاری در سال گذشته(2015) 7 پله بهبود داشته است.

بوسنی و هرزگوین با نرخ بیکاری 27.7 درصدی بالاترین نرخ‌بیکاری را در بین کشورهای جهان طی سال گذشته داشته است. مقدونیه با بیکاری 27.2 درصدی و آفریقای جنوبی با بیکاری 25.3 درصدی به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش برخی کشورهای صنعتی و اروپایی نرخ‌بیکاری بیشتری نسبت به ایران در سال 2015 داشته اند. از جمله این کشورها عبارتند از اسپانیا با نرخ بیکاری 22 درصدی، یونان با نرخ بیکاری 25 درصدی و ایتالیا با نرخ بیکاری 11.8 درصدی.

فرانسه نیز با نرخ بیکاری 10.3 درصدی تنها یک پله پایین‌تر از ایران قرار داشته و رتبه 25 را در بین کشورهای جهان از نظر نرخ بیکاری قرار داده است.

نرخ بیکاری برخی کشورهای دیگر عبارت است از: ترکیه 10.2 درصد، فنلاند 9.3 درصد، سوئد 7.4 درصد، اندونزی 6.1 درصد، روسیه 5.5 درصد، آمریکا 5.2 درصد، آلمان 4.6 درصد، مصر 12.8 درصد، الجزایر 11.2 درصد، فبرس 15.3 درصد.

کمترین نرخ بیکاری نیز مربوط به تایلند گزارش شده است. نرخ بیکاری این کشور در سال 2015 بالغ بر 0.877 درصد اعلام شده است.

سایت کسب و کار بازده

منبع : IMF

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی