کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ بهترین راه های موفقیت در زندگی که همه باید بشناسند

پیمودن مسیر خوشبختی و موفقیت به کسب دانش نیاز دارد. اینکه شما مهمترین گام های موفقیت در زندگی و کسب و کار را بشناسید و بتوانید گام های درست و اصولی بردارید. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا درباره ۸ بهترین راه های موفقیت در زندگی که همه باید بشناسند سخن بگوییم.

بهترین راه های موفقیت در زندگی

بهترین راه های موفقیت در زندگی

۱. به استقبال موفقیت بروید

ما اگر منتظر وقت مناسب، مکان مناسب، و شخص مناسب باشیم تا به موفقیت برسیم خودمان را گول زده‌ایم، چون  فرصت را باید پیدا کرد، نه این که فرصت شما را پیدا کند. بهترین راه های موفقیت در زندگی رفتن

۲. از عوامل حواس پرت تان دوری کنید

برخی ایمیل‌ها و‌، پیام‌ها ،می‌توانند به استرس شما بیفزایند و یا توجه شما را به چیز‌های غیر ضروری جلب کنند. پس از آن‌ها دوری کنید تا پایان روز که بیش‌تر امور مهم خود را انجام داده‌اید و از انرژی و انگیزه‌ی خود بهره کافی برده‌اید.

۳. هر شب کارهایتان را برنامه ریزی کنید

افراد موفق هر شب به فهرست کار‌هایی فکر می‌کنند که قرار است فردا انجام دهند. شما باید فهرستی از کار‌هایی تهیه کنید که قرار است فردا انجام دهید. اکثر افراد موفق که درچند سال اخیر با آن‌ها مصاحبه کرده‌ام به من می‌گفتند که آن‌ها هر شب فهرستی از کار‌هایی را که قرار است فردا انجام دهند تهیه می‌کند و این باعث می‌شود  برنامه‌ی مشخصی برای فردا داشته باشند و آن شب بتوانند خواب راحتی داشته باشند و فردا با انرژی کافی به انجام کارها بپردازند.

۴. سخت کوشی پیشه کنید

برای رسیدن به موفقیت، باید هر روز را به عنوان فرصتی برای اصلاح، تبدیل شدن به یک آدم بهتر، و نزدیک شدن – ولو اندکی – به اهداف‌تان تصور کنید. در نگاه اول، به نظر می‌رسد سخت‌کوشی و کار زیاد، با توجه به مشغله‌‌های کاری زندگی در جوامع مدرن، تقریبا غیر ممکن باشد. ولی نکته‌ی مثبت و بهترین دستاورد سخت‌کوشی این است که هر چه دستاوردهای‌تان بیش‌تر شود، به چیزهای بیش‌تری فکر می‌کنید و دل‌تان می‌خواهد به جایگاه‌های بالاتری برسید. بنابراین، تا وقتی که هم‌چنان تشنه‌ی رسیدن به موفقیت باقی بمانید، همیشه قدرت درونی‌تان برای رسیدن به اهداف بالاتر حفظ خواهد شد.

۵. از آدم‌های سمی دوری کنید

آدم‌های موفق به یک مفهوم ساده اعتقاد دارند: “شما میانگینی از 5 آدم هستید که وقت‌تان را با آن‌ها می‌گذرانید.”

فقط به آن‌ فکر کنید در تاریخ معاصر – بعضی از موفق‌ترین شرکت ها توسط زوج‌های مستعد و خوش فکر تأسیس شده‌اند. استیو جابز و استیو زنیاک از اپل  در همسایگی هم زندگی می‌کردند. بیل گیتس و پال آلن از مایکروسافت در مدرسه‌ی آمادگی با هم آشنا شدند، و سرگئی برین و لری پیج از گوگل در دانشگاه استنفورد با هم آشنا شدند.

همان قدر که آدم‌های بزرگ به شما کمک می‌کنند به ظرفیت کامل‌تان برسید، آدم‌های سمی شما را با خودشان پایین می‌کشند. چه به علت اثر منفی‌نگری، خشونت، سندروم قربانی، یا فقط خل و چل بازی ساده باشد، آدم‌های سمی استرس و ستیزه‌جویی ایجاد می‌کنند و به هر قیمتی شد باید از آن‌ها دوری کرد.

اگر از موقعیتی که الان در زندگی دارید راضی نیستید و احساس می‌کنید در جا زده‌اید فقط به دور و برتان نگاه کنید. اغلب اوقات ، آدم‌هایی که شما را محاصره کرده‌اند ریشه‌ی مشکلات شما هستند.

“تا زمانی که خودتان را با آدم‌های درست و خوب محاصره نکنید، هرگز به اوج توانایی‌تان نخواهید رسید”.

۶. مثبت نگر باشید

زندگی همیشه بر وفق مراد شما نمی‌گذرد، ولی وقتی زندگی می‌کنید شما همان ۲۴ ساعت را دارید که دیگران دارند. آدم‌های موفق حساب وقتشا‌ن را دارند. به جای این‌که شکایت کنند از این که کارها چه طور می‌توانست انجام شود یا باید انجام می‌شد، به هر چیزی که باید قدردان آن باشند واکنش نشان می‌دهند. آن‌گاه بهترین راه‌حل موجود را می‌یابند، به مشکل یورش می‌برند، و آن را از سر راه بر می‌دارند.

وقتی منفی‌نگری از آدم‌های دیگر احساس می‌شود، آدم‌های موفق از آن‌ها با ایجاد محدودیت‌ها اجتناب می‌کنند و فاصله می‌گیرند. به این صورت فکر کنید:

“اگر شکایت‌کننده سیگار می‌کشد، می‌توانید تمام بعد‌ازظهر پیش او بنشینید و دود سیگار دست دوم استنشاق کنید.”

البته که نه، فاصله خواهید گرفت، و باید همین‌کار را با همه‌ی آدم‌های منفی انجام دهید.

یک راه عالی برای متوقف کردن آدم‌های شاکی و منفی این است که از آن‌ها بپرسید چگونه می‌توانید چیزی را که از آن شکایت می‌کنید درست و برطرف کنید. آن‌ها یا سکوت خواهند کرد یا بحث را به مسیری پرثمرتر می‌کشانند.

۷.  به رویاهای خود عشق بورزید

آیا کسی مارک کوبان را مجبور به سرمایه‌گذاری در مشاغل متعدد کرده است؟ آیا کسی بیل گیتس را برای نوشتن و شکستن کد‌های کامپیوتری تحت فشار قرار داده است؟هیچ سرمایه‌گذار موفقی هرگز مجبور به انجام دادن کاری نبوده است. آنها کاری را که انجام می‌دهند به آن عشق می‌ورزند و برای این کار از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

تنها عشق و علاقه و نیاز است که ما را به انجام کاری وا می‌دارد. بیل گیتس به خلق نرم افزار رایانه‌ای علاقه داشت و این تنها دلیلی بود که او را وا داشت تا با استفاده از کد‌های رایانه‌ای یک بازی خلق کند. وقتی شما به چیزی علاقه دارید برای رسیدن به آن همه تلاش خود را می‌کنید. اما اگر احساس کنید به انجام کاری مجبور هستید این کاری چیزی نیست که شما دوست دارید.

افراد موفق به رویا‌های خود عشق می‌ورزند. آنها هرگز احساس خستگی یا اجبار نمی‌کنند.

۸. فقط به موفقیت فکر کنید

وقتی ما شروع به انجام کاری می‌کنیم همواره مزایا و معایب آن را در نظر می‌گیریم ولی افراد موفق هرگز به برد و باخت فکر نمی‌کنند آنها تنها به علاقه‌ی خود اهمیت می‌دهند. آنها تمام تلاش خود را می‌کنند تا به هدف خود برسند به جای آن که با یک شکست کوچک نا‌امید بشوند.

ترسیدن از شکست اغلب انگیزه‌ی افراد را تضعیف می‌کند. ‌هرگز نپرسید اگر شکست بخورم چه می‌شود در عوض بپرسید اگر چیز بهتری خلق کنم چه اتفاقی می‌افتد؟ با علاقه و تعهد هر کسی می‌تواند کار‌ها را آن‌گونه که می‌خواهد پیش ببرد. نکته‌ی اصلی تلاش کردن و نا‌امید نشدن است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- پریسا جعفری

منبع: نیوزویک

۸ بهترین راه های موفقیت در زندگی که همه باید بشناسند


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی