کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ راه طبیعی ترک سیگار که معجزه می‌کنند

ترک سیگار برای افرادی که حتی مدت کوتاهی به آن اعتیاد داشته اند می تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. در این مقاله ما به شما ۶ راه طبیعی ترک سیگار معرفی میکنیم که واقعا معجزه می‌کنند. خوب است دوستان تان را هم از این گیاهان مطلع کنید و راه خوبی برای ترک سیگار به آنها نشان دهید.

۶ گیاه طبیعی ترک سیگار که معجزه می‌کنند

۱. فلفل قرمز

فلفل قرمز، این گیاه طبیعی ترک سیگار کمک می کند تا دستگاه تنفسی نسبت به تنباکو و محرک های شیمیایی دیگر موجود در سیگار بی حس شود و در نتیجه، میل فرد به کشیدن سیگار کمتر شود. فلفل قرمز سرشار از آنتی اکسیدان هم است و پوشش ریه ها را تثبیت می کند. طعم تند فلفل قرمز نیز میل کشیدن سیگار را کاهش می دهد. مصرف روزانه ی فلفل قرمز، همراه با غذا یا به صورت کپسول، به شما در مسیر ترک سیگار کمک می کند.

مطلب مرتبط:۲۰ دقیقه بعد از ترک سیگار چه اتفاقاتی در بدن‌تان می‌افتد

۲. جینگ سینگ

جنسینگ ، این گیاه طبیعی ترک سیگار به مقابله با اثرات منفی استرس کمک می کند. یکی از دلایل اصلی تمایل فرد به سیگار، رهایی از استرس است- و ترک سیگار، خود استرس آور است. مصرف جنسینگ به رفع استرس روزمره و همچنین استرس ناشی از ترک سیگار کمک می کند. جنسینگ علاوه بر رفع استرس، از ترشح دوپامین ناشی از مصرف نیکوتین و احساس سرخوشی بعد از کشیدن سیگار جلوگیری می کند. جنسینگ به پاکسازی بدن از سموم خطرناک و تخلیه ی سموم جمع شده در ریه ها کمک می کند.

۳. چای کوهی

اثرات تسکین دهندگی آن در کاهش استرس دوران ترک سیگار کمک می‌کند. در واقع با کمبود نیکوتین در بدن هنگام ترک سیگار نشانه‌هایی مانند استرس و اضطراب باعث ناراحتی افراد می‌شود. همانطور که نیکوتین در بروز افسردگی نقش دارد در بروز نشانه‌های آن یعنی اضطراب و استرس نیز مؤثر است. علف چای این نشانه‌ها را تسکین می‌دهد.

۴. لبلیا

لبلیا، این گیاه طبیعی ترک سیگار ماده‌ای به نام لوبلاین است که اثر نیکوتین را در بدن کاهش می‌دهد، به ویژه که به ترشح نوروترنسمیتر  دوپامین کمک می‌کند. لبلیا به صورت تنتور موجود است. معمولاً به مقدار ۲۰ تا ۶۰ قطره از تنتور سه بار در روز مصرف می‌شود. بهتر است از مقدار کم ۲ تا ۵ قطره شروع کنید و به تدریج مقدار آن را افزایش دهید. لبلیا به شدت سمی است و توصیه می‌کنیم که با نظر پزشک یا متخصص سلامتی از آن استفاده کنید.

افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا فشار خون بالا نباید از این گیاه استفاده کنند. زنان باردار و مادران شیرده و کودکان نیز نباید از این گیاه مصرف کنند.

مطلب مرتبط:چگونه سیگار را ترک کنم:۲۳ بهترین روش های ترک سیگار برای همه

۵.نعناع

نعناع از سبزیجات بسیار مفید است که مصرف بسیاری در آشپزی و خانه داری دارد. این سبزی پر خاصیت می تواند تهوع را بسیار سریع کاهش دهد. افرادی که سیگار را ترک می کنند گاهگاهی دچار حالت تهوع های بدی می شوند که نعناع به آنها کمک خواهد کرد.

۶. زنجبیل

عوارض ترک سیگار باعث می شود که بسیاری از افراد، آن را رها کنند. تهوع یکی از علائم ترک سیگار و نیکوتین است که می توان با استفاده از زنجبیل، آن را برطرف کرد. زنجبیل طبیعت گرمی دارد و اثر گرم کنندگی آن باعث افزایش تعریق و در نتیجه، خارج شدن سموم اضافی از بدن نیز می شود. با خارج شدن سموم خطرناک سیگار از بدن، فرآیند سم زدایی سیگار بهبود می یابد و ترک سیگار آسان تر می شود.

هم می توانید از کپسول های زنجبیل استفاده کنید و هم ریشه ی تازه ی آن را به طور مستقیم مصرف کنید (یا آن را به غذاها یا آب سبزیجات اضافه کنید). هر زمان که خواستید سیگاری روشن کنید، به جای آن، یک فنجان دمنوش بنوشید. این به بدن کمک می کند تا بتواند عادت جدیدی را جایگزین عادت قبلی (کشیدن سیگار) کند.

گیاه طبیعی ترک سیگار


تحریریه سایت کسب و کار بازده

۶ گیاه طبیعی ترک سیگار که معجزه می‌کنند

راه طبیعی ترک سیگار

هلث


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی