کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۱ ایده راه اندازی کسب و کار در کشورهای جهان در ۲۰۲۱

بسیاری از افراد علاقه دارند که در سایر کشورهای جهان کسب و کاری راه بیندازند و بتوانند کوله بار زندگی خود را به جای دیگری ببرند. راه اندازی کسب و کار در هر کشوری نیازمند دانستن قوانین و مقررات حاکم بر فضای کسب و کارآن کشور است. امابرخی از مساغل هستند که گذشته از ضوابط حاکم بر آنها در برخی کشورها به خوبی پیشرفت می کنند و درآمد خوبی هم خواهند داشت. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۲۱ ایده راه اندازی کسب و کار در کشورهای جهان در ۲۰۲۱ را بدانید. این ایده ها که در ۲۱ کشور جهان قابل پیاده سازی است با توجه به نیازها و امکانات موجود درآن کشورها به خوبی قابل پیاده سازی است.

۲۱ ایده راه اندازی کسب و کار در کشورهای جهان در ۲۰۲۱

۲۱ ایده راه اندازی کسب و کار در کشورهای جهان در ۲۰۲۱

۱. کسب و کار در حوزه‌ی سنگ‌های طبیعی در ترکیه

در فهرست بزرگترین تولید کنندگان سنگ قیمتی جهان ترکیه در جایگاه چهارم قرار دارد. نفیس ترین سنگ‌های موجود در ترکیه عبارتند از سنگ آهک، سنگ گرانیت، سنگ متورق، عقیق سلیمانی، ذغال سنگ نارس، و آندزیت و صدها سنگ دیگر. در نتیجه آغاز کسب و کار سنگ‌های طبیعی در ترکیه‌ی ایده‌ی بی نظیری است. کشور برای پیش برد این صنعت به سرمایه‌گذاران بیشتری نیاز دارد و در نتیجه همیشه از تازه واردان استقبال می‌کند

۲. کسب و کار مدیریت مراسم‌ها در عمان

عمانی‌ها اکثرا ثروتمند هستند و همیشه مراسم‌های خود را به بهترین شکل ممکن جشن می‌گیرند. به علاوه، رویدادهای مناسب در این کشور و در مواقع مختلف جشن گرفته می‌شوند. آن‌ها می‌خواهند که کسی مهمانی‌ها، رویدادهای ورزشی و جشن‌های‌شان را به طور منظم در این کشور مدیریت و برنامه ریزی کند. بنابراین، اگر در مدیریت و سازماندهی رویدادهای مختلف می‌توانید خوب عمل کنید پس این یک فرصت کسب و کاری عالی برای شما خواهد بود.

۳. راه اندازی رستوران در تایلند

روشن است که اگر گردشگران به سایر نقاط تایلند سفر کنند، آن وقت قطعا دلشان می‌خواهد برای خوردن غذا به رستوران بروند. سوای گردشگری، گرایش دیگری نیز در تایلند پا گرفته است که فرهنگ خوردن فست فود است. آدم‌ها آنقدر مشغول کار و ادارات هستند که وقت ندارند در آشپزخانه‌ها به آشپزی بپردازند. به همین منظور، دوست دارند برای خوردن غذا فست فود سفارش بدهند چون خیلی سریع‌تر و راحت‌تر آماده می‌شوند.

همچنین می‌توانید با سرمایه‌گذاری کم هم رستوران راه بیندازید. به این منظور، ممکن است لازم باشد مجوز را از مقامات غذایی محلی دریافت کنید. برای آنکه کسب و کارتان پیشرفت کند باید تخفیف و فروش‌تان را افزایش بدهید.

۴. کسب و کار مراقبت از سالمندان در آلمان

این کسب و کار شامل مسئولیت‌هایی در زمینه‌ی تامین مراقبت درست از آدم‌های مسن در آلمان است، و سر وقت به آن‌ها غذا و داروی درست دادن، بیرون بردن آن‌ها برای پیاده روی و …

این کسب و کاری است که به نوعی در شما رضایت قلبی و روحی نیز ایجاد می‌کند چون می‌دانید یک نوع کار معنوی نیز انجام می‌دهید. می‌توانید این کسب و کار را در مقیاس کوچک و با سرمایه‌ای کم شروع کنید.

۵. راه اندازی کافی شاپ در گرجستان

گرجستان در سرتاسر کشور مکان‌های حیرت‌انگیزی برای انواع مختلفی از موسسات دارد با نگرش‌های عالی و پتانسیل مشتریان زیاد در اماکن گردشگری. با سرمایه‌ی استارت آپ پائین و اشتیاق به تحویل خدمات عالی راه‌اندازی کافه‌ها یا رستوران‌ها در گرجستان تصمیمی عالی است چون گرجستان از کار کردن در حوزه‌ی اجتماعی و اماکن عمومی استقبال می‌کند، در نتیجه این کسب و کاری است که بازدید کنندگان زیادی را جذب خواهد کرد. این صنعت به ویژه برای مالکان کسب و کارهای کوچک بالقوه جالب است چون به سرمایه‌ی اولیه‌ی بزرگی نیاز ندارد و ثبت چنین کسب و کاری راحت است.

۶. کسب و کار بازاریابی اجتماعی در ژاپن

این یک کسب و کار مشاوره‌ای برای آدم‌های کسب و کار است. همین طور که خارجی‌ها بیشتر و بیشتر درباره‌ی چشم اندازهای تجاری بزرگ در ژاپن آگاهی به دست می‌آورند، کسب و کارهای جدیدی که توسط خارجی‌ها انجام می‌شوند به سرعت در این بخش از جهان گسترش و توسعه‌ می‌یابند. خب، سرمایه گذاران خارجی کمابیش با جالش سازگار شدن با اقلیم کسب و کاری در ژاپن و ارتباط خوب برقرار کردن با مشتریان روبرو هستند. به عنوان مشاور کسب و کار، کار شما آن است که به این کسب و کارها کمک کنید به سرعت به اهداف‌شان برسند و توصیه‌های کارشناسانه‌ای به آن‌ها بدهید درباره‌ی نحوه‌ی تشکیل یک نهاد کسب و کاری در ژاپن، نحوه‌ی مشتری یابی، افزایش فروش، و شناور ماندن در عرصه‌ی سخت رقابت.

۷. کسب و کار حوزه عکاسی در فرانسه

پیش‌بینی می‌شود فرانسه در سال‌های اخیر به یکی از قطب‌های اصلی استارتاپی اروپا تبدیل شود. اگر در زمینه‌ی عکاسی دانش و تجربه‌ی کافی دارید، می‌توانید در کشور فرانسه یک استارتاپ در حوزه عکس و عکاسی راه بیندازید و کسب و کار خوبی راه بیندازید. یک عکاس،‌ در واقع، فردی حرفه‌ای است که از هنر عکسبرداری با دوربین برخوردار است. عکاس‌ها معمولا به صورت آزاد کار می‌کنند، یا جهت انجام برخی کارهای خاص توسط فرد یا شرکتی استخدام می‌شوند.

۸. کسب و کار خدمات توسعه‌ی وب و طراحی در هند

هند یکی از بزرگترین صنایع آی تی جهان را دارد. سوای مرکز تماس در هند، گستره‌ی وسیعی از خدمات طراحی توسعه‌ی وب نیز وجود دارد. تعداد بسیار زیادی از فارغ التحصیلان در حوزه‌ی کسب و کارهای کوچک و امرار معاش وجود دارد. می‌توانید این مهارت‌ها را یاد بگیرید و خدمات خودتان را به بومی‌ها و همین طور مشتریان خارجی ارائه کنید.

۹. کسب و کار بیوتکنولوژی / زیست فناوری پر سنگاپور

سنگاپور با شور و حرارت در حال ارتقاء و توسعه‌ی صنعت فناوری است. دولت صدها میلیون دلار در خرج زیرساخت، تامین مالی تحقیقات، توسعه، و استخدام برترین دانشمندان بین المللی کرده است.

به علاوه، داوسازهای پیشتازی مانند GlaxoSmithKline و Pfizer در سنگاپور کارخانه‌هایی برپا کرده‌اند. بنابراین، فرصت‌های بسیار زیادی برای سرمایه گذاران در بخش بیوتکنولوژی وجود دارد. با وجود این، ورود به این عرصه و صنعت نیازمند داشتن پایه‌ی دانشی و اطلاعاتی عمیق و سرمایه‌ی هنگفت است.

۱۰. خدمات تحویل خوراکی‌های ارگانیک در اتریش

کسب و کار عالی دیگر که در وین یا سایر شهرهای بزرگ و تفرجگاه‌های گردشگری می‌توان راه اندازی کرد. در سال‌های اخیر، اتریشی‌ها واقعا به خوردن خوراکی‌های سالم ارگانیک علاقمند شده‌اند. چنین خوراکی‌هایی، اگر بتوان آن‌ها را با خدمات تحویل و اکثر مکان‌ها سفارش داد، می‌توانند به کسب و کاری موفق تبدیل شوند. گردشگران نیز می‌توانند از چنین خدماتی بهره مند شوند.

۱۱. کارواش سیار در قطر

تعداد وسایل نقلیه در قطر نسبت به سایر کشورها بسیار بیشتر است. به علاوه، جمعیت وسایل نقلیه نیز با سرعت بسیار زیاد در حال افزایش است. تقریبا هر خانواده‌ی بیش از یک خودرو دارد. بنابراین، شروع و راه اندازی کسب و کار کارواش سیار در قطر بسیار سودآور است. اداره‌ی کسب و کار کارواش سیار راهی هوشمندانه برای کسب درآمد عالی بدون ریسک در خطر افتادن سرمایه گذاری است.

۱۲. استارت آپ تعمیر کامپیوتر شخصی و گوشی تلفن همراه در مالزی

این می‌تواند نمونه‌ای عالی از کسب و کارهای کوچک در مالزی باشد. بیش از ۵۰٪ از بزرگسالان در مالزی صاحب کامپیوترهای شخصی یا گوشی هوشمند هستند. این یعنی فرصتی عالی برای این نوع کسب و کارها وجود دارد که می‌تواند به برطرف کردن مشکلات ابزارهای مختلفی مانند لپ‌تاپ، گوشی هوشمند، و … کمک کند. اکثر این آدم‌ها می‌خواهند وسایل مشکل دارشان تعمیر شود تا اینکه آن‌ها را دور بیاندازند. بنابراین اگر در تعمیر موبایل‌ها و سایر وسایل روز مهارت دارید بدانید که برای شروع چنین کسب و کاری در مالزی فرصتی بی نظیر خواهید داشت.

۱۳. آبگرم درمانی سیار در کانادا

اگر در حوزه‌ی خدمات آبگرم درمانی خبره هستید و پول زیادی برای سرمایه گذاری ندارید، به فکر راه اندازی یک آب گرم درمانی سیار در کانادا باشید چرا که ایده‌ی بسیار خوبی به شمار می‌رود. با وجود این، علاوه بر دانستن این هنر، لازم است توانایی شبکه سازی نیز داشته باشید تا بتوانید سود بیشتری ازاین کسب و کار به جیب بزنید.

۱۴. کسب و کار مربوط به قنادی در دبی

یکی از حقایق حیرت انگیز درباره‌ی جمعیت امارات متحده‌ی عربی آن است که آدم‌ها دوست دارند موقعیت‌های مختلف را جشن بگیرند. این موقعیت می‌تواند هر رویدادی باشد، جشن تولد، جشن موفقیت یا دستاورد، یا جشن مذهبی و …

کیک و سایر شیرینی‌ها اقلامی هستند که قطعا در هر جشن یا مهمانی به وفور سرو می‌شوند. در نتیجه اگر آشپزی‌تان خوب است و دوست دارید و علاقمند هستید قنادی بزنید پس این می‌تواند ایده‌ی کسب و کاری بسیار جالبی در شهر دبی باشد. همچنین می‌توانید پیش از راه انداختن خود قنادی خدمات دیلیوری و تحویل فوری را راه اندازی کنید. حتی اگر خانمی خانه دار هستید، این کسب و کار می‌تواند پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای‌تان ایجاد کند. در واقع این یک ایده کسب و کار خانگی عالی در امارات است که می‌توانید با سرمایه‌ی کمی آن را شروع کنید.

۱۵. کسب و کار مبلمان در روسیه

طبق برآوردها، گسترده‌ترین پهنه‌ی جنگلی نیز در روسیه قرار دارد. این امر باعث می‌شود روسیه به بزرگترین صادر کننده‌ی الوار تبدیل شود. در نتیجه شروع کسب و کار چوب بری و مبلمان در روسیه‌ی واقعا ایده‌ی بی‌نظیری است. می‌توانید یا به کار صادرات چوب مشغول شوید یا کسب و کار تولید مبلمان برای خودتان به راه بیندازید. این شغل در روسیه چنان پر رونق است که ریسک بسیار پایینی دارد، و اکثر آدم‌هایی که این کسب و کار را آغاز می‌کنند هر ساله موفق می‌شوند پول زیادی به جیب بزنند.

۱۶. کسب و کارهای مربوط به فناوری امور مالی در سوییس

همه زمینه های اقتصادی فرصتی مناسب برای ورود به کشور سوئیس محسوب می شود. با این تفاسیر برخی از بخش ها، شانس بیشتری را برای پیروزی ایجاد خواهند کرد. مهم ترین زمینه های اقتصادی در خصوص فعالیت کشور سوئیس عبارتند از مهندسی IT، شرکت های دارو سازی، شرکت های وابسته به امور مالی و شرکت های وابسته به امور مهندسی. از این رو سوئیس کشوری مهم در زمینه‌ی مالی و بانکداری است، و سایر کشورهای اطرافش مانند آلمان نیز نقش بزرگی در زمینه‌های مالی و اقتصادی ایفا می‌کنند. این حقایق، فضا و سودآوری زیادی برای توسعه‌ی فناوری‌های مالی در سوییس فراهم می‌آورد.

۱۷. داروخانه و فروشگاه‌های بهداشت و سلامت در ارمنستان

اگر یک داروشناس/داروساز هستید و مجوز دارید، به دنبال شروع و راه اندازی داروخانه و فروشگاه لوازم بهداشتی و درمانی خود باشید. حقیقت آن است که داروخانه و لوازم درمانی یکی از کسب و کارهایی است که می‌تواند در هر بخشی از جهان به بقای خود ادامه بدهد. هرچند صنعت دارو در ارمنستان به شدت تحت نظارت قانون و مقررات است، اما این حقیقت همچنان باقی است که بسیار سودآور است. یکی از فایده‌های این کار در ارمنستان این حقیقت است که رقابت زیادی وجود ندارد که همین امر باعث می‌شود بتوانید فهرستی بی پایان از مشتریان داشته باشید.

۱۸. شرکت‌های مربوط به محصولات مراقبت پوست در چین

صرفا در خود چین، در حال حاضر هزاران کسب و کار کوچک مقیاس در حوزه‌ی صنعت سلامت و زیبایی وجود دارد؛ تازه اگر به آن‌هایی که تخصص‌شان فقط سلامتی و زیبایی زنان است اشاره نکنیم. راه اندازی یک کسب و کار در حوزه‌ی محصولات مراقبت پوست نیز گزینه‌ی خوبی برای اهالی کسب و کار در آینده به شمار می‌رود چون مردم نسبت به قبل بیشتر به ظاهرشان اهمیت می‌دهند.

۱۹. کسب و کار  اجاره‌ی خودرو در نیوزلند

اجاره‌ی خودرو کسب و کاری نوظهور در کشور نیوزلند به شمار می‌رود. آدم‌ها هر روز باید به این طرف و آن طرف بروند. بیش‌ترِ این جا به جایی‌ها مربوط به رفتن به سر کار، مدرسه، قرارهای ملاقات و غیره می‌شوند. و آدم‌هایی که خودرو ندارند، به خدمات تاکسیرانی وابسته هستند. شما می‌توانید از طریق ارائه‌ی خدمات اجاره‌ی خودرو به این دسته آدم‌ها کمک کنید تا به سرعت به مقصد خود برسند.

۲۰. کسب و کار حوزه سلامت پوست و زیبایی در انگلستان

کسب و کار حوزه زیبایی و سلامت پوست در انگلستان بسیار عالی است. به علاوه، می‌توانید به چند طریق کسب و کار را شروع کنید. می‌توانید یا در منزل کار را شروع کنید یا به صورت سیار یا در یک محل خوب مغازه بزنید. هرچند دو مورد اول به سرمایه‌گذاری اندکی نیاز دارند اما مورد سوم بیشترین سودآوری را تضمین می‌کند.

۲۱. کسب و کار مشاغل خانگی و هنرهای دستی در ایتالیا

ایتالیا از کشورهایی است که پر طرفدارترین مشاغل خانگی اروپا در آن قرار دارد. و افراد از سراسر جهان می توانند با برخورداری از هررکدام از هنرهای دستی یا مشاغل خانگی یک اشتغال خوب برای خودداشته باشند. رایج ترین مشاغل خانگی در ایتالیا بافندگی و خیاطی، طراحی کیک، قلاب دوزی، ساخت وسایل چوبی، مجسمه سازی است.


تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: mastersportal

۲۱ ایده راه اندازی کسب و کار در کشورهای جهان در ۲۰۲۱


 

مطالب مرتبط

برچسب ها

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی