کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ کسب و کار راه اندازی شده در دوران رکود اقتصادی

کسب و کار راه اندازی شده در دوران رکود اقتصادی

معمولا مردم انتظار دارند که فقط در دوران رونق اقتصادي کسب و کار هاي بزرگ راه بيفتند. اما در اينجا ۵ شرکت شناخته شده‌ي جهان معرفي مي‌شوند که زماني شروع به کار کرده‌اند که اقتصاد در بدترين وضعيت خود به سر مي‌برده است، اما اين کسب و کار ها رشد کرده‌اند و هم‌چنان به فعاليت خود در شکلي وسيع‌تر و در قالب جهاني ادامه مي‌دهند. در این نوشتار به فهرست چند کسب و کار راه اندازی شده در دوران رکود اقتصادی اشاره شده‌است.

مايکروسافت  Microsoft

کسب و کار

بيل گيتس در فاصله ي سال‌هاي 1975-1973 که رکود اقتصادي بدي بر آمريکا حاکم بود از دانشگاه هاروارد ترک تحصيل کرد و يک شرکت کوچک به نام NM را راه اندازي کرد که به طور اختصاصي روي پيشرفت زبان برنامه‌نويسي رايانه کار مي‌کرد. محصول اوليه‌ي مايکروسافت که بسيار هم پرفروش بود Ms-Dos لقب گرفت. پس از آن با پيشرفت ساير محصولات مايکروسافت امروزه شاهد هستيم که اغلب رايانه هاي دنيا به ويندوز مايکروسافت و محصولات آفيس مجهز هستند. امروزه کمپاني مايکروسافت بالغ بر 77 ميليارد دلار در سال درآمد دارد.

 

microsoft1.jpg

مطلب مرتبط: ۵ گام اساسی و عالی موفقیت در کسب و کار

فدکس FedEX

اين شرکت در 1971 به عنوان زيرمجموعه‌اي از شرکت فدرال اکسپرس بنيان گذارده شد اما تا دوره‌ي رکود 1973 به شکل عملياتي فعاليت خود را آغاز نکرده بود. ايده‌ي اوليه‌ي آن از فردريک اسميت بود که اعتقاد داشت يک شرکت اختصاصي بايد براي تحويل سريع مرسولات به تمام شهرها و مناطق جهان وجود داشته باشد.

fedex.jpg

او شرکت خود را با 14 هواپيما و 389 کارمند آغاز کرد. فدکس امروزه 628 هواپيما و 90هزار وسيله‌ي نقليه براي تحويل مرسولات و بيش از 300هزار کارمند و درآمدسالانه‌اي بالغ بر 40ميليارد دلار دارد.

 

fedex1.jpg

مطلب مرتبط: ۱۰ فرمول موفقیت در کسب و کار

جنرال الکتريک General Electric

اين شرکت در 1873 توسط توماس اديسون مخترع لامپ، تاسيس شد. وي در 1876 در دوره‌ي رکود اقتصادي آن دوران که منجر به ورشکستگي خط راه‌آهن و تعطيلي کوره‌هاي آهن آمريکا شده بود با سرمايه‌گذاري فقط يک بانک يک آزمايشگاه کوچک را افتتاح کرد که بعدها جنرال الکتريک نام گرفت. هم اکنون جنرال الکتريک بيش از 300هزار کارمند و پس انداز نقدي بيش از 88ميليارد دلار دارد.

 

general-electric.jpg

رولون Revlon

رولون يکي از بهترين و شناخته‌شده‌ترين شرکت‌هاي لوازم آرايشي و بهداشتي در جهان است که در 1932 در دوران رکود بزرگ تاسيس شد. برادران چارلز و جوزف رولون اولين محصول آرايشي خود را که مخصوص ناخن بود روانه‌ي بازار کسب و کار کردند که در طي مدت فقط 6 سال به يک کسب و کار چندميليون دلاري تبديل شد. رولون درحال حاضر بيش از يک ميليارد دلار در سال درآمد و 6800 نفر را در سراسر جهان تحت استخدام خود دارد.

revlon.jpg

مطلب مرتبط: ۴ راه ایجاد استراتژی بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک

هتل هايت Hyatt Hotel

شايد افتتاح يک هتل مجلل در دوران رکود اقتصادي ايده‌ي خوبي به نظر نرسد. اما هتل هايت دقيقا زماني که جي پريتزکر  در 1957 يک متل را نزديکي فرودگاه بين‌المللي لس‌آنجلس از هايت رابرت فون دن خريد تبديل به هتل مجلل هايت شد. گروه هتل هاي هايت امروزه 5240 هتل فعال در 46 کشور در سراسر دنيادارد که با حدود 50 هزار کارمند مشغول به کار هستند و در سال 2012 درآمد هايت آمريکا بالغ بر 3.95 ميليارد دلار بوده است.

hyatt-hotel.jpg

 


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: اینوستوپدیا – investopedia

کسب و کار راه اندازی شده در دوران رکود اقتصادی


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی