کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

راز طول عمر آیت الله جنتی به روایت پسرش

علی جنتی پسر آیت الله جنتی در گفت‌وگویی مفصل با شرق درباره موضوعات مختلف و بسیار جالبی سخن گفت که بخش ابتدایی و هیجان انگیز سخنانش به پرسش خبرنگار درباره سن و سال و به ویژه راز طول عمر آیت الله جنتی اختصاص داشت. در ادامه گزیده گفت‌وگو علی جنتی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون راز طول عمر آیت‌الله جنتی آمده است.

راز طول عمر آیت الله جنتی به روایت پسرش

علی جنتی ۶۸ ساله است و در پاسخ به سوال خبرنگاری که از شنیدن سن او متعجب شده است، و می گوید : “سن شما اصلا به چهره‌تان نمی‌خورد. من فکر نمی‌کردم بیشتر از ٥٠ سال داشته باشید!دلیلش چیست؟ فعالیت خاصی می‌کنید یا خانوادگی این‌طور هستید؟ ” پاسخ می‌دهد که “دليل خاصي ندارد. مقداري هم جنبه ژنتيك دارد!”

علی جنتی در ادامه می‌افزاید: ما ژن خوب نداریم. در بعضی از خانواده‌ها پدر یا مادر خانواده، استعداد بیماری دارند (مثلا استعداد سرطان)، استعداد یا ژن بیماری باعث می‌شود افراد زود پیر شوند یا از عمر آنان‌ کاسته شود. خوشبختانه در خانواده ما چنین مشکلی نداشته‌ایم. البته دلیل طول عمر پدر شاید این باشد که ایشان خیلی حفظ‌الصحه را رعایت می‌کنند. از جمله در غذاخوردن و در استفاده از دارو ملاحظه دارند. ایشان کمتر از داروهای شیمیایی استفاده می‌کنند.

پدر خيلي كم دارو می خورند. یک بار که عمل جراحی انجام دادند، در دوره نقاهت مدت کوتاهی دارو مصرف می‌کردند. به‌ هر حال علی‌رغم کبر سن، ایشان معمولا صبح و عصر پیاده‌روی می‌کنند. هفته‌ای یک بار، اگر شنا هم نکنند در استخر راه می‌روند. ما هم به‌ همین‌ دلیل عادت کرده‌ایم که بعضی از مسائل را رعایت کنیم.

نکته دیگر سحرخیزی ایشان است. در طول ٦٠ سال گذشته هر شب یکی دو ساعت قبل از اذان صبح برای نماز شب برمی‌خیزند و تا طلوع آفتاب بیدار هستند. این هم در سلامتی و طول عمر ایشان بی‌تأثیر نیست.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

راز طول عمر آیت الله جنتی به روایت پسرش


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی