کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

راز ثروتمند شدن بیل گیتس را بدانید

اگر می خواهید راز ثروتمند شدن بیل گیتس را بدانید در این نوشتار با ما همراه شوید تا به شما بگوییم ثروتمند ترین فرد جهان این روزها بیشتر تمرکز و وقت خود را روی بنیاد خیریه «بیل و ملیندا گیتس» گذاشته است که این بنیاد خیریه از طرح‌های آموزشی، بهداشت جهانی جمعیت حمایت می‌کند. بنیاد ملیندا و گیتس، در جهت ریشه‌کن‌سازی کامل فلج اطفال فعالیت می‌کند که دو شرکت تحت حمایت این بنیاد در سال ۲۰۱۵ میلادی نخستین واکسن مالاریا در جهان را تولید کردند.

راز ثروتمند شدن بیل گیتس را بدانید

«بیل گیتس»، بنیانگذار غول نرم‌افزاری جهان، مایکروسافت، با وجود کناره‌گیری از سمت ریاست این کمپانی همچنان درحال افزایش ثروت است. لابد از خود می‌پرسید راز ثروتمند شدن بیل گیتس که اکنون دارایی خالصی بالاتر از تولید ناخالص برخی کشورهای جهان دارد، چیست؟

همگان با شنیدن نام «بیل‌ گیتس» بی‌اختیار یاد غول نرم‌افزاری جهان یعنی مایکروسافت می‌افتند. وی متولد ۱۹۵۵ میلادی و دانش‌آموخته دانشگاه هاروارد است. او اکنون، پس از جدایی خود از کمپانی مایکروسافت در سال ۲۰۱۴، بیشتر وقت خود را صرف فعالیت‌های بشردوستانه و خیرخواهانه می‌کند.

به‌گزارش پایگاه اینترنتی بنکریت، شاید برای خیلی‌ها این سوال پیش آمده باشد که بیل گیتس چگونه توانست این همه ثروت بیافریند و نام خود را به عنوان ثروتمند ترین فرد جهان مطرح کند و درواقع راز ثروتمند شدن بیل گیتس چیست؟

بیل گیتس در سال ۱۹۶۸ میلادی، با همکاری دوست خود «پل آلن» در مرکز کامپیوتر دانشگاه هاروارد برنامه نویسی کامپیوترها را آغاز کرد. تنها هفت سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۵ میلادی، وی همراه با دوست صمیمی این سال‌های خود شرکت کامپیوتری مایکروسافت را تاسیس کرد.

این کمپانی ظرف مدت کوتاهی توانست به نامی شناخته شده در صنعت فن‌آوری تبدیل شود. مایکروسافت امروز به عنوان غول نرم‌افزاری جهان و نقش قابل توجه در فراگیر کردن کامپیوترهای شخصی در خانه‌ها شناخته می‌شود. بیل گیتس توانست میلیاردها دلار از کمپانی خود درآمدزایی کند. تا سال ۲۰۱۵ میلادی، ثروت خالص بیل گیتس ۷۶ میلیارد دلار برآورد شده است. مجله فوربس دارایی بیل گیتس را بالاتر از تولید ناخالص داخلی ۱۴۰ کشور جهان اعلام کرده است.

مطلب مرتبط: ۷ راز پولدار شدن به شیوه بیل گیتس

بیل گیتس هم‌اکنون چه می‌کند؟

بیل گیتس در سال ۲۰۱۴، از سمت خود به عنوان رییس مایکروسافت کنار رفت. سهام وی هم‌اکنون در این کمپانی کمتر از ۳ درصد است که این سهام تنها ۱۳ درصد ثروت کنونی وی را تشکیل می‌دهد. اما با وجود کنار رفتن از مایکروسافت، این مرد خودساخته همچنان فردی پرمشغله است.

بیل گیتس همچنین در سال ۲۰۰۶، به راه‌اندازی کمپانی TerraPower کمک کرد که فعالیت اصلی این کمپانی فراهم کردن انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست برای مردم جهان است.

مطلب مرتبط: ۶ راه که ما هم تبدیل به یک بیل گیتس شویم

عناوین و افتخارات

بیل گیتس به عنوان یک کارشناس فنی، رهبر کسب و کار و فردی خیّر، همچنان درحال افزایش ثروت خود است. وی در فهرست ثروتمندان جهان که ازسوی مجله معتبر «فوربس» اعلام می‌شود، در صدر ثروتمندترین میلیاردرهای امریکا قرار دارد. وی همچنین ثروتمند‌ ترین فرد در بخش فن‌آوری و ثروتمندترین فرد در کل ایالات امریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی بوده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

راز ثروتمند شدن بیل گیتس را بدانید

اقتصاد آنلاین


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی