کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۱ توصیه برای راحت پول درآوردن

۱۱ توصیه برای راحت پول درآوردن

در این نوشتار ۱۱ توصیه برای راحت پول درآوردن آمده است که با عمل به آن ها می تونایند اطمینان حاصل کنید که به راحتی می توانید پول بسازید.

وقتی یک کسب و کار کوچک را مانند مغازه، شرکت خصوصی، رستوران و… اداره می‌کنید کارمندان و پروژه‌های زیادی جلوی راه‌تان قرار می‌گیرد که باید برای آنها وقت بگذارید و به آنها توجه کنید. در این شرایط سخت است که بتوانید اولویت‌بندی کنید و خود را به یک کار متمرکز کنید و بر این اساس به آسانی می‌توانید دستپاچه شوید و از راه اصلی خود منحرف شوید.

money8.jpg

اما فعالیت‌های شخصی شما می‌تواند در مصمم شدن شما برای کارتان کمک کند. پس مهم این است که شما در کار خود محکم و برای دیگران مؤثر باشید.

بیزینس اینسایدر برای کمک به موفق شدن کسب و کار این افراد در فضای مجازی و وب سایت‌های مختلف چند موارد کلیدی را پیدا کرده و آن را به اشتراک گذاشته است. این انتخاب‌ها یا به عبارتی توصیه ها برای راحت پول درآوردن در ادامه آمده است:

 ۱- برنامه ماهانه را به ۸۰-۲۰ آنالیز کنید

این روش را تیم فریس هنگامی که مدیر شرکت کوچک به نام brainquicken بود برای افزایش دادن فروش شرکت خود و از بین بردن زمان تلف شده استفاده کرد.

نکته روش ۸۰-۲۰ این است که کارهای مهم و کارهای که باید بیشتر به آنها تمرکز کرد را جدا کنید و بشناسید. اول ۲۰ درصد فعالیت خود را که ۸۰ درصد از هدف و کار شما را تکمیل می‌کند را پیدا کرده و سپس ۲۰ درصد فعالیت‌هایتان را که ۸۰ در صد وقت شما را می‌گیرد را بیابید. در آخر کارهایی را که فقط وقت شما را می‌گیرد و به هدف تعیین شده شما را نزدیک نمی‌کند را می‌شناسید و می‌توانید آنها را حذف کنید.

تیم می‌گوید: به راحتی یک فعال اقتصادی می‌تواند سرش شلوغ باشد ولی وقت نداشتن دلیل بر این نمی‌شود که طرف مشغول کار مفید است.

مطلب مرتبط : ۷ باور غلط درباره پول که شما را فقیر نگه می‌ دارد

 ۲-لیست اولویت بندی‌هایتان را محدود نگه دارید

وقتی مسئول یک بیزینس کوچک هستید احساس می‌کنید لیست کارها مهمتان بی‌نهایت است و هیچ وقت تمام نمی‌شود و همه کارهایتان به یک اندازه مهم است.

اما کریس لیکاتا رییس مدیر شرکت مواد غذایی طبیعی بلیک گفته است که باید این واقعیت را پذیرفت که هیچ چیزی به عنوان لیست ۱۰ تا کار مهم وجود ندارد.

وی توصیه می‌کند که مؤسس شرکت لیست بسیار مختصر و کوتاه تهیه کنند و تیم کارمندان خود را به کارهای بسیار مهم متمرکز کند.

 ۳- ایمیل‌های غیر ضروری را کنار بگذارید

برای موسسان شرکت‌های کوچک بسیار مهم است که از خبرهای اطراف خود آگاه باشند و از کار شرکت‌های دیگر باخبر باشند. اما باید در نظر داشته باشند خبرها و ایمیل‌هایی که ارزششان از بقیه کم تر است را کنار بگذارند و وقتشان صرف این‌ها نکنند.

مطلب مرتبط : ۹ دلیل که چرا پولدار نمی شویم

 ۴- جلسه‌ها را به نیم ساعت مختصر کنید

جف هایدن گفته است که حتی مهم‌ترین مسائل را در جلسه می‌توان در ۳۰ دقیقه و یا کم تر مطرح کرد.پس جلسات خود را در ۳۰ دقیقه مختصر کنید و وقت‌های اضافه را برای کارهای دیگر بگذارید.

 ۵- حداقل یک روز در ماه را برای دور اندیشی به کارهایتان بگذارید

رومان استانک اعلام کرده است که تفکرات اصلی افراد در بین کارها و جلسات آنها گم می‌شود و نمی‌توانند برای آنها وقت بگذارند. وی به مدیران اقتصادی توسعه کرد که به پیاده روی بروند یا کاری را انجام بدهند که به آزاد کردن ذهن آنها کمک کند و بتوانند با خیال آسوده و با آرامش به آینده و کارهای مؤثر برای شرکت فکر کنند.

 ۶- برنامه هرروز خود را بر اساس انرژی و حال آن روز تعیین کنید

باید به حال خود در آن روز توجه کنید و بر اساس آن برنامه روزتان را پیش ببرید. به طور مثال اگر می‌بینید صبح انرژی زیاد تری دارید به کارهای سخت ترتان بپردازید.

 ۷- تقسیم کار کنید

تمام فشار و سختی شرکت را تنهایی به عهده نگیرید و هر کارمند را مسئول قسمتی از کار قرار بدهید.

مطلب مرتبط : ۱۰ نشانه که به زودی ثروتمند می شوید

 ۸- یک روز را برای جلسه گذاشتن ممنوع کنید

اگر هر روز جلسه داشته باشید نمی‌توانید به کار تمرکز کنید. پس یک روز در هفته را تعیین کنید که هیچ کارمندی نتواند جلسه بگذارد. ان روز جلسه گرفتن قدغن می‌باشد. این کار موجب می‌شود که بتوانید بدون مزاحمتی به کار خود بپردازید.

 ۹- با آنالیز زیاد از کار اصلی عقب نمانید

جیمز واتر که در کاخ سفید برنامه‌ریزی می‌کرد می‌گوید: کارهای مهم را باید آنالیز کنید و به آنها خوب فکر کنید ولی نباید این کار موجب به تأخیر افتادن تصمیم شما در کار بشود.

 ۱۰- مکان راحتی برای کار کردن فراهم کنید

به تزیین دفتر خود اهمیت بدهید. به طور مثال لامپ رو میزی برای خود بگذارید٫ سبدی برای جدا کردن و جمع کردن کاغذهای کاری خود در دفتر فراهم کنید. این به پیش رفت کار شما کمک می‌کند.

 ۱۱- سلامت خود را در نخستین اولویت قرار بدهید

سلامت خود و کارمندان را همیشه در اولویت قرار دهید زیرا اگر کارمندی مریض شود آن کاری که وی مسئول آن می‌باشد نیز عقب می‌ماند و این اتفاق پیش رفت شرکت را کند می‌کند. پس به سلامتی باید توجه زیادی شود.


منبع: خبرآنلاین- متین والی نژاد

//بازده//

منبع : businessinsider

۱۱ توصیه برای راحت پول درآوردن


بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی