کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ارزشمندترین ورزشکاران جهان:راجر فدرر اول و رونالدو و مسی دهم و سیزدهم

راجر فدرر تنیسور سوییسی به عنوان ارزشمندترین ورزشکاران جهان از نظر تجاری شناخته شد.

راجر فدرر ستاره سوئیسی تنیس و دارنده ۱۷ گرند‌اسلم با پیشی گرفتن از ستاره‌های بزرگ جهان ورزش مانند تایگر وودز و لبرون جیمز به عنوان ارزشمند‌ترین ورزشکار دنیا از نظر تجاری شناخته شد.

Roger-Federer-1

دانشکده بازاریابی لندن، فهرستی از ۲۰ ورزشکار مطرح جهان تهیه کرد، که نام فدرر در صدر آن به چشم می‌خورد. این دانشکده با محاسبه مواردی نظیر ارزش «برند» ورزشکاران، درآمد آن‌ها از اسپانسرها و همچنین حضورشان در شبکه‌های اجتماعی این ورزشکاران را رتبه‌بندی کرد. طبق گزارش این موسسه شرکت‌های تجاری مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیون پوند به ۱۰۰ ورزشکار برتر جهان می‌پردازند که ۲۵ درصد از درآمد آنان را تشکیل می‌دهد.

در میان ورزشکاران این فهرست، تنیس‌بازها بیشترین حضور را دارند. در میان ۲۰ ورزشکار بالای این فهرست، گذشته از فدرر، نام شش تنیس‌باز دیگر به چشم می‌خورد: نواک جوکوویچ، بهترین تنیس‌باز مرد جهان در رتبه هفتم است و رافائل نادال، تنیس‌باز مطرح اسپانیایی در رتبه بعدی قرار دارد.

ماریا شاراپووا، تنیس‌باز روس و زن شماره ۲ این رشته در رتبه دوازدهم است. اندی ماری، بهترین تنیس‌باز بریتانیا و مرد شماره ۳ رده‌بندی جهانی در رتبه شانزدهم قرار دارد و بلافاصله بعد از او کی نیشکوری، تنیس‌باز ژاپنی و مرد شماره ۵ تنیس جهان است. رتبه بیستم این فهرست هم متعلق به سرنا ویلیامز، بهترین تنیس‌باز زن جهان است.

در این فهرست پس از فدرر 4 ورزشکار آمریکایی حضور دارند: دو گلف‌باز و دو بسکتبالیست. تایگر وودز و فیل میکلسون در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند و پس از آن‌ها لبرون جیمز و کوین دورانت ایستاده‌اند.

ژاک دکوک، از اعضای هیات علمی دانشکده بازاریابی لندن در این رابطه گفت:”با این که فدرر، وودز و میکلسون دوران اوج حرفه‌ایشان را پشت سر گذاشته‌اند، اما پادشاهان این فهرست هستند. درست است که فدرر امسال برنده ویمبلدون نشد، ولی ویژگی‌های شخصی‌اش عاملی است که او را برای اسپانسرها جذاب می‌کند.”

در میان فوتبالیست‌های اروپایی کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی باشگاه رئال مادرید بهترین جایگاه را دارد و در رتبه دهم این جدول است و پس از او لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا است که در رتبه سیزدهم قرار دارد.


سایت کسب و کار بازده

منبع: بی‌بی‌سی

راجر فدرر در صدر ارزشمندترین ورزشکاران جهان/ رونالدو و مسی؛ دهم و سیزدهم


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی