کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ نکته درباره رابطه موفقیت و پول از نظر دیناردی مدیر شرکت Nextiva

خیلی از ما همیشه مسیر موفقیت را با داشتن مقدار زیادی ثروت متصور می شویم. درباره این موضوع جای بحث زیادی مطرح است. از این رو نظر آقای گائتانو دیناردی مدیر بخش تولید تقاضا در شرکت Nextiva که یکی از شرکتهای بسیار ثروتمند و موفق جهان در زمینه خدمات ارتباطی ابری است را درباره رابطه موفقیت و پول جویا شدیم و شما داستان جالب ایشان را در ادامه می خوانید.

۵ نکته درباره رابطه موفقیت و پول از نظر دیناردی مدیر شرکت Nextiva

رابطه موفقیت و پول از نظر دیناردی

آگاهی از امکان رسیدن به موفقیت

در سطح کلان، معیار دقیق موفقیت بر اساس نسبت زمان بر پول سنجیده می‌شود. من باید همیشه در بالاترین بخش نمودار زمان و پول باشم. اگر کمی بلغزم و جایگاه‌ام را در این نمودار از دست بدهم، به این معنی است که در بخشی از کارم دچار شکست شده‌ام.

در یک سطح کلان، ۵ عامل را با میزان دانه‌بندی بالا ارزیابی کرده‌ام:

الف. زمان
ب. پول
پ. روابط
ت. سلامتی
ث. میراث

هر ماه یا بیش‌تر، به این موضوع فکر می‌کنم که چه‌قدر توانسته‌ام در هر یک از این دسته‌بندی‌ها موفق عمل کنم – و سه کد وضعیتی مختلف برای هر حوزه در نظر می‌گیرم:

الف. قرمز = شکست
ب. زرد = خطر / نیاز به بهبود قابل توجه
پ. سبز = عملکرد خوب

تعریف موفقیت و انگیزه برای موفقیت

موفقیت نهایی برای من به این معنی است که تمام این حوزه‌ها در زندگی‌ام وضعیت “‌رنگ سبز‌”‌ داشته باشند.

به هر یک از این موارد نگاهی بیندازیم:

۱. زمان

من باید قادر باشم، هر آن‌چه در زندگی‌ام می‌خواهم، در هر دوره‌ی زمانی به انجام برسانم. ما فقط زمان محدودی در این دنیا در اختیار داریم، و من نمی‌خواهم تمام آن را به کار کردن سپری کنم، زیرا این زمان هرگز به عقب بر نخواهد گشت.

وقتی صحبت از زمان به میان می‌آید، مهم‌ترین مسئله برای من داشتن قابلیت انجام کارهای مربوط به علاقه‌مندی‌های غیر کاری‌ام است – چیزهایی نظیر موسیقی، حفظ سلامتی، و وقت‌گذرانی با دوستان و خانواده.

هم‌چنین، دورکاری و زندگی کردن در شهر میامی عواملی مهمی هستند که آن‌ها را مد نظر قرار داده‌ام. این‌ها به من امکان می‌دهند بتوانم حداکثر زمان‌ام را برای چیزهای مورد علاقه‌ام صرف کنم، و به همان اندازه بتوانم سازنده باقی بماند و امور کاری‌ام را نیز به خوبی انجام دهم.

مطلب مرتبط: ۵ ایده خوب برای موفقیت در کسب و کار و تجارت الکترونیک

۲. پول

به قول معروف، ۲۰ سالگی برای یاد گرفتن است و ۳۰ سالگی برای پول گرفتن. دقیقا همین ضرب‌المثل در زندگی من نیز انجام شد. تازه وارد ۳۰ سالگی شده بودم که سرانجام توانستم به جایگاهی برسم که بتوانم وام دانشجویی، قسط‌های خودرو و هم‌چنین بدهی‌های مربوط به کارت اعتباری‌ام را به طور کامل پرداخت کنم.

در طول دهه‌ی سوم زندگی‌ام (از ۲۰ تا ۲۹) بسیار تلاش کردم که به خوبی یاد بگیریم و رشد کنم، ولی واقعا توجهی به پول در آوردن نداشتم. وضع مالی‌ام خوب نبود، و این مسئله اهمیتی برای‌ام نداشت، زیرا می‌دانستم اگر بتوانم مهارت‌های درستی یاد بگیرم، در نهایت قادر خواهم بود در ادامه‌ی مسیر به پول و ثروت برسم.

پول چیزی جز یک ابزار نیست. مطمئنا هر کس می‌تواند به هر شکل به زندگی ادامه دهد و آن‌قدر پول داشته باشد که بتواند حداقل نیازهای زندگی‌اش را برآورده کند، ولی چرا به دنبال رسیدن به پول زیاد هستید؟ دقیقا برای چه؟

اگر برای رسیدن به پول خودتان را می‌کشید و از زندگی‌تان لذت نمی‌برید، احتمالا وقت آن رسیده است که مجددا اولویت‌های زندگی‌تان را ارزیابی کنید.

۳. روابط

من موارد زیر را در زیرمجموعه‌ی دسته‌بندی “‌روابط‌”‌ قرار داده‌ام:

الف. خانواده
ب. سایر عزیزان
پ. دوستان
ت. همکاران و آدم‌های حرفه‌ای

هم‌چنین، شاید شما معتقد باشید هر یک از موارد بالا را می‌توان به صورت مستقل دسته‌بندی کرد، ولی این نحوه‌ی نگرش من به این مسائل است.

در نهایت، شما باید این مسائل را برای خود اولویت‌بندی کنید. این مسائل را به هر شکلی که برای‌تان ممکن است اولویت‌بندی کنید، ولی باید این کار را به صورت خردمندانه انجام دهید – به خاطر بسپارید، شما نمی‌توانید یکی از این موارد را به مدت طولانی به طول کامل نادیده بگیرید، زیرا سرانجام تاثیر منفی آن را مشاهده خواهید کرد.

مسلط شدن در این حوزه بسیار چالش‌ برانگیز است، زیرا در این میان باید با هیجان‌های‌ بسیاری از انسان‌ها سر و کار داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم بر روابطی تمرکز داشته باشید که حائز بیش‌ترین اهمیت هستند، و اگر زمان بیش‌تری در اختیار داشتید، به سایر روابط‌تان نیز برسید.

مطلب مرتبط: ۷ راز موفقیت در زندگی که به هر چه می‌خواهید برسید

۴. سلامتی

این مسئله را به مدت زیادی نادیده گرفته بودم، و به همین دلیل به تازگی تغییرات قابل توجهی در زندگی‌ام ایجاد شده است. چرا؟

یک دلیل این‌که به تازگی در حال چاق شدن هستم. من همیشه در وضعیت بدنی بسیار مناسبی بودم – بدن عضله‌ای، لاغر، و ورزشکاری. با وجود این، چند سال کار کردن در دنیای فناوری ممکن است تاثیر باورنکردنی بر وضعیت بدنی‌تان بگذارد. به تدریج میزان استرس‌تان در زندگی بالا می‌رود، رژیم غذایی‌تان ناسالم می‌شود – و بالاخره به خودتان می‌آیید و می‌بینید نسبت به دوران دانشگاه‌تان ۱۰ کیلو چاق‌تر شده‌اید. لازم به ذکر نیست که در این کار مجبور می‌شوید ساعت‌ها در طول روز روی صندلی بنشینید.

البته این مسئله به سادگی حل می‌شود – تمرین‌های تناسب اندام را در برنامه‌ی روزانه‌ی زندگی‌تان قرار دهید. در صورت نیاز، برنامه‌ی ورزشی‌تان را داخل تقویم بنویسید، ولی به هر شکل، خودتان را مجبور کنید تمرین‌های ورزشی را طبق برنامه انجام دهید. به همین سادگی. هم‌چنین، می‌توانید از برخی نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها نیز استفاده کنید تا برنامه‌های ورزشی‌تان را طبق برنامه انجام دهید.

۵. میراث

میراث مسئله‌ای است که باید آن را با زمان و میزان دسترسی‌تان به امکانات سازگار کنید تا بتوانید به خوبی کارهای مورد علاقه‌تان را پیگیری کنید. ولی میراث چیزی است که آدم‌ها شما را با آن به خاطر می‌آورند – معنای حقیقی زندگی‌تان، نه آن‌چه شما برای دیگران انجام داده‌اید، بلکه حسی که شما در آن‌ها به وجود آورده‌اید.

وقتی شما از این دنیا رفتید، آدم‌ها درباره‌تان چه چیزهایی تعریف می‌کنند؟ همین می‌تواند نشانه‌ی قدرت باشد.

من دل‌ام می‌خواهد دیگران من را به عنوان آدمی به یاد بیاورند که آهنگ‌های زیبایی ساخت، بازاریاب فوق‌العاده‌ای بود، و آدم بزرگی بود که قلبی از طلا داشت. چگونه می‌توان چنین میراثی به جای گذاشت؟

الف. دوست داشتنی باشید.
ب. شنونده‌ی خوبی باشید.
پ. روحیه‌ی گرمی داشته باشید.
ت. آثار مکتوب و غیرمکتوب فوق‌العاده‌ای تولید کنید.
ث. احساس خوبی در آدم‌ها ایجاد کنید.
ج. به جوانان توصیه و مشاوره‌ی رایگان بدهید، و در آینده نتیجه‌ی آن را بگیرید.
چ. اگر ثروت زیادی دارید، هرگز درباره‌اش صحبت نکنید.
ح. در صورت امکان، با یک خیریه همکاری کنید یا کار خیر انجام دهید.

در پایان روز، گاهی اوقات ممکن است در دل‌تان احساس کنید مسیر درستی را در پیش نگرفته‌اید، ولی این حس باید یک فکر گذار و موقتی باشد.

اگر به تدریج احساس می‌کنید این فکر مدت زیادی در ذهن‌تان باقی مانده است و هر روز ذهن‌تان درگیر خود می‌کند، احساس دچار یک مشکل هستید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: lifehack

۵ نکته درباره رابطه موفقیت و پول از نظر دیناردی مدیر شرکت Nextiva


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی