کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ چیز که باید در یک رابطه عشقی داشته باشید

در طول زندگی‌مان چیزهای زیادی را می‌پذیریم. شما مجبور نیستید رابطه عاشقانه ای را که مستحق داشتنش هستید کنار بگذارید. زندگی و رابطه عشقی تان را چگونه می‌بینید؟ هر آن‌چه به دنیا می‌بخشید همراه با بازتاب های عاشقانه به شما باز خواهد گشت. عشق یک عمل روحانی، عاطفی و جسمانی است.

۷ چیز که باید در یک رابطه عشقی داشته باشید

۷ چیز که سزاوار هستید در یک رابطه عشقی داشته باشید

۱. اعتماد و احترام متقابل

اعتماد و احترام دو چیز غیرقابل خریداری هستند. آنها با اصالت در یک رابطه رشد می‌کنند. اعتماد برای احساس راحتی ضروری است. احترام از طریق اعتماد کسب می‌شود. برای داشتن احترام و اعتماد باید خودتان نیز قابل احترام و اعتماد باشید. لازم به گفتن نیست، شما نمی‌توانید آن‌چه را خودتان ندارید دریافت کنید. عاشق خودتان باشید. به خودتان احترام بگذارید. به خودتان اعتماد کنید و دیگران از شما پیروی خواهند کرد.

” واقعی‌ترین شکل عشق شیوه‌ی رفتارتان با یک شخص است، نه این‌که چه حسی درموردش دارید. “ – استیو هال

مطلب مرتبط: ۲۷ نشانه عشق واقعی که حتما باید بدانید

۲. شادی

وقتی با لذت خود در ارتباط باشید شخصِ درست در هماهنگی با شما قرار می‌گیرد. شادی به ساده‌ترین اشکال به روابط راه می‌یابد. زیباییِ لذت، حالتی ذهنی است و وقتی در کنار شریکی قدم می‌زنید که شما را خوشحال می‌کند دنیا شیرین‌تر می‌شود. می‌توانید بر هر چیزی غلبه کنید. شادی در عشق مهارت دارد. رابطه عاشقانه واقعی هیچ برنده یا بازنده‌ای ندارند. آنها فقط زوج‌های شادی دارند که بهترین‌های یک‌دیگر را به منصه‌ی ظهور می‌رسانند.

”عشق وضعیتی است که در آن شادی شخص دیگری برای شادی خودتان لازم می‌شود. “ – رابرت آنسون هاینلاین، غریبه‌ای در غریبستان

رابطه عشقی

۳. شوخ‌طبعی و شوخی‌های خودمانی

خنده بهترین درمان است. در یک رابطه عشقی یا عاشقانه باید خنده‌ی فراوان داشته باشید. زوج‌هایی که با هم می‌خندند با هم می‌مانند. در دنیای بیرون به اندازه‌ی کافی خشم و استرس وجود دارد. وقتی با کسی هستید که می‌تواند کاری کند به خودتان بخندید، آزادی دارید. شما لیاقت دارید آزاد و سرخوش باشید. شوخی‌های خودمانی، داستان‌های مبتذل، بذله‌گویی و بازی کردن برای سفر در مسیر عشق واقعی لازم هستند.

”او ساده و مثبت و آسان‌گیر بود. زمانی شاید فکر می‌کردم این خصیصه‌ها او را ساده‌لوح کرده‌اند، اما الان فکر می‌کنم این‌ها فقط ترجمان شادی هستند.“ – امیلی گریفین، اثبات کودک

مطلب مرتبط: ۳ بعد عشق که عاشقان تجربه می کنند

۴. ایمنی و امنیت

چیزی زیباتر از این نیست که در سکوت با شریک‌تان بنشینید و حس کنید حضورش شما را در بر گرفته است. می‌توانید آسیب‌پذیر باشید. می‌توانید خودتان باشید. ایمنی و امنیت در یک رابطه‌ی بادوام لازم هستند. وقتی محبوب‌تان هوای شما را دارد چیزی نیست که نتوانید به‌دست آورید. بین کسی که که سعی دارد شما را درست کند و شخصی که شما را بخاطر تمام آن‌چه هستید می‌پذیرد، تفاوت وجود دارد. شما لایق آن‌ هستید که در بدترین اوقات پذیرفته شوید و هیچ قضاوتی حس نکنید.

”کاملا دیده شدن و بعد دوست داشته شدن – این یک پیشنهاد انسانی است که می‌تواند معجزه‌آسا باشد.“ – الیزابت گیلرت، متعهد: یک شکاک با ازدواج آشتی می‌کند

۵. ماجراجویی و لحظات خارق‌العاده

شما سزاوار رابطه‌ای هستید که لحظات زیبا و جادویی بسازید. عاشقانه بازی تمام شدنی نیست و نباید هرگز تسلیم چیزهای معمولی شوید. ماجراجویی از این توانایی ناشی می‌شود که دست از روزمرگی و سخت‌گیری بردارید. شما و شریک‌تان باید بتوانید هر چیزی را خلق و دوباره بسازید. پیاده‌روی‌های دم آخری، خیره‌ شدن به ستارگان، یا دویدن به سمت کافی‌شاپ وقتی کم‌ترین انتظارش را دارید. هر لحظه که عادی بودن را رها ‌کنید، فرصتی برای خلق خاطرات ساده‌ای پر از عشق و ستایش است.

”هدف زندگی آن است که زندگی‌اش کنید، که تجربه را تا نهایتش بچشید، که مشتاقانه و بدون ترس به سوی تجربه‌های جدیدتر و پربارتر دست دراز کنید.“ – النور رزولت

رابطه عشقی

۶. اشتیاق و نزدیکی عمیق

مطالعات نشان داده است میل جنسی چیزی بیش از هیجانی است که هوس می‌کنیم. تحریک جنسی شامل پردازش انگیزه و اندیشه است. این فقط یک میل خوشحال‌کننده نیست. روابطی که اشتیاق و نزدیکی عمیق دارند روابط سالم هستند. مغز نشان داده است که عشق در صدر مدارهایی ساخته می‌شود که بقیه‌ی عواطف را متعادل می‌سازند. شما شایسته‌ی شریکی هستید که لذت پذیرش و آزادی بروز جنسی را به شما بدهد. عشقبازی کردن نهایت تبادل ارتباط روحی است.

” گویی از درون شعله‌ور باشی. ماه بر آستر پوستت زندگی می‌کند.“ – پابلو نرودا

مطلب مرتبط: ۵ مرحله عشق :شما در کدام مرحله متوقف شده‌اید

۷. عشق بی قید و شرط

شما نمی‌توانید آن‌چه را در خود ندارید به‌دست آورید. وقتی با ستایش، فهم و پذیرش کامل به خودتان عشق می‌ورزید شخص دیگری می‌تواند ساخت آن فضای عشق بی‌قید و شرط را ادامه دهد. شما شایسته‌ی عشقی هستید که بهترین‌ها را در وجودتان ببیند، بدقلقی‌ها و نقص‌هایتان را دوست بدارد ‌و بتواند باورتان را به خود بهبود دهد. عشق هیچ محدودیتی ندارد. این بالاترین شکل نوع‌دوستی است. در حضور این نوع عشق، دنیا هیچ حد و مرزی ندارد. این همان چیزی است که شایسته‌اش هستید!

” تنها راهی که عشق می‌تواند یک عمر دوام بیاورد این است که بی‌قید و شرط باشد. حقیقت این است: عشق توسط کسی که دوست داشته می‌شود تعیین نمی‌شود بلکه توسط او که انتخاب می‌کند عشق بورزد تعیین می‌شود.“ – استفن کندریک، شهامت عشق


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: پاور آف پازتیویتی

۷ چیز که باید در یک رابطه عشقی داشته باشید


برچسب ها

بازده

  1. کیوان گفت:

    عشق توسط کسی که دوست داشته می‌شود تعیین نمی‌شود بلکه توسط او که انتخاب می‌کند عشق بورزد تعیین می‌شود.“ – استفن کندریک، شهامت عشق
    خیلی خوب و زیبا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی