کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رئیس سازمان زندان ها: پول کافی برای غذای زندانیان نداریم

رئیس سازمان زندان ها و مشاور رئیس قوه قضائیه روز شنبه ۹ دی ۹۶ در جمع خبرنگاران گفت بودجه‌ای که در اختیار این سازمان قرار می‌گیرد کافی نیست و در برخی زندان‌ها دو برابر ظرفیت زندانی نگهداری می‌شود به طوری که پول کافی برای غذای زندانیان نداریم.

رئیس سازمان زندان ها: پول کافی برای غذای زندانیان نداریم

به گزارش خبرگزاری ایلنا اصغر جهانگیر گفت: «در ۱۸ ماه گذشته، دولت یک ریال بودجه عمرانی به ما نداده است و با توجه به زلزله‌هایی که در چند وقت اخیر آغاز شده، واقعاً اگر به وضعیت زندان‌های فرسوده توجه نشود ممکن است بعداً خطراتی متوجه زندانیان شود.»

دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده که رئیس جمهور حسن روحانی ۱۹ آذر ماه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد بودجه جاری سازمان زندان‌ها برای سال آینده را به نسبت بودجه امسال ۱۳ در صد کمتر در نظر گرفته است. رئیس این سازمان هفته‌ی گذشته با حضور در کمیسیون قضائی مجلس به این مسئله اعتراض کرد.

۵۴۰۰ تومان برای سه وعده غذا

به گفته‌ی جهانگیر‌ در حال حاضر دولت برای سه وعده غذای روزانه هر زندانی، ۵ هزار و ۴۰۰ تومان در نظر گرفته که با توجه به تورم و افزایش قیمت‌ها به خصوص در حوزه مواد غذایی، با این پول نمی‌توان “سه وعده غذای مناسب” به زندانیان داد.

سازمان زندان‌ها پیشنهاد کرده بودجه سه وعده غذای روزانه هر زندانی دست‌کم به ۹ هزار تومان افزایش یابد که با توجه به تنگناهای مالی دولت و کسری بودجه این پیشنهاد مورد توجه قرار نخواهد گرفت.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

رئیس سازمان زندان ها: پول کافی برای غذای زندانیان نداریم


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی