کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ تفاوت میان یک رئیس زورگو با یک رئیس سخت گیر

زورگویی در محل کار از جمله مشکلاتی است که به صورت روزافزون بسیاری از آدم‌ها هر روز با آن رو به رو هستند. ولی گاهی اوقات، آدم‌ها زورگویی را با سخت‌گیری اشتباه می‌‌گیرند. اگر برای رئیسی کار می‌کنید که اهداف بزرگی را برای سازمان تعیین می‌کند و از شما و سایر اعضای گروه انتظارات بالایی دارد، به این معنی نیست که رئیس‌تان به شما زورگویی می‌کند. در حقیقت، کارمندان معمولا به طور غریزی، رئیس سخت گیر را مانند یک رئیس زورگو تصور می‌کنند. ولی تفاوت‌های مهمی میان یک رئیس زورگو با یک رئیس سخت گیر وجود دارند. در این مقاله، به شش تفاوت میان یک رئیس زورگو با یک رئیس سخت گیر اشاره می‌کنیم.

تفاوت میان یک رئیس زورگو با یک رئیس سخت گیر

۱. رئیس سخت‌گیر اهداف بزرگی تعیین می‌کند ولی رئیس قلدر و زورگو به دنبال نتایج دست‌نیافتنی است

یک رئیس سخت‌گیر دستورالعمل‌های سخت و دقیقی به کارمندان‌اش می‌دهند و از آن‌ها انتظار مسئولیت‌پذیری بالایی دارد، و در عین حال، تمام ابزارهای لازم را برای رسیدن به موفقیت در اختیار کارمندان‌اش قرار می‌دهد. در مقابل، رئیس زورگو برای انجام دستورات خود ممکن است مهلت‌های نامعقولی را در نظر بگیرد که رسیدن به آن‌ها تقریبا غیر ممکن است. هم‌چنین، وی ممکن است دستورالعمل‌های خود را تغییر دهد و باعث ایجاد زحمت اضافه برای دیگران شود، یا این‌که اطلاعات لازم را برای انجام دستورات خود در اختیار کارمندان قرار نمی‌دهد. وی این کارها را صرفا جهت اعمال قدرت و کنترل خود بر وضعیت سازمان انجام می‌دهد.

برای آگاهی از سایر ویژگی‌های روسای زورگو، توصیه می‌کنیم مقاله‌ی ۲۵ شیوه رایج قلدری رئیس‌ها و روش‌های برخورد با آن را مطالعه نیز کنید.

۲. رئیس سخت‌گیر بالاترین استاندارد برای همه‌ اعضا گروه می‌خواهد، ولی رییس قلدر و زورگو تبعیض قائل می‌شود

رئیس سخت‌گیر با همه سخت‌گیر است. وی هیچ‌گاه میان اعضای گروه‌اش تبعیض قائل نمی‌شود؛ در عوض، با همه‌ به یک شکل رفتار می‌کند. ولی یک رئیس زورگو و قلدر غالبا شایستگی برخی از کارمندان‌اش را با تحقیر نظرات و ایده‌های‌شان مورد تردید قرار می‌دهد. به علاوه، چنین رئیس‌هایی تعهد برخی دیگر از کارمندان‌شان را به چالش می‌کشند و انتقادها و سرزنش‌های ظالمانه‌ای را بر آن‌ها روا می‌دارند. از جمله علائم برجسته‌ی قلدری و زورگویی می‌توان به الگوهای رفتار ناعادلانه و هدف قرار دادن یک یا دو نفر از آدم‌ها به دفعات مختلف اشاره کرد.

۳. رئیس سخت‌گیر انسان منصفی است، ولی رییس زورگو فردی بی‌انصاف و غیرمنطقی است

رئیس سخت‌گیر کارمندان‌اش را نازپرورده نمی‌کند؛ به علاوه، عذر و بهانه‌ای را هم از طرف آن‌ها قبول نمی‌کند؛ در عین حال، همیشه آماده است آستین‌های‌اش را بالا بزند و در انجام کارها به اعضای گروه‌اش کمک کند.

یک رئیس سخت‌گیر از اعضای گروه خود در برابر ناملایمات و سختی‌های موجود در شرکت محافظت، و در صورت نیاز، از آن‌ها حمایت می‌کند. در مقابل، رئیس زورگو رفتار ناعادلانه‌ای دارد و اگر لازم باشد، کارمندان‌اش را برای محافظت از خود می‌فروشد.

به علاوه، رئیس زورگو و قلدر معمولا دیگران را برای شکست‌ها سرزنش می‌کند، در حالی که تمام موفقیت‌ها را به پای خود می‌نویسد. هم‌چنین، یک رئیس زورگو به طور آشکار از یک یا چند کارمند طرفداری می‌کند و به همان شکل، ممکن است برخی دیگر از اعضای گروه‌ را تحقیر کند. وی ممکن است فریاد بزند، ناسزا بگوید، و حتی صریحا به کارمندان خود فحش بدهد.

۴. رئیس سخت‌گیر برای منافع شرکت تلاش می‌کند، ولی رئیس زورگو به دنبال قدرت است

یک رئیس سخت‌گیر همه‌ی اعضای گروه را به کار گروهی ترغیب می‌کند و همواره برای بهبود وضعیت شرکت تلاش می‌کند. وی برای انجام کارها، با تمام وجود سعی می‌کند به اندازه‌ی کارمندان‌اش، و گاهی اوقات حتی بیش‌تر از آن‌ها، کار و تلاش بکند. ولی یک رئیس زورگو و قلدر بیش‌تر به کنترل اوضاع و آدم‌ها، و اعمال قدرت بر زیر دستان‌اش علاقه‌مند است. چنین رئیسی یک رهبر تشنه‌ی قدرت است که همیشه تلاش می‌کند سایرین را تحت کنترل خود در بیاورد. هم‌چنین، وی افتخار موفقیت‌هایی را نیز که حتی سهمی در رسیدن به آن‌ها نداشته است، برای خود می‌نویسد، و به ندرت ممکن است کارمندان‌اش را در رسیدن به موفقیت‌ها شریک بداند.

۵. رئیس سخت‌گیر همه را به یک چشم می‌بیند، ولی رئیس‌زورگو آدم‌ها را از هم جدا می‌کند

یک رئیس سخت‌گیر تمام استانداردهای لازم را برای کارمندان‌اش به یک اندازه فراهم می‌کند، و در این کار استثنائی قائل نمی‌شود. در نتیجه، هیچ‌کس احساس نمی‌کند نسبت به دیگران ارزش پایین‌تری دارد، و همه‌ی اعضای گروه به یک اندازه برای موفقیت جمعی تلاش می‌کنند. در مقابل، یک رئیس زورگو معمولا یک یا دو نفر از کارمندان را جدا می‌کند و آن‌ها را در مقابل دیگران تحقیر و سرزنش می‌کند. وی هم‌چنین ممکن است برخی از کارمندان را از حضور در میان جمع محروم کند – مثلا آن‌ها را به جلسات کاری یا دورهمی‌ها راه ندهد. این نوع رفتار فضای کل یک سازمان را مسموم، و کار گروهی را در این فضا تقریبا غیر ممکن می‌کند. در این شرایط، کارمندان به جای آن‌که بر کارها و رفتار گروی تمرکز داشته باشند، فقط به دنبال جلب رضایت و لطف رئیس زورگو و قلدرشان خواهند بود.

۶. رئیس سخت‌گیر فردی صادق و قابل اعتماد است، ولی رئیس زورگو به دنبال شایعه‌سازی و بدگویی است

یک رئیس سخت‌گیر با کارمندان‌اش صادقانه صحبت و رفتار می‌کند. حرف‌های وی همیشه رک و صریح است. رئیس سخت‌گیر در لفافه حرف نمی‌زند، و در عین حال، با همه محترمانه رفتار می‌کند. به علاوه، کارمندان نیز می‌دانند می‌توانند روی وی حساب کنند؛ زیرا وی همیشه و در همه حال صادق است، حتی اگر صداقت‌اش گاهی اوقات آزاردهنده باشد. در مقابل، رئیس زورگو فریبکار است. وی سعی می‌کند با پخش کردن شایعات و بدگویی از کارمندان‌اش، وضعیت را تحت کنترل خود در بیاورد. وی معمولا کارمندان را به جا یکدیگر می‌اندازد و آن‌ها را به رقابت ناسالم تشویق می‌کند. بنابراین، اگر شما خود را در موقعیتی یافتید که رئیس‌تان در حین گفتگو درباره‌ی یکی از همکاران‌تان، سعی می‌کند شما را طعمه قرار دهد و تشویق‌تان کند که وی را به شکل ناعادلانه‌ای در یک رقابت شکست بدهید، هرگز فریب رئیس‌تان را نخورید. باورها و ارزش‌های‌ خود را حفظ کنید و هم‌زمان، سعی کنید به بهترین شکل ممکن اوضاع را تحت کنترل خود در بیاورید.

سخن آخر

اگر فکر می‌کنید رئیس‌تان در مقابل شما زورگویی و قلدری می‌کند، مجبور نیستید این فضا را تحمل کنید. به خاطر داشته باشید، مقابله با یک رئیس زورگو می‌تواند بسیار طاقت‌فرسا باشد. در نتیجه، اگر احساس می‌کنید از لحاظ هیجانی تخلیه و دچار فرسودگی، افسردگی یا اضطراب شده‌اید، به سرعت نزد یک متخصص سلامت روان بروید. به علاوه، باید برنامه‌ای ترتیب دهید که بتوانید با این شرایط مقابله کنید. گزینه‌های که در اختیار دارید ممکن است فقط شامل گزارش رفتارهای نامناسب رئیس‌تان به بخش منابع انسانی سازمان یا تلاش برای پیدا کردن یک شغل دیگر باشد. در هر حال، تلاش برای ادامه‌ی همکاری با یک رئیس قلدر و زورگو هرگز ایده‌ی مناسبی نیست.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: verywellmind

۶ تفاوت میان یک رئیس زورگو با یک رئیس سخت گیر


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی