کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا در طول تاریخ

دونالد ترامپ از زمان ورودش به کاخ سفید به طور مرتب جنجال آفرین بوده است. تازه‌ترین آنها دادن اطلاعات محرمانه در مورد داعش به روس‌ها بوده است. اما ترامپ تنها رئیس‌جمهور جنجالی آمریکا نیست. پیش از او دیگرانی ‌هم بوده‌اند. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۶ رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا در طول تاریخ را بشناسید.

۱. توماس جفرسون، سومین رئیس‌جمهور آمریکا (۱۸۰۱ تا ۱۸۰۹). گفته شد او با سالی همینگز، یک برده سیاه‌پوست، رابطه داشته که حاصل آن یک فرزند بود. ۲۰۰ سال بعد آزمایش‌های دی‌ان‌ای نشان دادند که جفرسون به احتمال بسیار قوی پدر واقعی دستکم یک فرزند همینگز بوده است. برخی‌ها حتی گفته‌اند که جفرسون و همینگز ۴ تا ۶ فرزند داشته‌اند. البته در آن زمان جفرسون رابطه با برده‌اش را تکذیب کرد و همچنان در قدرت باقی ماند. و از این رو به عنوان یک رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا شناخته شد.

رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا

۲. بسیاری از آمریکایی دوره کوتاه ریاست‌جمهوری وارن جی‌. هاردینگ را بدترین دوره ریاست‌جمهوری در این کشور می‌دانند. هاردینگ مردی به اصطلاح “زن‌باز” تمام عیار بود. او به طور همزمان با شماری از زنان دوستانش رابطه داشت. معروف‌‌ترین آنها رابطه‌اش با همسر یکی از قدیمی‌ترین دوستانش بود. هاردینگ برای لاپوشانی این رابطه معشوقه‌اش را به همراه شوهرش به سفرهای تفریحی می‌‌فرستاد که خرج آنها را خودش پرداخت می‌کرد.

رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا

۳. کارل برنستین و باب وودوارد، دو خبرنگار واشنگتن‌پست به واسطه ریچارد نیکسون به شهرت جهانی رسیدند. آنها نقش اصلی را در فاش کردن رسوایی واترگیت ایفا کردند که در نهایت منجر به استعفای نیکسون شد. نیکسون حتی در آخرین لحظات استعفایش هم از تک و تا نیفتاده و ژست برنده‌ها را گرفته بود و از این رو رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا شد.

رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا

۴. ریگان به معنای واقعی کلمه عظمت آمریکا را احیا کرد، آنهم با مشت آهنینی که در برابر شوروی نشان داد. با این همه جایگاه او زمانی به لرزه درآمد که فاش شد سازمان سیا چطور برای چندین سال ناظر آن بوده که شورشیان کنترا در نیکاراگوئه که مورد حمایت آمریکا بودند، از طریق قاچاق هروئین به آمریکا هزینه‌های خود را تأمین می‌کردند. این موضوع هیچ‌گاه جنجال نیافرید و تا به امروز هم نقش ریگان ناشناخته مانده است.

رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا

۵. بیل کلینتون به رغم رسوایی رابطه جنسی با مونیکا لوینسکی کارآموز کاخ سفید، که بسیار جنجال‌ساز شد، همچنان در عرصه اجتماعی و سیاسی آمریکا شخصیت فعالی به شمار می‌آید. این رسوایی تا مرز استیضاح هم پیش رفت اما با این حال کلینتون توانست به لحاظ سیاسی از این جریان جان سالم به در ببرد.

رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا

۶. و حال نوبت به ترامپ می‌رسد؛ پدیده‌ای که خلاف همه عرف‌های دیپلماتیک رفتار کرده است. واقعا هنوز نمی‌توان گفت که آیا او یک دلقک سیاسی یا عوام‌فریب خطرناک است یا اینکه تنها فردی با ضریب هوشی نه چندان کافی برای پست ریاست‌جمهوری. ترامپ تازه اول راه است اما نکته شگفت‌انگیز اینجاست که واژه “استیضاح” در همین چند ماه ورودش به کاخ سفید در محافل سیاسی واشنگتن و رسانه‌ها جا باز کرده است.

رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۶ رئیس جمهور جنجال آفرین آمریکا در طول تاریخ


خبرخوان هفته

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی