کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رئیس‌جمهور: نرخ سود تسهیلات برای مسکن اولی‌ها تک‌رقمی می‌شود

رئیس‌جمهور از تک‌رقمی شدن نرخ سود تسهیلات برای مسکن اولی‌ها خبر داد و گفت: در زمینه بافت‌های فرسوده این رقم سود تسهیلات به ۸ درصد می‌رسد و برای غیر بافت‌‌های فرسوده هم ۹.۵ درصد می‌شود.

تک رقمی شدن نرخ سود, سود تسهیلات

حسن روحانی امروز در جشنواره شهید رجایی با اشاره به خبر خوش دولت برای مردم گفت: برای مسکن اولی‌ها خبری را اعلام می‌کنم. برای اولین بار سود تسیهلات ما امروز یک رقمی اعلام می‌شود. در حال حاضر نرخ سود برای وام مسکن اولی‌ها ۱۱درصد است، اما با کاهش نرخ این سود، در زمینه بافت‌های فرسوده این رقم سود تسهیلات به ۸ درصد می‌رسد و برای غیر بافت‌‌های فرسوده هم ۹.۵ درصد می‌شود.

بر اساس این گزارش، اواخر مردادماه وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن از ۱۱ درصد به ۹ درصد را مطرح کرده و در باره آن اعلام آمادگی کرده بودند که اکنون به نظر می‌رسد این مصوبه به دست آمده است.

رئیس‌جمهور در جشنواره شهید رجایی همچنین با تاکید بر مبارزه جدی با مسئله فساد، گفت:‌ انحصار مشکل‌آفرین است و باید بتوانیم یک رقابت صحیح درست کنیم. باید کاری کنیم که طرف حس نکند منحصرا آن امکان در اختیار اوست. امضای طلایی درست نکنیم که این امضا فسادآفرین و مشکل‌آفرین است.

رئیس‌جمهور با اشاره به مسئله فساد و رانت اظهار داشت:‌ اگر می‌خواهیم با فساد مبارزه کنیم، بدانیم با بگیر و ببند و یا این را بگیر و آن را بگیر فساد درست نمی‌شود، یا اینکه اگر کسی حقوق غیرعادلانه‌ای گرفته، بیاییم دادگاهی درست کنیم و چوبی و شلاقی بیاوریم تا درست شود، خیر؛ نه اینها نیست. باید به ریشه‌ها بپردازیم، دولت به ریشه‌ها می‌پردازد.

روحانی ادامه داد:‌ دولت می‌گوید دستگاه‌های نظارت باید دقیق نظارت می‌کردند و باید نظارت داشته باشند. دولت می‌خواهد با ذی‌نفعان برخورد کند. این مشکل، مشکل یک قوه یا دو قوه نیست، مشکل سراسری است.

وی تصریح کرد:‌ تا در کشور ما قوانین شفاف نیست، تا پرداخت‌ها و درآمدها شفاف نیست،‌ تا در کشور بخش‌های خصولتی وجود دارد، بدانید فساد هم وجود دارد. باید سیستم را از بنیان اصلاح کنیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کفران نعمت و نادیده گرفت تلاش خدمتگزاران موجب خسارت به مردم است، تصریح کرد: اگر دولت کاری جز برجام و یا طرح تحول سلامت نکرده بود، برای دستاورد سه ساله کافی بود.

وی با بیان اینکه آرامش بازار و رفع تنش های اقتصادی دستاورد بزرگ دولت است، اضافه کرد: اینکه عده ای با پول بیت المال به امید ملت لطمه می زنند، به نفع چه کسی جز دشمن است؟ کشور متعلق به همه است و نه جناح خاص.

رئیس‌جمهور با اشاره به خودکفایی در تولید گندم گفت: نه از وزارت کشاورزی، لااقل قدردان کشاورزانی باشید که خودکفایی گندم را رقم زدند. من اینحا از کارمندان دولت قدردانی کرده و دست کارگران و کشاورزان را می بوسم.

بر اساس این گزارش، در این مراسم که به منظور تجلیل و قدردانی از وزارتخانه ها، دستگاه های دولتی و اجرایی ، کارمندان و مدیران نمونه کشوری در سالن اجلاس سران برگزار شد، از بنیاد شهید و امور ایثارگران سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت کشور، وزارتخانه های راه و شهرسازی و نیرو در بخش دستگاه های برتر وابسته به نهاد ریاست جمهوری و شرکت ارتباطات و زیر ساخت، سازمان های ثبت احوال، دامپزشکی، بنادر و دریانوردی، شیلات، زمین و مسکن در بخش موسسات و سازمان های وابسته و تابعه و وزارتخانه های دفاع، امور خارجه، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت ، جهاد کشاورزی، در بخش شاخص های اختصاصی و همچنین وزارت بهداشت، سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری و سازمان بهزیستی کشوردر بخش شاخص های عمومی قدردانی شد.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن

اقتصادنیوز

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی