کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رأی مثبت سنای آمریکا به تحریم‌ ایران و روسیه

قانونگذاران جمهوری‌خواه و دمکرات سنای آمریکا با اکثریت قاطع به تحریم‌ ایران و روسیه رأی دادند. مجلس سنای آمریکا روز پنج‌شنبه (۲۵ خرداد) تحریم‌های شدیدی را علیه ایران و روسیه تصویب کرد. سناتورها همچنین با تصویب مقررات تازه راه را برای لغو یک‌سویه تحریم‌های روسیه از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سخت‌تر کرده‌اند.

قانونگذاران سنای آمریکا به تحریم‌ ایران و روسیه رأی دادند

به نوشته‌ی خبرگزاری فرانسه، این مصوبه با ۹۸ رأی موافق در برابر ۲ رأی مخالف تصویب شد و به ایران این پیام را داد که “باید بهای تداوم حمایت خود از تروریسم را بپردازد.” این تحریم‌ها به دلیل “توسعه برنامه موشک‌های بالستیک ایران وحمایت از تروریسم و گروه‌های شبه‌نظامی” وضع شده است.

مصوبه سنا که “مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران” نام دارد علاوه بر اشخاص و شرکت‌های مرتبط‌‌، برنامه موشکی جمهوری اسلامی را نیز هدف قرار داده است. طبق این مصوبه، رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند به دلیل حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر توسط ایران تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند.

پیش‌نویس این طرح روز پنج‌شنبه ۴ خرداد در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا به تصویب رسیده بود. تحریم‌های مندرج در این طرح متوجه افراد و نهادهایی خواهد شد که به توسعه و تولید موشک‌های بالیستیک ایران کمک می‌کنند.

اگر این مصوبه قطعی شود، دولت ترامپ ظرف ۹۰ روز باید تحریم‌های جدیدی را علیه افراد، شرکت‌ها و نهادهای فعال در توسعه برنامه‌های موشکی ایران وضع کند.

به نوشته رسانه‌ها، هدف این مصوبه همچنین تنبیه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به دلیل دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال گذشته و سخت‌تر کردن لغو یک‌جانبه تحریم‌های روسیه از سوی کاخ سفید است. طبق این مصوبه، دونالد ترامپ برای این که تحریم‌ها علیه روسیه را لغو کند نیاز به تأیید کنگره دارد.

روسیه به حملات هکری و مداخله در مبارزات انتخاباتی آمریکا به نفع پیروزی دونالد ترامپ متهم شده است. روسیه این اتهام را رد کرده است.

مصوبه سنا برای این که به قانون تبدیل شود نیاز به تأیید مجلس نمایندگان و سپس امضای رئيس‌جمهور دارد. دونالد ترامپ در نهایت می‌تواند این مصوبه را وتو کند. کاخ سفید تاکنون درباره این مصوبه اعلام موضع نکرده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

رأی مثبت سنای آمریکا به تحریم‌ ایران و روسیه


خبرخوان:

۷۵ درصد تالاب های ایران در معرض خطر هستند

پیش بینی ادامه رکود و بیکاری در دولت دوازدهم

۴ شهر دنیا که مرگ در آنجا ممنوع است

۱۵ میلیاردر آلمانی و کسب و کارشان را بشناسید

دولت استرالیا به پناهجویان ۵۳ میلیون دلار غرامت می‌دهد

مچ گیری از باب دیلن :خواننده مشهور به کپی غیرقانونی متهم شد

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی