کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دونالد ترامپ خواهان قطع اینترنت است

در برخی مناطق دونالد ترامپ خواهان قطع اینترنت است.

دونالد ترامپ رسما تقاضا کرده است که اینترنت در برخی مناطق، جهت جلوگیری از گسترش فعالیت‌های تروریستی قطع شود.

اینترنت

روز دوشنبه ترامپ در یک سخنرانی در یو.اس.اس یورک تاون در مونت پلیزنت، کارولینای جنوبی به استفاده‌ی داعش از رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای استخدام نیرو اشاره‌کرد. او پیشنهاد مذاکره با بیل گیتس را جهت قطع بخش‌هایی از اینترنت مطرح‌کرد.

دونالد ترامپ خواهان قطع اینترنت است :

ترامپ گفت: “ما آدم‌های زیادی را به‌خاطر اینترنت ازدست می‌دهیم. باید با بیل گیتس و آدم‌های زیادی که واقعا می‌فهمند چه اتفاقی در حال رخ دادن است، ملاقات کنیم. باید با آن‌ها درباره‌ی شیوه‌ی قطع‌کردن اینترنت در مناطق خاصی صحبت‌کنیم. بعضی‌ها خواهندگفت: “اوه آزادی بیان، آزادی بیان.” این‌ها آدم‌های احمقی هستند. ما آدم‌های احمق زیادی داریم.

مطلب مرتبط: اظهارات ضد ایرانی ترامپ و کلینتون

برخی دولت‌های تمامیت‌خواه همین کار را می‌کنند

این مفهوم که اینترنت‌ را می‌توان قطع‌کرد، کاملا اشتباه نیست. کره شمالی این کار را کرده‌است. برخی کشورها نیز سرویس اینترنت‌ را برای شهروندان‌شان در زمان‌های بحرانی قطع کرده‌اند. مصر در طول ۲۰۱۱ در زمان قیام بهار عرب اینترنت‌ را محدود کرد.

دیگر کشورها سرویس ها یا سایت‌های خاص اینترنتی را مسدود می‌کنند. معروف‌ترین مثال چین است که بیش‌تر شبکه‌های اجتماعی و همین‌طور وب‌گاه‌های حاوی مطالبی را ممنوع کرده است که دولت نمی‌خواهد شهروندان بدانند.

بیش‌تر کشورهای غربی ازجمله آمریکا، اینترنت‌ را به‌صورت آزادانه‌ای تنظیم کرده‌اند. محدودیت‌های کمی درزمینه‌ی آن‌چه شهروندان آمریکایی می‌توانند در اینترنت‌ بگویند یا انجام‌دهند وجود دارد. پورنوگرافی کودکان یک نمونه از فعالیت های اینترنتی ممنوع در ایالات متحده است – گوگل برای پیوند دادن به آن ممنوعیت دارد و  وب‌گاه‌ها نمی‌توانند تصاویر آن‌ها را نشان دهند.‌

چرا ایالات متحده نمی‌تواند این کار را بکند

اما قطع کردن کامل اینترنت‌ در مناطق خاص یک امر غیرممکن خواهدبود. کاربران زیادی با استفاده‌ی بیش از حد از این سامانه‌، عجین شده‌اند، بنابراین اینترنت‌ چیزی نیست که بتوان آن را با یک عصای جادویی قطع‌کرد.

تقریبا در همه جای ایالات متحده گزینه‌های متعددی برای ارائه‌ی خدمات اینترنت‌ وجود‌ دارد.

کامکست، (CMCSA) تایم وارنر کیبل (TWC) و دیگر شرکت‌های بزرگ ارائه‌دهنده‌ی پهنای‌باند چندان همپوشانی ندارند. اما ورایزون  (VZ,Tech30)، Tech30) AT&T، T)، اسپرینت (S) و تی‌-موبایل (TMUS) خدمات مشابهی را در مناطق تقریبا یکسان ارائه می‌دهند. شرکت‌های ماهواره‌ای نیز برای اغلب نقاط کشور اینترنت‌ فراهم می‌کنند.

برای حذف اینترنت‌ در مناطق خاصی از ایالات متحده لازم است این شرکت‌ها برج‌های سلولی و شبکه‌های فیبرشان را خاموش‌کنند و دسترسی ماهواره‌ای مردم ساکن در آن منطقه را محدود کنند.

آمریکا اینترنت‌ خارج از کشور را نمی‌تواند قطع کند

قطع کردن سرویس اینترنت‌ در کشورهای خارجی حتی مشکل‌تر خواهدبود.

برخلاف باور رایجی که وجود دارد، ایالات متحده اینترنت‌ جهانی را کنترل نمی‌کند. سرورها در کشورهای خارجی، سرویس‌دهی شبکه و دیگر خدمات اینترنتی را برای کسانی که خارج از آمریکا زندگی می‌کنند، برعهده دارند.

بنابراین برای قطع سرویس در برخی مناطق، زیرساخت‌های اینترنت‌ خارج از آمریکا باید مختل یا خاموش شوند—این کار نیرنگ‌آمیز حتی می‌تواند سخت‌تر باشد اگر کشورها و شرکت‌هایی که این سرورها و برج‌های سلولی را در خارج کنترل می‌کنند، همکاری نکنند.

به‌هرحال، دونالد ترامپ تمایلی برای قطع‌کردن اینترنت‌ ندارد. زیرا اگر اینترنت‌ قطع شود او دیگر نمی‌تواند توییت کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: دیوید گلدمن

منبع: سی‌ان‌ان‌مانی

دونالد ترامپ خواهان قطع اینترنت است


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی