کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دولت استرالیا به پناهجویان ۵۳ میلیون دلار غرامت می‌دهد

دولت استرالیا به پناهجویان ۵۳ میلیون دلار غرامت می‌دهد. وزارت مهاجرت استرالیا گفته است که دولت این کشور آمادگی دارد تا به ۱۹۰۵ تن از پناهجویانی که به اردوگاه جزیره مانوس در پاپوآ نیو گینه اعزام شده بودند در مجموع ۷۰ میلیون دلار استرالیایی (حدود ۵۳ میلیون دلار) بپردازد. این افراد در چارچوب سیاست دولت استرالیا برای اعزام پناهجویان به اردوگاه‌هایی در خارج از خاک این کشور در دوره رسیدگی به درخواست پناهندگی آنان به جزیره مانوس در پاپوآ نیو گینه اعزام شده بودند.

دولت استرالیا به پناهجویان ۵۳ میلیون دلار غرامت می‌دهد

این شکایت علیه دولت استرالیا و شرکت طرف قرارداد آن برای اداره امور اردوگاه مانوس مطرح شده بود.

این گروه از پناهجویان با طرح شکایتی در محاکم استرالیا گفته‌اند که در زمان اقامت در این اردوگاه بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ “متحمل آسیب و فشار جسمی و روانی” شده‌اند و دولت استرالیا را مسئول دانسته‌اند و به همین دلیل دولت استرالیا به پناهجویان ۵۳ میلیون دلار غرامت می‌دهد.

با قبول پیشنهاد مصالحه دولت، شاکیان باید شکایت خود را پس بگیرند و رسیدگی قضایی به این شکایت ادامه نخواهد یافت. قرار بود رسیدگی به این پرونده امروز، چهارشنبه، ۲۴ خرداد (۱۴ ژوئن) رسما در دادگاه عالی ایالت ویکتوریا آغاز شود اما قبل از شروع رسمی محاکمه، وکلای دولت پیشنهاد پرداخت غرامت به منظور جلوگیری از ورود به این دعوای حقوقی را مطرح کردند.

وکلای شاکیان تصمیم دولت برای پرداخت غرامت را عاملی در کاهش رنج موکلان خود دانسته‌اند

آنان همچنین گفته‌اند که دولت آمادگی دارد تا هزینه طرح و پیگیری شکایت تا این مرحله را که به بیش از ۲۰ میلیون دلار استرالیایی بالغ شده است بر عهده بگیرد.

هنوز جزئیات پیشنهاد مصالحه دولت منتشر نشده و دادگاه نیز در مورد قابل قبول بودن پیشنهاد مصالحه رایی نداده است اما یکی از وکلای شاکیان گفته است که دریافت این غرامت به موکلان او کمک خواهد کرد تا “این فصل دردناک از زندگی خود را پشت سر بگذارند.”

وزارت مهاجرت استرالیا در عین حال “قویا” اتهام هرگونه تخلفی را رد کرده و گفته است که تصمیم به مصالحه با شاکیان اقدامی از نظر مالی و احتناب از یک دعوای حقوقی طولانی عاقلانه بوده است. وزیر مهاجرت گفته است که ادعاهایی که در مورد شرایط نامساعد اردوگاه جزیره مانوس شده واقعیت ندارد و دولت استرالیا همواره تمامی تلاش خود را برای اطمینان از شرایط مناسب برای پناهجویان اعزامی به این محل به کار گرفته است.

دولت استرالیا گفته است که اردوگاه مانوس چند ماه دیگر بسته خواهد شد

این پرونده باعث جلب توجه گسترده رسانه‌های همگانی شده و رسیدگی قضایی به آن، که قطعا شامل شرح وضعیت اردوگاه از زبان شاکیان بود، قطعا در رسانه‌ها انعکاس وسیعی می‌یافت.

اردوگاه جزیره مانوس براساس سیاست دولت استرالیا جهت مقابله با سیل پناهجویانی ایجاد شد که معمولا با قایق خود را به سواحل استرالیا می‌رساندند و در آنجا خواستار کسب پناهندگی می‌شدند. با اجرایی شدن این سیاست، دولت استرالیا این افراد را به مراکزی در خارج از خاک این کشور اعزام کرده و آنان تا زمان پایان رسدگی به درخواست پناهندگی خود، مجبور بودند در این مراکز عملا در بازداشت هستند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

دولت استرالیا به پناهجویان ۵۳ میلیون دلار غرامت می‌دهد


خبرخوان هفته

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی