کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ فایده دوش گرفتن با آب خالی بدون مواد شوینده

ما  عادت کرده‌ایم که مراقبت خوب از پوست به معنای داشتن پوستی است که به حدی تمیز شده که حسابی بدون چربی شده باشد. با این حال، پوشاندن بدن از سر تا پا با کف و صابون ممکن است بیش از آنکه برای سلامتی و ظاهر شما مفید باشد، آسیب برساند. در حالی که صابون مطمئناً بوی خوبی دارد، اما برای پوست چندان هم مفید نیست. در این نوشتار با هم می‌بینیم که آیا دوش گرفتن با آب خالی کافی است یا خیر و اینکه چه اتفاقی رخ می‌دهد وقتی دیگر از صابون و مواد شوینده استفاده نکنید.

فایده دوش گرفتن با آب خالی بدون مواد شوینده

۱. پوست شما احساس سلامتی بیشتری خواهد داشت

حمام کردن فقط با آب باعث ایجاد تعادل در لایه محافظ پوست شما می‌شود. هرچند صابون به طور موثری آلودگی را از بدن شما پاک می‌کند، اما چربی‌های طبیعی ترشح شده از پوست را نیز پاک می‌کند. استفاده منظم از صابون‌همچنین ممکن است تعادل pH پوست شما را بر هم بزند و آن را خشک و سوزناک کند.

۲. دیگر بوی بدن را تجربه نخواهید کرد

در حالی که دوش گرفتن با صابون باعث ایجاد بوی خوشی به مدت کوتاه می‌شود، اما در اصل پوست شما را در برابر باکتری‌ها آسیب‌پذیر می‌کند. مواد خشن موجود در صابون تعادل بین چربی‌های پوست و باکتری‌های موجود در پوست ما را مختل می‌کند و همین امر باعث می‌شود پوست حتی بیشتر روغن و باکتری تولید کند. صابون‌های ضد باکتری به ویژه بسیار مضر هستند زیرا میکروب‌های مفید را به همراه میکروب‌های بد از بین می‌برند.

۳. قسمت‌های خصوصی شما را سالم نگه می‌دارد

استحمام با صابون به طور منظم می‌تواند ناحیه تناسلی را خشک کند و ممکن است منجر به برخی اختلالات سلامتی شود. بهتر است برای شستن قسمت‌های خصوصی خود از آب گرم یا در مواردی که باید بو را از بین ببرید، از آب داغ استفاده کنید.

۴. ممکن است پوست شما مدت زمان بیشتری بدون چین و چروک بماند

در حالی که بسیاری از مواد موجود در صابون برای تمیز و شاداب نگه داشتن پوست هستند، اما در واقع می‌توانند بیشتر از فایده، به پوست آسیب برسانند. در حقیقت، آنها می‌توانند به پوشش اسیدی پوست شما آسیب برسانند، که به نوبه خود می‌تواند بسیاری از بیماری‌های پوستی مانند آکنه و درماتیت را بدتر کند. به علاوه، استحمام با صابون پوست را خشک می‌کند، که می‌تواند منجر به چین و چروک شود.

۵. ممکن است احتمال ابتلا به کمبود ویتامین D را کاهش دهد

صابون‌ها علاوه بر اینکه سبب پیری زودرس پوست می‌شوند، می‌توانند در جذب ویتامین D نیز اختلال ایجاد کنند. پوست ما انرژی خورشید را به ویتامین D تبدیل می‌کند، و برخی از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی توصیه می‌کنند که کمتر دوش بگیرید، زیرا ممکن است تعادل پوست را مختل کرده و مقدار جذب ویتامین D را کاهش بدهید. با این حال، بسیاری از جامعه پزشکی معتقدند که ویتامین D حتی بعد از دوش گرفتن در پوست باقی می‌ماند.

چه چیزی می‌توان به جای صابون استفاده کرد؟

– روغن‌های پاک کننده. پاک‌کننده‌های بر پایه روغن جایگزین سالم‌تری برای صابون‌ها هستند. آنها بدون برهم زدن حفاظ چربی پوست، سلول‌های پوستی و آلودگی را از روی پوست پاک می‌کنند.

– براشینگ خشک. استفاده از برس خشک باعث لایه‌برداری پوست و سرعت بخشیدن به روند تجدید آن می‌شود و در عین حال سبب می‌شود جوان و شاداب به نظر برسد.

– اسکراب‌های کاملاً طبیعی. می‌توانید ترکیب خانگی خودتان را با استفاده از موادی که در خانه دارید، درست کنید. به عنوان مثال، ترکیبی از بلغور جو دوسر، عسل و شکر بدون آسیب رساندن به پوست، آن را لایه‌برداری و تمیز می‌کند.

آیا شما  با صابون و انواع شوینده‌ها دوش می‌گیرید یا بدون آن؟ آیا تا به حال به فکر حذف صابون یا هر شوینده‌ی دیگری در پروسه شستشوی بدن‌تان افتاده‌اید؟


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: brightside

۵ فایده دوش گرفتن با آب خالی بدون مواد شوینده


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی