کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دوستی کارگران با روبات ها

کارخانه‌ي تسلا نام روبات ها ي خود را از نام‌هاي ابرقهرمانان وام‌ مي‌گيرد ولي کارخانه‌ي نيسان شخصيت‌هاي کارتوني را ترجيح مي‌دهد.

چگونه کارگران کارخانه ياد گرفتند همکاران روبات شان را دوست داشته باشند؟

کارگران کارخانه‌ي کاميون‌سازي نويستار در اوهايو، حدود 40 سال پيش اصلاً مايل به برقراري رابطه‌ي دوستانه با همکاران جديد حاضر در کارخانه نبودند. يک روبات جوشکار بود که افراد خدماتي خط توليد فکر مي‌کردند اين مزاحم، نماينده‌ي موج جديد خودکارسازي (اتوماسيون) است و شغل‌شان را به خطر مي‌اندازد. آنان نام مستعار “نکبتي” را به او دادند.

امروز، آن کارخانه‌ي آجري کاميون‌سازي بسته شده ‌است و خصومت با ماشين‌ها دارد از بين مي‌رود. ربات‌هاي غول پيکر که قادر به انجام کار چند نفر هستند پس از چند دهه همزيستي احترام‌شان را به دست آورده‌اند، و در اين روند، نام‌هاي مستعار تحسين برانگيز جديدي گرفتند.

بهترين نمود اين روند را شرکت تسلاموتورز در کارخانه‌اي در فريمونت کاليفرنيا به اجرا گذارد. تسلا را طرفدار پر و پا قرص کتاب‌هاي مصور، الون ماسک، تأسيس کرد. در تسلا، بزرگ‌ترين ربات‌ها بر اساس ابرقهرمان‌هاي ماروِل نام‌گذاري مي‌شوند. آنان با پلکسي گلس‌ها احاطه شده‌اند و برچسب‌هاي اسمي مانند گوشتخوار، پروفسور ايکس، مرد يخي و جانور دارند. اين برچسب‌ها مناسب “موجو”ي کارخانه است. موجو اختصاري از ترکيب نام‌هاي شرکت‌هاي تويوتا موتور و جنرال موتورز است که زماني هر دو مالک اين کارخانه بودند. حالا نقاشي ديواري اين کارخانه “تکامل انسان” را از ميمون به آدم و از آدم به آدم آهني يا آدم‌واره نشان مي‌دهد.

بيش از 12 روبات تسلا از اين نام‌ها دارند. نيک تابک که با مهندسان همکارش روبات‌ها را نام‌گذاري مي‌کنند مي‌گويد: “آنها ابرقهرمان هستند- آنان کارهاي خارق‌العاده انجام مي‌دهند.”

وي ادامه‌ مي‌دهد “ما آنها را از روي فيلم ايکس‌من نام‌گذاري کرديم تا کم‌تر دلهره‌آور به نظر برسند و نقش بيشتري در گروه داشته‌باشند.”

در کارخانه‌ي فريمونت، روبات‌هاي بزرگ، قالب‌هاي آلومينيومي را بلند مي‌کنند و آن‌ها را به خط توليد جديد مي‌فرستند. اين شرکت، يک طراح دارد که تصوير هر آنچه را در هر ايستگاه رخ مي‌دهد در قالب کتاب مصور مي‌کشد.

تسلا تنها نيست و اين پديده منحصر به شمال آمريکا نيست. کارگران شرکت فورد موتورز، هوندا موتور، جنرال موتورز، نيسان موتور، و تويوتا همگي تقريبا بيشتر روبات‌هاي مشغول در کارخانه را با نام‌هاي حيوانات خانگي نام‌گذاري کرده‌اند.

در گوشه‌اي از کارخانه‌ي نيسان واقع در کيوشو در جنوب ژاپن، چند رديف روبات زرد وجود دارند که با نام شخصيت‌هاي يک انيميشن معروف نام‌گذاري شده‌اند، و هنگام عبور بدنه‌ي فلزي وسايل نقليه وظيفه‌ي جوشکاري و خال‌جوش‌زني آن‌ها را براي مونتاژ نهايي به عهده دارند.

نام يکي از آن‌ها سون‌گوکو و ديگري وجتا است. آن‌ها شخصيت‌هاي سريال انيميشني تلويزيوني ژاپني به نام “دراگون بال”هستند که از دنيا در مقابل بدي‌ها دفاع مي‌کنند.

روبات

هم‌چنين در نيسان روبات‌هايي به نام‌هاي درامون و درامي از سريال انيميشني درامون هستند که داستان‌شان به چند دهه‌ي قبل برمي‌گردد. يکي از ماشين‌ها برچسب “لافي” را دارد. لافي يکي از شخصيت‌هاي اصلي سريال “يک تکه” است، سريال درباره‌ي مرد جواني است که بدنش خواص کش‌ساني لاستيک را دارد.

مينسو کانگ، پروفسور علوم انساني در دانشگاه منيروري، مي گويد افراد معمولا در مورد همزيستي با ماشين‌ها دوسوگرا هستند، ولي نام‌گذاري روبات‌ها مي‌تواند نشانه‌اي از نزديکي يا راحتي باشد. “ما اسم نمي‌گذاريم، ولي وقتي آن‌ها شروع به انجام فعاليت‌هايي شبيه به انسان مي‌کنند، اين کار را انجام مي‌دهيم”.

چند دهه‌ی پيش، در کارخانه‌ي نويستار که هم‌اکنون بسته است، در يکي از گردهم‌آيي‌هاي شرکت که در آن خانواده‌هاي کارمندان نيز حضور داشتند، کارمندان چوگاني در سر پنجه‌هاي “نکبتي” قرار‌دادند که با آن توانست به توپ گلف ضربه بزند. اين کار، روبات را دوست‌داشتني‌ و انساني‌تر کرد.

جيسون بارلو، کارگر نسل سوم نويستار اينترنشنال و عضو اتحاديه‌ي کارگران خودکار مي‌گويد: يادم مي‌آيد که در يک روز خانوادگي به آن‌جا رفتم و تماشا مي‌کردم چگونه با ضربه‌اش توپ‌هاي گلف را درون سوراخ مي‌اندازد. ولي فضاي ترس‌آلودي بود چرا که مردم فکر مي‌کردند اين روبات شغل‌شان را از آنان مي‌گيرد.” آقاي کانگ، نويسنده‌ي “روياهاي شگرف ماشين‌هاي زنده” مي‌گويد:” نام‌گذاري اين موجودات ممکن است نشان‌دهنده‌ي احترام به آن‌ها باشد، اما اين کار هنوز هم با ترس آميخته است. اين کارگران عميقاً مي‌ترسند. اگر اين ماشين‌ها کنترل نشوند به شدت مي‌توانند خطرناک باشند”.

فورد در حال ساخت خودروي سبک‌تري با بدنه‌ي آلومينيومي است و اين يعني جهشي کوانتومي براي صنعتي که مدت زيادي به استيل متکي بوده‌است. اين کار بدون “بچه زيلا” ربات انتقال دهنده‌ي خط انجام نمي‌شود. اين ربات بدنه‌ي کامل شده‌ي کاميون را از انبار بدنه به خطوط مونتاژ در ديربورن، ميشيگان، و کانزاس سيتي مي‌رساند.

اگرچه بچه زيلا در سايه‌ي گودزيلا کار مي‌کند، ولي ربات غول پيکر فانوک در کارخانه‌هاي فورد بدنه‌هاي استيلي مي‌سازد. او با توانايي بلند‌کردن وزني حدود 3 هزار پوند، وسايل نقليه را در چنگالش مي‌گيرد و از يک سکوي مونتاژ در حال حرکت به سکوي ديگري جابجايش مي‌کند.

وقتي اين ربات کار مي‌کند، و آرواره‌هايش باز و بسته مي‌شود، مي‌توانيد به راحتي شباهت آن را با هيولاي صد فوتي ببينيد که آتش از دهانش بيرون مي‌آمد و کل توکيو را نابود کرد. تويوتا، جنرال موتورز و هوندا همگي در کارخانه‌هايشان نام گودزيلا را به اين ربات داده‌اند.

رُن کتلهات، يک مهندس کارخانه که در فورد کار مي‌کند، مي‌گويد: ” اين ربات آن‌قدر بزرگ است که تمام کارهايي را که در گذشته به طور سنتي چند ربات انجام مي‌دادند به تنهايي انجام مي‌دهد. گودزيلا بزرگ‌ترين ربات کارخانه است”.

گودزيلاي هوندا با ربات ديگري به نام “تي رکس”در کارخانه‌ي توليد لوازم ورزشي در اوهايو کار مي‌کند. تام ليتاويش، هماهنگ کننده‌ي فني و مهندسي در کارخانه‌ي هوندا مي‌گويد” تماشاي اين ربات‌ها در کارخانه يکي از کارهاي مورد علاقه‌ي من است.” يک روبات موتور را سوار مي‌کند و ديگري کمک فنرهاي عقب را مي‌گذارد.

کارخانه‌هاي خودروسازي اغلب از بازديدکنندگاني که از طرف تأمين کنندگان قطعات، دولت محلي يا رسانه‌هاي محلي هستند استقبال مي‌کنند و تي‌رکس هميشه در کانون توجه‌است. آقاي ليتاويش مي‌گويد: افرادي که درحال بازديد هستند زمان زيادي را صرف تماشاي او مي‌کنند.”

اخيرا در يک روز خانوادگي‌(خيلي شبيه همان مراسمي که سال‌ها پيش در نويستار برگزار شد)، کارگران هر دو ربات غول پيکر هوندا را با تجهيزات و مجسمه ها تجهيز کردند. طوري که توانستند جمعيت را سرگرم‌کنند. يکي از روبات‌ها چيز کوچکي شبيه به بشقاب پرنده  را در ميان آرواره‌هايش آويزان کرده‌بود. او طوري برنامه‌ريزي شده‌بود که آن شيء را مثل يک بشقاب پرنده بچرخاند. ديگري مجسمه‌ي خارجي با قد 180 سانتيمتر از دستش آويزان بود و اين ماشين با برق چراغ‌ها آن را بالا و پايين مي‌بُرد.

کارخانه‌ي  اوهايوي هوندا هم چنين دو روبات بزرگ جوشکار با نام‌هاي بيگ‌مک و گنده‌بک استخدام کرده است. آقاي ليتاويش مي‌گويد: “ما براي‌شان نام انتخاب کرديم چون خيلي به آن‌ها افتخار مي‌کنيم.”


تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: آنترپرنر

دوستی کارگران با روبات ها


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی