کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دلیل گرانتر بودن تخم مرغ های قهوه ای چیست؟

هر کسی که تا به حال در مقابل قسمت تخم‌مرغ‌ها در یک فروشگاه مواد غذایی ایستاده‌است، احتمالاً متوجه تفاوت قابل توجه قیمت بسته‌های متفاوت شده‌است. یک قانون خرید تخم مرغ وجود دارد که به طور کلی ثابت باقی مانده‌است: قیمت تخم مرغ‌های قهوه‌ای همیشه بیشتر از تخم مرغ‌های سفید است. اما دلیل گرانتر بودن تخم مرغ های قهوه ای چیست؟ اگر تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید و این سوال برای‌تان پیش آمده، ادامه مطلب را بخوانید تا بتوانید به واقعیت ماجرا پی ببرید.

دلیل گرانتر بودن تخم مرغ های قهوه ای چیست؟

اختلاف قیمت بین تخم مرغ‌های سفید و پسر عموهای قهوه‌ای رنگ‌شان که قابل‌توجه هم است، به دلیل ترجیحات زیباشناختی ساده نیست. و البته اینکه تخم مرغ‌های قهوه‌ای به نوعی غنی از مواد مغذی هستند یا کلسترول کمتری دارند هم دلیل این اختلاف قیمت نیست. در حقیقت، تخم مرغ‌های قهوه‌ای برای شما اصلاً سالم‌تر از تخم مرغ‌های سفید نیستند.

به نظر می‌رسد که دلیل گرانتر بودن تخم مرغ های قهوه ای به نحوه تشکیل تخم مرغ‌ها در بدن مرغ مربوط می‌شود. تمام تخم مرغ‌ها از تخمدان مرغ شروع می‌شوند.

اگر مرغی با خروس جفت شود، لقاح صورت می‌گیرد. اگر اسپرم وجود نداشته باشد، زرده به مگنوم می‌رود، جایی که آلبومین (آنچه ما معمولاً سفیده تخم مرغ می‌نامیم) در اطراف زرده تشکیل می‌شود.

رحم جایی است که کار سخت شدن پوسته تخم مرغ در آن اتفاق می‌افتد. در طول یک اقامت 24 ساعته در آنجا، پوسته در اطراف تخم مرغ ایجاد می‌شود و در آن فرآیند، لایه‌ای از پوسته ایجاد می‌شود. تخم مرغ‌ها طولانی‌ترین زمان را در این مرحله صرف می‌کنند.

پس از تشکیل پوسته، مرغ تخمگذار سفید انقباضات رحمی را تجربه می‌کند و در نهایت تخم می‌گذارد. اما برای مرغ‌هایی که تخم مرغ‌های قهوه‌ای می‌گذارند، یک مرحله اضافی قبل از آزاد شدن تخم وجود دارد.

مطلب مرتبط: ۱۸ فایده اثبات شده تخم مرغ رسمی برای سلامتی

می‌بینید که همه مرغ‌ها پوسته سفید روی تخم مرغ‌ها ایجاد می‌کنند. درون تخم مرغ قهوه‌ای هم به هر حال، یک سفیدی بکر وجود دارد. اما مرغ‌هایی که تخم مرغ‌های قهوه‌ای می‌گذارند در ساعات پایانی که تخم در کیسه غده پوسته ساز می‌نشیند، به نوعی کار رنگ را سپری می‌کنند.

ایجاد این رنگدانه قهوه‌ای به صورت روزانه به انرژی و مواد مغذی اضافی و در نتیجه غذای بیشتری نیاز دارد. مرغ‌هایی که تخم مرغ‌های قهوه‌ای می‌گذارند مجبورند غذای بیش‌تری نسبت به مرغ‌هایی که تخم مرغ‌های سفید می‌گذارند، بخورند.

حمایت از یک مزرعه پر از مرغ‌هایی که تخم قهوه‌ای می‌گذدارند هزینه بیشتری دارد. بنابراین قیمت تخم مرغ هم بالا می‌رود.

تخم مرغ‌های قهوه‌ای بیش‌تر از طریق بازاریابی به شهرت دوباره دست پیدا کردند. در واقع تخم مرغ‌های قهوه‌ای فقط روستایی‌تر از تخم مرغ‌های سفید به نظر می‌رسند.

در نهایت نکته قابل‌توجه و مهم این است که تخم مرغ‌های قهوه‌ای و سفید از نظر غذایی یکسان هستند. تنها دلیل بالاتر بودن قیمت تخم مرغ‌های قهوه‌ای هزینه بالاتر غذای مرغ‌ها است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: 10best

دلیل گرانتر بودن تخم مرغ های قهوه ای چیست؟


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی