۷ دلیل که کم خوابیدن باعث موفقیت بیشتر شما می‌شود - مجله کسب و کار بازده

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ دلیل که کم خوابیدن باعث موفقیت بیشتر شما می‌شود

درست است که انسان های طبیعی و سالم باید روزانه بین ۶ تا ۸ ساعت بخوابند. اما زمان چیزی است که قدرت برتر جهان است و هر کسی بتواند از زمانی که در اختیار دارد بیشتر  و بهتر استفاده کند پیروز میدان زندگی است. با بررسی زندگی افراد موفق پی می‌بریم که همه افرادی بسیار سحرخیز و کم خواب بوده اند. و در این نوشتار به شما می گوییم چرا کم خوابیدن باعث موفقیت بیشتر می شود

۷ دلیل که کم خوابیدن باعث موفقیت بیشتر شما می‌شود

۱.  با کم خوابیدن زمان بیشتری در اختیار دارید

کم خوابیدن زمان بیشتری برای رویارویی با چالش‌ها و حل مشکلات و مسائل به شما می‌دهد. این زمانِ بیشتر کمک می‌کند به چیزهای ارزشمندی دست پیدا کنید. از زمانی که معلوم شد افرادی که کمتر می‌خوابند به چیزهایی دست پیدا می‌کنند، کم خوابیدن دیگر آنقدرها بد به نظر نمی‌رسد.

مطلب مرتبط: ۵ درمان طبیعی برای مبارزه با بیماری بی خوابی (اینسومنیا)

۲. بیدار ماندن شما را خلاق تر می کند

وقتی می‌گوییم خوابِ کمتر خلاقیت در پی دارد منظور این است که این دست از افراد زمان بیشتری برای کشف فعالیت‌های بالقوه و جالب دارند که نه تنها به بیدار ماندشان کمک می‌کند بلکه جایگزین مناسبی برای خواب نیز می‌شود. آنها می‌توانند چند کار را با هم انجام دهند.

۳. کم خوابیدن انرژی مضاعفبرای شما به همراه دارد

بر اساس مقاله‌ای که «وال استریت ژورنال» منتشر کرده، اشخاصی که کمتر می‌خوابند خصوصیات جالبی دارند و “نه تنها چرخه‌ی شبانه روزی‌شان با دیگران فرق دارد بلکه حالات روحی و سوخت و ساز بدن‌شان نیز متفاوت است. مثلاً لاغرتر هستند، علی‌رغم اینکه کمبود خواب خود می‌تواند منجر به چاقی شود و مقاومت بیشتری در برابر آسیب‌های روحی وجسمی دارند”. کم‌خواب‌ها انگار روی دور تُند هستند، مثلا تند حرف می‌زنند و دیدگاه خاصی نسبت به انجام دادن کارها دارند.

۴. با کم خوابیدن هوشیارتر هستید

آن دست از افرادی که خوابیدن را اتلاف وقت می‌دانند و کم می‌خوابند هوشیارتر هستند، قدر جست‌وجو و رسیدن به پاسخ را می‌دانند و همواره خصوصیاتی همچون خوش‌بینی، جاه‌طلبی و خودآگاهی را با خود یدک می‌کشند. شاید با خود فکر کنید چنین پدیده‌ای نادر است اما این هوشیاری به آنها امتیاز انجام کارهای بیشتر و خلاق‌تر بودن می‌دهد.

۵. روحیه اجتماعی بیشتری پیدا میکنید

کم خوابی به آنها انگیزه می‌دهد به اجتماع بروند و از زندگی اجتماعی بهره‌مند شوند، با اشخاص جدید ملاقات کنند و به راه‌های موفقیت بیشتری دست یابند. روابط اجتماعی یکی از عوامل دستیابی به موفقیت بیشتر است. توانایی آنها در بهره گیری از جهان اطراف فرصتی برای انجام کارهای بیشتر و رویارویی بهتر با چالش‌ها را فراهم می‌کند.

مطلب مرتبط: صبح زود بیدار شدن:۱۰ روش ساده برای زود بیدار شدن از خواب

۶. احساسات عاشقانه بیشتری در شما پیدا میشود

چنین افرادی تابع احساساتشان هستند و شور و شوق کاری را دارند که می‌خواهند انجام دهند. آنها وقت و انرژی‌شان را صرف دستیابی به نتیجه و به اتمام رساندن پروژه‌هاشان می‌کنند و به کم یا متوسط قانع نمی‌شوند. در حالیکه برخی کم خوابی را یک عیب و نقص می‌دانند، این دست از افراد به چشم فرصت و امتیازی جهت انجام آنچه دوست دارند به آن نگاه می‌کنند.

۷. در مشاغل سخت قدم می‌نهید

پویایی ناشی از کم خوابی در مشاغلی همچون کارآفرینی، وبلاگ‌نویسی، طراحی بازی‌های ویدیویی، رسانه‌های اجتماعی کارآمد است. بسیاری از افرادی که کم می‌خوابند فعال هستند و به سمت حرفه‌ای رو می‌آورند که کیفیت رهبری‌شان را تضمین کند و به چیزهای بیشتری دست پیدا کنند. احتمال موفقیت آنها در زمینه‌هایی که کم خوابی و بیش‌کاری‌ منحصر به فرد و متمایزشان را تحسین کند بیشتر است.

خواب برای بسیاری یک سود و منفعت تلقی می‌شود، افرادی که از امتیاز کم‌خوابیدن برخوردارند به عنوان اشخاصی سخت‌کوش شناخته می‌شوند که سریع‌تر به قله‌های موفقیت دست پیدا می‌کنند. البته نباید کم خوابیدن را با کمتر خوابیدن از زمان مورد نیاز یک انسان اشتباه گرفت. منظور از کم خوابیدن همانطور که مطمئنا پی برده‌اید جلوگیری از پرخوابی و علاقه بی‌حد و حصر به خوابیدن در هر زمان ممکن است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۷ دلیل که کم خوابیدن باعث موفقیت بیشتر شما می‌شود

هلث


 

نوشته های مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی