کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۶ دستور پخت غذاهای پاییزی که لذیذ و هیجان‌انگیزند

پاییز هزار رنگ از راه رسیده و فصل زیبایی ها و خوراکی های خوشمزه و مقوی مثل انار، خرمالو، سوپهای لذیذ و … است. در این نوشتار شما را با ۱۵ دستور پخت غذاهای پاییزی آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

دستور پخت غذاهای پاییزی

۱. سوپ کدو حلوایی و آب مرغ

سوپ کدو حلوایی غذاهای پاییزی

مواد لازم:

– یک عدد پیاز  (خرد شده)

– روغن زیتون – 2 قاشق غذاخوری

– کدو تنبل یا کدو حلوایی- 6  فنجان (مکعبی خردشده)

– سیر – 3-4 حبه (خرد شده)

– کره‌ی نرم شده – 2 قاشق غذاخوری

– ۲ برگ بو

– شربت افرا – 2 قاشق غذاخوری

– فلفل سیاه تازه پودر شده – مقداری

– آب مرغ کم نمک 2 فنجان

– پودر فلفل قرمز – یک قاشق چایخوری

– نمک – کمی

دستور پخت غذاهای پاییزی : طرز تهیه سوپ کدو حلوایی

فر را روی 350 درجه از قبل گرم کنید. یک کاسه فلزی بردارید و پیاز، کدو و سیر را در آن قرار دهید. حالا روغن زیتون، کره و شربت افرا را در یک کاسه‌ی کوچک با هم مخلوط کنید. این مخلوط را روی تخمه‌ی کدو بریزید. کدو تنبل را روی یک تابه قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که تمام مایعات به درستی به تابه منتقل شده‌اند. برگ بوها را به چهار قطعه تقسیم کرده و روی مکعب‌های کدو تنبل بریزید. نیم ساعت کدو تنبل را بپزید تا نرم شود. سپس، آب مرغ سرد و کدو تنبل را در مخلوط‌کن بریزید و میکس کنید تا یکدست و نرم شود. این سوپ را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت کم بگذارید. فلفل، فلفل چیلی و نمک را برای بهبود طعم و مزه به سوپ اضافه کنید. زمانی که سوپ به غلظت مورد نظرتان رسید، آن را سرو کنید.

۲. سوپ کاری و سبزیجات

طرز تهیه سوپ کاری و سبزیجات خوشمزه مخصوص روزهای پاییزی

مواد لازم:

– ۲ عدد پیاز زرد متوسط

– ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون

– یک دوم قاشق چایخوری نمک

– ۲ قاشق غذاخوری ادویه کاری

– ۵ پیمانه آب سبزیجات و مخلوط سبزیجات تازه مثل لوبیا سبز و …

– ۸ پیمانه اسفناج بسته بندی شده

– دو حبه‌ی بزرگ سیر ریز شده

– ۱ پیمانه ساقه‌ی بروکلی پوست کنده و خرد شده

– ۵ عدد پیازچه خرد شده

– ۱ قاشق غذاخوری علف لیموی خرد شده

– ۱ پیمانه برگ گشنیز تازه‌ی خرد شده

— ۱ پیمانه بزرگ قارچ خرد شده

– فلفل که حسابی ریز شده

– ۲ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه برای طعم دهی

دستور پخت غذاهای پاییزی

۱. پیازها را از طول چهار تکه کنید، سپس از عرض به صورت نازک ببرید. ۲ قاشق غذاخوری روغن را در قابلمه سوپ‌پزی روی حرارت متوسط به بالا گرم کنید. پیازها و یک چهارم قاشق چایخوری نمک اضافه کنید؛ بپزید؛ مدام هم بزنید، تا زمانی که پیازها نرم شوند و شروع به قهوه‌ای شدن کنند یعنی ۶ تا ۸ دقیقه. کاری را مخلوط کنید و بپزید، به مدت ۳ دقیقه – و هم بزنید. چهار پیمانه آب سبزیجات را اضافه کنید و به آرامی بگذارید بخار کند.

۲. در این حین، ۴ پیمانه اسفناج ریز شده آماده کنید. چهار پیمانه اسفناج باقیمانده را با آب در مخلوط کن بریزید، پوره کنید تا زمانی که اسفناج‌ها به شکل خرد شده‌ در بیاید. قارچ‌ها را به نوارهای ۷ میلی‌متری ببرید.

۳. ۲ قاشق چایخوری روغن باقیمانده را در یک تابه‌ی بزرگ روی حرارت متوسط گرم کنید. سیر اضافه کنید و بپزید، و تا زمانی که رایحه‌اش بلند شود، حدود ۳۰ ثانیه، بپزید. قارچ‌ها را اضافه کنید و بپزید، هم بزنید، تا زمانی که مایع در اثر پخته شدن تبخیر شود و قارچ‌ها رنگ بگیرند – ۴ تا ۶ دقیقه.

۴. مخلوط قارچ و لوبیا سبز را در تابه تفت بدهید؛ آن را بجوشانید و به مدت ۵ دقیقه بپزید. ساقه‌های بروکلی، پیازچه‌ها و علف لیمو را اضافه کنید و به مدت سه دقیقه‌ی دیگر بجوشانید و بپزید. اسفناج خرد و پوره شده، گشنیز را در آن مخلوط کنید. دوباره آن را بجوشانید تا بخار کند، روی آن را بپوشانید و به مدت کافی بپزید تا اسفناج‌ها نرم شود یعنی حدود ۱ دقیقه. اگر قوام بیشتری باید داشته باشد ۱ پیمانه ی دیگر آب سبزیجات اضافه کنید. آب لیمو و نمک برای طعم دهی بیشتر اضافه کنید.

۳. رول بادمجان و پنیر موزارلا

طرز تهیه رول بادمجان و پنیر موزارلا

مواد لازم:

– ۸ تکه موزارلای یخ زده

– ۱ عدد بادنجان متوسط

– یک دوم قاشق چایخوری نمک کوشر به علاوه‌ی یک دوم قاشق چایخوری

– ۱ حبه سیر، که کاملا ریز شده است

– یک پیمانه گوجه فرنگی خوب خرد شده

– یک چهارم فنجان ریحان تازه‌ی خرد شده، به علاوه‌ی کمی بیشتر جهت تزئین

– یک دوم قاشق چایخوری فلفل آسیاب شده

– دو عدد تخم مرغ بزرگ

– ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر

دستور پخت غذاهای پاییزی : طرز تهیه رول بادمجان و پنیر موزارلا

۱. فر را مطابق دستورالعمل روی بسته‌ی موزارلا گرم کنید.

۲. بادنجان‌ها را خرد کنید. سعی کنید از بغل ببرید تا به شکل صاف و مستطیلی در بیاید، سپس از طول آن را به هشت تکه‌ی یک سانتی‌متری تقسیم کنید. تکه‌ها را روی سینی فر بگذارید. یک چهارم قاشق چایخوری نمک روی آن بپاشید. بگذارید ۱۰ دقیقه بماند.

۳. سیر و یک دوم قاشق چایخوری نمک را با چنگال بکوبید. آن را به یک پیاله منتقل و با گوجه فرنگی‌ها، ریحان و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل مخلوط کنید

۴. استیک‌های موزارلا را مطابق دستورالعمل روی پاکت بپزید.

۵. در این اثنا، با حوله‌های کاغذی تکه‌های بادنجان را خشک کنید. نمک و فلفل باقیمانده را روی آن‌ها بپاشید. یک سینی دیگر را با حوله‌های کاغذی بپوشانید.

۶. به آرامی تخم مرغ‌ها را در یک ظرف خالی بزنید. ۱ قاشق غذاخوری روغن را در یک تابه‌ی نچسب روی حرارت متوسط گرم کنید. ۲ تکه بادنجان را در تخم مرغ‌ها بزنید، و بگذارید اضافه‌ی آن درون ظرف بچکد. بادنجان را تا زمانی که هر دو طرفش قهوه‌ای می‌شود بپزید. یعنی در کل ۲ تا ۴ دقیقه. آن را به سینی فر که با حوله‌ی کاغذی پوشانده شده است منتقل کنید. این کار را با دو تکه بادنجان دیگر تکرار کنید. یک قاشق غذاخوری روغن باقی مانده را اضافه کنید. باقی بادنجان‌ها را در ۲ بسته بپزید، و حرارت را طبق نیاز تنظیم کنید.

۷. حوله‌ی کاغذی را از زیر بادنجان‌ها بردارید. یک تکه موزارلای داغ را درون هر تکه بادنجان رول کنید. رول‌ها را تا زمانی که داغ شوند یعنی حدودا ۵ دقیقه بپزید. سپس با سس گوجه، و در صورت تمایل مزین به ریحان صرف نمایید.

۴. شپردز پای

طرز تهیه شپردز پای

مواد لازم:

– ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون فرا بکر

– یک دوم پیمانه پیاز خرد شده

– ۳۴۰ گرم گوشت چرخ کرده‌ی ۹۳ درصد خالص

– ۲ قاشق غذاخوری آرد همه منظوره

– ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی

– یک پیمانه آب گوشت کم نمک

– ۱۷۰ گرم بچه اسفناج ریز شده

– یک دوم قاشق چایخوری پودر سیر

– دو بسته ۳۴۰ گرمی پوره‌ی اسکواش زمستانی یخ زده

– یک سوم پیمانه پنیز پارمزان رنده شده

دستور پخت غذاهای پاییزی : شپردز پای

۱. گوشت را در یک سوم بالایی اجاق بگذارید؛ منقل را از قبل گرم کنید.

۲. روغن را در تابه‌ای بزرگ روی حرارت متوسط به بالا گرم کنید. پیاز را اضافه کنید و بپزید، هم بزنید، تا شروع به نرم شدن کند – حدود ۲ دقیقه. حرارت را تا سطح متوسط کم کنید، گوشت، آرد و رب گوجه فرنگی را هم بزنید و بپزید، مخلوط کنید تا زمانی که گوشت‌ها تقریبا قهوه‌ای شوند چیزی حدود ۳ دقیقه. آب گوشت را اضافه کنید و با یک قاشق چوبی گلوله‌های گوشت را بتراشید و خارج کنید. آن را به جوش بیاورید و بپزید، گاهگاهی هم بزنید تا آب گوشت شیره‌ی گوشت غلیظی پس بدهد – حدود ۴ دقیقه. اسفناج را با یک چهارم قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چایخوری پودر سیر قاطی کنید؛ و تا زمانی که اسفناج نرم می‌شود – یعنی حدود یک دقیقه – بپزید. آن را از روی شعله بردارید.

۳. اسکواش را در یک الک نرم بگذارید و به آرامی درون آن فشار دهید تا مایع‌اش گرفته شود. آن را به داخل کاسه انتقال دهید. یک دوم قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چایخوری پودر سیر باقیمانده را قاطی کنید. مخلوط گوشت را بین ظرف‌های رامکین (خوراک کوچک) تقسیم کنید. روی هر کدام حدود یک دوم پیمانه اسکواش بریزید. رامکین‌ها را روی سینی فر بچینید.

۴. تا زمانی که مغز پخت شوند و اطراف آن حباب درست شود – حدود ۱۰ دقیقه – به پختن ادامه بدهید. روی آن‌ها پنیر بپاشید و تا کاملا ذوب شود – حدود سه دقیقه‌ی دیگر – به سرخ کردن ادامه بدهید.

۵. سوپ گوشت و کلم

سوپ گوشت و کلم

مواد لازم:

– ۱ قاشق غذاخوری روغن کانولا

– ۴۵۰ گرم گوشت قرمز چرخ کرده (۹۰٪ خالص)

– یک و یک دوم قاشق چایخوری زیره

– ۱ قاشق چایخوری آویشن خشک

– ۲و نیم پیمانه مخلوط فلفل دلمه‌ای و پیاز، خرد شده و تفت داده شده

– ۱ عدد تارت شیرین سیب پوست کنده و خرد شده

– ۶ پیمانه آب گوشت کم نمک

– ۴۲۵ گرم گوجه‌ی خرد شده

– یک و نیم قاشق غذا خوری عسل

– ۳ فنجان کلم سبز ریز شده

– یک تا ۲ قاشق غذا خوری سرکه سیب

– یک چهارم قاشق چایخوری نمک

– فلفل تازه‌ی آسیاب شده برای طعم دهی

دستور پخت غذاهای پاییزی : طرز تهیه سوپ گوشت و کلم

۱. روغن را روی شعله متوسط اجاق گرم کنید. به آن گوشت، زیره، و آویشن اضافه کنید و بپزید، با یک قاشق گوشت را هم بزنید و از هم جدا کنید، تا زمانی که اکثر قسمت‌های آن به رنگ قهوه‌ای در بیاید یعنی چیزی حدود ۴ دقیقه. در یک مخلوط فلفل-پیاز و سیب آن را قاطی کنید، به مدت ۲ تا ۳ دقیقه دیگر بپزید و هم بزنید.

۲. آبگوشت، گوجه‌فرنگی‌ها، عسل و پاپریکا را اضافه کنید و حرارت را تنظیم کنید به قدری که مخلوط به آرامی به جوش بیاید. به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه بپزید تا طعم‌ها ترکیب شود. کلم را اضافه کنید و درست تا زمانی که کمی ترد شود یعنی ۳ تا ۴ دقیقه بیشتر بپزید. با افزودن سرکه نمک و فلفل به آن طعم بدهید .

۶. سالمون کبابی با سیر و کلم بروکسل

طرز تهیه سالمون کبابی با سیر و کلم بروکسل فوق‌العاده خوشمزه

مواد لازم:

– ۱۴ حبه سیر بزرگ ، تقسیم بندی شده

– یک چهارم پیمانه روغن زیتون

– ۲ قاشق غذاخوری آویشن

– ۱ قاشق چایخوری نمک

– سه چهارم قاشق چایخوری فلفل آسیاب شده‌ی تازه

– ۶ پیمانه کلم بروکسل، برش خورده و خرد شده

– یک قاشق چایخوری سرکه سفید

– ۹۰۰ گرم فیله‌ی سالمون پوست کنده و به شش قسمت تقسیم شده

– قاچ‌های لیمو

دستور پخت غذاهای پاییزی :  طرز تهیه سالمون کبابی

۱. حرارت فر را روی ۲۳۲ درجه‌ی سانتیگراد تنظیم کنید.

۲. ۲ حبه سیر را بکوبید و در یک پیاله‌ی کوچک با روغن، ۱ قاشق غذاخوری آویشن، یک دوم قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل مخلوط کنید. باقی سیر را به دو قسمت تقسیم و با جوانه‌های بروکسل و ۳ قاشق غذاخوری روغن در یک تابه‌ی سرخ کن بزرگ مخلوط کنید. سرخ کنید، گاهی هم بزنید، تا ۱۵ دقیقه ادامه دهید.

۳. سرکه سفید را به باقی مخلوط روغن اضافه کنید. تابه را از روی فر بردارید، سبزیجات را هم بزنید و ماهی سالمون را روی آن قرار دهید. کمی مخلوط …. (نوشیدنی) روی آن بریزید، و ۱ قاشق باقیمانده آویشن و یک دوم قاشق چایخوری نمک و فلفل را روی آن بپاشید. تا زمانی که ماهی سالمون مغز پخت شود – حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه – بپزید. بعد با قاچ‌های لیمو سرو کنید.

۷. سوپ کدو حلوایی و بادام

سوپ کدو حلوایی

مواد لازم:

– پودر تخم رازیانه – 2 قاشق چایخوری

– ۱ عدد پیاز (متوسط) – (برش خورده)

– روغن نارگیل – 2 قاشق چایخوری

– آویشن (خشک) – 1 قاشق چایخوری

– کره‌ی بادام – ۱/۴ فنجان

– کدو حلوایی (متوسط) – 1 عدد (تخم‌اش خارج شده و مکعبی خرد شده)

– پاپ کورن 1 فنجان

– آب مرغ کم نمک – 5 فنجان

– نمک و فلفل برای بهبود مزه

دستور پخت غذاهای پاییزی : طرز تهیه سوپ کدو حلوایی

روغن نارگیل را در یک قابلمه‌ی بزرگ گرم کنید؛ آویشن و رازیانه را حدود یک دقیقه تفت بدهید تا زمانی که معطر شود. کدو گردویی، پیاز و فلفل و نمک را نیز اضافه کنید. ترکیب را به مدت 5 دقیقه‌ی دیگر بپزید. اطمینان حاصل کنید که سبزیجات نرم شده‌اند. آب مرغ را به سوپ بیفزایید. در ظرف را بگذارید تا بجوشد. بیست دقیقه سوپ را روی حرارت پایین بگذارید تا کدوها نرم شوند. اجازه بدهید سوپ کمی سرد شود و بعد آن را در مخلوط‌كن بریزید و كره‌ی بادام را به آن اضافه كنيد. آن را مخلوط کنید تا زمانی که ترکیب نرم و کرمی حاصل شود. سوپ را دوباره داخل قابلمه بریزید و کمی گرم کنید. سوپ را در چهار کاسه بریزید و روی آن پاپ کورن بپاشید. این سوپ را به صورت داغ سرو کنید.

۸. خوراک ران مرغ و سیب زمینی

طرز تهیه خوراک ران مرغ و سیب زمینی در ماهیتابه و فر

مواد لازم:

– ۲ قاشق غذاخوری  خردل

– ۲ قاشق غذاخوری آویشن تازه‌ی خرد شده یا ۲ قاشق چایخوری خشک شده‌ی آن

– ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

– یک دوم قاشق چایخوری نمک

– یک دوم قاشق چایخوری فلفل تازه خرد شده

– ۷۰۰ گرم تا ۱ کیلوگرم ران مرغ دارای استخوان اما پوست کنده

– ۲ عدد سیب زمینی متوسط پوست کنده و خرد شده به تکه‌های ۲.۵ سانتی(بهتر است از سیب زمینی شیرین استفاده شود)

– یک عدد پیاز قرمز بزرگ که به تکه‌های ۲.۵ سانتی خرد شده است.

دستور پخت غذاهای پاییزی : طرز تهیه خوراک ران مرغ

۱. مرغ را در یک سوم پایینی فر قرار دهید؛ حرارت را روی ۴۵۰ درجه فارنهایت تنظیم کنید. یک سینی لبه دار بزرگ را درون فر قرار دهید تا گرم شود.

۲. خردل، آویشن، ۱ قاشق غذاخوری روغن و یک چهارم قاشق چایخوری نمک و فلفل را در پیاله‌ای کوچک ترکیب کنید؛ مخلوط را به صورت یکدست روی مرغ پهن کنید.

۳. سیب زمینی‌های شیرین و پیاز را در یک کاسه با ۱ قاشق غذاخوری باقیمانده‌ی روغن و یک چهارم قاشق چایخوری نمک و فلفل قاطی کنید. با دقت سینی فر را بردارید و سبزیجات را روی آن پهن کنید. مرغ را روی سبزی‌ها بگذارید.

۴. تابه را به فر برگردانید و سرخ کنید، سبزیجات را نیم پخته که شدند هم بزنید تا نرم شوند و شروع کنند به قهوه‌ای شدن.

۵. سپس خوراک خوشمزه را با هر آنچه دوست دارید تزیین و سرو کنید.

۹. فیله ماهی با سس اسفناج و لیمو

طرز تهیه فیله ماهی با سس اسفناج و لیمو بسیار لذیذ و سالم

مواد لازم:

– یک بسته بیبی اسفناج ۱۴۰ گرمی

– ۳ قاشق غذاخوری آب

– یک دوم فنجان جوانه‌ جعفری تازه‌ی بسته بندی شده

– ۴ قاشق چایخوری آب لیمو

– ۴ قاشق چایخوری آب پرتقال

– ۱ حبه سیر، خرد شده

– یک دوم قاشق چایخوری نمک

– یک دوم قاشق چایخوری فلفل آسیاب شده

– یک چهارم قاشق چایخوری فلفل قرمز خرد شده

– پانصد گرم ماهی کاد که به چهار قسمت تقسیم شده باشد

– یک قاشق غذاخوری روغن

– یک چهارم فنجان بادام تست شده خرد شده

دستور پخت غذاهای پاییزی : طرز تهیه فیله ماهی با سس اسفناج و لیمو

۱. اسفناج و آب را درون یک کاسه‌ی مایکروفری مطمئن بریزید. با پوشش پلاستیکی روی آن را بپوشانید و چند سوراخ در آن ایجاد کنید. به مدت حدودا ۲ دقیقه تا زمانی که آب آن خشک شود مایکروفر را روی حرارت بالا قرار دهید.

۲. اسفناج آب گرفته شده را پوره کنید و همین طور هر ماده‌ی باقی‌مانده‌ی دیگری مانند جعفری، آب لیمو، آب پرتقال، سیر، یک چهارم قاشق چایخوری نمک و فلفل و فلفل قرمز خرد شده را تا زمان نرم شدن در یک مخلوط کن هم بزنید. آن را کنار بگذارید.

۳. روی ماهی کاد یک چهارم باقیمانده نمک و فلفل را بپاشید.

۴. روغن را در یک تابه‌ی نچسب بزرگ روی حرارت متوسط گرم کنید. ماهی کاد را بپزید و هر بار آن را بچرخانید تا به رنگ قهوه‌ای طلایی در بیاید و درون آن نیز کاملا پخته شود، در کل به مدت ۵ تا ۷ دقیقه. آن را درون بشقاب بریزید؛ دور آن را فویل بپیچید تا گرم بماند.

۵. سسی را که نگه داشته بودید درون تابه بریزید و بپزید، گاهگاهی هم بزنید، تا کمی غلیظ شود – حدود ۱ دقیقه. ماهی را در حالی که روی آن سس ریخته و بادام پاشیده‌اید سرو نمایید.

۱۰. سالاد سیب و مرغ کبابی

طرز تهیه سالاد سیب و مرغ کبابی با نان تست و پنیر چدار

مواد لازم:

– سه چهارم قاشق چایخوری نمک

– یک دوم قاشق چایخوری فلفل آسیاب شده

– ۴ برش مورب نان باگت (با ضخامت ۲.۵ سانتی)

– یک دوم پیمانه پنیر چدار خرد شده

– ۳ قاشق غذاخوری روغن هسته‌ی انگور یا روغن کانولا

– ۲ قاشق غذاخوری سرکه‌ی سیب

– ۱ قاشق غذاخوری خردل دانه کامل

– ۱ دسته کامو

– ۳ پیمانه سیب شیرین

– یک چهارم پیمانه پیاز قرمز خرد شده

دستور پخت غذاهای پاییزی :  طرز تهیه سالاد سیب و مرغ کبابی

۱. دمای منقل کباب پز را روی حرارت متوسط تنظیم کنید

۲. روی مرغ‌ها یک دوم قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل بپاشید.

۳. میله‌های کباب پز را روغن کاری کنید. مرغ را کباب کنید و گاه به گاه آن‌ها را بچرخانید تا زمانی که وقتی دماسنج را در ضخیم‌ترین قسمت آن‌ها فرو می‌کنید دمای ۷۴ درجه‌ی سانتیگراد را نشان بدهد، در کل حدود ۱۵ دقیقه. تکه‌های نان باگت را روی سردترین قسمت کباب پز کباب کنید تا خوب تست شود، یعنی ۱ تا ۳ دقیقه.

۴. در این اثنا، روغن، سرکه، خردل و باقی یک چهارم قاشق چایخوری از نمک و فلفل را در یک پیاله‌ی بزرگ هم بزنید. کاهو، سیب، و پیاز را اضافه کنید؛ و خوب مخلوط نمایید.

۵. مرغ را تکه کنید. سالاد را در چهار بشقاب تقسیم کنید، روی هر یک کمی مرغ بگذارید و آن را با نان تست پنیر میل نمایید.

۱۱. فتوچینی با قارچ و کلم بروکسل

طرز تهیه فتوچینی با قارچ و کلم بروکسل بسیار لذیذ

مواد لازم:

– ۳۴۰ گرم فتوچینی

– ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون

– ۴ پیمانه کلم بروکسل به دقت بریده شده

– ۲ پیمانه قارچ

– ۱ قاشق غذاخوری سیر ریز شده

– ۲ فنجان شیر کم چرب

– ۲ قاشق غذاخوری آرد همه منظوره

– یک دوم قاشق چایخوری نمک

– یک قاشق چایخوری سرکه

– یک دوم قاشق چایخوری فلفل تازه آسیاب شده

– ۱ پیمانه پنیر پارمزان رنده شده برای تزئین‌

دستور پخت غذاهای پاییزی :  طرز تهیه فتوچینی با قارچ

۱. پاستا را در یک ظرف بزرگ آب جوش تا زمانی که نرم شود بپزید – ۸ تا ۱۰ دقیقه. آبکشی کنید، و به ظرف برگردانید و بگذارید بماند.

۲. در این حین، روغن را در یک تابه‌ی بزرگ روی حرارت متوسط گرم کنید. قارچ‌ها و بروکسل را اضافه کنید و بپزید، تا قارچ‌ها آب پس بدهند، حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه. سیر را اضافه کنید و بپزید، هم بزنید تا رایحه‌ی آن پس از یک دقیقه منتشر شود.  سرکه را اضافه کنید و بگذارید بجوش بیاید و پخته شود؛ هم بزنید تا زمانی که تقریبا تبخیر شود (۱۰ ثانیه) یا حدود ۱ دقیقه.

۳. شیر و آرد را در یک کاسه بزنید؛ آن را درون تابه با نمک و فلفل اضافه کنید. بپزید، هم بزنید، تا زمانی که سس حباب کند و غلیظ شود – حدود ۲ دقیقه. آنقدر هم بزنید تا آسیاگو ذوب شود. سس را به پاستا اضافه کنید و به آرامی مخلوط نمایید. در صورت تمایل با پنیر بیشتر سرو نمایید.

۱۲. میت بال بوقلمون با سس لیمو و رزماری

طرز تهیه میت بال بوقلمون با سس لیمو و رزماری

مواد لازم:

– ۱ عدد پیاز متوسط خرد شده

– ۲ حبه‌ی بزرگ سیر، له و پوره شده

– ۲ قاشق چایخوری گوشت لیموی‌ تازه رنده شده

– ۲ قاشق غذاخوری رزماری تازه خرد شده

– ۴۵۰ گرم گوشت بوقلمون چرخ شده‌ی ۹۳٪

– سه چهارم پیمانه پودر سوخاری ترجیحا گندم کامل

– یک سوم پیمانه پنیر پارمزان تازه رنده شده

– سه چهارم قاشق چایخوری نمک کوشر

– یک چهارم قاشق چایخوری فلفل تازه آسیاب شده برای طعم دهی بیشتر

– یک چهارم فنجان آرد همه منظوره

– ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون فرا بکر

– یک دوم پیمانه سرکه سفید

– آبگوشت مرغ

– ۴ قاشق چایخوری آب لیمو

– ۱ قاشق غذاخوری کره

دستور پخت غذاهای پاییزی :  طرز تهیه میت بال بوقلمون

۱. سیر، پیاز، و گوشت لیمو را در یک زودپز بریزید. ۱ قاشق غذاخوری رزماری تازه (یا یک قاشق چایخوری خشک شده‌ی آن) اضافه کنید و تا زمانی که مخلوط نرم و یکدست شود هم بزنید.

۲. مخلوط را داخل یک پیاله‌ متوسط منتقل و به آرامی با بوقلمون، پودر سوخاری، پارمزان، یک دوم قاشق چایخوری نمک و فلفل تا ترکیب شدن کامل قاطی کنید. مخلوط را به شکل گلوله‌های کوفته در آورید.

۳. روغن را در یک تابه‌ی نچسب بزرگ روی حرارت متوسط-به بالا گرم کنید. گرما را به متوسط کاهش دهید، کوفته‌ّها را اضافه کنید و بپزید، یک بار بچرخانید تا قهوه‌ای شود، در کل ۳ تا ۵ دقیقه. آن را به بشقاب انتقال دهید.

۴. سرکه را به تابه اضافه کنید، حرارت را به متوسط-به بالا افزایش دهید و بپزید، به مدت ۱ تا ۳ دقیقه کوفته ها را تا آنجا بپزید که آبشان تبخیر شود. آب گوشت را اضافه کنید و بجوشانید. گرما را کم کنید تا بخار حفظ شود و کوفته ها را به همراه ۱ قاشق غذاخوری رزماری باقیمانده به ظرف بر گردانید. روی آن را بپوشانید و ۸ تا ۱۰ دقیقه تا زمانی که کوفته ها پخته شوند بپزید. کوفته ها را بردارید و داخل بشقاب بکشید.

۵. سس را روی حرارت متوسط به بالا بجوشانید و تا زمانی که به یک فنجان کاهش می‌یابد – ۴ تا ۸ دقیقه بپزید. آب لیمو و ۱ قاشق غذاخوری آردی را که نگه داشته بودید در یک پیاله کوچک هم بزنید؛ پیوسته بزنید و مخلوط آرد را به سس همراه با کره و باقی یک چهارم چایخوری نمک اضافه کنید. بجوشانید و هم بزنید تا زمانی که کمی غلیظ شود. یعنی ۱ تا ۲ دقیقه. سس را درون یک الک آبکشی کنید. سس را روی کوفته ها بریزید و میل کنید.

۱۳. سوپ کدو حلوایی و گل کلم

سوپ کدو حلوایی

مواد لازم

– گل کلم – ۲۲۰ گرم

– روغن 1 قاشق غذاخوری

– کدو تنبل- ۴۰۰ گرم

– هویج – ۱۷۰ گرم

– سیر – 2 حبه

– گشنیز خشک – ۷ گرم

– شیر نارگیل – ۴۷۰ میلی‌لیتر

– پیاز – ۶۰ گرم

– آب مرغ – 1 فنجان

– گشنیز تازه – مقداری

دستور پخت غذاهای پاییزی : طرز تهیه سوپ کدو حلوایی

فر را در دمای 400 درجه از قبل گرم کنید. یک ورق پخت بردارید و روی آن گل کلم را با یک قاشق چایخوری روغن زیتون، فلفل، نمک و نیمی از گشنیز مخلوط کنید. آن را به مدت نیم ساعت و تا زمانی که طلایی – قهوه‌ای شود داخل فر بگذارید. در این مدت یک بار دیگر هم آن را از فر خارج کنید و تکان بدهید. هویج را پوست بکنید و آن را کاملا ریز کنید. پیاز را خرد کنید. سیر را به تکه‌های نازک برش بزنید و گشنیز را خرد کنید. مقداری روغن را در یک قابلمه‌ی بزرگ روی شعله‌ی متوسط ​​گرم کنید.

هویج، پیاز و باقی گشنیز خشک را به آن اضافه کنید. ۵ دقیقه‌ی دیگر بپزید و در این میان مدام هم بزنید، تا زمانی که مواد نرم شده باشند. سیر را به آن اضافه کنید و یک دقیقه‌ی دیگر هم بپزید تا عطر آن را احساس کنید. شیر نارگیل را هم اضافه کنید و صبر کنید تا به جوش بیاید. شعله را پایین بکشید و اجازه بدهید به مدت 5 دقیقه سوپ بجوشد. پوره‌ی کدو تنبل و آب مرغ را همراه با یک فنجان آب اضافه کنید و فلفل و نمک را نیز بیفزایید. هنگامی که گل کلم آماده است، سوپ را داخل کاسه بریزید و گل کلم‌ها را در وسط هر کاسه قرار دهید. سوپ را با تخمه کدو و گشنیز تزئین کنید. سوپ را وقتی که هنوز گرم است، سرو کنید!

۱۴. تاکو ماهی با آووکادو

طرز تهیه تاکو ماهی با آووکادو که خیلی خوشمزه است

مواد لازم:

– ۱۶ تکه ماهی استیکی

– ۳ پیمانه مخلوط سالاد کلم

– ۲ قاشق غذاخوری سرکه‌ی برنج

– یک سوم قاشق چایخوری نمک

– یک دوم آووکادوی رسیده

– یک چهارم پیمانه مایونز

– ۲ قاشق چایخوری آب لیمو ترش

– ۸ نان تورتیلای ذرت، گرم شده

– برگ گشنیز جهت تزئین

دستور پخت غذاهای پاییزی :  طرز تهیه تاکو ماهی با آووکادو

۱. استیک های ماهی را مطابق دستورالعمل روی بسته بندی آماده کنید

۲. در همین حین، مخلوط سالاد کلم را با سرکه و نمک قاطی کنید و کنار بگذارید

۳. آووکادو را در یک پیاله کوچک بکوبید و سپس با مایونز، آب لیمو و سس داغ مخلوط کنید.

۴. استیک‌های ماهی را در نان تورتیلا بگذارید و روی آن‌ها در صورت تمایل خامه‌ی آووکادو،‌سالاد کلم، و برگ گشنیز بریزید.

۱۵. سیب زمینی شکم پر پنیری

طرز تهیه سیب زمینی شکم پر پنیری فوق العاده خوشمزه

– ۴ عدد سیب زمینی متوسط

– ۲۳۰ گرم گوشت چرخ کرده‌ی ۹۰٪

– یک پیمانه گل کلم بروکلی

– ۱ پیمانه آب

– ۱ پیمانه پنیر چدار کم چربی رنده شده

– یک دوم پیمانه خامه ترش کم چربی

– یک دوم قاشق چایخوری نمک

– یک چهارم قاشق چایخوری فلفل تازه آسیاب شده

– ۳ عدد پیازچه‌ی خرد شده

دستور پخت غذاهای پاییزی : طرز تهیه سیب زمینی شکم پر پنیری

۱. با یک چنگال تمام قسمت‌های سیب زمینی‌ها را سوراخ کنید. آن‌ها را درون مایکروفر بگذارید و با شعله متوسط بپزید، یک یا دو بار آن‌ها را بچرخانید، تا سیب‌زمینی ها نرم شوند – حدود ۲۰ دقیقه.

۲. در این حین، گوشت را در یک تابه‌ی بزرگ روی حرارت متوسط به بالا قهوه‌ای کنید، گاهی هم بزنید حدود ۳ دقیقه. آن را به یک کاسه بزرگ منتقل کنید. حرارت را افزایش دهید، بروکلی و آب را به تابه اضافه کنید، روی آن را بپوشانید و بپزید تا نرم شود. بروکلی را صاف کنید وبه گوشت اضافه نمایید.

۳. با دقت یک سوم بالایی سیب زمینی های پخته را ببرید؛ سره‌ها را برای استفاده‌ی دیگری نگه دارید. داخل آن‌ها را با قاشق بتراشید و درون یک پیاله متوسط بریزید. پوسته‌ی سیب زمینی ها را در یک ظرف آشپزی کوچک قرار دهید. یک دوم پیمانه چدار، خامه ترش، نمک و فلفل داخل سیب زمینی‌ّها بریزید و با چنگال آن‌ها را له کنید. پیازچه‌ها و مخلوط سیب زمینی را به بروکلی و گوشت اضافه کنید؛ مخلوط کنید تا ترکیب شوند.

۴. به صورت یک دست مخلوط سیب زمینی را بین پوسته‌های سیب زمینی تقسیم کنید و روی آن‌ها یک دوم پیمانه چدار باقیمانده را بریزید. تا زمانی که مخلفات داغ می‌شوند و پنیز ذوب می‌شود – ۲ تا ۴ دقیقه – حرارت مایکروفر را زیاد کنید .

۱۶. مرغ بریان و سبزیجات

طرز تهیه مرغ بریان و سبزیجات مخصوص خوشمزه

مواد لازم:

– ۴۵۰ گرم شلغم پوست کنده و خرد شده به تکه‌های ۲.۵ سانتی متری

– ۴۵۰ گرم سیب زمینی جوان خرد شده

– ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون فرا بکر

– ۱ قاشق غذاخوری مرزنگوش تازه

– سه چهارم قاشق چایخوری نمک

– یک دوم قاشق چایخوری پودر فلفل تازه

– یک چهارم فنجان آرد همه منظوره

– یک پیمانه آبگوشت کم نمک

– دو سینه‌ی مرغ دارای استخوان اما بدون پوست و چربی که هر کدام از عرض نصف شده است

– ۱ عدد پیازچه بزرگ

– ۱ قاشق چایخوری خردل دیژون

– ۲ قاشق چایخوری سرکه‌ی قرمز یا سفید

طرز تهیه:

۱. فر را روی ۲۶۰ درجه‌ی سانتیگراد بگذارید.

۲. شلغم، سیب زمینی، ۱ قاشق غذاخوری روغن، مرزنگوش، یک دوم قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل را با هم در پیاله‌ای متوسط مخلوط کنید. آن را در یک لایه‌ی صاف روی یک سینی فر بزرگ پخش کنید. به مدت ۱۵ دقیقه کباب کنید.

۳. در این اثنا، آرد را در ظرفی خالی بریزید. ۲ قاشق چایخوری آرد را به درون یک پیاله‌ی کوچک منتقل کنید و در آبگوشت خوب بزنید: آن را کنار بگذارید. روی مرغ باقیمانده‌ی یک چهارم قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چایخوری فلفل بپاشید. بعد مرغ را درون آرد بزنید و اضافه‌ی آن را بتکانید.

۴. ۱ قاشق چایخوری روغن باقیمانده را در یک تابه‌ی بزرگ روی شعله‌ی متوسط حرارت دهید. مرغ را در حالتی که سمت پوست دار آن روبه پایین است به تابه اضافه کنید و تا زمانی که قهوه‌ای می‌شود یعنی حدود ۵ دقیقه بپزید. آن را از روی حرارت بردارید.

۵. بعد از آن که سبزی‌ها به مدت ۱۵ دقیقه سرخ شدند، آن‌ها را هم بزنید و یک تکه مرغ را ، در حالی که سمت پوست دار آن بالا است، در هر گوشه‌ی سینی فر بگذارید. سبزیجات و مرغ را به فر برگردانید و تا زمانی که مرغ مغز پخت و سبزیجات ترد می‌شوند – حدود  ۲۰ دقیقه‌ی دیگر، بپزید.

۶. وقتی مرغ و سبزیجات حدود ۱۰ دقیقه ماندند، حرارت تابه را به متوسط برگردانید. پیازچه را اضافه کنید و بپزید، هم بزنید، تا زمانی که بوی آن بلند شود. یعنی حدود ۱ دقیقه. مخلوط آبگوشتی را که نگه داشته بودید بزنید، و آن را درون تابه بریزید و بجوشانید. بپزید و گاهگاهی هم بزنید، تا زمانی که به حدود نصف کاهش پیدا کند – ۸ دقیقه. در خردل و سرکه مخلوطش کنید. مرغ و سبزیجات را با سس سرو نمایید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع:eatingwell

۱۶ دستور پخت غذاهای پاییزی که لذیذ و هیجان‌انگیزند

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی