کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دستور قطع یارانه نقدی برخی خانوارها از سوی دولت صادر شده است؟

دستور قطع یارانه نقدی برخی خانوارها از سوی دولت صادر شده است؟

دستور قطع یارانه نقدی برخی خانوارها از سوی دولت صادر شد. همچنین مقرر شده در صورت حذف یارانه نقدی خانوارهای مشمول بندهای فوق، سازمان برنامه و بودجه اجازه دارد تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال، در قالب تسهیلات، یارانه سود و کمک، به بخش‌های مورد تایید دولت اختصاص دهد.

farhangnews_130743-371264-1434274148

بر اساس تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۵، دولت موظف شده است در امسال یارانه نقدی خانوارهایی که سرپرست آنها درآمد سالانه حداقل ۳۵۰ میلیون ریال دارند را قطع کند اما شرایط و ضوابط این دستور مهم، تا اوایل مهرماه امسال ابلاغ نشده بود که با تصویب آیین نامه اجرایی تبصره ١٤ قانون بودجه سال ٩٥ کل کشور و ابلاغ آن توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، این مهم انجام شد.

این آیین نامه که به وزارتخانه‌های صنعت، نیرو، نفت، اقتصاد، تعاون، بهداشت، جهاد کشاورزی، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است، با اشاره به دستور مهم حذف یارانه نقدی برخی خانوارها بر اساس بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۵ (که در بالا به آن اشاره شد)، وزارت تعاون را مکلف کرده است خانوارهای مشمول این بند را شناسایی و نسبت به اعلام حذف یارانه نقدی آنها اقدام کند و این خانوارها یک ماه فرصت دارند مستندات خود را به این وزارتخانه اعلام کنند.

بر اساس این مصوبه دولت، در صورت عدم تایید مستندات خانوارها، این افراد از فهرست مشمولان دریافت یارانه نقدی خارج می‌شوند. وزارت تعاون نیز اسامی افراد حذف شده را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام می‌کند و یارانه اشخاص مذکور، در نخستین نوبت بعدی پرداخت، قطع می‌شود.

همچنین دولت در این ابلاغیه ۳ مهرماه امسال خود به دستگاههای مختلف که نسخه‌ای از ان به‌دست صبحانه رسیده، متذکر شده است که رقم درآمدی ۳۵۰ میلیون ریال در سال، مربوط به یک خانوار ۴ نفره بوده و این رقم با افزایش تعداد خانوار، به طور متناسب افزایش می‌یابد.

همچنین مقرر شده در صورت حذف یارانه نقدی خانوارهای مشمول بندهای فوق، سازمان برنامه و بودجه اجازه دارد تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال، در قالب تسهیلات، یارانه سود و کمک، به بخش‌های مورد تایید دولت اختصاص دهد.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری

قطع یارانه نقدی برخی خانوارها

منبع: جام نیوز

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی