کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دستور تازه ترامپ علیه تقاضای وام های خارجی ایران

دستور تازه ترامپ علیه تقاضای وام های خارجی ایران لازم الاجرا شد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک دستورالعمل تازه، نمایندگان آمریکا در صندوق بین‌المللی پول و بانک‌های توسعه بین‌المللی را موظف کرده که علیه درخواست‌های وام دولت ایران رأی دهند و تمام توان خود را به کار گیرند تا جمهوری اسلامی نتواند از منابع مالی آن نهادها استفاده کند.

دستور تازه ترامپ علیه تقاضای وام های خارجی ایران

رئیس جمهوری آمریکا این تصمیم را در رابطه با آن چه قصور دولت ایران در مبارزه با پدیده قاچاق انسان می‌داند، گرفته است. این دستور رئیس جمهوری آمریکا که شامل حال دولت‌های روسیه و کره شمالی هم می‌شود، از ابتدای سال مالی ۲۰۱۸ میلادی اجرا خواهد شد. سال مالی دولت فدرال از اول اکتبر یعنی همین امروز شروع می‌شود بنابراین این دستورالعمل از هم اکنون لازم‌الاجرا است.

وزارت امور خارجه آمریکا در ماه تیر امسال در گزارش سالانه خود ایران را در زمره کشورهایی قرار داد که تلاش قابل توجهی برای جلوگیری از مشکل گسترده قاچاق انسان انجام نمی‌دهند.

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه (۳۰ سپتامبر) در رابطه با آن گزارش، مجازات‌های تازه‌ای علیه ایران و چند کشور دیگر در نظر گرفت و نمایندگان آمریکا در بانک‌های توسعه بین المللی و صندوق بین المللی پول را موظف کرد که به هرگونه تقاضای وام توسط دولت ایران رأی منفی بدهند.

بنا بر دستورالعمل جدید آقای ترامپ که به رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا ابلاغ شده است، هرگونه برنامه کمک‌های بشردوستانه و غیرتجاری واشنگتن به چند کشور از جمله سودان، ونزوئلا و ایران متوقف می‌شود.

بر اساس قانون حمایت از قربانیان قاچاق انسان که در سال ۲۰۰۰ در آمریکا تصویب شد، دولت ایالات متحده به کشورهایی که حداقل استاندارد مبارزه با قاچاق انسان را ندارند و در این زمینه تلاش هم نمی‌کنند، کمک‌های غیربشردوستانه نمی‌کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

دستور تازه ترامپ علیه تقاضای وام های خارجی ایران


خبرخوان هفته

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی