کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

انواع هوش گاردنر : شما در کدام یک مهارت دارید

انواع هوش گاردنر : ببینید شما در کدام یک مهارت دارید ؟

این نوشتار به طور خلاصه به انواع هوش گاردنر می پردازد. انواع هوش ۹ گانه را گاردنر با انتقاد از تک هوشی بودن انسان ها مطرح کرد. این مقاله را بخوانید و تشخیص دهید که در کدام‌یک از انواع هوش ۹ گانه مهارت ویژه‌ای دارید؟ ماهیت همیشه در تغییر هوش‌، به گونه‌ای است که مدت‌ها است متخصصان آموزش و پرورش، معلم‌ها، و پدر و مادرها درمورد آن بحث و مناظره می‌کنند. این روزها دیگر فقط یک روش منحصر به‌فرد برای “باهوش‌” بودن وجود ندارد. درحالی که شاید شخصی در دانشگاه موفقیتی به‌دست نیاورد و برایش دشوار باشد که خودش را نشان بدهد، اما قطعا نوع هوش‌ خاص خودش را دارد. خوش‌بختانه نظریه‌ی هوش‌‌ هرروز گسترده‌تر می‌شود و تغییر می‌کند.

مطلب مرتبط : انواع هوش:۸ نوع هوش که بر میزان موفقیت تان تاثیر دارند

انواع هوش

مطلب مرتبط : ۹ نوع هوش و ۲۰ ویژگی آدم‌های خیلی باهوش

گروهی از آدم‌های با استعداد بعضی از انواع هوش‌ را در وب‌گاه تینکینگ هیومنیتی گردآوری کرده‌اند که ممکن است آدم‌ها در آنها ماهر و توانا باشند، و آنها را به شکل یک اینفوگرافی کوچک درآورده‌اند. مثلا، شاید شما در “هوش‌ بین فردی” خبره باشید، یعنی می‌توانید دقیقا احساسات و عواطف آدم‌های دیگر را بخوانید، یا “هوش‌ طبیعت‌گرا” داشته باشید، یعنی می‌توانید زندگی طبیعت و عملکرد آن را درک کنید. حتی “سوارکارها” در هوش‌”جسمی-حرکتی” خیلی قوی هستند، این هوش‌ مربوط به کنترل و هماهنگی دقیق جسم و ذهن است، مانند ورزشکاران برتر دنیا. بهره‌گیری از هوش‌ ذاتی‌تان می‌تواند به بهبود چشم‌گیر روابط شخصی و زندگی حرفه‌ای‌تان کمک کند.

مطلب مرتبط : بالا بردن هوش با ۱۰ روش اثبات شده و عالی

وب‌گاه تینکینگ هیومنیتی برای کسانی که می‌خواهند نوع هوش خود را کشف کنند آزمونی را طراحی کرده‌است. ما به زودی هوش ترکیبی ویژه‌ی خودمان را امتحان می‌کنیم و به شما نیز توصیه می‌کنیم این کار را بکنید.

هوش


 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: فوربس – forbes

انواع هوش گاردنر : شما در کدام یک مهارت دارید؟


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی