کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

در آینده‌ای نزدیک هواپیماها دیده نمی‌شوند

با نوآوری دانشمندان چینی، مشاهده نسل آینده هواپیماها در رادارها نه تنها کار بسیار دشوارتری خواهد بود بلکه تقریبا دیده نخواهند شد.

1903231

دانشمندان چینی موفق به طراحی و ساخت پوسته جدیدی برای هواپیماها شده‌اند که مشاهده آنها در سیستم‌های راداری را به مراتب دشوارتر از قبل می‌کند.

قلب تپنده این فناوری در این نقطه متمرکز شده که بدنه مورد نظر قابلیت تطبیق‌پذیری خود با فرکانسهای مختلف رادیویی را داشته و واکنش مناسبی در این شرایط از خود بروز می‌دهد.

درحال‌حاضر هواپیماها (و در موارد به خصوصی برخی از توربین‌های بادی) حضور خود در محیط را به دو شیوه از تیررس سیستمهای راداری مخفی نگاه می‌دارند: ساختار هندسی خاص بدنه که امواج رادیویی را از دریافت‌کننده هایشان منعکس می‌کنند و همچنین مواد مخصوصی که این امواج را جذب کرده و آن را به جای منعکس کردن، تبدیل به گرما می‌کنند.

این فناوری هم اکنون در هواپیماهای مدرنی نظیر B-۲ Spirit، F-۲۲ و F-۳۵ و همچنین پهپاد نظامی X-۴۷B به کار گرفته می‌شود. از آن گذشته وزارت دفاع امریکا از این نگرش برای حفاظت از بمب افکنهای هسته ای، هواپیماهای جاسوسی و نسل جدید جنگنده‌های خود استفاده می‌کند.

اما حتی به رغم صرف میلیاردها دلار در این پروژه ها، این فناوری ضعف هایی هم دارد که مهمترین آن امکان ردیابی این با استفاده از رادار فرکانس بسیار بالا (UHF) است.

حالا دانشمندان چینی ماده‌ای ساخته‌اند که تنها حدود هشت میلیمتر ضخامت داشته با این حال قابلیت محافظت از هواپیما در برابر سیستم‌های راداری قدرتمند نظیر UHF را هم دارد.

مهمترین ویژگی این ماده آن است که می‌تواند خود را در برابر فرکانس‌های ردیاب گوناگون تنظیم کند.


در آینده‌ای نزدیک هواپیماها دیده نمی‌شوند

سایت کسب و کار بازده


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی