کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

درگذشت ابراهیم یزدی واکنش بسیاری را برانگیخت

درگذشت ابراهیم یزدی واکنش بسیاری را برانگیخت. در این رابطه رئیس جمهور و وزیر امور خارجه و گروهی از احزاب و چهره‌های سیاسی ملی‌گرا و اصلاح‌طلب درگذشت ابراهیم یزدی را تسلیت گفتند.

درگذشت ابراهیم یزدی واکنش بسیاری را برانگیخت

حسن روحانی، در پیامی ابراهیم یزدی را “از پیشگامان مبارزه در محافل دانشگاهی” پیش از انقلاب دانسته و نوشته است: «وی در ایام هجرت امام راحل به فرانسه در کنار آن حضرت بود و بعد از پیروزی انقلاب نیز در دستگاه اجرایی و مجلس شورای اسلامی انجام وظیفه نمود».

باید یادآوری کرد که دکتر ابراهیم یزدی تنها “در کنار امام” نبود. او یکی از مشاوران اصلی خمینی و از نزدیک‌ترین افراد به او بود.

محمد جواد ظریف، نیز در گذشت ابراهیم یزدی را تسلیت گفته است. دکتر یزدی، به مثابه نزدیک‌ترین فرد به مهندس مهدی بازرگان، رئیس دولت موقت، پس از انقلاب تصدی وزارت امور خارجه را به دست گرفت.

آیت‌الله اسدالله بیات زنجانی، از مراجع تقلید منتقد حکومت ایران در قم از درگذشت ابراهیم یزدی اظهار تأسف کرده و در پیامی نوشته است: «اینجانب با وجود برخی اختلاف‌نظرهای طبیعی، ایشان را شخصیتی متدین و وفادار به آرمان‌های مردم ایران و همگام با انقلاب اسلامی مردم می‌دانستم».

پافشاری یزدی بر مبانی “ملی” و نظام سکولار مبتنی بر قانون، نمایانگر شهامت سیاسی و شرافت اخلاقی او بود که او را به چهره‌ای موجه و محبوب برای سیاستگران اصلاح‌طلب بدل کرد.

از شخصیت‌های اصلاح‌طلب منتقد نظام، مصطفی تاجزاده، حمیدرضا جلایی‌پور، مهندس عبدالعلی بازرگان، صادق خرازی و بسیاری دیگر درگذشت ابراهیم یزدی را تسلیت گفتند.

محسن کدیور، از روحانیون نواندیش ایران، در نامه‌ای دکتر یزدی را “یکی از پیش‌کسوتان آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی و حاکمیت قانون و یکی از فعالان بین‌المللی اسلام رحمانی” خوانده است.

اردشیر امیرارجمند، از مشاوران میرحسین موسوی، در پیامی با تسلیت درگذشت ابراهیم یزدی، او را “نمونه منتقدی واقع‌بین و منصف” دانسته که ظلم اقتدارگرایان موجب ناامیدی او از اصول مبارزه قانونی نشد.

 


وبگردی سایت کسب و کار بازده

درگذشت ابراهیم یزدی واکنش بسیاری را برانگیخت


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی