کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سکسکه :۴۰ ترفند سریع برای درمان سکسکه که نمی‌دانستید

سکسکه ! همان اسپاسم‌های ناخوشایند و آزاردهنده‌ی دیافراگم که به دلیل عملکرد نادرست عصب واگ (همان که سبب می‌شود سرفه کنید) آغاز می‌شود، می‌تواند در اثر خوردن و نوشیدن خیلی زیاد یا خیلی سریع، بلند شدن از جا به طور ناگهانی، نشستن یا دراز کشیدن خیلی سریع، عصبی شدن، هیجان‌زده شدن، خوردن یک خوراکی بسیار تند، یا گاهی اوقات بدون هیچ دلیلی رخ بدهد. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۴۰ ترفند سریع برای درمان سکسکه را برای شما بگوییم.

۴۰ ترفند سریع برای درمان سکسکه که نمی‌دانستید

سکسکه می‌تواند به طور کاملا ناگهانی شروع شود و خلاص شدن از شر آن همیشه آسان نیست. روش‌های درمان سکسکه می‌تواند بسیار خلاقانه باشد و البته همه‌ی آنها روی همه‌ی آدم‌ها تاثیرگذار نیست. برخی از این روش‌های تنها یک بار روی یک فرد تاثیر می‌گذارند و بعد دیگر هیچ تاثیری ندارند. پس فرد مبتلا به سکسکه چه کار باید بکند؟

مهم نیست از چه ترفندی (برای انجام این تکنیک) استفاده می‌کنید، پشتوانه‌ی علمی این تکنیک ثابت باقی می‌ماند. برای خلاص شدن از شر سکسکه، باید ریتم غیر ارادی دیافراگم را که دچار اسپاسم شده‌است، بازآرایی کنید. در این نوشتار فهرستی از ۴۰ ترفند سریع برای متوقف کردن سکسکه برای شما آماده کرده‌ایم. می‌توانید این صفحه‌ را به علاقمندی‌های‌تان اضافه کنید تا هر زمانی که دچار سکسکه شدید به آن مراجعه کنید!

مطلب مرتبط:۲۰ حقیقت جالب در مورد عطسه کردن که نمی‌دانستید

مواد غذایی و نوشیدنی‌ها برای درمان سکسکه

ایده‌ی پشت هر یک از این تکنیک‌ها این است که فشار بیش‌تری روی حس‌های‌تان وارد کنید و به این ترتیب بدن‌تان را از اسپاسمی که موجب سکسکه شده‌است، منحرف کنید.

۱. شکر

یک قاشق چایخوری شکر را پشت زبان خود قرار دهید و اجازه بدهید که همان‌ جا ذوب شود. در برابر میل به بلعیدن تا زمانی که شکر کاملا حل شود، مقاومت کنید.

۲. لیمو

یک تکه لیمو را مک بزنید. این کار برای متوقف کردن سکسکه بسیار موثر است!

۳. آب نمک

با آب نمک قرقره کنید.

۴. شیرین بیان

یک تکه ریشه­ ی شیرین بیان را بجوید.

۵. سرکه

یک یا دو قاشق چایخوری آب ترشی یا سرکه سیب بخورید.

۶. کره ی مغزها

یک قاشق چایخوری کره‌ی بادام زمینی یا نوع دیگری از کره‌ی گرفته شده از مغز (بادام، بادام هندی، فندق و غیره) بخورید.

۷. آب یخ

مقداری آب یخ بخورید. برای بعضی از آدم‌ها این روش تاثیر بهتری دارد اگر که به آرامی آن را بنوشند. برای بعضی دیگر بهتر این است که آب یخ به سرعت نوشیده شود. مراقب باشید که از شدت سرمای آب دچار سردرد نشوید!

۸. منیزیم

یک آنتی اسید حاوی منیزیم مصرف کنید.

مطلب مرتبط:حساسیت فصلی :۵ روش خلاص شدن از حساسیت بهاری

استفاده از نوشیدنی‌ها برای درمان سکسکه

همه‌ی این ترفندها عمل ساده‌ی آب نوشیدن را با انجام برخی کارهای فیزیکی غیر معمول ترکیب می‌کنند تا الگوی تنفسی شما دوباره تنظیم شود.

۹. آب با حرکات سر

سر خود را به سمت راست یا چپ کج کنید و با لیوان آب بخورید.

۱۰. آب و دولا شدن

به جلو خم شوید، لیوان را به حالت کج از خودتان دور کنید و از لبه‌ی لیوان آب بنوشید.

۱۱. آب از دستمال

بالای لیوان را با یک حوله کاغذی بپوشانید و از طریق آن آب را بنوشید.

۱۲. آب با گیاه دارویی

کمی گیاه دارویی داخل آب بریزید. روی نوشیدن آب تمرکز کنید اما اجازه ندهید که هیچ یک از آن گیاهان وارد دهان‌تان شوند.

۱۳. آب گازدار

یک لیوان آب گازدار را به سرعت بخورید. سپس کلی آروغ بزنید. این روند را تکرار کنید تا زمانی که سکسکه را از بین ببرید، (یا تا زمانی که از آروغ زدن خسته شوید).

۱۴. آب با مداد

یک مداد را بین دندان‌هایتان را به صورت افقی قرار دهید و سعی کنید یک لیوان آب بخورید بدون این‌که مداد از لای دندان‌های‌تان بیفتد.

برای درمان سکسکه عصب واگ خود را منحرف کنید!

روش‌های خوبی برای درمان سکسکه وجود دارد که شامل تحریک عصب واگ به منظور منحرف کردن آن نیز می‌شود. با منحرف کردن آن می‌توانیم امیدوارم باشیم که سکسکه متوقف خواهد شد!

۱۵. گوش پاک کن

سقف دهان خود را با یک گوش‌ پاک‌کن قلقلک بدهید.

۱۶. خلال دندان

به آرامی یک خلال دندان را در امتداد سقف دهان خود بکشید.

۱۷. گوش

انگشتان خود را در گوش خود قرار دهید و آنها را درون سوراخ گوش بچرخانید.

۱۸. نفس عمیق

تا آن‌جا که می‌توانید عمیق نفس بکشید و آن را نگه دارید. سپس زبان خود را بیرون سر بدهید و آرام نفس‌تان را خارج کنید.

۱۹. شیر غران

با انجام حرکت شیر غران در یوگا، عضلات صورت خود را کشش بدهید.

برای درمان سکسکه از نقاط فشاری استفاده کنید

شش نقطه‌ی فشاری وجود دارند که شما می‌توانید برای جلوگیری از اسپاسم‌های سکسکه از آنها استفاده کنید. فشار ملایمی را به هر یک از این نقاط در بدن اعمال کنید:

۲۰. فشار زیر گلو

فرورفتگی پایین گلو، بین استخوان‌های ترقوه.

۲۱. فشار زیر ترقوه

زیر استخوان‌های ترقوه تا هر طرفی از استخوان جناغ.

۲۲. فشار زیر بغل

حدود ۶ سانت بالا و سه سانت به داخل از ناحیه‌ی زیر بغل. تو کشیدن بازوی‌تان در نزدیکی بدن سبب می‌شود که عضله‌ای در این ناحیه منقبض شود.

۲۳. فشار زیر جناغ

فرورفتگی کوچک در حدود سه سانت یا کمی بیش‌تر از پایین استخوان جناغ.

۲۴. فشار قفسه سینه

در لبه‌ی انتهاییِ قفسه‌ی سینه، جایی که غضروف دنده‌ی نهم به دنده‌ی هشتم متصل می‌شود.

۲۵. فشار نرمه ی گوش

فرورفتگی کوچک درست پشت نرمه‌ی گوش.

مطلب مرتبط: ۶ خوراکی عالی برای درمان حساسیت بینی

تمرینات تنفسی برای درمان سکسکه

از این ترفندها برای تغییر الگوی تنفس خود استفاده کنید و دیافراگم خود را مجبور کنید تا گرفتگی عضلانی را متوقف کند.

۲۶. حبس نفس

تا آن‌جایی که می‌توانید هوا را داخل بکشید، بعد دوباره کمی بیش‌تر نفس بکشید. تا جایی که می‌توانید شکم‌تان را بیرون بدهید و نفس خود را تا حدود ۲۰ ثانیه نگه دارید. سپس به آرامی نفس‌تان را بیرون بدهید و به صورت معکوس از ۲۰ بشمارید. این کار را سه یا چهار بار تکرار کنید.

۲۷. دهان باز

دهان خود را تا آنجا که ممکن است باز کنید و آن را دست کم به مدت بیست ثانیه به همین شکل نگه دارید. اگر به بلعیدن آب دهان نیاز دارید، سعی کنید این کار را بدون بستن دهان انجام دهید.

۲۸. نفس در کیسه

درون یک پاکت کاغذی کوچک به رنگ قهوه‌ای نفس بکشید. افزایش دی اکسید‌کربن در جریان خون شما می‌تواند به تنظیم مجدد تنفس و جلوگیری از سکسکه کمک کند.

۲۹. تنفس و شمارش

صاف روی یک صندلی بنشینید. به آرامی نفس بکشید و تا بیست بشمارید. پس از نفس کشیدن، روی صندلی رو به جلو خم شوید و نفس‌تان را بیرون بدهید. این کار دیافراگم شما را تحت فشار می‌گذارد و آن را مجبور می‌کند که دست از انقباض بردارد.

۳۰. تکیه به دیوار بر روی زمین

در حالی که به یک دیوار تکیه داده‌اید، روی زمین بنشینید. تا جایی که می‌توانید نفس بکشید و بعد به آرامی نفس‌تان را بیرون بدهید. زانوهای خود را بکشید و آنها را جلوی قفسه‌ی سینه‌تان بغل کنید.

۳۱. تنفس با دستان باز

صاف بایستید و دست‌های‌تان را به دو طرف تا جایی که می‌توانید باز کنید. حالا به آرامی نفس بکشید و در حالی که دستتان را بالای سرتان می‌آورید تا ۲۰ بشمارید. دست‌تان را تا جایی که می‌توانید بالا بکشید و بعد به آرامی نفس‌تان را بیرون بدهید. بعد در حالی که دست‌های‌تان را تا کنار بدن‌تان پایین می‌آورید، از بیست برعکس بشمارید. این روند را تا زمانی که سکسکه از بین برود، تکرار کنید.

۳۲. ورزش هوازی

برخی از تمرینات هوازی سریع مانند حرکت پروانه، اسکوات یا درازنشست انجام بدهید تا الگوی تنفس خود را تغییر بدهید.

ترفندها برای زمانی که کسی برای کمک کردن به شما هست

اگر به اندازه‌ی کافی خوش شانس باشید، یک نفر را دارید که یکی دو تا از این تکنیک‌ها را بر روی شما اجرا کنید.

۳۳. ترسانده شوید

از کسی بخواهید که شما را بترساند؟ در نظر داشته باشید که باید حسابی شما را بترساند وگرنه این روش چندان موثر نیست.

۳۴. قلقلک بشوید

از کسی بخواهید که شما را قلقلک بدهد. با فرض این‌که شما آدمی هستید که قلقلک را دوست دارید، این می‌تواند یک روش عالی برای منظم کردن ریتم تنفس شما باشد.

۳۵. بازی سکسکه

از آنها بخواهید با شما بازی یا برخورد کنند. به عنوان مثال، “هر بار که شما سکسکه می‌کنید، من نیشگون‌تان می‌گیرم.” پرت شدن حواس‌تان به تنظیم مجدد دیافراگم کمک می‌کند.

۳۶. سئوال

از کسی بخواهید که سوال عجیبی از شما بپرسد؟ این کار تاثیری فوق‌العاده دارد اگر آنها بتوانند سوال را در یک مکالمه‌ای جای بدهند مثل این:

“راستی، آیا متوجه شدی که اَنجی امروز صبح عکس‌های میهمانی را در فیس بوک گذاشت؟ یک عکس از تو هست که در آن فوق‌العاده هستی! در آن عکس صورت تو را شبیه فیل دریایی کرده که دو دندان بزرگ از لب‌ بالایی‌ات بیرون زده‌است. اوه، راستی: پایتخت آذربایجان کدام شهر است؟

البته، یک سوال مشابه به ندرت روی فرد بیش از یک بار تاثیر می‌گذارد. در این‌جا چند نمونه سؤال دیگر می‌بینید که تقریبا ۱۰۰٪ تضمین شده است که سکسکه را از بین می‌برند:

“جذر عدد ۲۰ چه عددی می‌شود؟”

“آخرین بارزی که سوار یک اسب سفید شدید، کی بود؟”

“آیا حواصیل (نوعی پرنده) ۴ انگشت روی هر پا دارد یا سه انگشت؟ ”

تکنیک‌های روانشناسی برای متوقف کردن سکسکه

گاهی اوقات منحرف کردن ذهن شما از فکر کردن در مورد سکسکه می‌تواند سبب متوقف شدن آن شود.

۳۷. آهنگ با کف پا

آهنگ مورد علاقه‌ی خود را بگذارید و با انگشتان‌تان مطابق با ریتم آهنگ، کف پای‌تان ضربه بزنید.

۳۸. بازی الفبا

بازی الفبا انجام بدهید. یک موضوع تصادفی را انتخاب کنید و سعی کنید برای هر حرف از الف تا ی، یک کلمه‌ی مرتبط با موضوع انتخاب شده پیدا کنید. زمانی که تمام حروف را مرور کرده باشید، سکسکه باید از بین رفته باشد.

۳۹. برقصید و بخوانید

در یک حلقه برقصید و و ترانه‌ی سوپرکالیفراجیسلیستیک‌ئکسپیالی‌دوشر را چند بار بخوانید.

اگر تمام درمان‌های ذکر شده در این نوشتار را امتحان کردید و هنوز هم سکسکه‌تان متوقف نشده‌است، یک ترفند سریع‌تر وجود دارد که ممکن است بتواند روی شما تاثیر بگذارد:

۴۰. داستان زیر را بخوانید:

“چارلز اوسبورن (۱۴ دسامبر ۱۸۹۲ – ۱ مه ۱۹۹۱) ۶۸ سال (۱۹۲۲-۱۹۹۰) به طور مداوم سکسکه کرد. اسوبورن اهل آنتون، آیووا، ایالات متحده امریکا بود، و نام او در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان مردی با طولانی‌ترین حمله‌ی سکسکه ثبت شده بود. اختلال او سبب شد که در سال ۱۹۳۶ در برنامه‌ی رادیویی نیویورک Ripley’s Believe It or Not! شرکت کند! در سال ۱۹۸۰ میهمان برنامه‌ی «این باورکردنی نیست! » از تلویزیون ABC شد و در سال ۱۹۸۳ در برنامه‌ی “The Tonight Show” به مجری‌گری جانی کارسون شرکت کرد. نام او در مقاله‌ای از Dear Dabby آمد، از تصویر او برای بسته‌بندی نوعی آدامس بادکنکی استفاده شد و بسیاری دیگر.

“اوسبورن در سال ۱۹۲۲ سکسکه را شروع کرد، پس از آن‌که یک خوک وحشی ۱۶۰ کیلویی که او داشت آماده می‌شد تا سرش را ببرد، رویش افتاد. سکسکه او به مدت ۶۸ سال ادامه یافت، به این ترتیب که حدودا در هر ۱۰ ثانیه یک بار سکسکه می‌کرد. فرض بر این است که یا یک عضله در شکم او ضرب دیده بوده‌است یا یک رگ خونی در مغز ترکیده بوده و بخشی از ساقه‌ی مغز را که سکسکه را متوقف می‌کند، از کار انداخته بوده‌است. کارهای زیادی برای متوقف کردن سکسکه‌ها انجام شد، اما همه‌ی آنها ناکام ماند. هورمون درمانی به مدت ۳۶ ساعت سکسکه را متوقف می‌کرد و اما این روش هم به دلیل مشکلات دیگری که برای او ایجاد می‌کردند، متوقف شد.

“هنگامی که او ۹۷ ساله بود، سکسکه اش از بین رفت. اوسبورن در اثر زخم معده در مرکز بهداشت ماریان در سیوس سیتی، آیوا در تاریخ ۱ مه ۱۹۹۱ درگذشت.”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: naturallivingideas

سکسکه :۴۰ ترفند سریع برای درمان سکسکه که نمی‌دانستید


 

برچسب ها

بازده

  1. Mahmod گفت:

    خيلي ممنون ٣ساعت مداوم سكسكه داشتم
    قسمت ١٨ برام جواب داد
    خدا خيرتون بده

  2. الیاس گفت:

    عالی بود ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی