کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰راه درمان سوزش سر دل که باید بدانید

سوزش سر دل همان درد سوزاننده‌ی گلو است که دست‌کم آزاردهنده و در نهایت ناسالم است. وقتی اتفاق می‌افتد، از هر چه سبب آن شده، مانند خوردن پیتزا، پشیمان می‌شوید و با خود عهد می‌کنید هرگز آن را تکرار نکنید. اما قطعا پیتزا را دوست دارید، پس به جای حذف غذای موردعلاقه‌تان باید حذف سوزش سر دل را هدف قرار داد. بیایید نگاهی بیندازیم به ۱۰ درمان سوزش سر دل تا بتوانیم هم‌چنان از غذایمان لذت ببریم.

سوزش سر دل

سوزش سر دل به معنای واقعی کلمه سوختن بافت‌های مری حساس توسط اسیدی است که از معده‌مان بالا می‌آید. داروهای بدون نسخه‌ی معمول برای سوزش سر دل، قرص‌های جویدنی‌ گچی‌شکل آنتی‌اسید هستند که از بیسموت، بیسموت مایع ساخته می‌شوند، یا قرص‌های پیشگیری‌کننده‌ای ‌هستند که روزانه مصرف می‌کنید.

هر وقت امکان داشته باشد به جای پناه بردن به دارو ترجیح می‌دهیم به دنبال درمان‌های طبیعی و سالمی باشیم که به راحتی می‌توان در خانه یافت. وقتی از پیش سبک زندگی سالم و ارگانیکی را دنبال کرده باشید، متوجه خواهید شد خانه‌تان روز به روز بیش‌تر حاوی چیزهایی می‌شود که شما را سالم نگه داشته و از درون و بیرون درمان می‌کنند.

۱. این خوراکی‌های محرک را حذف کنید

اگرچه دلمان می‌خواهد قادر باشیم غذاهای محبوب‌مان را در رژیم‌مان نگه داریم و سوزش سر دل را حذف کنیم، ممکن است نیاز باشد مصرف یک یا تعداد بیش‌تری از این خوراکی‌ها را کاهش دهید:

  • هر نوشیدنی کافئین‌دار، نوشابه، چای، یا قهوه
  • گوجه‌های فرآوری شده ( پخته و کنسروی)
  • نوشیدنی‌های الکلی
  • چربی‌های افزودنی ( کره و روغن)

خوراکی‌هایی هست که می‌توانید پیش‌بینی کنید باعث سوزش سر دل‌تان می‌شوند. تا وقتی‌که بر رژیم‌تان کنترل می‌یابید، ممکن است لازم باشد مدتی از این خوراکی‌ها بگذرید یا حداقل آنها را کاهش دهید.

نوشیدنی‌های گازدار یا سایر خوراکی‌هایی که سبب ایجاد گاز در معده‌تان می‌شوند باید پرهیز شوند زیرا ممکن است باعث شوند مری‌تان برای آزاد کردن گاز باز شده و در نتیجه این امکان را ایجاد ‌کند که اسید معده به سمت بالا برگردد. هرچه کم‌تر آروغ بزنید امکان آن‌که دچار سوزش سر دل شوید کم‌تر خواهد شد.

۲. زنجبیل

زنجبیل به عنوان یک درمان طبیعی شناخته شده برای ناراحتی معده، قدرت برقراری تعادل پی‌اچ دستگاه گوارش‌تان را دارد. اسیدیته‌ی کم‌تر معده یعنی‌ بازگشت اسید معده‌ی کم‌تر که باعث سوزش سر دل می‌شود.

۳. جوش شیرین و آب

جوش‌شیرین (که یک قلیا است) درمان پی‌اچ اسیدیته‌ی معده‌تان است. مقدار کمی از آن را (حدود یک قاشق چایخوری) با ۸ اونس آب ترکیب کرده و بنوشید. جوش شیرین کمک می‌کند اسید به پی‌اچ عادی‌تری برسد.

۴. آدامس

آدامس کمک می‌کند بزاق بیش‌تری ترشح و قورت دهید، که به سیتم گوارش‌تان کمک می‌کند غذا را راحت‌تر پردازش کند. در حقیقت، فقط کاهش سرعت جویدن کامل غذا ممکن است ساده‌ترین، ارزان‌ترین، و موثرترین راه حذف کامل سوزش سر دل باشد.

۵. مکمل‌ها

اچ‌سی‌ال/پپسین/ ویتامین ب۱۲ ممکن است به راحتی در آشپزخانه‌تان یافت نشوند، اما حتما از فواید آنها شنیده‌اید. جاناتان وی رایت و لین لنارد، در کتاب چرا اسید معده برایتان خوب است، می‌گویند راه حذف سوزش سر دل در واقع افزایش مقدار اسید است نه کاهش آن به وسیله‌ی آنتی‌اسیدها.

نویسندگان این کتاب می‌گویند، درد سوزش سر دل توسط اسید ایجاد می‌شود، اما نه فقط به خاطر اسید بیش از حد. وقتی سوزش سر دل رخ می‌دهد در واقع اسید خیلی کمی در معده وجود دارد، اما مقداری از آن به جای نادرست وارد شده است که سبب درد می‌شود. مصرف مکمل‌ها با بتائین اچ‌سی‌ال (هیدروکلراید) سبب اضافه کردن هیدروکلراید اسید به معده‌تان می‌شود، که به فرآیند هضم طبیعی‌تان کمک می‌کند.

۶. پروبیوتیک‌ها

خوردن پروبیوتیک‌هایتان از طریق خوراکی‌های تخمیرشده مانند میسو، تمپه، یا کومبوچا، کمک می‌کند روده‌تان باکتری‌های مفیدش را بازیابد و هضم را بهبود می‌دهد. پروبیوتیک‌ها احتمالا بیش‌تر با کاهش گاز به شما کمک می‌کنند که نیاز به باز شدن مری را کاهش داده و احتمال وقوع سوزش سر دل را حذف می‌کند.

۷. به آبی که می‌نوشید پوست پرتقال اضافه کنید

دی-لمونن موجود در پوست پرتقال به حذف سوزش سر دل کمک می‌کند. وب‌گاه لایف‌اکستنشن می‌گوید در مطالعه‌ای بر روی عصاره‌ی پوست پرتقال به عنوان مسکن سوزش سر دل، ۲۲ مشارکت‌کننده به صورت تصادفی انتخاب شدند تا ۱۰۰۰ میلی‌گرم دی-لمونن یا یک دارونما مصرف کنند. در روز ۱۴ام، ۸۳ درصد کسانی‌که عصاره‌ی پوست پرتقال (دی-لمونن) مصرف کردند، در مقایسه با تنها ۳۰٪ کسانی‌که دارونما مصرف کرده بودند، شدت سوزش سر دل بیش از ۲ را در مقیاسی از ۱-۱۰ گزارش ندادند. در پایان ۲۰ روز، ۷۵٪ کسانی‌که دی لمونن مصرف کردند، در مقایسه با تنها ۲۰٪ کسانی‌که دارونما مصرف کرده بودند، رهایی از علائم سوزش سر دل را گزارش کردند.

۸. کمربندتان را شل کنید.

پوشیدن لباس‌های تنگ شکم‌تان را محدود می‌کند و می‌تواند به اندام‌های داخلی‌تان فشار وارد کند. فشار وارد آمده به شکم اسید را به سمت بالا و خارج از جایی‌که به آن تعلق دارد هل می‌دهد که سبب سوزش سر دل می‌شود.

۹. هنگام خواب سرتان را بالاتر قرار دهید.

هنگام خواب با اندکی بالاتر قرار دادن سرتان اجازه دهید نیروی جاذبه اسید معده‌تان را پایین نگه دارد. حتی بالشی اندکی ضخیم‌تر می‌تواند برای کمک کافی باشد. هم‌چنین برای کمک به جلوگیری از سوزش سر دل باید از غذا خوردن دیروقت پرهیز کرد.

۱۰. شیرین بیان

عصاره‌ی ریشه‌ی گیاه شیرین‌بیان قرن‌ها برای تسکین سوزش سر دل مورد استفاده بوده است. چای و همینطور آب‌نبات‌های شیرین‌بیان در دسترس هستند که حاوی عصاره‌ی ریشه‌ی آن هستند.


ترجمه: تحریریه نشریه بازده

منبع: پاور آف پازتیوتی

۱۰راه که سوزش سر دل را متوقف کنید


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی