کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

درمان سالک: ۴ درمان خانگی رفع سالک یا لیشمانیاز

لیشمانیاز یا سالک یک بیماری ناشی از انگل است. این بیماری توسط شن‌مگس منتقل می‌شود. بیماری سالک بیش‌تر در مناطق گرمسیری، نیمه‌گرمسیری و جنوب اروپا روی می‌دهد. سالک می‌تواند روی پوست تاثیر بگذارد و باعث ایجاد زخم روی آن شود و ممکن است بر اندام‌های داخلی، از جمله طحال، کبد و مغز استخوان نیز تاثیر بگذارد. در این نوشتار چند روش خانگی درمان سالک شامل نقره‌ی کلوئیدی، سیر، گردوی سیاه و تربانتین آمده است. با ما همراه باشید!

درمان سالک

۱. سیر

سیر یک گیاه ضد انگلی ارزان و قدرتمند است. سیر می‌تواند به صورت خوراکی و موضعی استفاده شود. برای استفاده از سیر در یک عفونت انگلی خارجی، چند حبه سیر را خرد کنید و آن را در مقداری روغن نارگیل بکر حرارت دهید. (۸ حبه سیر را به یک فنجان روغن نارگیل اضافه کنید.) حرارت را به اندازه‌ی کافی پایین نگه دارید که سیر به رنگ قهوه‌ای درنیاید. بعد از ۳۰ دقیقه، ترکیب سیر و روغن نارگیل را صاف کنید و روغن حاصل را دو بار در روز به صورت موضعی استفاده کنید.

به جای این روش نیز می‌توانید حمام سیر بگیرید. حبه‌های سیر را خرد کنید و اجازه بدهید به مدت ۱۵ دقیقه بمانند. سپس آن‌ها را به آب گرم داخل وان اضافه کنید و دست کم ۲۰ دقیقه در وان غوطه‌ور شوید. حمام سیر را می‌توان یک یا دو بار در روز انجام داد.

مطلب مرتبط: درمان زخم: ۱۶ درمان خانگی زخم ها که باید بدانید

برای مصرف سیر به صورت خوراکی، یک حبه سیر را خرد کنید و آن را با روغن نارگیل، عسل یا ماست مخلوط کنید. سیر را می‌توان به راحتی به سالاد نیز اضافه کرد. دست کم یک حبه سیر را سه بار در روز به صورت خوراکی مصرف کنید.

۲. نقره‌ی کلوئیدی

نقره‌ی کلوئیدی می‌تواند به صورت داخلی یا خارجی برای درمان انواعی از عفونت‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. دوز این دارو برای بزرگسالان ۲ قاشق غذاخوری ۳۰ ppm (بخش در میلیون) به صورت ۳ بار در روز با معده‌ی خالی است. مطالعات نشان داده‌اند که نانو نقره یک درمان سالک یا لیشمانیاز است.

مطلب مرتبط: ۲۹ درمان خانگی برای از بین بردن جای زخم

۳. گردوی سیاه

تنتور گردوی سیاه برای انگل‌ها استفاده می‌شود و همچنین می‌تواند به صورت داخلی و خارجی مورد استفاده قرار بگیرد. برای مصرف این دارو به صورت خوراکی، به میزان یک قطره‌چکان گردوی سیاه را به ۲۴۰ میلی‌لیتر آب اضافه کنید و ۴ بار در روز بین وعده‌های غذایی ترکیب را مصرف کنید. این تنتور را همچنین می‌توانید بر روی زخم‌های ناشی از انگل‌ها اسپری کنید.

۴. تربانتین

تربانتین به عنوان یک داروی ضد انگلی به مدت سال‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌است. برای مصرف آن به صورت داخل، شکر را تربانتین ترکیب کنید. ۴/۱ قاشق چای‌خوری از این ترکیب را دو بار در روز مصرف کنید. تربانتین را می‌توانید به صورت موضعی نیز استفاده کنید – آن را با قسمت مساوی از یک روغن حامل مانند روغن زیتون و روغن نارگیل مخلوط کنید. هنگام استفاده از آن برای اهداف بهداشتی، مطمئن باشید که تربانتین مورد استفاده‌تان با کیفیت بالا و ارگانیک باشد.

هنگامی که بدن شما با یک عفونت انگلی جدی مبارزه می‌کند، مهم است که از سیستم ایمنی بدن‌تان به بهترین نحوی که می‌توانید حمایت کنید. مصرف ویتامین C و B کمپلکس، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به صورت روزانه، و اجتناب از مصرف قند و غذاهای فرآوری‌شده در طول زمان بهبودی بسیار مهم است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: earthclinic

درمان سالک: ۴ درمان خانگی رفع سالک یا لیشمانیاز


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی