کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۳ نکته برای درمان خونریزی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر

بریدگی‌ها و جراحات ناشی از خراشیدگی، برخورد پوست با لبه‌ی کاغذ، یا زخم بعد از اصلاح صورت و سر می‌توانند به خونریزی منجر شوند. این‌ها اتفاقات شایعی هستند و ممکن است برای هر شخصی رخ بدهند. با وجود این، اگر خونریزی ناشی از برش‌ها و زخم‌های کوچک به سرعت درمان و متوقف نشود، می‌تواند مشکلات و معضلات بسیار جدی ایجاد کند. در این شرایط، اگر جعبه‌ی کمک‌های اولیه در دسترس نباشد، خونریزی باعث ایجاد درد در نواحی آسیب دیده می‌شود.

زخم بعد از اصلاح

خونریزی می‌تواند به ایجاد ترس و اضطراب منجر شود؛ ولی بدن انسان قادر است به طور موثر و طبیعی خونریزی را درمان کند. اگر افراد مبتلا به خونریزی مقدار اندکی خون از دست دهند، ممکن است دچار حالت تهوع و سرگیجه شوند.

خونریزی اساسا برای بدن مضر نیست. در بیش‌تر موارد، خونریزی نقش مهمی در پاکسازی داخل جراحات و بریدگی‌ها ایفا می‌کند. بریدگی‌های روی صورت، دهان، و سر باعث بروز خونریزی بیش‌تری می‌شود، زیرا در این نواحی رگ‌های خونی زیادی وجود دارند.

در این مقاله، ‌سایت بازده قصد دارد درمان‌های خانگی شگفت‌انگیزی را برای توقف خونریزی و بعد از اصلاح صورت و سر معرفی کند.

روش های خانگی برای درمان خونریزی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر

۱. پودر قهوه

پودر قهوه می‌تواند فرآیند لخته شدن خون را تسریع کند، و بنابراین به طور موثر و طبیعی خونریزی را بند بیاورد. جای تعجب نیست، زیرا استفاده از پودر قهوه یکی از درمان‌های خانگی شگفت‌انگیز برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی به شمار می‌رود.

دستورالعمل

الف. محل آسیب دیده را با آب بشویید.
ب. مقداری پودر قهوه را روی زخم‌ها و بریدگی‌ها بمالید.
پ. اجازه دهید ۱۰ دقیقه روی زخم بماند.
ت. محل را با آب ولرم شستشو دهید.

توصیه می‌شود جهت کسب نتیجه‌ی رضایت‌بخش، این روش را درمانی را بر حسب نیاز تکرار کنید.

۲. چای کیسه‌ای

چای کیسه‌ای به عنوان درمان موثری برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی‌ها شناخته می‌شود، زیرا دارای خواص قبض و قابلیت بهبود فرآیند لخته شدن خون است.

دستورالعمل

الف. یک عدد چای کیسه‌ای را به مدت چند دقیقه در آب جوش قرار دهید.
ب. چای کیسه‌ای را از آب جوش خارج کنید و چند لحظه صبر کنید تا خنک شود.
پ. چای کیسه‌ای را روی زخم‌ها و بریدگی‌های در حال خونریزی‌تان قرار دهید.
ت. اجازه دهید چای کیسه‌ای به مدت ۱۰ دقیقه روی زخم بماند تا خونریزی را متوقف کند.

۳. سرکه سفید

هنگام صحبت درباره‌ی درمان‌های خانگی و نکته‌های طبیعی برای توقف خونریزی بعد از اصلاح صورت و سر نباید استفاده از سرکه سفید را نادیده بگیرید. سرکه سفید می‌تواند به بستن و انقباض عروق خونی کمک کند.

برای توقف خونریزی بعد از اصلاح صورت، فقط لازم است یک تکه پنبه را به سرکه سفید آغشته کنید و روی زخم یا بریدگی‌تان قرار دهید.

۴. فلفل سیاه

فلفل سیاه درمان بسیار ایده‌آلی برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر به شمار می‌رود. به علاوه، این ادویه به شکل قابل توجهی باعث تسکین درد نیز می‌شود.

دستورالعمل

الف. ناحیه‌ی آسیب دیده را با آب شستشو دهید.
ب. مقدار اندکی فلفل سیاه را روی زخم و بریدگی در حال خونریزی بپاشید.
پ. بعد از گذشت چند دقیقه، فلفل را از روی زخم پاک کنید و آن را با آب بشویید.

۵. شکر

شکر حاوی خواص ضد عفونی کنندگی است و می‌تواند به سرعت باعث لخته شدن خون شود. بنابراین، جای تعجب نیست که شکر را به عنوان درمان موثری برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر در نظر می‌گیرند. شکر به کمک طبیعت بلوری خود می‌تواند به صورت یک ماده‌ی جاذب عمل کند و خونریزی را بند بیاورد.

اگر می‌خواهید از شکر به عنوان درمانی برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر استفاده کنید، فقط کافی است یک قاشق شکر را روی ناحیه‌ی آسیب دیده بریزید. این کار می‌تواند خونریزی بریدگی را متوقف کند.

۶. آرد

آرد نیز یکی دیگر از درمان‌های شگفت‌انگیز برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر است، زیرا دارای خواص جذب رطوبت است. هم‌چنین، استفاده از آرد می‌تواند فرآیند التیام زخم و تسکین درد را نیز تسریع کند. فقط کافی است مقداری آرد را روی ناحیه‌ی آسیب دیده بریزید و حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید تا خونریزی به طور کامل بند بیاید.

۷. نشاسته‌ی ذرت

نشاسته‌ی ذرت نیز یکی دیگر از درمان‌های طبیعی مشهور برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر به شمار می‌رود. استفاده از نشاسته‌ی ذرت می‌تواند فرآیند التیام زخم و تسکین درد را سرعت ببخشد. نشاسته‌ی ذرت به خاطر خواص خشک کنندگی‌اش می‌تواند به صورت موثر و طبیعی به توقف خونریزی کمک کند.

اگر می‌خواهید از نشاسته‌ی ذرت به عنوان روشی موثر برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی بعد از اصلاح صورت استفاده کنید، فقط کافی است مقداری از آن را روی بریدگی‌ها و زخم‌ها بریزید. هنگامی که خون بند بیاید، باید ناحیه‌ی آسیب دیده را با آب شستشو دهید.

۸. آب نمک

آب نمک حاوی خواص ضد عفونی کنندگی است؛ بنابراین، استفاده از این محلول می‌تواند به توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر کمک کند. محلول آب نمک برای درمان زخم‌ها و بریدگی‌های داخل دهان نیز موثر است.

دستورالعمل

الف. یک قاشق غذاخوری نمک را در یک کاسه آب بریزید.
ب. این محلول را به زخم‌ها و بریدگی‌های‌تان بمالید.

استفاده از آب نمک راه موثری برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی روی صورت و سایر نقاط پوست است. اگر داخل دهان‌تان دچار خونریزی شده‌اید، فقط کافی است مقداری آب نمک را به مدت چند دقیقه داخل دهان‌تان غرغره کنید.

۹. ژله پترولیوم (وازلین)

محصولی به نان وازلین حاوی ماده‌ای به نام ژله پترولیوم است؛ این محصول برای محافظت از پوست انسان بسیار موثر است. وازلین می‌تواند با ایجاد لایه‌ی محافظ روی پوست باعث توقف خونریزی شود. به همین دلیل نیز ژله پترولیوم به عنوان یکی از درمان‌های خانگی شگفت‌انگیز برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی بعد از اصلاح صورت و سر شناخته می‌شود.

دستورالعمل

الف. ناحیه‌ی آسیب دیده را با آب بشویید.
ب. مقداری ژله پترولیوم را روی زخم یا بریدگی بمالید.
پ. بعد از توقف کامل خونریزی، ناحیه آسیب دیده را پاکسازی کنید.

۱۰. زردچوبه

زردچوبه حاوی خواص التیام بخشی است. برای کمک به لخته شدن خون و پیشگیری از بروز عفونت می‌توانید از زردچوبه استفاده کنید. به همین دلیل نیز تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره‌ی درمان‌های خانگی و نکات طبیعی توقف خونریزی ناشی از بریدگی، زردچوبه را نیز به شما معرفی کنیم.

دستورالعمل

الف. مقداری زردچوبه را روی زخم و بریدگی بریزید.
ب. اجازه‌ دهید زردچوبه به مدت چند دقیقه روی زخم باقی بماند.
پ. سپس زخم را با آب ولرم بشویید.

تا توقف کامل خونریزی (بر حسب نیاز) باید این کار را تکرار کنید.

۱۱. فلفل هندی

استفاده از فلفل هندی نیز یکی دیگر از درمان‌های موثر برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح به شمار می‌رود. استفاده از این فلفل، بر خلاف استفاده از فلفل سیاه، باعث بروز سوزش نمی‌شود. فلفل هندی به خاطر خواص ضد عفونی کنندگی‌اش، باعث تسریع در لخته شدن خون می‌شود.

دستورالعمل

الف. مقداری پودر فلفل هندی را روی زخم یا بریدگی بپاشید.
ب. چند دقیقه‌ای صبر کنید و سپس محل مورد نظر را با آب بشویید.

۱۲. یخ

آدم‌ها معمولا از یخ به عنوان درمان طبیعی محبوبی برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر استفاده می‌کنند. گذاشتن یخ روی زخم یا بریدگی می‌تواند فرآیند لخته شدن خون را تسریع کند و به اندازه‌ی قابل توجهی درد را نیز تسکین ببخشد.

اگر می‌خواهید برای درمان زخم یا بریدگی از یخ استفاده کنید، فقط کافی است مقداری یخ را روی بریدگی یا زخم باز بگذارید. البته به خاطر داشته باشید، نباشید یخ را مستقیما روی زخم یا بریدگی قرار دهید؛ بلکه باید آن را داخل حوله‌ای تمیز بپیچید و سپس این روش درمانی را انجام دهید.

۱۳. شیشه

شیشه (بلور) را نیز در فهرست درمان‌های خانگی شگفت‌انگیز برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی  و زخم بعد از اصلاح صورت و سر قرار داده‌ایم. این روش درمانی بسیار موثر و فوق‌العاده است، زیرا شیشه دارای سطح الکترومغناطیس است. استفاده از سطح صاف شیشه باعث تسریع در لخته شدن خون می‌شود.

برای درمان بریدگی و زخم فقط کافی است سطح صافی از یک شی شیشه‌ای را روی ناحیه‌ی آسیب دیده فشار دهید. این کار را باید با دقت و به آرامی انجام دهید. سطح تیز شیشه (در صورت برخورد با پوست) می‌تواند به بروز جراحات بیش‌تر منجر شود. بنابراین، باید با دقت فقط از سطح صاف شیشه کنید.

۱۴. تار عنکبوت

بومی‌های امریکایی از تار عنکبوت به عنوان درمان‌ طبیعی قدرتمندی برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی  و زخم بعد از اصلاح صورت و سر استفاده می‌کردند. استفاده از تار عنکبوت نه فقط فرآیند التیام زخم را تسریع می‌کند، بلکه خطر عفونت را نیز کاهش می‌دهد. استفاده از تار عنکبوت برای انقباض عروق خونی و توقف خونریزی بسیار موثر است.

برای درمان زخم یا بریدگی، فقط کافی است مقداری تار عنکبوت پیدا کنید و آن را روی زخم یا بریدگی‌تان قرار دهید.

۱۵. قرص روی (زینک) و پودر ویتامین C

ترکیب قرص روی (زینک) و پودر ویتامین C نیز به عنوان یکی دیگر از درمان‌های موثر برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر شناخته می‌شود، زیرا باعث تسریع در لخته شدن خون و کاهش درد ناشی از ایجاد زخم یا بریدگی می‌شود.

دستورالعمل

الف. مقداری پودر ویتامین C را روی ناحیه‌ی آسیب دیده بریزید.
ب. قرض روی (زینک) را روی زخم یا بریدگی بمالید.

قرص روی (زینک) را می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید.

۱۶. فشار

فشار دادن ناحیه‌ی آسیب دیده نیز به عنوان یکی دیگر از نکات موثر برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر شناخته می‌شود. ابتدا، تکه‌ی خشک و تمیزی از حوله، باند، یا پارچه را روی زخم یا بریدگی بگذارید و سپس، با دست روی آن فشار بیاورید.

برای اطمینان از توقف کامل خونریزی باید فشار ثابت و متوالی روی زخم وارد بیاورید.

۱۷. دهان شویه

استفاده از دهان شویه نیز به عنوان یکی دیگر از درمان‌های طبیعی موثر برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی به شمار می‌رود، زیرا این ماده دارای خواص قبض است. مالیدن دهان شویه روی ناحیه‌ی آسیب دیده می‌تواند به سرعت به لخته شدن خون و کاهش درد ناشی از خونریزی کمک کند.

۱۸. بالا گرفتن محل زخم یا بریدگی

برای کمک به توقف خونریزی باید محل زخم یا بریدگی را در بالاترین نقطه‌ی ممکن نسبت به بدن‌تان قرار دهید. این کار نه فقط برای جراحات روی بازو یا دست موثر است، بلکه برای زخم‌ها و بریدگی‌های روی صورت نیز مفید خواهد بود.

۱۹. زاج

زاج نوعی سنگ معدنی و دارویی موثر برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی به شمار می‌رود. استفاده از زاج به تسریع فرآیند التیام زخم و کاهش درد کمک می‌کند. زاج به خاطر دارا بودن خواص معدنی، هیچ‌گونه مشکل و عارضه‌ای برای سلامتی به همراه نخواهد داشت.

دستورالعمل

الف. تکه‌ای از زاج را مرطوب کنید.
ب. آن را روی زخم یا بریدگی قرار دهید.
پ. چند دقیقه‌ای صبر کنید.
ت. زاج را از روی محل جراحت بردارید.

۲۰. فندق افسونگر

فندق افسونگر به عنوان یکی دیگر از درمان‌های خانگی موثر برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر شناخته می‌شود. فندق افسونگر، در صورت استفاده‌ی سریع و به موقع، می‌تواند باعث ضد عفونی شدن زخم شود.

فقط کافی است مقداری پنبه را به لوسیون حاوی فندق افسونگر آغشته کنید و آن را روی زخم‌تان بمالید. اجازه دهید عصاره‌ی فندق افسونگر چند دقیقه‌ای روی زخم بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

۲۱. بومادران

اگر به دنبال درمان خانگی شگفت‌انگیزی برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی بعد از اصلاح صورت هستید، استفاده از بومادران را فراموش نکنید. این گیاه با گل‌های سفید و کوچک‌اش دارای خواص التیام بخشی است؛ از این رو، استفاده از بومادران می‌تواند به درمان زخم و تسریع در التیام آن کمک کند.

دستورالعمل

الف. مقداری برگ بومادران را بکوبید.
ب. مقداری از آن را روی زخم یا بریدگی‌تان بریزید.
پ. با استفاده از باند روی زخم‌تان را بپوشانید.

۲۲. پودر ریشه‌ی گیاه خوک طلایی

ریشه‌ی گیاه خوک طلایی نوعی داروی گیاهی قدرتمندی است که می‌تواند مشکلات و امراض فراوانی را درمان کند. استفاده از این داروی گیاهی نیز یکی دیگر از درمان‌های خانگی شگفت‌انگیز برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی است که لازم بود در این مقاله به آن بپردازیم. این داروی گیاهی حاوی خواص ضد عفونی کنندگی است و می‌تواند فرآیند التیام زخم و تسکین درد را به طور موثر تسریع کند.

برای توقف خونریزی و درمان زخم فقط کافی است مقداری پودر ریشه‌ی گیاه خوک طلایی را روی زخم یا بریدگی بریزید.

احتمالا می‌توانید پودر ریشه‌ی گیاه خوک طلایی را از عطاری‌ها تهیه کنید.

۲۳. شیره‌ی میوه‌ی درخت سرو کوهی

با این‌که ممکن است کم‌تری کسی چنین داروی گیاهی را شنیده باشد، ولی باید شیره‌ی میوه‌ی درخت سرو کوهی را نیز جزء درمان‌های خانگی موثر برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر به شمار آورد. میوه‌ی درخت سرو کوهی مدت‌ها است برای مقاصد درمانی به کار گرفته می‌شود. این شیره به آسانی قابل تهیه نیست، ولی اگر به دنبال داروی گیاهی و درمان طبیعی قدرتمندی برای درمان خونریزی ناشی از جراحت یا بریدگی هستید، استفاده از شیره‌ی میوه‌ی درخت سرو کوهی بسیار موثر و ارزشمند است.

دستورالعمل

الف. ناحیه‌ی آسیب دیده را با آب بشویید.
ب. مقداری از این داروی گیاهی را روی زخم یا بریدگی بمالید.
پ. با استفاده از باند روی زخم یا بریدگی را بپوشانید.

در این مقاله، ۲۳ درمان خانگی و نکته‌ی موثر را برای توقف خونریزی ناشی از بریدگی بعد از اصلاح صورت معرفی کردیم. امیدوار هستیم مطالب این مقاله برای‌تان مفید و آموزنده باشد. سپاس از مطالعه و توجه‌تان.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- امیر مصطفایی

منبع: allremedies

۲۳ نکته برای درمان خونریزی و زخم بعد از اصلاح صورت و سر


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی