کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۲ درمان خانگی عفونت باکتریایی بدون استفاده از آنتی بیوتیک

به طور معمول هنگامی‌ که به بیمارستان مراجعه کنید و مشخص شود که به عفونت باکتریایی آلوده شده‌اید، تنها می‌دانید که نوعی عفونت است و در اثر باکتری ایجاد می‌شود و تاثیر منفی روی شما خواهد داشت. با این حال، به نظر می ­رسد که بسیاری از ما چیز زیادی در مورد این عفونت نمی­دانیم. عفونت باکتریایی چیست و به غیر از درمان های معمول ، درمان خانگی عفونت باکتریایی چه‌طور انجام می‌شود، سوالاتی هستند که مردم هنگام روبرو شدن با این مشکل،‌ در ذهن خواهند داشت.

درمان خانگی عفونت باکتریایی

در واقع، ممکن است مقالات زیادی پیدا کنید که در مورد عفونت باکتری صحبت می‌کنند، اما آن‌ها احتمالا تمام اطلاعات مهم را شامل نمی‌شوند. بنابراین، ما این مقاله را برای شما آماده کرده‌ایم تا این مشکل را به خوبی درک کنید. در این مقاله تمام اطلاعات لازم را در مورد تعریف، نشانه ها و علائم و درمان خانگی عفونت باکتریایی بدون استفاده از آنتی بیوتیک قید خواهیم کرد. اگر این مقاله را نخوانید ضرر خواهید کرد زیرا بسیار برای‌تان مفید است. وقت آن رسیده که نگاهی کلی به عفونت باکتریایی داشته باشیم.

تمام حقایق درباره درمان خانگی عفونت باکتریایی

الف. عفونت باکتریایی چیست؟

برای درک عفونت باکتریایی و نحوه‌ی درمان آن، باید مفهوم باکتری را درک کنیم. به گفته‌ی دکتر جیمز استکلبرگ، که یک مشاور در بخش بیماری‌های عفونی و همین‌طور استاد مدرسه‌ی پزشکی مایو است، باکتری‌ها ارگانیسم‌های میکروسکوپی و تک سلولی هستند که قادر هستند تقریبا در هر جایی زندگی کنند، صرف نظر از آب و هوا و موقعیت مکانی. همان‌طور که می‌دانید، باکتری‌ها می‌توانند در هوا، خاک و آب زندگی کنند. آن‌ها همچنین در داخل بسیاری از موجودات زنده مانند گیاهان، حیوانات و حتی بدن انسان زندگی می‌کنند و بر روی آن‌ها اثر می‌گذارند. باکتری‌ها با وجود این‌که می‌توانند مزایایی برای میزبان خود داشته باشند (برای مثال، عملکردهایی حیاتی برای ارگانیسم‌ها و همچنین محیط زیست دارند) اما باز هم به عنوان یک ارگانیسم منفی محسوب می‌شوند. عفونت باکتریایی یک نمونه از تاثیر منفی آن‌ها است.

مطلب مرتبط: درمان عفونت گوش: ۳۴ درمان خانگی عفونت گوش کودکان و بزرگسالان

به طور کلی، عفونت باکتریایی به عنوان تکثیر باکتری‌های مضر بر روی بدن یا داخل بدن تعریف می‌شود. پنومونی، مسمومیت غذایی و مننژیت برخی از بیماری‌هایی هستند که توسط باکتری ایجاد می‌شوند. در حقیقت، آن‌ها به سه شکل اصلی هستند، از جمله میله‌ای شکل، مارپیچی و کروی. آن‌ها همچنین به دو دسته تقسیم می‌شوند: گرم مثبت یا گرم منفی. در حالی که باکتری‌های گرم مثبت دیواره‌ی سلولی ضخیم دارند، باکتری‌ّهای گرم منفی ندارند. در واقع، اگر عفونت باکتریایی در شما تشخیص داده شده، ممکن است تست‌های مختلفی برای تعیین نوع باکتری روی‌تان صورت بگیرد. برای مثال، رنگ‌آمیزی گرم که یک روش برای آزمایش حساسیت کشت باکتریایی با آنتی‌بیوتیک است، می‌تواند مورد انجام قرار گیرد. این آزمایش به تعیین درمان مناسب عفونت باکتریایی کمک خواهد کرد.

انواع عفونت واژن

عفونت باکتریایی در واقع مسری است؛ در نتیجه، در صورت تماس نزدیک با فرد بیمار شما نیز مبتلا خواهید شد. قرار گرفتن در معرض سطوح، غذا، آب و عطسه و سرفه‌ی آلوده، یکی از شیوه‌ی انتقال این بیماری است. علاوه بر این، باکتری‌ها همچنین می‌توانند سبب بروز عفونت حاد شوند که می‌توان آن را به سرعت درمان کرد، ‌یا می‌توانند عفونت مزمن ایجاد کنند که برای مدت طولانی حتی در کل زندگی فرد باقی می‌ماند. آن‌ها حتی می‌توانند سبب بروز عفونت نهفته شوند که ممکن است در ابتدا علایم و نشانه‌های قابل مشاهده نداشته باشد اما به طور طبیعی در طول زمان توسعه می‌یابد. علائم این بیماری می‌تواند از خفیف تا متوسط ​​و حتی شدید متفاوت باشد. در موارد شدید، این بیماری باعث مرگ میلیون‌ها نفر خواهد شد؛ به عنوان مثال، افراد زیادی به دلیل مرگ سیاه یا طاعون خیارکی جان باختند.

مطلب مرتبط:۱۳ درمان خانگی عفونت دستگاه ادراری

ب. علائم عفونت باکتریایی

در واقع، فهرست کردن تمام علائم و نشانه‌های عفونت باکتریایی دشوار است. ما در این نوشتار، می‌خواهیم برخی از شایع‌ترین موارد را قید کنیم. به طور معمول، علائم و نشانه‌های عفونت باکتریایی عبارتند از التهاب، استفراغ، گرفتگی، تب، اسهال، سرفه، خستگی و عطسه. بنابراین، اگر شما بعضی از این علائم را دارید، باید درباره‌ی نحوه‌ی درمان عفونت باکتریایی فکر کنید زیرا این احتمال وجود دارد که از همین مشکل رنج ببرید.

به طور خاص، عفونت باکتریایی به چندین شکل تقسیم می‌شود، از جمله باکتری‌هایی که باعث مسمومیت غذایی می‌شوند، باکتری‌هایی که عفونت‌های منتقله‌ی جنسی را ایجاد می‌کنند و برخی دیگر.

۱. باکتری‌هایی که باعث مسمومیت غذایی می‌شوند

در این‌جا برخی از نشانه‌های شایع عفونت باکتریایی مرتبط با مسمومیت غذایی را می‌بینید:

کامپیلوباکتر یک بیماری همراه با اسهال است که اغلب با تب یا گرفتگی همراه است.

اشریشیا کلی (یا به طور خلاصه E.coli) یکی دیگر از بیماری‌های همراه با اسهال است که تب، استفراغ، گرفتگی شکمی، و حالت تهوع نیز علائم دیگر آن هستند.

کلوستریدیوم بوتولینوم نوعی باکتری است که به طور بالقوه تهدیدکننده‌ی زندگی است و نوروکسین‌های قدرتمندی را تولید می‌کند.

– سالمونلا که اغلب با تب، گرفتگی شکمی و اسهال همراه است.

لیستریا مونوسیتوژنز می‌تواند باعث تب و درد عضلانی همراه با اسهال شود. افراد مسن، زنان باردار و نوزادانی که اغلب سیستم ایمنی ضعیف دارند بیش‌تر مستعد دریافت ین باکتری هستند.

– آخرین مورد و البته نه کم‌اهمیت‌ترینِ آن‌ها، ویبریو است که با اسهال همراه است. گاهی اوقات وقتی که باکتری وارد یک زخم باز می‌شود، می‌تواند عفونت شدید پوستی ایجاد کند، که اگر شما در زمان مناسب آن را درمان نکنید، مشکل بزرگی رخ خواهد داد.

درمان عفونت واژن

مطلب مرتبط: ۱۰۰ بیماری رایج و هزاران درمان خانگی آنها

۲. بیماری های منتقله جنسی

این مورد یک مشکل نگران‌کننده است،‌ پس باید آن را خوب درک کنید.

کلامیدیا هم در مردان و هم در زنان رخ می‌دهد، که توسط باکتری گرم منفی کلامیدیا تراکوماتیس ایجاد می‌شود. این فاکتور باعث افزایش ریسک بروز التهاب لگن در زنان می‌شود.

– واژینوز باکتریایی یکی دیگر از بیماری‌های منتقله‌ی جنسی است که به وسیله‌ی باکتری ایجاد می‌شود. این بیماری منجر به رشد بیش از حد باکتری‌های بیماریزای موجود در واژن می‌شود. به گفته‌ی پائولا ماستروارینو، گروه بهداشت عمومی و بیماری‌های عفونی، دانشگاه اسپائینزا، رم، ایتالیا، واژینوز باکتریایی با بسیاری از اختلالات سلامتی و همچنین عوارض عفونی همراه است.

– گونوره ناشی از باکتری گرم منفی نایسریا گونوره‌آ است که می‌تواند هم در مردان و هم در زنان رخ دهد.

– سیفلیس یکی دیگر از عفونت‌های باکتریایی است که بر روی هر دو جنس تاثیر می‌گذارد. باکتری ترپونما پالیدوم علت اصلی بروز این عفونت است. اگر این بیماری به خوبی درمان نشود، مشکلی بسیار خطرناک خواهد بود.

مطلب مرتبط:عفونت مثانه: ۲۴ درمان خانگی عفونت مثانه را بشناسید

۳. دیگر عفونت‌های باکتریایی

– اوتیت مدیا عفونت گوش میانی است که می‌تواند عفونت باکتریایی یا ویروسی باشد و اغلب در کودکان و نوزادان رخ می‌دهد.

– عفونت مجاری ادراری نیز یکی دیگر از انواع عفونت باکتریایی همراه با مثانه، کلیه و ادرار است.

– عفونت دستگاه تنفسی توسط باکتری یا ویروس ایجاد می‌شود. این نوع عفونت برونشیت، سینوزیت و گلودرد را شامل می‌شود.

پ. درمان خانگی عفونت باکتریایی

اگر چه آنتی‌بیوتیک‌ها شایع‌ترین دارو برای درمان عفونت باکتریایی هستند، اما گفته می‌شود که این دارو می‌تواند منجر به بروز مشکلات جدی زیادی شود. در نتیجه ما دوست داریم روش طبیعی درمان خانگی عفونت باکتریایی را در اختیار شما بگذاریم.

راش پوشک, کرنبری

۱. چگونه عفونت باکتریایی را با آب کرنبری درمان کنیم

مطابق با مطالعه‌ای که توسط دکتر ران دی.‌ گولدمن انجام شد و در نشریه‌ی رسمی کالج پزشکان خانوادگی کانادا در ماه آوریل، ۲۰۱۲ منتشر شد، آب کرنبری در درمان عفونت‌های باکتریایی و پیشگیری از آن‌ها موثر است، عفونت‌هایی مانند اشرشیاکلی که روی اپیتلیوم مثانه تاثیر می‌گذارد. به طور خاص، شواهد موجود نشان می‌دهند که این نوشیدنی می‌تواند برای جلوگیری از UTI (عفونت ادراری) در زنان استفاده شود اما هیچ سندی بر تاثیر آن روی بچه‌ها وجود ندارد.

در واقع، آب کرنبری به عنوان به عنوان یک نوشیدنی فوق العاده برای درمان عفونت باکتریایی به طور طبیعی در نظر گرفته می‌شود، که می‌تواند هم عفونت ادراری و هم عفونت واژن را درمان کند. آب کرنبری تازه و شیرین نشده و کنسروی را می‌توانید برای مبارزه با باکتری‌های مضر درون بدن‌تان چندین بار در روز بنوشید. آب این میوه را حتی زنان باردار هم بدون هیچ‌گونه مشکلی می‌توانند برای درمان خانگی عفونت باکتریایی استفاده کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید که چگونه باید عفونت باکتریایی را بدون مصرف آنتی‌بیوتیک درمان کنید، ‌مصرف این آب‌میوه به شما توصیه می‌شود.

با این حال، چنان‌چه ذکر شد، اگرچه آب کرنبری برای کودکان هم بدون خطر است، اما سطح اسیدی آن ممکن است سبب کاهش اشتها در میان آن‌ها شود. در واقع، دوز این آب‌میوه برای جلوگیری از UTI  در کودکان هنوز تعیین نشده‌است. در حال حاضر هنوز هم این موضوع بحث‌برانگیز است.

مطلب مرتبط: این آنتی بیوتیک طبیعی برای عفونت های بدن تان معجزه می کند

۲. روغن درخت چای به عنوان درمان خانگی عفونت باکتریایی

یک مطالعه که در نشریه‌ی میکروب‌شناسی بالینی در ژانویه‌ی ۲۰۰۶ منتشر شد، شواهدی را مبنی بر فعالیت ضد باکتری روغن درخت چای نشان داد. در حقیقت، مطالعات زیادی انجام شده‌است که خواص آنتی‌باکتریال این روغن طبیعی را ثابت کرده‌اند، و علی‌رغم تفاوت‌های موجود در متدهای مورد استفاده در این مطالعات، نتایج نسبت یکسان هستند. گرچه این روغن معطر قدرتمند به دلیل عملکرد خواص ضد ویروسی‌اش شناخته شده تا خواص آنتی‌باکتریال‌اش، اما در مبارزه با طیف وسیعی از عفونت‌های واژن و پوستی که توسط باکتری‌ها ایجاد می‌شوند نیز بسیار موثر است.

روغن درخت چای، که می‌تواند بر روی پوست مستقیما استعمال شود یا در داخل کانال واژن مالیده شود، به از بین رفتن فعالیت‌های باکتریایی کمک می‌کند. از آن‌جایی که این روغن قوی است، می‌توان آن را نیز برای درمان و کنترل عفونت‌های مزمن نیز استفاده کرد، به علاوه‌ی این‌که هیچ گونه عوارض جانبی مضر هم ایجاد نمی‌کند.

۳. آلوورا به عنوان درمان خانگی عفونت باکتریایی

نکته‌ی دیگر در مورد نحوه‌ی درمان عفونت باکتریایی، استفاده از آلوئه‌ورا است. همان‌طور که می‌دانید، آلوئه‌ورا به خاطر اثرات بسیار خوبی که روی پوست، مو و سلامتی دارد، شناخته‌شده است. این گیاه دارویی در درمان عفونت باکتریایی نیز تاثیر دارد، و این حقیقتا نکته‌ی شگفت‌انگیزی نیست. در واقع، بسیاری از مطالعات خواص دارویی این گیاه را نشان داده‌اند. به عنوان مثال، مجله‌ی African Journal of Biotechnology مطالعه‌ای را منتشر کرد که در ماه مه سال ۲۰۱۱ توسط دانشگاه کراچی صورت پذیرفته بود.

در این مطالعه، آلوئه‌ورا علیه باکتری‌های گرم منفی و گرم مثبت مورد آزمایش قرار گرفت. و یک نتیجه‌ی مثبت از این آزمایش به دست آمد در جایی که ۹۰ درصد از ارگانیسم‌ها گرم مثبت بوده‌اند در حالی که تنها ۱۰ درصد گرم منفی بوده‌اند و خاصیت ضد باکتری حاصل از عصاره‌ی آلوئه‌ورا بود تا برگ آن. آلوئه‌ورا به دلیل خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی که دارد، به عنوان داروی خوبی برای درمان عفونت باکتریایی بدون مصرف آنتی‌بیوتیک محسوب می‌شود. به علاوه این داروی گیاهی نه تنها خواص شفابخش و دارویی دارد، بلکه به شما کمک می‌کند تا اثرات عفونت باکتریایی را کاهش دهید و ایمنی بدن‌تان را افزایش دهید. آلوئه‌ورا علاوه بر این‌که عفونت باکتریایی را درمان می‌کند، بلکه قادر است بیماری‌های دیگر را مانند عفونت داخلی، دستگاه ادراری یا عفونت واژن را نیز از بین ببرد.

خواص آلوورا: ۱۷ فایده آلوورا برای سلامتی، پوست و مو

مطلب مرتبط: درمان عفونت دندان: ۲۶ درمان خانگی از بین بردن آبسه یا عفونت دندان

آلوئه‌ورا باید به عنوان یک داروی موثر برای درمان عفونت باکتریایی مورد توجه قرار گیرد. شما باید ژل داخل برگ را روی نواحی آسیب‌دیده‌ی پوست قرار بدهید. اجازه بدهید به مدت چند دقیقه بماند و بعد آن را با آب گرم شستشو دهید. آب آلوئه‌ورا نیز اثرات مشابهی دارد. به طور کلی، آلوئه‌ورا نقش مهمی در درمان آلودگی باکتریایی ایفا می‌کند، بنابراین شما باید آن را در صورت بروز چنین مشکلی استفاده کنید.

۴. سیر برای درمان خانگی عفونت باکتریایی

شما می‌توانید به سیر ایمان بیاورید زیرا این ماده‌ی خوراکی نیز یکی دیگر از داروهای طبیعی دارای خواص ضد باکتری است. سیر در هر آشپزخانه‌ای موجود است و بهترین درمان خانگی برای درمان عفونت‌های قارچی و باکتریایی محسوب می‌شود. یک روش موثر برای درمان عفونت باکتریایی، مصرف ۴ تا ۵ حبه سیر در روز است. شما می‌توانید آن را بجوید یا قورت بدهید. روش دیگر برای استفاده از سیر این است که آن را به شکل کپسول مصرف کنید. با این حال، کپسول ممکن است کم‌تر از جویدن سیر تازه موثر باشد. اگر نمی‌توانید حبه‌های تازه‌ی سیر را مصرف کنید، می‌توانید کپسول آن را مصرف کنید اما ما همچنان توصیه می‌کنیم که آن را به صورت خام بخورید.

علاوه بر این، دمنوش سیر نیز یکی دیگر از راه‌های مصرف این ماده‌ی خوراکی است که به عنوان درمان گیاهی عفونت باکتریایی در نظر گرفته شده‌است. شما باید چند حبه سیر را به آب جوش اضافه کنید و چند دقیقه صبر کنید تا دم بکشد و بعد آن را بنوشید. آماده کردن یک فنجان دمنوش سیر کار ساده‌ای است، فقط باید کمی وقت و تلاش صرف آن کنید. دمنوش سیر یک درمان مفید برای این مشکل خواهد بود.

۵. عسل داروی موثری برای درمان خانگی عفونت باکتریایی

ممکن است درباره‌ی مزایای عسل برای سلامتی و زیبایی شنیده باشید اما احتمالا چیزی درباره‌ی عملکرد آنتی‌باکتریال آن نمی‌دانید. مزایای عسل ارگانیک متنوع است بنابراین آن‌ها را به تدریج خواهید شناخت. در واقع، عسل نه تنها می‌تواند عفونت‌های تنفسی و پوستی را درمان کند، بلکه به طور همزمان مناطق آسیب‌دیده را تسکین هم می‌دهد. شما می‌توانید عسل ارگانیک را همراه با یک لیوان آب گرم برای تسکین و کاهش گلوی دچار درد و سوزش ناشی از سرفه بنوشید. اگر زخم باز، خراشیدگی یا بریدگی بر روی پوست‌تان دارید، یک راه مناسب برای جلوگیری از ورود هر گونه باکتری بد از طریق زخم استفاده از عسل در مناطق آسیب‌دیده به عنوان درمان اولیه است.

مطلب مرتبط: عفونت ادراری :۳۰ درمان خانگی عفونت مجاری ادراری

درمان خانگی عفونت باکتریایی ۶: زنجبیل

اگر می‌خواهید نکته‌ی دیگری برای درمان عفونت باکتریایی یاد بگیرید، توصیه می‌کنیم که استفاده از زنجبیل را فراموش نکنید، که در درمان عفونت معده و دستگاه تنفسی موثر است. این ماده بدن‌تان را آرام می‌کند و گردش خو‌ن‌تان را بهبود می‌دهد. در نتیجه، زنجبیل به کاهش تعداد باکتری بد موجود در بدن‌تان کمک خواهد کرد. به منظور محافظت از سلامت دستگاه تنفسی، توصیه می‌شود که چای زنجبیل را ۳ تا ۴ بار در روز مصرف کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید پوست آسیب‌دیده‌تان را با آن ماساژ دهید. زنجبیل با افزایش گردش خون به کاهش درد ناشی از عفونت باکتریایی کمک می‌کند.

لیمو, خوراکی های ضد سرطان

۷. لیمو

لیمو یکی دیگر از داروهای خانگی است که بسیاری از عفونت‌های ناشی از باکتری‌، به ویژه عفونت دستگاه تنفسی را درمان می‌کند. لیمو می‌تواند به حذف مخاط جمع شده در دستگاه تنفسی کمک کند. علاوه بر این، نوشیدن آب لیمو نیز کمک‌تان می‌کند تا از شر باکتری‌هایی که در مخاط‌ها به دام افتاده‌اند، خلاص شوید. بنابراین، قید کردن لیمو در لیست داروهای طبیعی برای درمان عفونت باکتری ضروری است.

درمان خانگی عفونت باکتریایی ۸: جوش شیرین

چنان‌چه ‌می‌دانید، جوش شیرین کاربردهای زیادی دارد از پخت و پز گرفته تا سلامت و زیبایی. چگونگی درمان عفونت باکتریایی با استفاده از جوش شیرین، چیزی است که می‌خواهیم به شما یاد بدهیم. با توجه به یک مطالعه بر روی خواص آنتی‌باکتریال بی‌کربنات سدیم (نام علمی جوش شیرین)، که در واقع در ماه اوت سال ۲۰۰۶ در مجله‌ی علوم و صنایع غذایی منتشر شد، فعالیت قدرتمند ضد باکتری جوش شیرین به اثبات رسید. جوش شیرین به لطف توانی که در تنظیم تعادل PH پوست و بدن دارد، می‌تواند برای درمان بسیاری از عفونت‌های ناشی از باکتری‌ها مانند عفونت تنفسی، عفونت پوستی باکتریایی و عفونت‌های روده‌ای مورد استفاده قرار بگیرد.

علاوه بر این، اگر نصف قاشق چایخوری پودر جوش شیرین را با یک لیوان آب مخلوط کنید، می‌توانید عفونت تنفسی و عفونت معده‌تان را درمان کنید. روش دیگر برای استفاده از این ماده برای درمان عفونت باکتریایی این است که یک فنجان از آن را با آب داخل وان مخلوط کنید. این ترکیب را هر روز می‌توانید برای شستشو استفاده کنید یا می‌توانید درون وان غوطه‌ور شوید.

مطلب مرتبط: درمان عفونت گلو: ۳۳ موثرترین درمان خانگی درد و عفونت گلو

۹. زردچوبه برای درمان خانگی عفونت باکتریایی

زردچوبه نیز در کنار زنجبیل، به عنوان درمان طبیعی مناسبی برای بسیاری از مشکلات بهداشتی شناخته‌شده است. در واقع، مطالعات بسیاری وجود دارد که تاثیر این ماده را برای سلامتی و زیبایی نشان می‌دهند. در میان خواص زردچوبه، توانایی آن برای مبارزه با باکتری‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

به خصوص، مردم می‌دانند که زردچوبه بهترین درمان برای تومورهای سرطانی است. علت احتمالی چنین تاثیری ممکن است این باشد که کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضد باکتری، ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی دارد. علاوه بر این، استفاده از خمیر زردچوبه که از پودر زردچوبه تهیه شده، می‌تواند در درمان عفونت‌های پوستی باکتریایی موثر باشد. شما باید این خمیر را در مناطق آسیب‌دیده استعمال کنید تا تاثیر خود را بگذارد. در نهایت، پس از چند دقیقه، ناحیه را با آب گرم را بشویید.

مواد غذایی سرشار از منگنز, رزردچوبه

مطلب مرتبط: ۳۷ بهترین و سریع ترین درمان خانگی عفونت واژن

۱۰. سرکه سیب

اگر سرکه سیب را در فهرست داروهای طبیعی برای درمان عفونت باکتریایی بدون استفاده از آنتی‌بیوتیک قرار ندهید، ‌مرتکب اشتباه بزرگی شده‌اید. در واقع، سرکه، به طور کلی، و سرکه سیب، به طور خاص، دارای عملکرد ضد باکتری و ضد عفونی‌کننده است و به مبارزه با عفونت باکتریایی کمک می‌کند. یک مطالعه در نشریه‌ی Med Gen Med در ۳۰ مه ۲۰۰۶ نشان داد که استفاده از سرکه برای مبارزه با عفونت قابل‌توجه است.

از آنجایی که سرکه سیب دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری است، می‌تواند PH را در پوست و بدن شما تنظیم کند. علاوه بر این، سرکه سیب ا از گسترش باکتری‌های بد در مناطق آسیب‌پذیر جلوگیری می‌کند. شما باید سرکه سیب را با آب گرم رقیق کنید و محلول را روی پوست آسیب‌دیده‌تان استعمال کنید. برای از بین بردن عفونت باکتریایی، باید این داروی طبیعی را چند بار در روز استفاده کنید تا به نتیجه‌ی مورد نظرتان برسید.

در این مقاله به شما نشان دادیم که چه‌طور می‌توانید عفونت باکتریایی را بدون استفاده از آنتی‌بیوتیک درمان کنید. همان‌طور که گفته شد، عفونت‌های باکتری به طور شایعی رخ می‌دهند، بنابراین شما باید از آن آگاه باشید تا بتوانید به طور موثر از بروز آن جلوگیری یا آن را درمان کنید. اگر سؤال، ایده یا نظری در این زمینه دارید، می‌توانید آن‌ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: vkool

۱۲ درمان خانگی عفونت باکتریایی بدون استفاده از آنتی بیوتیک


 

 

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی