کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۷ درمان خانگی عفونت استاف

آیا به دنبال راه‌هایی ساده و سالم هستید که بتوانند علائم عفونت استاف از جمله قرمزی پوست، تورم، و درد را بهبود دهند؟ دوست دارید بدانید در خانه از چه موادی می‌توانید برای درمان عفونت استاف استفاده کنید؟اگر جواب‌تان بله است، ادامه‌ی این نوشتار را بخوانید. در این نوشتار ۱۷ درمان خانگی سریع برای عفونت استاف را به شما معرفی می‌کنیم.

۱۷ درمان خانگی عفونت استاف

۱. روغن درخت چای

روغن درخت چای حاوی ترپنوئیدهایی است که مسئول اثرات ضدقارچ و ضدعفونی‌کننده آن است. به منظور استفاده از روغن درخت چای در درمان عفونت استاف، می توانید مراحل ساده‌ی زیر را انجام دهید:

– ۲ قاشق چایخوری عسل را با ۱ قاشق غذاخوری روغن درخت چای مخلوط کنید.

– این مخلوط را روی نواحی آسیب دیده‌ی پوست قرار دهید.

– سپس آن را باندپیچی کنید تا با عفونت استاف مقابله کنید.

– هر سه یا چهار ساعت بانداژ را عوض کنیدتا از رشد عفونت جلوگیری شود.

مطلب مرتبط:۱۰ درمان خانگی عفونت دستگاه تناسلی زنان

۲. سرکه سیب

سرکه سیب درمان دیگری برای عفونت استاف است. سرکه سیب حاوی اسید مالیک است که باعث می‌شود خواص ضدقارچ و ضدباکتری داشته باشد. برای استفاده از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

– یک چهارم فنجان سرکه سیب را با ۴ یا ۵ قاشق چایخوری عسل در ۲ فنجان آب مخلوط کنید.

– سپس ۲ الی ۳ بار آن را بنوشید تا عفونت استاف را درمان کند.

هم‌چنین می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

– سرکه سیب و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید.

– این مخلوط را با استفاده از گلوله‌های پنبه روی نواحی تحت تاثیر عفونت استفاده کنید.

۳. زردچوبه

زردچوبه حاوی کورکومین است که خواص ضدباکتری و ضدالتهاب دارد، از این رو یکی از راه‌های ساده اما موثر درمان عفونت استاف است زردچوبه را به صورت زیر استفاده کنید:

– ۴ قاشق چایخوری زردچوبه، ۱ قاشق چایخوری فلفل سیاه، ۱ قاشق چایخوری روغن نارگیل و ۱ قاشق چایخوری آب لیمو را همراه با آب بجوشانید.

– این درمان را روزی چدبار بنوشید.

– هم‌چنین می‌توانید پودر زردچوبه را روی پوست بمالید تا عفونت استاف را بهبود دهد.

مطلب مرتبط:۲۲ درمان خانگی بیماری های مقاربتی

۴. روغن اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس را مستقیما روی پوست بمالید تا عفونت استاف را درمان کند. یا می‌توانید با ۴ قطره روغن اکالیپتوس و جوشاندن آن همراه ۱ فنجان آب، یک فنجان چای درست کنید و یک یا دو بار در روز بنوشید تا از شر بیماری خلاص شوید.

۵. گیاه خوک طلایی

گیاه خوک طلایی دارای خواص ضدباکتری و ضدعفونی‌کننده است که به ضدعفونی کردن و درمان زخم‌ها و عفونت‌های پوستی کمک می‌کند. هم‌چنین می‌تواند به پوست‌تان کمک کند در مقابل عفونت‌ها ایستادگی کند.

– فقط به یک قاشق چایخوری خوک طلایی و ۱ فنجان آب داغ نیاز دارید.

– آن را به مدت ۲۰ دقیقه بخیسانید.

– این مخلوط را آبکش کرده و آن را مستقیما با استفاده از یک گلوله پنبه‌ای روی محل عفونت استفاده کنید.

– مخلوط باید گرم باشد تا به گردش خون در ناحیه‌ی مورنظر کمک کند.

۶. سیر

سیر به عنوان ابرخوراکی شناخته می‌شود که دارای خواص ضدباکتری و ضدویروسی است، از این رو به نابود کردن باکتری‌ها، قارچ‌ها و کرم‌ها کمک می‌کند. هم‌چنین، سیر اغلب به عنوان یک آنتی‌بیوتیک طبیعی استفاده می‌شود. برای درمان عفونت استاف با سیر، باید ناحیه‌ی عفونی را به خوبی تمیز کنید. سپس روغن سیر یا سیر له شده را پیش از لباس پوشیدن روی نواحی عفونی بمالید.

۷. فندق افسونگر

فندق افسونگر حاوی موا دقابض طبیعی است، که به تسکین التهاب و جلوگیری از عفونت کمک می‌کند. هم‌چنین، می‌تواند از رشد باکتری‌ها بکاهید، به همین خاطر اغلب به عنوان یک درمان خانگی طبیعی برای عفونت استاف به کار می‌رود. برای تهیه‌ی این درمان، فقط مقداری آب را با فندق افسونگر مخلوط کنید. سپس پیش از لباس پوشیدن آن را روی زخم‌ها بمالید. این کار را هر روز تکرار کنید تا بهترین نتایج را کسب کنید.

۸. زنجبیل

یکی از درمان‌های خانگی ساده برای عفونت استاف، استفاده از خمیر تهیه شده از پودر زنجبیل، عسل مانوکا و نمک بر روی نواحی عفونی است. فقط نمک و پودر زنجبیل را با عسل مانوکا مخلوط کنید. سپس آن را روی نواحی آسیب دیده استفاده کنید تا علائم عفونت را بهبود دهد.

۹. ریحان

در زیر چند نمونه از روش‌های استفاده از ریحان برای درمان عفونت استاف را می‌بینید:

– آب ریحان استخراج شده از مقداری برگ تازه ریحان را روی نواحی عفونی استفاده می‌کنید تا علائم گوناگون مرتبط با عفونت استاف را درمان کند.

– می‌توانید ریحان را مستقیما روی نواحی عفونی به کار ببرید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

– هم‌چنین، می‌توانید مقداری برگ ریحان را با آب بجوشانید و یک فنجان چای ریحان تهیه کنید و به صورت روزانه بنوشید.

۱۰. روغن اورگانو

می‌توانید برای درمان عفونت استاف از روغن اورگانو استفاده کنید. این روغن را چند بار در روز روی نواحی آسیب دیده استفاده کنید تا التهاب را تسکین و درد ناشی از آن را کاهش دهد.

۱۱. روغن نارگیل

این روغن برای درمان عفونت‌های پوستی مختلف بسیار مفید است زیرا دارای خواص ضدباکتری، ضدالتهاب، و ضدقارچ است. این خواص به از بین بردن عفونت پوستی و تسکین سریع علائم آن، از جمله خارش و سوزش کمک می‌کند. برای این منظور به صورت زیر عمل کنید:

–  چندقطره روغن نارگیل را روی ناحیه‌ی موردنظر بریزید.

– سپس به آرامی آن را روی پوست ماساژ دهید. با اثر خنک‌کنندگی که دارد، به آرام شدن پوست ملتهب و درمان سریع جوش‌ها کمک می‌کند.

۱۲. روغن کرچک

این روغن دارای خواص ضدباکتری و ضدالتهاب است که در درمان عفونت‌ها بسیار موثرند. برای استفاده‌ی درست از آن، به صورت زیر عمل کنید.

– چند قطره روغن کرچک را گرم کنید.

– آن را روی ناحیه‌ی عفونی بمالید.

– این نواحی را با یک پارچه‌ی پشمی گرم بپوشانید.

این درمان را سه بار در روز استفاده کنید.

۱۳. خیار چنبر تلخ

خیار چنبر تلخ نیز درمان موثری برای عفونت استاف به شمار می‌رود. این گیاه مملو از مواد مغذی ضروری برای کمک به تقویت سیستم ایمنی است و عملکرد آن را ارتقا می دهد. مراحل استفاده از آن را در زیر می‌بنینید:

– ۲ عدد خیار چنبر تلخ را رنده کنید.

– کمی آب به آن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید.

– آن را بفشارید تا آب خیارهای تلخ گرفته شود.

– حدود یک لیوان کوچک از آن آب را با معده‌ی خالی بنوشید.

– آب باقیمانده را روی نواحی عفونی استفاده کنید.

– برای از بین بردن عفونت، به طور مرتب از این آب استفاده کنید.

۱۴. اکیناسه (سرخارگل)

اکیناسه حاوی آلکیل‌آمیدها، پلی‌ساکاریدها، آلکالوئيدها، مشتقات کافئیک اسید، پلی‌استیلنز، عطرمایه، و فلاونوئیدها است. پلی‌ساکاریدهای یافت شده در اکیناسه می‌توانند به تحریک سیستم ایمنی و درمان عفونت‌های سبک ایجاد شده توسط باکتری‌ها کمک کند. برای این منظور، مخلوطی از این گیاه و آب بسازید.

۱۵. پیاز

سیر و پیاز فواید مشابهی دارند. پیاز دارای خواص ضدباکتری، ضد ویروسی، و ضدقارچ هستند که به برطرف کردن قارچ‌ها، باکتری‌ها، و سایر میکروب‌ها کمک می‌کنند. اگر می‌خواهید با استفاده از پیاز با عفونت استاف مقابله کنید، باید مقداری برش ضخیم پیاز را روی جوش‌ها بگذارید و آن‌ها را با بانداز‌های استریل ببندید. سپس تا وقتی که جوش‌هایتان خشک می‌شود، هر ۴ ساعت یک بار بانداژ را عوض کنید.

۱۶. جوز هندی

جوز هندی دارای خواص ضدالتهاب و ضدباکتری است، که به نابود کردن باکتری‌های ایجاد کننده‌ی جوش و سایر عفونت‌های استاف کمک می کند. علاوه‌بر این، می‌توانید جوز هندی را به غذاهای روزانه‌تان اضافه کنید تا به تقویت سیستم ایمنی‌تان کمک کند. برای درمان جوش و هر زخم باز، با آب خمیری از جوز هندی بسازید و روی نواحی آسیب دیده بمالید و روی آن را بپوشانید. هم‌چنین می‌توانید پودر جوز هندی را روی نواحی عفونی بریزید و روی آن را باز بگذارید.

۱۷. نمک دریایی

نمک دریایی یکی از درمان‌های خانگی موثر اما موثر برای عفونت استاف است. نمک دریایی حدودا حاوی ۸۰ عنصر است، که برای بدن انسان ضروری هستند. نمک دریایی به لطف طبیعت نم‌بینی که دارد، می‌تواند برای مقابله با زخم‌ها و سایر عفونت‌های پوستی به کار برود. هم‌چنین نمک اغلب برای تسکین تورم به کار می‌رود. فقط کافی است آن ر اسریعا روی زخم بمالید. هم‌چنین می‌توانید نمک دریایی و آب را با هم مخلوط کنید و با آن زخم‌تان را پاک کنید. علاوه‌بر این می‌توانید از نمک طعام به جای نمک دریایی استفاده کنید، اگرچه این نمک به اندازه‌ی نمک دریایی موثر نیست.

بگذارید  به برخی از نکات ایمنی اشاره‌کنیم که باید هنگام استفاده از هر درمان خانگی در نظر داشته باشید:

– برای آن که جوش‌ها سریع‌تر بهبود یابند، باید آن‌ها را با آب گرم و پنبه یا پارچه استریل کمپرس کنید.

– اگر زخم باز یا التهاب، و جراحت یا پوست ترک خورده دارید، به ناحیه‌ی عفونی دست نزنید.

– حتما بهداشت را به خوبی رعایت می‌کنید، وگرنه عفونت به نقاط دیگر بدن یا سایر افرادی منتقل می‌شود که با شما زندگی می‌کنند.

برای اطلاع از دیگر روش های درمان خانگی برای انواع بیماری ها و ناراحتی ها اینجا کلیک کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: vkool

۱۷ درمان خانگی عفونت استاف


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی