کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سیاهی لب ها: ۳۰ موثرترین درمان خانگی سیاهی لب ها

چه کسی لب های صورتی رنگ و جذابی که به طور طبیعی زیبا هستند را دوست ندارد؟ لب های زیبا جذابیت بیش‌تری به صورت‌‌تان می‌دهد و باعث می‌شوند صورت زیباتری داشته باشید. اگر شما هم به هر دلیلی دچار سیاهی لب ها شده اید داروهای خانگی می‌توانند کمک‌تان کنند تا آن لب‌های زیبا و صورتی گلگون را که همیشه می‌خواستید، داشته باشید.

۳۰ درمان خانگی برای رفع سیاهی لب ها

۱. اسکراب شکر

کمی شکر بردارید و آن را مانند یک اسکراب استفاده کنید. این کار پوست‌های تیره و مرده را از لب های‌تان حذف می‌کند و رنگ صورتی زیبایی به آنها می‌دهد. به منظور از بین بردن سیاهی لب ها یتان این کار را هر روز انجام دهید.

۲. آب چغندر

۲ تا ۳ قطره آب چغندر را روی لب‌های‌تان ماساژ بدهید. ریشه‌ی چغندر لب های‌تان را صورتی‌تر خواهد کرد و ظاهر جذابی به آنها خواهد داد.

مطلب مرتبط: ۱۵ روش خانگی برای روشن شدن پوست صورت که معجزه می‌کنند

۳. روغن زیتون

۱ یا ۲ قطره روغن زیتون را روی لب‌های‌تان ماساژ بدهید. این کار هم سیاهی لب ها یتان را کاهش می‌دهد و هم آنها را مرطوب می‌کند.

۴. آب لیمو

بله! همه‌ی ما می‌دانیم که آب لیمو برای مو عالی و حتی برای پوست عالی‌تر است. این ماده‌ی خوراکی همچنین برای زیبا و صورتی کردن و رفع سیاهی لب ها یتان نیز مفید است. ۲ تا ۳ قطره آب لیمو را روی لب‌های‌تان مالش دهید. لب‌های‌تان را بکشید و به آرامی ماساژ دهید. خواهید دید که تیرگی از بین خواهد رفت و لب‌های‌تان ظاهری نرم به خود خواهند گرفت.

۵. گل رز

۲ تا ۳ قطره روغن گل رز بردارید و آن را روی لب‌های‌تان استعمال کنید. روغن گل رز به طور طبیعی به لب‌های‌تان رنگ صورتی می‌دهد.

۶. عسل و تمشک

عسل، تمشک و آب لیمو را به مقدار مساوی با هم ترکیب کنید. این مرهم مایع را روی لب‌های‌تان بگذارید و اجازه بدهید مدتی بماند. عسل و لیمو به طور طبیعی سیاهی لب ها یتان را حذف خواهند کرد و تمشک به آنها همان رنگ صورتی که همیشه می‌خواستید خواهد داد.

مطلب مرتبط: چگونه پف زیر چشم را برطرف کنیم

۷. لب‌های‌تان را مسواک بزنید

هنگامی که مسواک زدن دندان‌های‌تان به اتمام رسید، روی لب‌های‌تان را نیز مسواک بزنید. این کار را به صورت روزانه انجام بدهید. عملکرد مسواک مانند یک اسکراب است و پوست مرده را از روی لب حذف می‌کند. پس از آن یک بوم لب مناسب روی لب‌های‌تان بگذارید.

۸. روغن نارگیل و روغن بادام

روغن نارگیل و روغن بادام را به نسبت برابر ترکیب کنید. این ترکیب را در یک ظرف دردار بریزید و به جای بوم لب از این ترکیب استفاده کنید. به طور منظم این ترکیب را استفاده کنید تا لب‌های‌تان نرم و صورتی شوند.

۹. وازلین

بله! این یک ترفند قدیمی است اما هنوز هم تاثیر شگرفی دارد. از وازلین استفاده کنید تا لب‌های‌تان نرم و زیبا شوند.

۱۰. اسکراب

اسکراب گردو یا بادام داشته باشید و آن را روی لب‌های‌تان بمالید تا پوست مرده از روی آنها حذف شود. پوست مرده سیاه به نظر می‌رسد. اسکراب پوست مرده را حذف می‌کند، و نرمی و رنگ صورتی لب‌ها را حفظ می‌کند.

۱۱. بادام و شکر

کمی عسل، شکر و روغن بادام بردارید و آنها را با هم مخلوط کنید. این ترکیب را روی لب‌های سیاه‌تان بگذارید و به آرامی مالش بدهید. روغن بادام لب‌های‌تان را مرطوب خواهد کرد، شکر مانند اسکراب عمل خواهد کرد و در این میان عسل رنگ طبیعی لب‌های‌تان را برمی‌گرداند.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین ماسک عسل برای انواع پوست

۱۲. روغن درخت چای

چند قطره روغن درخت چای را روی لب‌های‌تان بگذارید اجازه بدهید مدتی بماند. شما همچنین می‌توانید آن را به عنوان بوم لب به طور منظم استفاده کنید. این روغن رنگی طبیعی به لب‌های‌تان می‌دهد.

۱۳. پودر زردچوبه

کمی پودر زردچوبه بردارید و آن را با عسل مخلوط کنید. این خمیر سفت را به عنوان بوم لب روی لب‌های‌تان بگذارید و اجازه بدهید بماند.

۱۴. زعفران و کشک

چند رشته زعفران را با کشک ترکیب کنید و اجازه بدهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. این ترکیب را روی لب‌های‌تان بگذارید و به آرامی ماساژ دهید.

۱۵. آناناس و پاپایا

گوشت میوه‌ی آناناس و پاپایا را به مقدار مساوی با هم ترکیب کنید و آن را روی لب‌های‌تان بمالید. استفاده‌ی‌ منظم از این ترکیب لب‌های‌تان را صورتی و نرم خواهد کرد.

۱۶. کره

کره را روی لب‌های‌تان بمالید. عجیب و غریب به نظر می‌رسد، اما واقعا موثر است. استفاده از کره به صورت منظم به لب‌های‌تان رطوبت می‌دهد و آنها را نرم می‌کند.

۱۷. روغن کرچک، آبلیمو و گلیسیرین

روغن کرچک، آب لیمو و گلیسیرین را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید و آن را در یک ظرف نگهداری کنید. این بوم لب مایع را روی لب‌های‌تان استعمال کنید. این کار به لب‌های‌تان آن رنگ صورتی مورد نظرتان را خواهد داد.

۱۸. پوست پرتقال

پوست پرتقال‌های‌تان را دور نریزید؛ آنها می‌توانند برای لب‌های‌تان بسیار مفید باشند. پوست پرتقال را روی لب‌های‌تان ماساژ بدهید و معجزه را ببینید.

۱۹. گلیسیرین

۲ تا ۳ قطره گلیسیرین بردارید و با آن روی لب‌های‌تان را ماساژ دهید. این کار تیرگی لب‌های‌تان را از بین می‌برد و رنگ طبیعی آنها را بازیابی می‌کند.

۲۰. برگ گشنیز

قبل از رفتن به رختخواب، چند برگ گشنیز تازه را روی لب‌های‌تان ماساژ بدهید و اجازه بدهید تا صبح همان‌طور بماند. پس از بیدار شدن متوجه تفاوت خواهید شد.

۲۱. ژل آلوئه‌ورا

یک برگ آلوئه‌ورا را ببرید و ژل داخل آن را دربیاورید. ژل را را روی لب‌های‌تان بگذارید و اجازه بدهید مدتی بماند.

۲۲. روغن خردل

قبل از خواب، ۱ تا ۲ قطره روغن خردل روی لب‌های‌تان بمالید. برای رسیدن به لب‌های صورتی رنگ و اغوا‌کننده این کار را هر روز انجام بدهید.

۲۳. خامه‌ی غلیظ و خمیر گوجه‌فرنگی

۲/۱ قاشق غذاخوری گوشت گوجه‌فرنگی و ۲/۱ قاشق غذا خوری خامه‌ی غلیظ بردارید و آنها را با هم ترکیب کنید. این خمیر را روی لب‌های‌تان ماساژ دهید. این کار کمک می‌کند که لب‌های‌تان به رنگ صورتی گلگون دربیایند.

۲۴. آب سیب‌زمینی

سیب‌زمینی برای کاهش سیاهی لب ها یتان بسیار مفید است. آب سیب‌زمینی خام را روی لب‌های‌‌تان استعمال کنید.

۲۵. آب خیار

خیار می‌تواند همان لب‌هایی را به شما بدهد که همواره آرزویش را داشتید. آب خیار را روی لب‌های‌تان بمالید و تا زمانی که می‌توانید اجازه بدهید بماند. این درمان را به مدت ۱۵ تا ۲۰ روز تکرار کنید و تفاوت را ببینید.

۲۶. عسل

۱ تا ۲ قطره عسل روی لب‌های‌تان بگذارید و ماساژ بدهید. عسل لب‌های‌تان را مرطوب خواهد کرد و تیرگی آنها را کاهش خواهد داد.

۲۷. گلبرگ گل رز و شیر

چند گلبرگ گل سرخ تازه را در شیر له کنید و آنها را حسابی با هم ترکیب کنید تا تبدیل به خمیر نرمی شوند. این خمیر را روی لب‌های‌تان بگذارید و اجازه بدهید مدتی بماند. این درمان را آن‌قدر تکرار کنید تا نتیجه را ببینید. شیر تیرگی لب‌ها را کاهش می‌دهد و گلبرگ‌های گل رز لب‌های‌تان را گلگون و بسیار جذاب خواهند کرد.

۲۸. تکه‌های یخ

بسیار ضروری است که لب‌های‌تان را هیدراته نگه دارید تا هم ترک نخورند و هم تیره نشوند. بنابراین، تکه‌های یخ را روی لب‌های‌تان مالش دهید. مالش دادن تکه‌های یخ روی لب‌های‌تان کمک می‌کند که آنها مرطوب بمانند.

۲۹. آب توت‌فرنگی و وازلین

۱ قاشق وازلین و ۱ قاشق غذاخوری آب توت‌فرنگی را با هم ترکیب کنید و یک ژله‌ی صورتی رنگ نرم آماه کنید. این ترکیب را در یک ظرف نگه‌دارنده بریزید و به صورت روزانه روی لب‌های‌تان استعمال کنید.

۳۰. دانه‌ی انار و شیر

۱ قاشق دانه‌ی انار بردارید و آن را همراه با ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری شیر در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید. قوام آن باید مانند یک اسکراب باشد. حالا این خمیر را روی لب‌های‌تان بمالید تا پوست تیره و مرده از روی آنها زدوده شود. این اسکراب را به صورت روزانه روی لب‌های‌تان استعمال کنید.

چگونه می‌توانیم از تیره شدن لب‌ها جلوگیری کنیم؟

– سیگار نکشید چرا که سیگار کشیدن باعث سیاهی لب ها می‌شود.

– مصرف قهوه را محدود کنید.

– لب‌های‌تان را مک نزنید.

– هر بار که بیرون می‌روید، یک بوم لب دارای SPF (ضد آفتاب) مناسب روی لب‌های‌تان بمالید.

– لب‌های‌تان را مرطوب کنید و آنها را هیدراته نگه دارید.

– یک رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید.

برای اطلاع از دیگر روش های درمان خانگی برای انواع بیماری ها و ناراحتی ها اینجا کلیک کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: homeremedyshop

۳۰ درمان خانگی برای رفع سیاهی لب ها


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی