کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سفت شدن پوست : ۲۹ درمان خانگی سفت‏ کردن پوست صورت

یاد گرفتن درمان های خانگی برای سفت شدن پوست صورت دغدغه بسیاری از افراد است که ۳۰ سالگی را پشت یر می‌گذارند. در این مقاله قصد داریم ۲۹ درمان خانگی سفت‏ کردن پوست صورت را به شما آموزش دهید. با ما همراه باشید.

سفت شدن پوست صورت

سن می‌تواند ماهیچه‌های صورت شما را ضعیف‌کرده و باعث شل‌شدن پوست‌شود. جدای از مسئله پیری، این امکان وجوددارد که پوست شما قابلیت‌ارتجاعی خود را به دلیل سیگارکشیدن زیاد، قرارگرفتن بیش‌ازحد در برابر اشعه‌های مضر آفتاب، استفاده دائم از نوشیدنی‌های الکلی، چاقی، کاهش‌وزن سریع، بارداری، کم‌آبی، رژیم بد و استفاده از محصولات پوستی نامناسب و استفاده از موادشیمیایی قوی بر پوست ازدست‌بدهد. می‌توانید علاوه‌بر افتادگی‌پوست‌تان، زیادشدن خطوط ظریف و چین‌وچروک را مخصوصا در پوست‌صورت‌تان هم ببینید.

مطلب مرتبط: ۱۰۰ بیماری رایج و هزاران درمان خانگی آنها

همچنین ممکن‌است پوست‌تان تیره‌تر و رنگ‌پریده‌تر به‌نظربرسد و حساس‌ترشود. راه‌های موثر متعددی وجوددارند که بدون عوارض جانبی به سفت‌شدن پوست صورت کمک‌می‌کنند. ما در این مقاله، ۲۹ درمان موثر برای سفت‌کردن پوست صورت در خانه به شما معرفی‌می‌کنیم. تمام این روش‌ها از منابع موثق جمع‌آوری شده‌اند. هر فردی وضعیت پوستی متفاوتی دارد؛ بنابراین قبل از امتحان هر روشی باید با پزشک خود مشورت‌کنید. برای شناختن این ۲۹روش به خواندن این مقاله ادامه‌دهید.

مطلب مرتبط: راش پوستی چیست؛ ۴۵ بهترین درمان خانگی راش پوستی

در ادامه ۲۹ درمان خانگی برای سفت شدن پوست صورت آمده است

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۱. سفت شدن پوست صورت با ماسک آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا هم باعث نرمی پوست‌تان ‌می‌شود هم به سفت‌شدن آن کمک‌می‌کند.

اسیدمالیک موجود در ژل آلوئه‌ورا به خلاصی از افتادگی‌پوست کمک‌کرده و همچنین قابلیت‌ارتجاعی پوست را هم بهترمی‌کند. به‌علاوه، آلوئه‌ورا نقش یک مرطوب‌کننده طبیعی را برای پوست ایفا‌می‌کند. برای گرفتن نتیجه بهتر می‌توانید به این شکل از آلوئه‌ورا استفاده‌کنید:

ژل آلوئه‌ورا را از برگ آن جداکرده و آن را به صورت و گردن خود بزنید. اجازه‌بدهید ۱۵ تا۲۰ دقیقه بماند و درآخر آن را با آب ولرم بشویید. توصیه‌می‌شود این کار را چندبار در هفته انجام‌دهید.

– گزینه دیگر، ترکیب‌کردن ژل آلوئه‌ورا(یک قاشق غذاخوری) و یک قاشق چایخوری عسل و به‌همان مقدار مایونز است. سپس این مخلوط را بر صورت و گردن‌تان گذاشته و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. مخلوط را با آب گرم شسته و پس از آن مقداری آب سرد بر آن ناحیه بریزید. باید این کار را یک بار در هفته انجام‌دهید

مطلب مرتبط: پوست شفاف با ۳۴ روش خانگی بسیار عالی و مؤثر

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۲. سفت شدن پوست صورت با ماسک خیار

برای سفت‌کردن پوست افتاده و شل، استفاده از خیار انتخاب خوبی‌است. خیار یکی از تونرهای طبیعی و موثر است و اثر جوانسازی و طراوت را بر پوست دارد. در اینجا روش‌های ساده سفت‌کردن پوست با خیار آمده‌است:

– ابتدا نصف یک خیار را رنده‌کرده، روی یک صافی فشاردهید تا عصاره آن را بگیرید. سپس این عصاره را بر صورت گذاشته بگذارید خشک‌شود. آن را با آب سرد بشویید. بهتراست این درمان را روزی یک‌بار انجام‌دهید.

– همچنین می‌توانید ۱ قاشق غذاخوری ماست‌ساده را با خیار رنده‌شده ترکیب‌کنید. سپس این مخلوط را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت بگذارید. آن را با آب ولرم بشویید. توصیه‌می‌شود این کار را چندبار در هفته انجام‌دهید.

– در یک روش دیگر، می‌توانید با ترکیب‌ عصاره خیار(۲ قاشق غذاخوری)، یک سفیده تخم‌مرغ و روغن ویتامین ای(۳-۴ قطره) ماسک‌صورت بسازید. سپس این ماسک را بر صورت و گردن زده و اجازه‌دهید حدود ۱۵ دقیقه بماند و بعد با آب سرد بشویید. باید یک بار در هفته از این ماسک استفاده‌کنید.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۳. سفت شدن پوست صورت با ماسک سفیده تخم‌مرغ

سفیده‌های تخم‌مرغ سفت‌کننده طبیعی‌هستند و درنتیجه به‌عنوان یک درمان موثر برای سفت‌کردن پوست عمل‌می‌کنند. چربی‌های هیدروژنی تخم‌مرغ می‌تواند به بالابردن پوست‌ شل کمک‌کنند. چگونه پوست صورت را با سفیده تخم‌مرغ سفت‌کنیم؟ کارهایی که باید انجام‌دهید در اینجا آمده‌است:

–  ۱-۲ عدد سفیده‌تخم‌مرغ را آنقدر هم‌بزنید تا کف‌کند. سپس آن را بر صورت و گردن‌تان بگذارید. اجازه‌دهید ۲۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند و درآخر با آب سرد بشویید.

– یک روش دیگر اضافه‌کردن ماست‌ساده( یک قاشق غذاخوری) به یک سفیده تخم‌مرغ و هم‌زدن آن است. این مخلوط را بر صورت و گردن خود گذاشته و بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بشویید.

می‌توانید هرکدام از این درمان‌ها را دوبار در هفته انجام‌دهید تا از داشتن پوستی براق و سفت لذت‌ببرید.

مطلب مرتبط:سفید شدن پوست: ۳۶ راه ساده و سریع برای سفید کردن پوست

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۴. سفت شدن پوست صورت با ماسک لیمو

همان‌طور که می‌دانید، لیمو سرشار از ویتامین ث است. ویتامین ث موجود در لیمو به افزایش تولید کلاژن کمک‌می‌کند. بنابراین، لیمو در بازگرداندن قابلیت‌ارتجاعی پوست موثراست. به‌علاوه، لیمو خواص سفت‌کننده دارد که به سفت‌شدن پوست شما و کاهش چروک و علائم پیری زودرس کمک‌می‌کند. در اینجا، دستورهای دقیق استفاده از لیمو برای سفت‌کردن پوست صورت آمده که می‌توانید در خانه انجام‌دهید:

– آب یک لیموی کوچک را گرفته و سپس به آرامی به پوست صورت و گردن‌تان بمالید. بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند، سپس صورت‌تان را با آب بشویید. باید این کار را ۲ یا سه بار در روز انجام‌دهید.

– همچنین، می‌توانید آب نصف یک لیمو را با یک فنجان آب سرد ترکیب‌کنید. سپس این ترکیب را بر صورت‌تان که تازه شسته‌اید بپاشید. بگذارید این ترکیب بر صورت‌تان خشک‌شود. برای نتیجه مطلوب، بهتراست این درمان را یک یا دوبار در روز انجام‌دهید.

۵. سفت شدن پوست صورت با ماساژ روغن

ماساژدادن صورت و گردن با یک روغن طبیعی مانند روغن زیتون به سفت‌شدن پوست شل و حفظ نرمی و سفتی آن کمک‌می‌کند. روغن زیتون آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین‌های آ و‌ای که خواص ضدپیری دارند را دربرمی‌گیرد. همچنین، روغن زیتون پوست شما را مرطوب نگه‌می‌دارد. در اینجا روش‌های ساده استفاده از روغن زیتون برای سفت‌کردن پوست صورت آمده‌است:

– مقداری روغن زیتون فوق بکر را در مایکروویو گرم‌کنید

– سپس این روغن را بر صورت بگذارید

– پس از آن، به آرامی روغن را با نوک‌انگشتان به‎‌صورت دورانی حدود ۱۰ دقیقه ماساژدهید

– باید این درمان را یک‌بار در روز و قبل از خواب استفاده‌کنید.

همچنین می‌توانید از روغن‌های نارگیل، هسته انگور، جوجوبا، آووکادو یا بادام برای ماساژ بدن‌تان استفاده‌کنید.

۶. سفت شدن پوست صورت با ماسک عسل

عسل دارای خواص طبیعی آبرسانی، ضدپیری و آنتی‌اکسیدان است که برای درمان افتادگی پوست مفیداست. در اینجا مراحل ساده استفاده از عسل برای سفت‌کردن پوست صورت آمده‌است:

– عسل (۲-۳ قاشق چایخوری) را با چندقطره روغن زیتون و آبلیمو ترکیب‌کنید. مخلوط را بر صورت و گردن بگذارید، اجازه‌دهید خشک‌شود و سپس با آب گرم بشویید. برای رسیدن به نتیجه بهتر، این کار را برای یک یا دو بار در روز انجام‌دهید.

– همچنین، می‌توانید نصف قاشق غذاخوری خامه ترش و همان اندازه عسل را باهم مخلوط‌کنید. سپس پودر زردچوبه(نصف قاشق چایخوری) را به‌ آن اضافه‌کنید. این مخلوط را حدود ۱۵ دقیقه روی صورت بگذارید. مخلوط را با آب ولرم بشویید و در آخر کمی آب سرد به آن ناحیه بزنید. بهتراست این ماسک صورت را یک‌بار در هفته استفاده‌کنید.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۷. سفت شدن پوست صورت با ماسک گلاب

همان‌طور که می‌دانید، گلاب برای مراقبت از پوست مفیداست. گلاب یک سفت‌کننده طبیعی است؛ درنتیجه یک تونر خوب است و به سفت‌شدن پوست شل کمک‌می‌کند. به‌علاوه، گلاب برای تمیزنگه‌داشتن و درخشش پوست عالی‌است. چگونه پوست صورت را در خانه با گلاب سفت‌کنیم؟ اینجا روش‌های آسانی برای این کار ارائه شده‌‌است:

– مقداری گلاب را قبل از خواب به صورت و گردن بمالید. این کار از بروز علائم پیری زودرس جلوگیری‌کرده و همچنین منافذ پوست را می‌بندد.

– یک روش دیگر، ترکیب یک قاشق چایخوری نارون کوهی، آب‌لیمو و روغن بادام(پنج قطره) با گلاب (یک فنجان) است. سپس، این ترکیب را بر صورت و گردن بگذارید، اجازه‌دهید ۲۰ دقیقه بماند و سپس بشویید. باید این روش را چندبار در هفته انجام‌دهید.

مطلب مرتبط:پاکسازی پوست :۲۷ روش سریع و آسان پاکسازی پوست در خانه

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۸. سفت شدن پوست صورت با ماسک دارچین

یک روش خوب و مفید دیگر برای سفت‌کردن پوست استفاده از دارچین است. دارچین می‌تواند تولیدکلاژن که لازمه یک پوست سفت است را تسریع‌بخشد. برای نتایج مثبت، می‌توانید به شکل زیر از دارچین استفاده‌کنید:

– یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه و پودر دارچین را با مقدار کافی روغن زیتون ترکیب‌کنید تا خمیرمانند شود. سپس با شکر یا نمک (نصف قاشق چایخوری) ترکیب‌کنید.

– برای چند دقیقه صورت و گردن را با خمیر مالش‌دهید

– صورتتان را با آب ولرم بشویید

-بهتراست از این اسکراب طبیعی یک یا دوبار در هفته استفاده‌کنید.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۹. سفت شدن پوست صورت با ماسک خاک رنگ‌بر (Fuller’s earth)

خاک رنگ‌بر ((multani mitti) قابلیت‌ارتجاعی پوست را افزایش‌می‌دهد و گردش خون را تحریک‌می‌کند. در اینجا راه‌های ساده سفت‌کردن پوست صورت در خانه با خاک رنگ‌بر آمده‌است:

– خاک رنگ‌بر (یک قاشق غذاخوری) را با مقدار کافی گلاب(یا آب) مخلوط‌کنید تا خمیری‌شکل شود. سپس این خمیر را بر صورت و گردن‌تان گذاشته و منتظربمانید خشک‌شود. آن را با آب ولرم بشویید.

– همچنین، می‌توانید یک قاشق غذاخوری گلیسیرین، همان اندازه عسل و خاک رنگ‌بر را باهم ترکیب‌کنید. سپس ۱ سفیده تخم‌مرغ زده‌شده را به ترکیب اضافه‌کنید. پس از آن، این خمیر را بر صورت و گردن گذاشته و بگذارید خشک‌شود و بعد با آب ولرم بشویید.

توصیه‌می‌شود برای لذت‌بردن از پوستی جوان و سفت، هرکدام از این درمان‌ها را یک‌بار در هفته انجام‌دهید.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۱۰. سفت شدن پوست صورت با ماسک توت‌فرنگی

توت‌فرنگی مانند سفت‌کننده‌ها بر پوست‌تان عمل‌می‌کند و بنابراین درمان خوبی برای افتادگی پوست است. همچنین توت‌فرنگی دارای ویتامین ث است که این ویتامین یک آنتی‌اکسیدان قوی است و تولید الیاف کلاژن پوست را تقویت‌می‌کنند. الیاف کلاژن به حفظ نرمی و سفتی پوست کمک‌می‌کنند. به‌علاوه، اسیدهای آلفاهیدروکسیلی موجود در توت‌فرنگی به بهبود پیری پوست‌تان کمک‌می‌کند. چگونه در خانه با استفاده از توت‌فرنگی پوست صورت را سفت‌کنیم؟ در اینجا دستورات کاملی برای این درمان آمده‌است:

–  ۲-۳ توت‌فرنگی رسیده را له‌کرده و آن‌ها را با ۲ قاشق چایخوری عسل و همان اندازه ماست مخلوط‌کنید.

– این خمیر را بر صورت و گردن بگذارید

– اجازه‌دهید حدود ۵ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

– شما باید این درمان را برای چندهفته یک‌بار در روز انجام‌دهید

– همچنین، می‌توانید برای نتیجه سریع‌تر، توت‌فرنگی را در رژیم غذایی خود بگذارید.

۱۱. به قدرکافی آب بنوشید

اگر می‌خواهید پوست صورت‌تان را سفت‌کنید، باید روزانه به اندازه کافی آب بنوشید. نوشیدن آب کمک می‌کند تا بدن به‌خوبی تغذیه شود و هیدراته بماند. آب باعث سفت‌شدن بافت‌های پوست شده و قابلیت‌ارتجاعی پوست را از طریق سفت‌کردن پوست شل‌شده صورت و گردن برمی‌گرداند. برای سفت‌کردن طبیعی پوست، باید روزانه حداقل ۸ لیوان آب خنک بنوشید. آب به بیرون‌کردن سموم از بدن شما کمک‌کرده و رطوبت‌کافی را برای منعطف، محکم و سفت‌ نگه‌داشتن پوست‌تان فراهم‌می‌کند.

۱۲. پوست را مرطوب کنید

یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای سفت‌کردن پوست صورت مرطوب‌سازی روزانه ‌است. روغن بادام به‌طور شگفت‌انگیزی سرشار از ویتامین‌ای است و خواص مرطوب‌کنندگی و نرم‌کنندگی برای روشن‌سازی پوست دارد. می‌توانید از روغن طبیعی سفت‌کننده پوست برای سفت‌کردن پوست زیر چشم‌ها و پوست شل‌شده اطراف دهان استفاده‌کنید. روش طبیعی مراقبت از پوست برای کاهش خطوط و چروک‌های عمیق در صورت و گردن بهترین راه است.

۱۳. ضدآفتاب بزنید

یکی از روش‌های طبیعی موثر برای سفت‌کردن پوست استفاده از ضدآفتاب بر صورت و گردن است. این نکته مراقبت از پوست به محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر UV آفتاب کمک‌می‌کند. شما باید در زمان بیرون‌رفتن از یک ضدآفتاب با کیفیت عالی و SPF حداقل ۳۰ به صورت و گردن بزنید. این کار از افتادگی پوست و چین‌و چروک جلوگیری‌می‌کند.

۱۴. یک رژیم غذایی سالم را دنبال‌کنید

رژیم غذایی سالم یکی از روش‌های موثر در سفت‌کردن صورت‌است. اسیدهای چرب ضروری، مانند امگا۳ می‌توانند در حفظ رطوبت و افزایش ظاهر منعطف و صاف به پوست کمک‌کنند. بهتر است از یک رژیم غذایی سفت‌کننده پوست مانند غذاهای غنی از اسیدهای چرب، آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌ها برای کمک به به سفت‌شدن پوست صورت، کاهش و جلوگیری از چین و چروک‌های عمیق بر صورت و گردن‌تان پیروی‌کنید. ماهی، تخم‌کتان و آووکادو را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا به‌طور طبیعی افتادگی پوست را ازبین ببرید.

۱۵. چگونه پوست صورت را سفت‌کنیم- سیگار را ترک‌کنید

آیا می‌دانید سیگارکشیدن یکی از دلایل اصلی آسیب پوست است؟ ترک سیگار هم به‌عنوان یکی از بهترین راه‌ها برای سفت‌کردن پست صورت درنظرگرفته‌می‌شود. سیگارکشیدن می‌تواند باعث شکسته‌شدن کلاژن و همچین پیشروی افتادگی پوست شود. ترک سیگار از پوست‌تان در برابر شکسته‌شدن کلاژن که دلیل افتادگی پوست است محافظت‌می‌کند.

سفت شدن پوست صورت

۱۶. سفت شدن پوست صورت با ماسک خیار

در اینجا مراحل سفت‌کردن پوست صورت با این ماسک در خانه آمده‌است:

– عصاره‌خیار (۲ قاشق غذاخوری)، یک سفیده تخم‌مرغ، آب‌لیمو(چندقطره) و روغن ویتامین‌ای (چندقطره) را برای ساخت ماسک خیار مخلوط‌کنید.

– سپس ماسک سفت‌کننده پوست را بر صورت و گردن‌تان بزنید

– بگذارید حدود ۱۵ دقیقه بر پوست‌تان بماند و بعد با آب گرم بشویید

۱۷. ماسک سفیده تخم‌مرغ و آرد

خاک رنگ‌بر رنگ پوست را بهتر می‌کند، با جوش‌ها، لک‌ها‌، لکه‌های قهوه‌ای و غیره مبارزه‌می‌کند. چربی اضافی پوست‌تان را می‌گیرد و جریان خون در صورت را تحریک‌می‌کند. اینجا چند دستورالعمل دقیق درباره نحوه سفت‌کردن پوست صورت در خانه با استفاده از این ماسک آمده‌است:

سفت شدن پوست صورت

ابن‌ها را آماده‌کنید:

– یک سفیده تخم‌مرغ

– گلیسیرین برای پوست خشک

–  آرد/خاک رنگ‌بر

– عسل

این کار را انجام‌دهید:

یک تخم‌مرغ را شکسته و سفیده را از زرده هم جداکنید. آرد، عسل و گلیسیرین را به سفیده تخم‌مرغ اضافه و مخلوط‌کنید، سپس آن را بر صورت خود بگذارید. منتظربمانید تا خشک‌شود و بعد با آب ولرم بشویید. همچنین می‌توانید از خاک رنگ‌بر نیز استفاده‌کنید. اگر پوست‌تان چرب است، گلیسیرین اضافه‌نکنید.

سفت شدن پوست صورت

۱۸. سفت شدن پوست صورت با ماسک ماست و سفیده تخم‌مرغ

ماست می‌تواند با لکه‌ها مبارزه‌کرده و پوست‌تان را خیلی‌خوب تمیزکند و شکر نیز یکی از بهترین لایه‌بردارهای طبیعی است. به‌علاوه، سلوا‌های مرده را ازبین‌می‌برد و تمیزمی‌کند، پوست را مرطوب‌می‌کند و علیه علائم پیری زودرس کارمی‌کند. برای کسب بهترین نتیجه، کارهای زیر را انجام‌دهید:

این‌ها را آماده‌کنید:

– ۱ سفیده تخم‌مرغ

– ۱ قاشق غذاخوری ماست

– یک هشتم قاشق چایخوری شکر

این کار را انجام‌دهید:

یک تخم‌مرغ را شکسته و سفیده را از زرده جداکنید. شکر و ماست را با آن مخلوط‌کرده و به پوست بزنید. اجازه‌دهید خشک‌شود و با آب ولرم بشویید.

سفت شدن پوست صورت

۱۹. سفت شدن پوست صورت با ماسک آردبرنج و کلم

برگ‌‌کلم در مبارزه با چروک‌ها و افتادگی پوست معروف است. روغن زیتون یا روغن بادام پوست را به‌خوبی مرطوب‌می‌کنند. در اینجا دستور دقیق استفاده از این ماسک برای سفت‌کردن پوست صورت در خانه آمده‌است:

این‌ها را آماده‌کنید:

–  ۲-۳ برگ کلم
– ۲ قاشق غذاخوری آردبرنج
– روغن بادام/زیتون (چندقطره)

این کار را انجام‌دهید:

اول، برگ‌های کلم را چرخ‌کرده تا خمیری‌شکل شود. سپس آن را با روغن زیتون یا روغن بادام و آردبرنج مخلوط‌کنید.بعد، آن را بر صورت گذاشته و اجازه‌دهید خشک‌شود. با آب ولرم آن را خوب بشویید. اگر پوست‌تان چرب است، می‌توانید از روغن زیتون یا بادام صرف‌نظرکنید. اگر دوست‌دارید می‌توانید سفیده تخم‌مرغ هم به آن اضافه‌کنید.

سفت شدن پوست صورت

۲۰. ماسک عسل و کلم

در اینجا دستور دقیق استفاده از این ماسک برای سفت‌کردن پوست درخانه آمده‌است:

مواد لازم:

– برگ‌کلم
– ماست
– عسل
– روغن زیتون/ بادام برای پوست خشک

فرآیند:

۲-۳ برگ‌کلم را خمیر کنید. سپس، آن را دریک ظرف با عسل و ماست مخلوط‌کنید. برای پوست خشک، می‌شود روغن زیتون یا بادام هم به خمیر اضافه‌کرد. سپس، این مخلوط را بر پوست گذاشته و بعد از ۱۵-۲۰ دقیقه به‌خوبی با آب ولرم بشویید.

سفت شدن پوست صورت

۲۱. سفت شدن پوست صورت با ماسک کلم و سفیده تخم‌مرغ

کلم دارای موادمعدنی مانند فسفر، پتاسیم و ویتامین‌هایی مانند آ، ب و غیره است. این ویتامین‌ها و موادمعدنی از افتادگی پوست صورت جلوگیری‌کرده و آن را کاهش‌می‌دهند. در اینجا راهنمای گام به‌گام سفت‌کردن صورت با این ماسک در خانه آمده‌است:

این‌ها را آماده‌کنید:

– ۵ قاشق غذاخوری کلم خوردشده

– ۳ قاشق غذاخوری آردبرنج

-۱ سفیده تخم‌مرغ

این کار را انجام‌دهید:

۵ قاشق غذاخوری کلم خوردشده را با آردبرنج مخلوط‌کنید. مخلوط را اینقدر با دست فشاردهید تا نرم‌شود. سپس ۱ سفیده تخم‌مرغ به آن اضافه‌کنید. پس از آن تمام مواد را دوباره مخلوط‌کرده و به‌شکل خمیری نرم درآورید. حالا خمیر را بر صورت‌تان بگذارید. اجازه‌دهید ۲۰ دقیقه بماند و بعد با آب سرد بشویید.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۲۲. سفت شدن پوست صورت با ماسک پاپایا و آردبرنج

پاپایا دارای پاپاین است که به جلوگیری از افتادگی پوست کمک‌می‌کند. عسل نیز آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی دارد و پوست صورت‌تان را تمیزمی‌کند. آردبرنج به‌عنوان ازبین‌برنده سلول‌های مرده پوست و پاک‌کننده منافذ پوست عمل‌می‌کند. در اینجا دستور مرحله‌به‌مرحله استفاده از این ترکیببرای سفت‌کردن پوست درخانه آمده‌است:

موادلازم:

– ۱ پاپایا
– ۱/۴ فنجان آردبرنج
– ۲ قاشق غذاخوری عسل

این کار را انجام‌دهید:

۱ پاپایایای بازشده را برداشته و آن را بکوبید. پس از آن، آردبرنج(یک‌چهارم فنجان) را به آن اضافه‌کنیدو سپس، این را بر صورت‌تان گذاشته و بعد از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۲۳. سفت شدن پوست صورت با ماسک روغن زیتون و لیمو

روغن زیتون دارای خواصی برای حفظ سفتی پوست صورت شماست. آب‌لیمو به‌عنوان پاک‌کننده منافذ پوست صورت عمل‌می‌کند. این بسته صورت به‌آسانی آماده‌شده و سفتی پوست صورت شما را حفظ‌می‌کند. به‌علاوه، این بسته صورت به خلاصی از آکنه صورت‌تان کمک‌می‌کند.

موادلازم:

– ۳-۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون
– ۲-۳ قاشق غاخوری آب‌لیمو

فرآیند:

روغن زیتون را با آب‌لیمو خوب مخلوط‌کنید. پس از آن، این مخلوط را بر صورت‌تان بگذارید. آن را به مدت نیم‌ساعت گذاشته و با آب‌گرم بشویید.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۲۴. سفت شدن پوست صورت با ماسک سفیده تخم‌مرغ، خاک رنگ‌بر و عسل

در اینجا دستوراستفاده گام‌به‌گام از این بسته برای سفت‌کردن پوست در خانه ‌است:

مواد تشکیل‌دهنده:

– خاک رنگ‌بر دو قاشق غذاخوری
– سفیده تخم‌مرغ
– عسل-۱ قاشق غذاخوری

فرآیند

خاک رنگ‌بر را در کاسه شیشه‌ای گذاشته و بعد عسل را به آن اضافه‌کرده و خوب مخلوط‌کنید. بعد سفیده تخم‌مرغ را اضافه‌کرده و دوباره مخلوط‌کنید. این بسته را بر صورت خود گذاشته و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. بعد با آب ولرم بشویید. اگر پوست خشکی دارید به جای عسل و خاک رنگ‌بر ازگلیسیرین و آرد استفاده‌کنید.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۲۵. سفت شدن پوست صورت با ماسک شیر و خاک رنگ بر

دستور استفاده از این بسته در خانه در اینجا آمده‌است:

مواد تشکیل‌دهنده:

– خاک رنگ‌بر
– شیر با خامه

این‌ها را آماده‌کنید:

به شیر خامه‌ای‌، خاک رنگ‌بر (۲ قاشق غذاخوری) اضافه‌کنید. مواد را خوب مخلوط‌کرده و روی صورت بگذارید. خشک‌شدن این بسته نتیجه مطلوبی به‌شما می‌دهد. درآخر، آن را با آب ولرم بشویید. این بسته‌ صورت‌تان را تمیزکرده و پوست‌تان را بعد از بسته‌شدن منافذ صاف‌می‌کند.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۲۶.سفت شدن پوست صورت با ماسک  آووکادو و عسل

در اینجا روش گام‌به‌گام استفاده از این بسته برای سفت‌کردن پوست صورت درخانه آمده‌است:

این‌ها را آماده‌کنید:

– آووکادو
– دو قاشق غذاخوری عسل

این کار را انجام‌دهید:

از قسمت گوشتی آووکادو خمیر درست‌کنید. عسل را روی آن ریخته و خوب مخلوط‌کنید. پس از آن، خمیر را با یک قلم‌مو به صورت‌تان بزنید. اجازه‌دهید خوب خشک‌شود. بعد با آب ولرم بشویید. خواهیددید که آووکادو به کلاژن صورت‌تان کمک‌می‌کند که صورت نرم به‌نظربرسد.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۲۷. سفت شدن پوست صورت با ماسک سرکه‌سیب

دستور مرحله‌به‌مرحله سفت‌کردن پوست صورت با سرکه‌سیب در اینجا آمده‌است:

این‌ها را آماده‌کنید:

– ۱ فنجان سرکه‌سیب
– نصف‌فنجان آب

این کار را انجام‌دهید:

می‌توانید سرکه‌سیب را با نصف‌فنجان آب مخلوط‌کرده و صورت را با آن مالش‌دهید. صبرکنید خشک‌شود سپس آن را بشویید. همچنین، می‌توانید صورت‌تان را بعد از حمام با سرکه مخلوط شده با آب بشویید. این کار باعث‌می‌شود پوست سفت‌تر و نرم‌تر به‌نظربرسد.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۲۸. سفت شدن پوست صورت با ماسک زغال‌اخته و عسل

دستور گام‌به‌گام سفت‌کردن پوست صورت با ترکیب زغال‌اخته و عسل در اینجا آمده‌است:

مواد تشکیل‌دهنده

– دو قاشق غذاخوری عسل
– یک‌دوم فنجان زغال‌اخته

فرآیند:

زغال‌اخته‌ها را با مخلوط‌کن آنقدر مخلوط‌کنید که خمیری‌ نرم به‌دست‌آید. صورت را با عسل فرآوری‌نشده مالش‌دهید. پس از آن، خمیر زغال‌اخته را بر صورت نرم‌شده با عسل بگذارید. بگذارید نیم‌ساعت بر پوست بماند. سپس، با آب ولرم بشویید و تفاوت را بر صورت ببینید. میوه آنتی‌اکسیدان می‌تواند با رادیکال‌های آزاد مبارزه‌کرده و پوست را سفت‌کند. این میوه چروک‌ها را کاهش‌داده و ظاهر طبیعی پوست را برمی‌گرداند.

۲۹ درمان خانگی برای سفت کردن پوست صورت در خانه

۲۹. خام‌خواری کنید

سبزیجات و میوه‌ها در خالص‌ترین شکل برای پوست شما خیلی مفیدند. آن‌ها غنی از موادمعدنی و ویتامین‌ها هستند که ظاهر پوست را زیبا می‌کنند و رشد پوست سالم را افزایش‌می‌دهند.

– هرروز برای صبحانه اسموتی سبزیجات و میوه درست‌کنید

– آب میوه‌ها را بگیرید. این یک راه خوب برای به دست آوردن نوشیدنی است که به راحتی قابل سرو است. برای کسب نتیجه بهتر باید از مقدار زیادی سبزیجات سبز مانند اسفناج و کلم‌پیچ استفاده‌کنید.

نکات اضافی: چگونه پوست صورت را سفت کنیم

– برای سفت‌کردن صورت، تمرینات ماهیچه‌ صورت را دوبار در روز انجام‌دهید

– برای ظاهر خوب مرتب تمرین‌کنید

– برای ازبین‌بردن سلول‌های مرده پوست یک‌بار در هفته لایه‌برداری کنید

– در شبانه‌روز ۸ ساعت بخوابید

– از کاهش‌وزن سریع و ناگهانی بپرهیزید

– از استفاده از صابون‌هایی با موادشیمیایی قوی پرهیزکنید

– از محصولات آرایشی مناسب پوست خود استفاده‌کنید

– ازغذاهای ناسالم فرآوری‌شده و شکر تصفیه‌شده استفاده‌نکنید

– برای حفظ تغذیه بدن‌تان از سبزیجات خام و میوه‌های تازه زیاد استفاده‌کنید.

– ویتامین ث، ویتامین‌ای و همچنین مکمل‌های متیل سولفونیل متان را پس از مشورت با پزشک‌تان استفاده‌کنید

– گلاب را با پودر چوب‌صندل به نسبت یک‌به‌یک ترکیب‌کرده و به‌طور مساوی به پوست بزنید. وقتی خشک‌شد، صورت‌تان را با آب سرد بشویید. این کار به رفع چربی و آلودگی از منافذ پوست‌تان کمک‌می‌کند.

امیدواریم خواندن این مقاله درباره ۲۹ درمان موثر برای سفتی پوست در خانه شما را در یافتن بهترین درمان برای سفت‌کردن پوست در خانه بدون عوارض جانبی کمک‌کند. این روش‌ها و بقیه نکات ذکرشده به سفتی پوست و جلوگیری از افتادگی آن کمک‌می‌کند. همچنین، پیروی‌کردن از یک رژیم منظم مراقبت از پوست به شما در حفظ ظاهر جوان کمک‌می‌کند. به‌هرحال این روش‌ها برای سفت‌کردن پوست روش‌هایی زمانبر هستند اما نتایج‌شان طولانی‌مدت است.

برای اطلاع از دیگر روش های درمان خانگی برای انواع بیماری ها و ناراحتی ها اینجا کلیک کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: allremedies

سفت شدن پوست :۲۹ درمان خانگی سفت‏ کردن پوست صورت

سفت شدن پوست


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی