کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۲ درمان خانگی بیماری های مقاربتی

شما ممکن است در مورد بسیاری از بیما‌ری های مربوط به اندام های جنسی اطلاعات داشته باشید زیرا آنها خطرناک هستند و به آسانی از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شوند. این گروه از بیماری‌ها، بیماریهای مقاربتی (STDها) نام دارند. بهتر است علل، علائم، طریقه پیشگیری از این بیماری های مقاربتی و درمان خانگی بیماری های مقاربتی برای از بین بردن آنها با جزییات بیش‌تری مورد مطالعه قرار بگیرد.

۲۲ درمان خانگی بیما‌ری های مقاربتی

در این مقاله، وب‌گاه VKool.com به شما ۲۲ درمان خانگی بیماری های مقاربتی به همراه اطلاعات مفیدی در این حوزه ارائه می‌دهد. فهرست درمان خانگی بیماری های مقاربتی قطعا به شما ساده‌ترین و موثرترین روش‌ها را برای اختلالات جنسی عرضه می‌کند. شما می‌توانید خودتان در منزل این درمان‌ها را انجام بدهید. کسانی که در مورد بیما‌ری‌های مقاربتی و چگونگی درمان آنها چیزی نمی‌دانند، اندکی زمان صرف مطالعه‌ی این مقاله کنند تا اطلاعات زیادی در این زمینه به‌دست بیاورند.

مطلب مرتبط:۷ نشانه و درمان بیماری های مقاربتی

بیماری های مقاربتی (STDs ) چه هستند؟

بیماری های مقاربتی اغلب از طریق مقاربت جنسی منتقل می‌شوند. البته این تنها راه انتقال این بیماری‌ها نیست. در واقع این بیما‌ری‌ها معروف‌ترین بیماری‌های مسری در نظر گرفته می‌شوند. برخی از انواع بیماری های مقاربتی عبارتند از HIV (بیماری نقص ایمنی انسانی)، تبخال تناسلی، زگیل تناسلی، کلامیدیا، سوزاک، و برخی از انواع سیفیلیس، هپاتیت و تریکومونیازیس.

بیماری های مقاربتی بیماری‌هایی جدی هستند که باید سریعا درمان شوند. به عنوان مثال، اچ‌آی‌وی می‌تواند کشنده باشد اما قابل درمان نیست و درمان فقط برای طولانی‌تر شدن عمر بیماران است، یا بیما‌ری‌های التهابی لگن (PID) عوارض بیماری‌های کلامیدیا و سوزاک است که باعث می‌شود زنان نتوانند بچه‌دار شوند یا حتی سبب آسیب دیدن نوزاد می‌شود.

با این حال، مبتلایان به بیماری های مقاربتی خاص نمی‌توانند متوجه وجود بیماری شوند تا زمانی که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف شود و در اثر آسیب‌های مکرر در اندام‌های تناسلی، قلب، چشم‌ها، و دیگر اندام‌‌ها دچار مشکل شوند.

چه عواملی باعث بیماری های مقاربتی می‌شود؟

بیما‌ری‌های مقاربتی توسط هر نوع عفونتی ایجاد می‌شوند. به عنوان مثال، بیما‌ری‌های مقاربتی باکتریایی عبارتند از سوزاک، کلامیدیا و سیفلیس و بیماری های مقاربتی ویروسی عبارتند از HIV، زگیل تناسلی، تبخال تناسلی، و هپاتیت ب. تریکومونیازیس نیز نتیجه‌ی بد یک انگل است.

در واقع، میکروب‌هایی که باعث بیماری های مقاربتی می‌شوند در مایع منی، ترشحات واژن، خون، و گاهی اوقات بزاق پنهان می‌شوند، که یعنی بیماری های مقاربتی از طریق واژن، مقعد و رابطه‌ی جنسی دهانی منتقل می‌شوند. علاوه بر این، میکروب‌هایی که باعث تبخال تناسلی یا زگیل تناسلی می‌شوند، می‌توانند از طریق تماس با پوست پخش شوند. همچنین شما ممکن است علاوه بر تماس جنسی نرمال، در اثر تماس با اشیاء مرطوب یا خیس مانند حوله، لباس مرطوب، و صندلی توالت به بیماری تریکومونا (تریکومونیازیس) مبتلا شوید.

خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی می‌تواند در برخی شرایط افزایش بیابد، از جمله:

– داشتن بیش از ۱ شریک جنسی

– داشتن رابطه‌ی جنسی با کسی که شرکای جنسی زیادی دارد

– عدم استفاده از کاندوم در هنگام مقاربت جنسی

– استفاده از سرنگ استفاده شده زمان تزریق مواد مخدر به بدن

علاوه بر این، تحقیقات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) نیز نشان داده‌اند که سوء‌ استفاده از فناوری نیز یکی از علل بروز بیما‌ری‌های مقاربتی در میان نوجوانان است به این معنا که آنها باید زمان استفاده از دستگاه‌های فناوری را کاهش دهند و یک زندگی سالم را پی بگیرند.

مطلب مرتبط: ۷۱ واقعیت جالب درباره ایدز / اچ آی وی

حقیقتی در رابطه با بیماری های مقاربتی

بیماری های مقاربتی شایع‌ترین بیماری‌های مسری هستند. مطابق با برآوردها تا ۶۵ میلیون امریکایی از یک بیماری مقاربتی غیر قابل درمان رنج می‌برند و حدود ۲۰ میلیون مورد جدید در هر سال بر این تعداد اضافه می‌شود. به خصوص که نیمی از آنها در سنین بین ۱۵ تا ۲۴ سال قرار دارند و قطعا عواقب طولانی مدتی را متحمل خواهند شد. با توجه به تحقیقات موسسه‌ی گاتماچر در زمینه‌ی آموزش سلامت جنسی و در سال ۲۰۱۶، بیش از ۸۰ درصد از نوجوانان در سنین بین ۱۵ تا ۱۹ سال در مورد بیماری های مقاربتی و چگونگی نه گفتن به رابطه جنسی آگاهی دارند اما تنها ۶۰ درصد از زنان جوان و ۵۵٪ از مردان جوان هستند که نسبت به آموزش رسمی در زمینه‌ی کنترل بارداری آگاهی دارند.

این تحقیق همچنین چند حقیقت در مورد بیماری های مقاربتی ارائه می‌دهد:

– شایع‌ترین بیماری مقاربتی HPV (ویروس پاپیلوم انسانی) واستد.

– در میان افراد مبتلا به STD، ۱۵٪ از آنها به بیش از یک STD مبتلا هستند.

– ۲۰ درصد از دخترانی که تنها با یک نفر در زندگی خود رابطه‌ی جنسی داشته‌اند، به یک بیماری مقاربتی مبتلا شده‌اند.

– بیش از ۵۰ درصد از نوجوانانی که ۳ یا بیش‌تر از ۳ شریک جنسی داشته‌اند، به یک بیماری مقاربتی مبتلا بوده‌اند.

نشانه‌های بیماری های مقاربتی

هر یک از بیماری های مقاربتی علایم خاص خود را دارند و شما باید از همه‌ی آنها آگاه باشید تا درمان لازم را دریافت کنید. علائم و نشانه‌های بیماری های مقاربتی به شرح زیر هستند:

علائم بیماری HIV

HIV یک عفونت ناشی از ویروس نقص ایمنی انسانی است. همانطور که می‌دانید، این بیماری جدی‌ترین بیماری در میان انسان‌ها است که کاملا قابل درمان نیست اما مداخلات به موقع در رابطه با این بیماری می‌تواند با ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌هایی که موجب بروز بیماری و حتی ایدز می‌شوند (یک بیماری مزمن خطرناک) مبارزه کند.

در آغاز عفونت HIV، بیماران ممکن است هیچ علائمی نداشته باشند، در غیر این صورت فقط یک بیماری خفیف را مانند آنفولانزا تجربه می‌کنند. علائم و نشانه‌های HIV عبارتند از سردرد، تب، گلو درد، تورم غدد لنفاوی، خستگی، و راش پوستی که اغلب پس از یک هفته یا یک ماه از بین می‌روند، و همین باعث می‌شود که فرد مبتلا به اشتباه تصور کند که این‌ها فقط عفونت‌های ویروسی نرمالی هستند.

با این حال، این مرحله‌ای است که در آن بیمار بسیار آلوده‌کننده است. علائم شدید و مداوم اچ‌آی‌وی ۱۰ سال بعد یا حتی بیش‌تر از ده سال بعد پدیدار می‌شوند. هنگامی که ویروس نقص ایمنی انسانی توسعه می‌یابد و سلول‌های ایمنی را از بین می‌برد، بیماران کم‌کم دچار عفونت‌های خفیف می‌شوند و علائم مزمن و نشانه‌هایی خواهند داشت از جمله:

– تورم غدد لنفاوی (مانند مرحله اول)

– تب

– سرفه و تنگی نفس

– اسهال

– کاهش وزن

مطلب مرتبط: پاسخ تمام سوالات جنسی زنان

و علائمی که در اواخر مرحله‌ی عفونت HIV رخ می‌دهند عبارتند از:

– خستگی مداوم

– سردرد مداوم

– تعریق شبانه

– تب بالاتر از ۳۸ درجه‌ی سانتیگراد به مدت چند هفته

– اسهال مزمن

– تورم غدد لنفاوی تا ۳ ماه

عفونت‌های فرصت‌طلب و غیرمعمول

علائم بیماری کلامیدیا:

کلامیدیا به عنوان یک عفونت باکتریایی دستگاه تناسلی یا هیچ نشانه‌ای ندارد و یا چند علامت و نشانه‌ی معدود در مراحل اولیه دارد که به آسانی قابل تشخیص نیست. علائم این بیماری ۱ تا ۳ هفته پس از ابتلا پدیدار می‌شود. علائم این بیماری عبارتند از:

– درد در ناحیه‌ی پایین شکم

– احساس درد در هنگام ادرار کردن

– درد در هنگام مقاربت جنسی در زنان

– ترشح از مهبل در زنان

– خونریزی بین دوره‌های قائدگی در میان زنان

– ترشح از آلت جنسی در مردان

– درد بیضه در مردان

علائم بیماری سوزاک

سوزاک یک عفونت باکتریایی دستگاه تناسلی است اما می‌تواند در مقعد، چشم‌ها، دهان و گلو نیز توسعه بیابد. نخستین علائم سوزاک اغلب پس از ۱۰ روز از زمان قرار گرفتن در معرض باکتری، پدیدار می‌شود اما در برخی از موارد ممکن است پس از گذشت چند ماه پدیدار شود. علائم و نشانه‌های سوزاک به شرح زیر است:

– احساس درد در هنگام ادرار کردن

– خارش مقعد

– حرکات دردناک روده

– چرک و ترشح غلیظ، خونین، یا کدر از واژن یا آلت تناسلی مرد

– خونریزی بین دوره‌های قاعدگی یا خونریزی قاعدگی سنگین در میان زنان

– درد و تورم بیضه در مردان

علائم بیماری تریکومونا (تریکوموناسیس)

تریکومونا عفونت منتقله از راه جنسی است که توسط یک انگل میکروسکوپی به نام تریکوموناس واژینالیس ناشی می‌شود. در واقع، این ارگانیسم اغلب دستگاه ادراری مردان را آلوده می‌کند اما بدون علائم و به طور شایعی مهبل (واژن) زنان را آلوده می‌کند. علائم و نشانه‌های تریکوموناسیس اغلب ۵ تا ۲۸ روز از زمان قرار گرفتن در معرض انگل پدیدار می‌شود و از التهاب جدی تا سوزش خفیف متغیر است. علائم و نشانه‌های تریکوموناسیس عبارتند از:

– احساس درد در هنگام ادرار کردن

– درد در هنگام مقاربت جنسی

– ترشحات شفاف، سفید، زرد رنگ یا سبز از واژن

– خارش یا سوزش مهبل

– بوی تند واژن

– ترشح از آلت تناسلی مردان

– خارش یا سوزش درون آلت تناسلی مردان

مطلب مرتبط: ۱۰ باور غلط و رایج درباره ایدز که حتما باید بدانید

در ادامه ۲۲ درمان خانگی بیماری های مقاربتی آمده است

۱. اکیناسه (گیاه سرخارگل)

در میان هر نوع درمان خانگی بیماری های مقاربتی  اکیناسه (گیاه سرخارگل) به شدت مورد تحسین قرار می‌گیرد. در واقع، این گیاه به عنوان یک گیاه دارویی در نظر گرفته می‌شود که برای درمان بسیاری از انواع عفونت‌ها از جمله بیما‌ری‌های مقاربتی استفاده می‌شود. این گیاه سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و ترشح هورمون در بدن را تحریک می‌کند. به این ترتیب سیستم ایمنی شما ممکن است به طور موثر عمل کند.

توصیه می‌شود که هر روز مکمل ۲۰۰ میلی‌گرمی این گیاه را به عنوان یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی و راه طبیعی برای کاهش التهاب در اندام‌های جنسی، از بین بردن درد و خارش، و حذف میکروب‌های ایجادکننده‌ی عفونت مصرف کنید.

۲. سیر

سیر به عنوان یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی که خودتان می‌توانید از آن استفاده کنید محسوب می‌شود. سیر به دلیل خواصی که دارد، می‌تواند از ریسک بیما‌ری‌های مقاربتی جلوگیری کند اما این گیاه خوراکی نمی‌تواند روی همه‌ی انواع بیما‌ری‌های مقاربتی تاثیر درمانی داشته باشد. علاوه بر این، سیر دارای خواص ضد ویروس است و قدرت زیادی در کشتن میکروب‌ها دارد و به این ترتیب نقش مهمی در پاکسازی سیستم کلی بدن بازی می‌کند. بنابراین، این ماده‌ی خوراکی را باید به عنوان یک راه طبیعی برای بهبود سیستم ایمنی بدن و همچنین درمان بیماری‌های عفونی به رژیم غذایی روزانه‌تان اضافه کنید.

شما همچنین می‌توانید به جای استفاده از سیر تازه، مکمل ۵۰۰ میلی‌گرمی سیر را هر روز به منظور حذف عفونت مصرف کنید تا زمانی که علائم بیما‌ری‌های مقاربتی به طور کامل ناپدید شوند.

۳. پونه‌ی کوهی

پونه‌ی کوهی یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی خوب است. در واقع، شما می‌توانید این نوع گیاه را برای درمان تبخال مرتبط با بیما‌ری‌های مقاربتی استفاده کنید. برخی از آدم‌ها اغلب از روغن استخراج شده از پونه‌ی کوهی به عنوان یک میکروب‌کشِ قوی برای کشتن ویروس‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این، پونه‌ی کوهی قادر به کنترل التهاب نیز هست و روغن پونه‌ی کوهی می‌تواند از پوست در برابر جوش‌ها محافظت کند و برخی از علائم مربوط به سوزش پوست یا التهاب را کاهش دهد.

توصیه می‌شود که روغن پونه‌ی کوهی را با روغن‌های دیگری مانند روغن زیتون ترکیب کنید و مخلوط حاصل را برای نواحی آسیب‌دیده استفاده کنید. برای به‌دست آوردن بهترین نتیجه مخلوط روغن پونه‌ی کوهی و روغن زیتون باید ۲ تا ۴ بار در روز استفاده شود تا زمانی که مشکل کاملا حل شود.

در صورت عدم بهبودی بعد از استفاده از روغن پونه‌ی کوهی به عنوان یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی ، شما باید برای گرفتن مشاوره به یک پزشک مراجعه کنید.

۴. ماست

ماست به دلیل پروبیوتیک‌های طبیعی‌اش شناخته شده‌است و به همین دلیل برای مقابله با عفونت در سراسر بدن ایده‌آل است. بنابراین، ماست نیز به عنوان یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی در نظر گرفته می‌شود. خوشبختانه، عطر و طعم ماست واقعا عالی است و بر این اساس می‌توان آن را به صورت منظم، نه فقط به تنهایی بلکه به عنوان یکی از مواد تشکیل‌دهنده‌ی بسیاری از رسپی‌ها مصرف کرد. علاوه بر این، ماست قادر است PH طبیعی را در بدن زنان متعادل کند، و این امر در بهبود بیما‌ری‌های مقاربتی موثر است. اگرچه ماست نمی‌تواند بیما‌ری‌های مقاربتی را کاملا درمان کند، اما می‌تواند به پایین نگه داشتن سطح علائم و نشانه‌ها کمک کند.

هرچند آنتی‌بیوتیک نمی‌تواند تمام باکتری‌های مضر را از بین ببرد اما می‌تواند برخی از باکتری‌های خوب را بکشد. در حالی که خواص پروبیوتیک موجود در ماست دقیقا مخالف این را انجام بدهد، و به همین دلیل عامل موثری برای رشد باکتری‌های خوب در بدن و کمک به هضم غذا است. علاوه بر این، ماست همچنین حاوی باکتری‌های اسید لاکتیک است که پروبیوتیک طبیعی محسوب می‌شوند. بنابراین، شما باید ماست را هر روز مصرف کنید تا مقدار کافی از باکتری‌های خوب به بدن‌تان برسند. این باکتری‌ها قطعا به هضم غذا، مبارزه با بسیاری از بیماری‌ها و حفظ سلامتی‌تان کمک می‌کنند.

۵. آبلیمو

لیمو نیز در دستور‌العمل‌های مختلف سلامتی بسیار ذکر می‌شود و آب آن نیز برای مقابله با بیماری‌های مقاربتی مفید است. تمام آن‌چه باید انجام دهید این است که یک توپ پنبه‌ای تمیز را در آب لیمو فرو ببرید و آن را روی مناطق آلوده‌تان استعمال کنید. به این ترتیب خواص قابض موجود در لیمو می‌تواند کاهش درد ناشی از بیما‌ری‌های مقاربتی کمک کند.

علاوه بر این، لیمو در ترکیب با سیر نیز می‌تواند به عنوان یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی مصرف شود. خواص سیر در این زمینه پیش‌تر ذکر شد. بنابراین، این ترکیب قطعا برای کسانی که می‌خواهند از گسترش بیما‌ری‌های مقاربتی جلوگیری کنند، موثر است.

۶. گیاه خوک طلایی

گیاه خوک طلایی نیز به عنوان یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی ، به ویژه برای درمان واژینوز باکتریال، زگیل تناسلی و سوزاک استفاده می‌شود. در واقع، این گیاه دارای خواص آنتی‌بیوتیکی و ضد التهاب است که برای درمان عفونت‌های ویروسی لازم هستند. علاوه بر این، ثابت شده که این گیاه دارای چند ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی فعال است که می‌توانند بیماری‌های مقاربتی را درمان کمک کنند اما هیچ گونه عوارض جانبی ندارند. خوک طلایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز مفید است و به این ترتیب از خطرات ناشی از بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند و سموم مضر را از بدن خارج می‌کند.

به جای استفاده از گیاه خوک طلایی تازه، می‌توانید کپسول و قرص این گیاه را پیدا کنید و آنها را به عنوان داروهای خانگی برای بیماری‌های مقاربتی مصرف کنید.

۷. گیاه فرنجمشک

فرنجمشک هم یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی است. این گیاه به عنوان یک گیاه دارویی شایع که مخصوص مقابله با بیما‌ری‌های مقاربتی ناشی از ویروس‌ها است، در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل است که می‌توانید این گیاه را به عنوان یکی از ماده‌های تشکیل‌دهنده در برخی کرم‌های موضعی یا ژل‌هایی که برای درمان بیما‌ری‌های مقاربتی ویروسی یا در بسیاری از کرم‌های گیاهی موجود در فروشگاه‌های دارویی ببینید.

برای استفاده از این گیاه برای درمان STDs، فقط باید کمی از کرم یا ژل آن را بردارید و روی مناطق آسیب‌دیده استعمال کنید. این فرآیند باید ۴ بار در روز انجام شود تا التهاب و راش‌های پوستی به طور موثر کاهش کاهش بیابند. علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید دمنوش فرنجمشک را به عنوان یک راه آسان برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود به میزان ۳ فنجان در روز بنوشید.

۸. ژل آلوئه‌ورا

شما احتمالا بیش‌تر در رسپی‌های مربوط به زیبایی در مورد آلوئه‌ورا شنیده‌اید اما این ژل برای مقابله با بیماری‌های مقاربتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع آلوئه‌ورا به عنوان یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی  در نظر گرفته می‌شود. ژل آلوئه‌ورا مزایای زیادی برای سلامت شما دارد از جمله تامین ویتامین‌های ضروری، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب، کاهش التهاب، حمایت از فرآیند هضم، زدودن سموم از بدن و قلیایی کردن آن، بهبود سلامت مو، ناخن، و پوست. در مورد بیماری‌های مقاربتی، آلوئه‌ورا با توجه به خواص طبیعی که برای سلامتی دارد، می‌تواند به کاهش عفونت، التیام زخم و جای زخم کمک کند.

برای استفاده از آلوئه ورا جهت درمان STDs، شما باید ژل را از داخل گیاه استخراج کنید و آن را روی زخم و جراحت بگذارید و اجازه بدهید آن‌قدر بماند تا خشک شود. با این حال، به یاد داشته باشید که ژل آلوئه‌ورا را برای زخم‌های باز استفاده نکنید و هنگام استفاده از آن به منظور جلوگیری از شیوع بیماری دستکش بپوشید.

۹. درخت چریش

در میان داروهای خانگی برای بیماری‌های مقاربتی، درخت چریش یک داروی کاملا موثر است. در واقع، درخت چریش شامل مواد خاصی است که سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کنند و همچنین از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند.

در واقع، درخت چریش به دلیل ارزش دارویی شگفت‌انگیزی که دارد، برای درمان بیماری‌های مختلف، به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. به عبارت روشن‌تر، درخت چریش توانایی‌های جادویی برای از بین بردن و ریشه کن کردن تمام انواع میکروب‌ها را دارد و به این ترتیب می‌تواند بیماری‌های مقاربتی را به سرعت و به طور موثر درمان کند. و در حالی که عفونت‌های باکتریایی و ویروسی از علل اصلی بیما‌ری‌های مقاربتی هستند، چریش شامل خواص ضد باکتری، ضد ویروسی، و ضد قارچ است که برای مقابله با این بیماری‌های مفید هستند. بنابراین این گیاه واقعا یک درمان خانگی موثر برای بیماری‌های مقاربتی است.

برای استفاده از چریش جهت درمان بیماری‌های مقاربتی مراحل زیر را دنبال کنید:

– کمی برگ چریش را در آب به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه بجوشانید.

– شعله را خاموش کنید.

– از آب چریش به عنوان آب برای شستشوی روزانه‌تان جهت حذف سریع قسمت‌های دردناک ناشی از بیما‌ری‌های مقاربتی استفاده کنید.

روش دیگر این است که هر روز صبح حدود ۵ برگ چریش و کمی نبات بخورید.

۱۰. گیاه خار مریم

گیاه خار مریم نیز یکی از داروهای خانگی برای بیماری‌های مقاربتی در نظر گرفته می‌شود. این واقعیت که خار مریم غنی از سیلیمارین (یک ماده طبیعی با توانایی از بین بردن تریکوموناس واژینالیس) است باعث شده که این گیاه برای مقابله با برخی از انواع بیما‌ری‌های مقاربتی ایده‌آل باشد. علاوه بر این، این ماده‌ی موجود در خارمریم برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز سودمند است و در نتیجه به مبارزه با انگل ایجادکننده‌ی عفونت در بدن کمک می‌کند.

توصیه می‌شود که سه بار در روز مکمل ۴۰۰ میلی‌گرمی خارمریم را برای از بین بردن باکتری‌های مضری که باعث بروز عفونت در بدن شما شده‌اند، مصرف کنید.

۱۱. گیاه پنجه گربه

یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی گیاه پنجه گربه است که واقعا در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است. در واقع، پنجه گربه یک گیاه دارویی است که با توجه به خواص ضد باکتری و ضد قارچی که دارد برای درمان کلامیدیا مفید است. به علاوه این گیاه دارویی می‌تواند باکتری‌ها را نیز از بین ببرد.

توصیه می‌شود که مکمل ۵۰۰ میلی‌گرمی گیاه پنجه گربه را ۳ بار در روز مصرف کنید تا زمانی که عفونت به طور کامل از بین برود. هر چند این گیاه برای زنان باردار که نیاز به دستورالعمل‌های بیش‌تری از پزشک خود دارند، توصیه نمی‌شود.

۱۲. ریشه‌ی شیرین بیان

ریشه‌ی شیرین بیان به عنوان یک داروی قدیمی برای اختلالات مختلف پزشکی و همچنین به عنوان یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی شناخته شده‌است. وجود انوکسولون در ریشه‌ی شیرین بیان می‌تواند سیستم ایمنی بدن را بهبود ببخشد و عملکرد آن را افزایش بدهد. با این روش، بدن شما در مقابل میکروب‌های عفونی که باعث بیما‌ری‌های مقاربتی می‌شوند، بیش‌تر در امان خواهد بود.

۱۳. رژیم غذایی

رژیم غذایی نقش مهمی هم در سلامت جسمی و هم در سلامت ذهنی دارد، و برای درمان برخی از انواع بیما‌ری‌های مقاربتی مانند سفلیس و سوزاک مفید است چرا که مواد غذایی مناسب می‌تواند به حفظ تعادل طبیعی در بدن بدون هیچ گونه عوارض جانبی کمک کند.

هر نوع ماده‌ی غذایی می‌تواند اثرات مختلفی بر اختلالات STD داشته باشد، حتی می‌توانند تاثیر منفی داشته باشند. برای مثال، شما باید از مصرف برخی مواد غذایی مانند شکر، یا غذاهای فرآوری شده، کاهو، جعفری، الکل و چند مورد از میوه‌های خانواده‌ی مرکبات پرهیز کنید چرا که این مواد غذایی می‌توانند بیمای شما را تشدید کنند. غذاهای سالم زیادی وجود دارند که شما می‌توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید و علاوه بر این باید همیشه یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید.

کلسترول نیز (یک نوع چربی) نقش مهمی در حفظ سلامت سلول و تولید هورمون‌های جنسی ایفا می‌کند.

۲ نوع کلسترول وجود دارد: HDL که به عنوان کلسترول خوب نیز شناخته شده‌است و مانع از ورود چربی در شریان‌ها می‌شود و همین‌طور از خطرات ناشی از حملات قلبی و مسدود کردن چربی جلوگیری می‌کند و LDL که به عنوان کلسترول بد شناخته شده است و باعث ایجاد پلاک چربی در سرخرگ‌ها و رگ‌ها و درنتیجه بروز بیماری‌های قلبی می‌شود. بنابراین شما باید در هنگام انتخاب مواد غذایی برای رژیم غذایی‌تان مراقب باشید. توصیه می‌شود که مقدار زیادی سبزیجات، میوه، غلات صبحانه‌ی بدون کلسترول مصرف کنید و از مصرف گوشت، زرده‌ی تخم‌مرغ، شیر، فرآورده‌های لبنی، و کره که دارای سطح بالایی از کلسترول است، پرهیز کنید.

علاوه بر این، تری‌گلیسیرید نیز از انواع دیگر چربی است که تا ۹۰ درصد از ذخایر انرژی را در بدن اشغال می‌کند و در بافت‌های عضلانی و چربی مستقر می‌شود. تری گلیسیرید فواید بسیاری برای سلامتی دارد از جمله فراهم کردن انرژی، حفظ حرارت بدن، و جذب ویتامین‌ها، اما افزایش سطح تری‌گلیسیرید نیز می‌تواند منجر به بیماری‌های قلبی شود. از این رو، شما باید از مصرف غذاهای غنی از این چربی مانند روغن نباتی و چربی‌های حیوانی اجتناب کنید.

۱۴. روغن درخت چای

روغن درخت چای نیز به خاطر کاربردی که در بخش زیبایی دارد معروف است زیرا می‌تواند در درمان آکنه، جلوگیری از شپش، از بین بردن زگیل‌های پوستی کمک کند. علاوه بر این، روغن درخت چای همچنین به عنوان یکی از داروهای خانگی برای بیماری‌های مقاربتی استفاده می‌شود که می‌تواند عفونت پوست را التیام بخشد، قارچ را درمان کند، و خارش را کاهش دهد. توانایی این روغن در زمینه‌ی درمان این نوع از بیماری‌ها به دلیل خواص ضد باکتری موجود در آن است که می‌تواند به کاهش درد، کاهش خارش و از بین بردن بیماری کمک کند.

تمام آن‌چه شما باید انجام دهید این است که یک توپ پنبه را در روغن درخت چای فرو کنید و آن را در منطقه‌ی آسیب دیده استعمال کنید. روش دیگر این است که می‌توانید کمی روغن درخت چای به آب حمام خود اضافه کنید و در آب غوطه‌ور شوید تا به مرور اختلال موجود از بین برود.

زنان مبتلا به بیما‌ری‌های مقاربتی باید با روغن درخت چای دوش واژینال بگیرند، که به نوبه خود خارش و سوزش را از بین می‌برد و همچنین علائم و نشانه‌های سیفلیس و کلامیدیا را تسکین می‌دهد.

۱۵. ویتامین‌ها

مصرف مقدار کافی از ویتامین‌ها نیز یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی است. مفید بودن برخی از ویتامین‌ها برای بیماران مبتلا به بیما‌ری‌های مقاربتی ثابت شده‌است، ویتامین‌هایی مانند ویتامین E، ویتامین C، ویتامین K، ویتامین B. به علاوه شما باید غذاهای غنی از اسید فولیک و روی را که در تحریک فرآیند درمان موثر هستند مصرف کنید.

توصیه می‌شود که برای دور نگه داشتن عفونت و همچنین حفظ سلامتی‌تان، این ویتامین‌ها را در وعده‌های غذایی روزانه‌ی خود بگنجانید.

۱۶. آب کرنبری

آب کرنبری به خاطر مزایایی که برای سلامتی دارد معروف است. این میوه منبع غنی ویتامین‌ها و مواد معدنی است. در واقع، آب این میوه می‌تواند به کاهش درد و التهاب مربوط به بیما‌ری‌های مقاربتی، و از بین رفتن باکتری‌ها در بدن کمک کند. از این رو، شما باید عصاره‌ی کرنبری را مصرف کنید و از آن برای کاهش علائم بیما‌ری‌های مقاربتی و عفونت ادراری استفاده کنید.

ساده‌ترین راه برای شما، نوشیدن آب کرنبری تازه به صورت منظم است، که قطعا کمک می‌کند تا با بیماری‌های مقاربتی مقابله کنید. راه دیگر این است که از مکمل‌های کرنبری که در دسترس شما هستند مطابق با دستور‌العمل پزشک‌تان استفاده کنید.

۱۷. سوما

سوما با توجه به خواص قدرتمند ضد باکتری‌اش، به عنوان یکی از داروهای خانگی موثر و درمان خانگی بیماری های مقاربتی ی نظر گرفته شده‌است. در واقع، سوما که معمولا در امریکای جنوبی یافت می‌شود به عنوان یک گیاه خودرو شناخته می‌شود که نه تنها با بیما‌ری‌های مقاربتی مبارزه می‌کند بلکه باعث بهبود سیستم ایمنی بدن نیز می‌شود. برگ، پوست درخت، ریشه، و میوه‌ی سوما دارای ارزش دارویی فراوانی هستند، و به همین دلیل است که این گیاه مدت زمان زیادی در طب سنتی مورد استفاده بوده‌است. و خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی آن قطعا به مقابله با بیماری‌هایی مانند سوزاک و سفلیس کمک می‌کند.

علاوه بر این، سوما حاوی ساپونین است که از فیتوکمیکال‌هایی (مواد شیمیایی گیاهی) تشکیل شده که به کشتن تمام انواع میکروب‌ها، تقویت سیستم ایمنی، و احیای بدن کمک می‌کند. آنها همچنین به بازسازی سلول‌ها و بافت‌های آسیب دیده و فرآیند درمان در سراسر بدن کمک می‌کنند.

شما می‌توانید برگ‌های گیاه سوما را نیز مانند دیگر گیاهان بجوشانید، شما می‌توانید برگ، پوست درخت، یا ریشه‌های سوما را بجوشانید و محلول حاصل را هر روز به عنوان درمانی برای بهبود بیما‌ری‌های مقاربتی بنوشید. اعتقاد بر این است که گیاه سوما برای درمان این نوع بیماری‌ها، به ویژه سوزاک و سفلیس در مردان مفید است. از این رو، شما باید این گیاه مفید را نیز برای درمان مشکلات جنسی خود در نظر داشته باشید.

۱۸. گیاه Anthocleista

Anthocleista گیاه دیگری است که برای درمان خانگی بیماری های مقاربتی فایده دارد و به طور گسترده‌ای در صنعت دارویی استفاده می‌شود و با برخی از بیماری‌ها مانند تب، روماتیسم، اسهال، اسهال خونی، و همچنین بیما‌ری‌های مقاربتی به طور طبیعی مقابله می‌کند. و ریشه‌ی Anthocleista را می‌توان به سادگی برای مقابله با اختلال STD مورد استفاده قرار داد. به عبارت ساده‌تر، تمام کاری که باید انجام دهید این است که ریشه‌ی Anthocleista را شستشو دهید، آن را به مدت ۱ ساعت بجوشانید و سپس به مدت چند ماه، روزی یک فنجان از محصول به‌دست آمده را بنوشید. علاوه بر این، شما نیز می‌توانید از برگ‌ها و پوست آن به به جای ریشه‌اش استفاده کنید، و میوه‌ی Anthocleista را نیز می‌توان برای درمان بیماری و مصرف کرد.

۱۹. چای

یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی چای است. چای با توجه به تاننی که دارد، می‌تواند به جلوگیری از ریسک ابتلا به این بیماری‌ها، به ویژه در کسانی که مشکلاتی در بخش تناسلی دارند، کمک کند. به طور ساده‌تر، چای با قدرت درمانی‌اش که به طور گسترده‌ای شناخته شده و در سراسر جهان پذیرفته شده، در تسکین زخم، خارش و التهاب موثر است.

علاوه بر این، چای حاوی میزان بالایی از آنتی‌اکسیدان است که نقش مهمی را در حفاظت از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد مضر که باعث بیماری‌های مزمن می‌شوند و در زدودن سموم از بدن ایفا می‌کنند. بر اساس همین دلایل، چای می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را قوی‌تر کند، و همین به نوبه خود مانعِ بسیاری از انواع عفونت‌ها می‌شود. چای همچنین حاوی خواص آنتی‌بیوتیکی است که برای از بین بردن سریع و بلافاصله‌ی باکتری‌ها و ویروس و جلوگیری از تخریب بدن مفید هستند.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که کمی چای دم کنید، اجازه بدهید سرد شود و آن را به مدت چند دقیقه روی ناحیه‌ی تناسلی‌تان استعمال کنید. این درمان واقعا برای زگیل تناسلی و تبخال موثر است. علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید چای را برای شستن مناطق آسیب دیده به عنوان یک راه طبیعی برای تسکین بدن‌تان استفاده کنید.

۲۰. تکه‌های یخ

تکه‌های یخ اغلب برای از بین بردن درد در بدن انسان استفاده می‌شود، اما می‌توان آن را به عنوان درمان خانگی بیماری های مقاربتی نیز استفاده کرد. روش استفاده از یخ بسیار آسان است، به این ترتیب که شما فقط باید تکه‌های یخ را در یک کیسه بریزید و سپس آن را روی سوختگی یا زخم ناحیه‌ی تناسلی بگذارید. این روش قطعا به از بین بردن درد، تبخال تناسلی و زگیل تناسلی کمک می‌کند. از آن‌جایی که این روش درمانی ساده و ارزان است، می‌توانید آن را برای خلاص شدن از اثرات بد بیماری‌های مقاربتی به صورت منظم و چند بار در روز استفاده کنید. با این حال، به دلیل عوارض جانبی احتمالی، نباید بیش از اندازه از این درمان استفاده کنید.

۲۱. سرکه

سرکه نیز یک درمان خانگی بیماری های مقاربتی است. در واقع، سرکه دارای خواص درمانی بسیاری است از جمله از دست دادن وزن، پیشگیری از دیابت، کاهش فشار خون، بهبود سلامت قلب، مبارزه با برخی از باکتری‌ها، و جلوگیری از برخی سرطان‌ها. برای بیماران بیما‌ری‌های مقاربتی، سرکه می‌تواند بیماری را به طور موثر رفع کند زمانی که شما آن را روی مناطق آسیب دیده با یک توپ پنبه استعمال کنید. شما می‌توانید سرکه سیب یا سرکه‌ی سفید را به عنوان داروی خانگی برای بیما‌ری های مقاربتی و جهت از بین بردن درد و عفونت استفاده کنید. به جای سرکه، آب لیمو و آب پرتقال را نیز می‌توانید استفاده کنید چرا که این دو نیز اثراتی مشابه با اثرات سرکه دارند.

۲۲. جوش شیرین یا نشاسته‌ی ذرت

جوش شیرین برای بسیاری از اهداف بهداشتی از قبیل از بین بردن درد زخم، سوزش سردل، سوء هاضمه، گزش حشرات، التیام آفتاب‌سوختگی، یا به عنوان یک پاک‌کننده‌ی دست استفاده می‌شود. علاوه بر این، جوش شیرین را می‌توان برای مقابله با بیما‌ری های مقاربتی نیز استفاده کرد. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که کمی جوش شیرین روی زخم یا مناطق آسیب دیده‌ی ناشی از تبخال یا سیفلیس برای تسکین خارش و التهاب بپاشید. جوش شیرین همچنین یک ماده‌ی تشکیل‌دهنده در بسیاری از رسپی‌های زیبایی است.

درباره نشاسته‌ی ذرت باید بگوییم که این ماده نیز عملکرد مشابه با جوش شیرین دارد و شما می‌توانید آن را به جای جوش شیرین در مناطق آسیب دیده برای از بین بردن عفونت استفاده کنید.

فعالیت بدنی

فعالیت‌های فیزیکی نقش مهمی در سلامت کلی و به طور خاص در افراد مبتلا به بیما‌ری های مقاربتی ایفا می‌کند. به همین دلیل بیماران مبتلا به HIV یا هر گونه از بیما‌ری های مقاربتی باید به طور منظم ورزش کنند چرا که ورزش به افزایش تندرستی، تحریک سیستم ایمنی بدن، از بین بردن استرس و افسردگی کمک می‌کند و سبب می‌شود که سیستم عملکرد موثرتری داشته باشد. هرچند بیماران مبتلا به اچ‌آی‌وی باید داروهایی را مصرف کنند که دارای عوارض جانبی غیر منتظره هستند، اما همیشه به آنها توصیه می‌شود که به عنوان راهی برای جلوگیری از این عوارض جانبی و کاهش آنها ورزش کنند. دیستروفی چربی یا تغییرات توزیع چربی در بدن که باعث لاغر شدن دست و پای آنها می‌شود، از جمله‌ی این عوارض جانبی هستند.

تمرینات ورزشی زیادی هستند که شما می‌توانید انجام دهید، تمریناتی مانند تمرینات هوازی که شامل دوچرخه سواری، پیاده‌روی، رقص، تمرینات موضعی، شنا، و تمرین‌های دیگر در آب و تمرینات بدن‌سازی می‌شود. در واقع، تمرینات هوازی همیشه به شدت تحسین می‌شود زیرا این تمرینات می‌توانند جریان خون را بهبود دهند به این معنی که اکسیژن بیش‌تری به قلب و ریه‌ها و همچنین سایر ارگان‌ها در سراسر بدن منتقل می‌شود.

به بیان ساده‌تر، تمرینات هوازی می‌توانند به سوزاندن چربی ساکن شده در شکم کمک کنند و تمرینات بدن‌سازی به حفظ قدرت و توده‌ی عضلانی کمک می‌کنند. با این حال، شما باید برای انتخاب تمرینات ورزشی مناسب برای شرایط‌تان با یک پزشک مشورت کنید.

جلوگیری از بیما‌ری های مقاربتی

اگرچه داروها و همچنین چندین درمان خانگی بیماری های مقاربتی وجود دارد، اما بهتر این است که از وقوع بیماری جلوگیری کنید چرا که برخی از این بیماری‌ها قابل درمان نیستند، به عنوان مثال، اچ‌آی‌وی / ایدز. با توجه به مطالعه‌ای از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) که در سال ۲۰۰۶ در رابطه با بیما‌ری‌های مقاربتی صورت گرفت، لازم است مداخلاتی به منظور پیشگیری از عفونت‌های منتقله‌ی آمیزشی جنسی (STI) و HIV صورت بگیرد.

برای جلوگیری از توسعه‌ی بیما‌ری‌های مقاربتی نکات زیادی وجود دارند که شما باید به آنها توجه کنید:

– با کسی که تا زخم تناسلی، ترشحات، خارش پوست، یا دیگر علائم عجیب و غریب را داشته است، رابطه‌ی جنسی نداشته باشید. رابطه‌تان باید طوری باشد که در آن شما و شریک زندگی‌تان فقط با یکدیگر رابطه‌ی جنسی داشته باشید.

– هر زمانی که رابطه جنسی دارید از کاندوم لاتکس استفاده کنید. هر چند کاندوم نمی‌تواند کاملا از بیماری یا بارداری جلوگیری کند اما تا حدودی می‌تواند ریسک‌ها را محدود کند. یادتان باشد که نحوه‌ی استفاده‌ی درست از کاندوم را برای گرفتن بهترین نتیجه یاد بگیرید. اگر شما از یک روان‌کننده استفاده می‌کنید، باید مبتنی بر آب باشد.

– از رابطه جنسی با کسی که مست است یا مشکل مصرف مواد مخدر درد، پرهیز کنید.

– خودتان را قبل و بعد از مقاربت تمیز نگه دارید.

– واکسیناسیون سه مرحله‌ای هپاتیت B را انجام بدهید.

– گاهی اوقات آزمایش اچ‌آی‌وی بدهید.

– به یاد داشته باشید که نداشتن رابطه‌ی جنسی بهترین و تنها راه برای جلوگیری از بیما‌ری های مقاربتی است.

کسانی که مبتلا به بیما‌ری های مقاربتی هستند، باید برای جلوگیری از گسترش این بیماری‌ها به دیگران مواردی را رعایت کنند:

– داشتن رابطه‌ی جنسی را متوقف کنید تا زمانی که توسط پزشک‌تان درمان شوید.

– با دقت دستورالعمل‌های درمانی را که از پزشک‌تان دریافت کرده‌اید، دنبال کنید.

– هر زمانی که رابطه‌ی جنسی دارید، به ویژه با یک شریک جنسی جدید، از کاندوم استفاده کنید.

– به طور منظم توسط پزشک‌تان مورد معاینه و بررسی قرار بگیرید.

– مطمئن شوید که شریک جنسی‌تان نیز درمان شده‌است.

برای اطلاع از دیگر روش های درمان خانگی برای انواع بیماری ها و ناراحتی ها اینجا کلیک کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: vkool

۲۲ درمان خانگی بیماری های مقاربتی

درمان خانگی بیماری های مقاربتی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی