کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

درمان بیماری سل: ۲۲ درمان خانگی سل که واقعا موثر هستند

بیماری سل یک عفونت باکتریایی است که بوسیله باکتری مایکوباکتریوم توبرکلوزیس (Mycobacterium tuberculosis) به‌وجود می‌آید. عفونت سل یک بیماری کشنده با میزان مرگ و میر بالا است. مرض سل یک بیماری شایع و گسترده در سراسر دنیا است. سوال رایج و متداولی که در مورد این بیماری به ذهن می‌رسد این است که آیا درمانی برای بیماری سل وجود دارد؟ مرض سل یک بیماری قابل پیشگیری است و در صورت شناسایی و تشخیص در مراحل اولیه نیز قابل درمان است.

بیماری سل

بیماری سل از طریق استنشاق پاتوژن‌های تنفسی بیماران آلوده به آن منتشر می‌شود. سل عمدتا ریه‌ها را تحت تاثیر قرار داده و به این ترتیب ایمنی و مقاومت بدن دربرابر بیماری را کاهش می‌دهد. معالجه بیماری سل با استفاده از درمان‌های طبیعی خانگی در مراحل اولیه آن امکان‌پذیر است. بیماری سل علاوه بر ریه‌ها دیگر قسمتهای بدن را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مطلب مرتبط: ۲۴ درمان خانگی سیاه سرفه که بسیار موثر است

انواع بیماری سل

بطور کلی دو نوع بیماری سل وجود دارد:

۱. سل نهفته

در سل نهفته هیچ علائم قابل مشاهده‌ای از این بیماری دیده نمی‌شود.

۲. سل فعال

علائم قابل مشاهده سل در نوع فعال آن دیده می‌شود.

درمان طبیعی بیماری سل

دوره درمان عفونت باکتریایی سل طولانی‌تر از سایر عفونت‌های باکتریایی است. در درمان سل روش‌های درمان خانگی در اولویت قرار دارند زیرا آنتی بیوتیک هایی که برای درمان سل به کار می‌روند تاثیرات جانبی دیگری هم دارند. شایع‌ترین این تاثیرات جانبی عبارت است از تهوع، استفراغ و کاهش اشتها.

درمان‌های موثر و طبیعی بسیار زیادی برای درمان بیماری سل وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

۱. شیر

کلسیم موجود در شیر در درمان سل موثر است. نوشیدن ۲ لیوان شیر داغ به تقویت سیستم ایمنی شما کمک می کند و بنابراین به عنوان یکی از موثرترین و بهترین درمان‌های بیماری سل به شمار می‌رود.

۲. آناناس

آناناس نقش بسیار مهمی در تاریخچه درمانی بیماری سل دارد. آناناس با کاهش تشکیل مخاط منجر به بهبودی سریع در این بیماری می‌شود. برای سرعت بخشیدن به فرایند درمان، هر روز آب آناناس بنوشید یا برش هایی از این میوه را روزانه مصرف کنید.

۳. موز

موز به کنترل درجه حرارت بدن شما و سرفه‌های ناشی از بیماری سل کمک می‌کند. موز منبعی غنی از مواد مغذی است و در طول دوره سل به تقویت سیستم ایمنی شما کمک می‌کند. موز یک درمان طبیعی رایج و متداول برای سل است.

۴. نعنا

نوشیدن ترکیبی از عصاره نعنا و سرکه و عسل به پاکسازی انسداد یا گرفتگی بینی کمک می‌کند. نرم کردن مخاط موجود در بینی باعث از بین رفتن گرفتگی بینی شده و باین ترتیب می‌تواند بیماری سل را بهبود ببخشد.

مطلب مرتبط: ۲ شربت سرفه خانگی که میتوانید خودتان بسازید

۵. پرتقال

ترکیب آب پرتقال، عسل و نمک می‌تواند به تمیز کردن مجرای تنفسی مسدود شده کمک کند. مخاط موجود در مجرای تنفسی شما به راحتی با مصرف روزانه آب پرتقال از بین می‌رود و در بهبود بیماری سل موثر است.

۶. کدو قلیانی

کدو قلیانی به بالا رفتن ایمنی شما کمک می‌کند. مصرف روزانه کدو قلیانی درمانی مفید برای بیماری سل به شمار می‌رود.

۷. کرفس

نوشیدن آب برگ کرفس می‌تواند در کاهش علائم بیماری سل موثر باشد. شما می‌توانید برای درمان بیماری سل ۴ تا ۵ قاشق چایخوری از آب برگ کرفس را مورد استفاده قرار دهید.

 ۸. برگ درخت گز روغنی

برگ‌های درخت گز روغنی در از بین بردن باکتری‌های موجود در ریه‌های شما موثر هستند. برگ درخت گز روغنی با داشتن خواص آنتی باکتریال و ضد التهابی می‌توانند برای درمان بیماری سل مورد استفاده قرار بگیرند. برگ‌های درخت گز روغنی سرشار از مواد مغذی هستند و درکاهش علائم و نشانه‌های بیماری سل موثر خواهند بود.

۹. فلفل سیاه

فلفل دارای خواص ضد التهابی است. فلفل سیاه به پاکسازی ریه‌ها کمک کرده و تولید مخاط درون ریه‌ها را کاهش می‌دهد. پاکسازی ریه‌ها نیز در کاهش درد قفسه سینه موثر است. خاصیت ضد التهابی موجود در فلفل به درمان التهاب ناشی از سرفه در بیماری سل کمک می‌کند.

۱۰. چای سبز

چای سبز حاوی پلی‌فنل است. پلی‌فنل‌ها به عنوان موادی دارای خاصیت ضدباکتریایی شناخته می‌شوند و با عامل به‌وجود آورنده بیماری سل به مبارزه می‌پردازند.

۱۱. گردو

گردو سیستم ایمنی شما را تقویت می‌کند. خوردن گردو به درمان بافت‌های آسیب دیده در بدن شما کمک کرده و درمانی طبیعی برای بیماری سل به شمار می‌رود.

۱۲. پیاز

برای درمان بیماری سل پیاز خام بخورید. برای گرفتن نتیجه بهتر می‌توانید آنقوزه را به آب پیاز خام اضافه کرده و مصرف کنید. شما می‌توانید برای درمان سل هر نیم ساعت یکبار از این ترکیب استفاده کنید.

۱۳. سیر

ترکیب سیر و شیر در درمان عفونت سل موثر است. مقدار کافی اسید سولفوریک موجود در سیر موجب از بین بردن عامل به‌وجود آورنده سل می‌شود.

۱۴. لیمو

روزانه ترکیبی از آب ۱ یا ۲ عدد لیمو و مقداری آب ولرم را بنوشید. این ترکیب مثانه شما را پاکسازی کرده، غدد لنفاوی را تقویت می‌کند و باین ترتیب درمانی موثر برای سل خواهد بود.

۱۵. روغن میخک

مقداری شکر را به روغن گل میخک اضافه کنید. اجازه دهید که این ترکیب به مدت ۵ دقیقه باقی بماند و شکر در روغن بخوبی حل شود. سپس روزانه چند بار از این ترکیب به عنوان دارویی برای درمان بیماری سل استفاده کنید.

۱۶. ریحان

ریحان مقدس(یک گونه از تیره نعناعیان) به عنوان یکی از بهترین درمان سل به شمار می‌رود. چند برگ از گیاه ریحان مقدس را با نصف قاشق چایخوری زیره سیاه و نصف قاشق چایخوری نمک ترکیب کنید. مقداری عصاره لیمو ترش به این ترکیب اضافه کنید و سپس آن را به شکل قرص هایی کوچک درآورید. روزانه ۲ مرتبه از این قرص‌ها به عنوان یکی از موثرترین روش‌های درمانی سل استفاده کنید.

۱۷. زرشک

زرشک با داشتن بربرین دربردارنده خواص ضد باکتریایی است. مصرف روزانه ۱۰ تا ۱۵ عدد دانه زرشک به شما در درمان علائم بیماری سل کمک می‌کند.

۱۸. انبه

آب انبه و عسل طبیعی را باهم ترکیب کنید و برای درمان بیماری سل این نوشیدنی را به مدت ۲ ماه روزانه ۲ بار مصرف کنید.

۱۹. جوز هندی

جوز هندی را پودر کنید و مقداری شکر نیمه تصفیه شده به آن اضافه کنید تا حالتی خمیری شکل پیدا کند. این خمیر را به شکل گلوله‌ها یا قرص‌های کوچکی درآورید و هر نیم ساعت یکبار یکی از این قرص‌ها را با آب ولرم مصرف کنید. این روش، درمانی موثر برای بیماری سل شناخته شده است.

۲۰. انگور فرنگی هندی

نوشیدن آب انگور فرنگی هندی یا آمله در کاهش علائم و نشانه‌های بیماری سل بسیار موثر است. انگور فرنگی هندی یک درمان موثر برای بیماری سل به شمار می‌رود.

۲۱. سیب کاستارد

سیب کاستارد (میوه گیاه آنونا رتیکولاتا) در جوان‌سازی مجدد بافت هایی که تحت تاثیر عفونت سل قرار گرفته‌اند موثر است. خوردن روزانه سیب کاستارد می‌تواند موجب جوان‌سازی مجدد بافت‌های شما شده و به این ترتیب بهبود را سرعت می‌بخشد.

مطلب مرتبط: ۲۱ درمان خانگی سرفه خشک که واقعا معجزه می‌کنند

۲۲. جینسنگ آمریکایی

جینسنگ آمریکایی سرشار از مواد معدنی و مغذی است و می‌تواند مقاومت بدن شما دربرابر بیماری‌ها و عفونت‌های متعددی را افزایش دهد. شما می‌توانید روزانه ۳ نوبت گیاه جنسینگ امریکایی را مصرف کنید و برای همیشه با بیماری سل خداحافظی کنید.

روش‌های جلوگیری از بیماری سل

با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید از انتقال عفونت سل جلوگیری کنید:

– از تماس نزدیک با افراد مبتلا به این بیماری خودداری کنید.
– فرد مبتلا به بیماری سل باید به هنگام عطسه و سرفه راه دهان و بینی خود را با دستمال بپوشاند.
– برای جلوگیری از تماس با این بیماری از ماسک صورت استفاده کنید.
– برای کشتن و از بین بردن میکروب‌های این بیماری از ضدعفونی کننده‌ها استفاده کنید.
– افراد مبتلا به این بیماری باید به منظور جلوگیری از گسترش آن بهداشت را به خوبی رعایت کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه یحیی

منبع: howtocure

بیماری سل: ۲۲ درمان خانگی سل که واقعا موثر هستند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی