کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ درمان خانگی آبریزش چشم ناشی از آلرژی

داروهای خانگی مختلفی برای رفع آبریزش چشم به طور طبیعی، وجود دارد که می‌توانید در منزل امتحان کنید. در این نوشتار، ما ۲۰ درمان خانگی برای آبریزش چشم ناشی از آلرژی را برای شما آماده کرده‌ایم. با وجودی که داروهای خانگی ذکر شده در این نوشتار از منابع قابل اعتمادی جمع‌آوری شده‌اند، اما هدف ما فقط اطلاع‌رسانی است و قصد ارائه راهکار پزشکی نداریم.

آبریزش چشم

در ادامه ۲۰ درمان خانگی آبریزش چشم ناشی از آلرژی آمده است

در این نوشتار قصد داریم برخی از درمان‌های خانگی آبریزش چشم ناشی از آلرژی را به طور مفصل در اختیارتان بگذاریم، بنابراین اگر دوست دارید سلامت چشم‌تان را بهبود بدهید و می‌خواهید با آبریزش چشم مبارزه کنید، ادامه‌ی این مقاله را بخوانید.

الف. علل آبریزش چشم

در نوزادان، آبریزش چشم اغلب ناشی از برخی مشکلات مختلف است. آبریزش ممکن است در اثر مسدود شدن مجاری اشکی ایجاد شود. اگرچه مجاری اشکی نمی‌توانند اشک تولید کنند، اما اشک را از خود عبور می‌دهند. به طور معمول، اشک از طریق روزنه‌ای که داخل پلک‌ها در نزدیکی بینی قرار دارند، وارد بینی می‌شود. در بزرگسالان، آبریزش چشم می‌تواند به علت شل شدن پوست پلک‌ها باشد که سبب می‌شود اشک انباشته شود و سپس خارج شوند. در بعضی موارد، آبریزش چشم می‌تواند منجر به تولید بیش از حد اشک شود.

آبریزش چشم می‌تواند توسط عوامل و اختلالات زیر ایجاد شود:

– آلرژی
– داروهای شیمی درمانی
– استفاده از قطره‌ی چشم
– التهاب پلک
– سرماخوردگی
– مسدود شدن مجرای اشکی
– خشکی چشم
– وجود اشیای خارجی در چشم
– مژه‌ی رشد کرده در داخل چشم
– چشم صورتی
تراخم

مطلب مرتبط: ۷ بهترین آنتی هیستامین طبیعی برای مقابله با آلرژی

ب) علائم آبریزش چشم

آبریزش چشم به عنوان بیش از اندازه بودن اشک توصیف می‌شود و این مشکل می‌تواند سبب شود که چشم‌ها ظاهری شیشه‌ای داشته باشند و منجر به ریزش اشک از چشم می‌شود. گاهی اوقات، تولید بیش از حد اشک هنگامی رخ می‌دهد که هوا سرد است یا باد می‌وزد یا زمانی که یک جسم خارجی در چشم وارد می‌شود. با این وجود، ریزش دائمی آب از چشم غیرعادی است و ممکن است در اثر دلایل خاصی ایجاد شود.

هنگامی که ریزش اشک از چشم بیش از اندازه باشد، با استفاده از کمپرس گرم، قطره‌ی چشم یا دارو، می‌توان به سادگی این اختلال را درمان کرد.

پ) ۲۰ درمان خانگی برتر برای رفع آبریزش چشم ناشی از آلرژی

در این‌جا ۲۰ بهترین درمان خانگی را برای رفع آبریزش چشم می‌بینید. اگر می‌خواهید آبریزش چشم را به طور طبیعی و در خانه درمان کنید می‌توانید از این روش‌های درمانی استفاده کنید:

۱. شیر سرد

شیر سرد یکی از نخستین درمان‌های خانگی برای رفع آبریزش چشم است که نباید نادیده بگیرید. برای درمان آبریزش چشم به طور طبیعی و در خانه، فقط باید یک تکه پارچه‌ی تمیز را آماده کنید و سپس مقداری شیر سرد روی آن بریزید. در نهایت، این پارچه را روی چشم آسیب‌دیده قرار دهید. در واقع، این یک درمان خانگی خوب است که می‌تواند به شما کمک کند آبریزش چشم‌تان را به طور طبیعی و در خانه درمان کنید.

۲. خیار

یکی از ساده‌ترین درمان‌های خانگی برای آبریزش چشم، استفاده از برش‌های خیار است. برای استفاده از خیار جهت درمان آبریزش چشم، می‌توانید چند برش خیار خنک را روی چشم خود قرار دهید تا آبریزش چشم کاهش بیابد. در واقع، استفاده از برش‌های خنک خیار، درمان بسیار خوبی برای بسیاری از مشکلات چشم، از جمله آبریزش است. برای رسیدن به بهترین نتایج، باید برش‌های خنک‌شده‌ی خیار را روش چشم بگذارید و اجازه بدهید به مدت حدود ۵ دقیقه بماند.

۳. شیر گرم و عسل

یکی دیگر از موثرترین روش‌های درمان خانگی برای آبریزش چشم ناشی از آلرژی که باید بدانید و در خانه امتحان کنید، استفاده از ترکیب شیر گرم و عسل است. طبق یک مطالعه در مورد فعالیت ضد باکتری عسل، این ماده‌ی خوراکی دارای خواص ضد باکتریایی است، در حالی که شیر دارای اثرات آرام‌بخش است. بنابراین، شستشوی چشم با ترکیب عسل و شیر گرم می‌تواند به درمان بیماری التهاب ملتحمه، که ممکن است دلیل بروز آبریزش چشم باشد، کمک کند. عسل و شیر گرم را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید. و سپس، با استفاده از یک قطره‌چکان چند بار در روز ۲ تا ۳ قطره از ترکیب را در چشم‌های آسیب‌دیده بریزید. روش دیگر این است که این درمان طبیعی را به صورت کمپرس استفاده کنید.

مطلب مرتبط: ۳۷ درمان خانگی آلرژی که واقعا معجزه می‌کنند

۴. روغن کرچک

این یکی هم داروی دیگری در فهرست داروهای خانگی برای رفع آبریزش چشم ناشی از آلرژی است که دوست دارم در این مقاله در مورد آن صحبت کنم و دوست دارم شما و سایر خوانندگان‌مان این روش را یاد بگیرند و از روغن کرچک به منظور درمان آبریزش چشم خود در اسرع وقت استفاده کنند.

با توجه به تحقیقاتی که در مورد مزایای روغن کرچک برای سلامتی چشم صورت گرفته‌است، این روغن با افزایش تولید چربی در چشم و محدود کردن تبخیر اشک می‌تواند به کاهش خشکی چشم کمک کند. علاوه بر این، خواص ضد التهابی موجود در روغن کرچک، می‌تواند به درمان قرمزی و تورم چشم‌ها و آبریزش چشم کمک کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید از آبریزش چشم به طور طبیعی و در خانه خلاص شوید، نباید این درمان خانگی را از نادیده بگیرید.

روش استفاده از روغن کرچک جهت رفع آبریزش چشم:

– یک قطره‌چکان را به طور کامل با آب و صابون شستشو دهید و سپس آن را خوب آبکشی کنید.
– روغن کرچک ۱۰۰٪ خالص را در این قطره‌چکان بریزید.
– قبل از رفتن به رختخواب، یک قطره روغن کرچک در چشم‌تان بریزید. در صورت لزوم، می‌توانید از گوش‌پاک‌کن استفاده کنید و روغن را در طول پلک بالایی بمالید. در این صورت مقداری از روغن کرچک در هنگام خواب وارد چشم می‌شود.

۵. زردچوبه

هنگامی که پای داروهای خانگی برای آبریزش چشم ناشی از آلرژی‌ در میان باشد، نباید از زردچوبه غافل شوید. اگر می‌خواهید از زردچوبه برای درمان آبریزش چشم به طور طبیعی استفاده کنید، فقط باید ۶ گرم پودر زردچوبه را به نیم لیتر آب اضافه کنید و سپس آن را به جوش بیاورید. و سپس، کمی صبرکنید تا ترکیب خنک شود. یک تکه پارچه‌ی نرم را در این ترکیب خیس کنید و در نهایت، آن را روی پیشانی خود قرار دهید به طوری که چشم دارای آبریزش را بپوشاند. روش دیگر این است که می‌توانید چشمی را که آبریزش دارد را با این مخلوط شستشو دهید.

در واقع، استفاده از زردچوبه می‌تواند به شما در مبارزه با آبریزش چشم به طور طبیعی و در خانه کمک کند، بنابراین اگر علائم آبریزش چشم را تجربه می‌کنید، نباید این دارو را نادیده بگیرید.

۶. گلاب

گلاب به عنوان یکی از موثرترین داروهای خانگی برای متوقف کردن آبریزش چشم ناشی از آلرژی محسوب می‌شود که باید آن را به یاد داشته باشید و همیشه از آن استفاده کنید. برای درمان آبریزش چشم با استفاده از گلاب، تنها کاری که باید بکنید این است که مقداری گلاب را با کمی عسل رقیق‌شده مخلوط کنید تا یک خمیر صاف و یکدست آماده شود. و پس از آن، می‌توانید از پد پنبه‌ای برای استعمال این خمیر در چشمی که دچار آبریزش است استفاده کنید تا به نتایج مورد نظر برسید.

۷. فندق افسونگر

با توجه به مطالع‌ای که در زمینه‌ی کاربردهای فندق افسونگر انجام شده‌است، سال‌های زیادی است که این گیاه دارویی برای رفع التهاب چشم استفاده می‌شود زیرا دارای خواص قابض است و به درمان آبریزش چشم و کاهش تورم کمک می‌کند. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که یک توپ پنبه‌ای را در یک فنجان دمنوش فندق افسونگر خیس کنید و سپس آن را روی پلک‌های بسته‌تان قرار دهید. در حقیقت، استفاده از فندق افسونگر یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای آبریزش چشم ناشی از آلرژی است که نباید آن را دست کم بگیرید، بلکه سعی کنید این درمان خانگی را برای مبارزه‌ی سریع و موثر با آبریزش چشم به کار ببرید.

۸. بابونه

برای استفاده از بابونه جهت رفع آبریزش چشم، تنها کاری که باید بکنید این است که ۱ قاشق چایخوری گل بابونه‌ی خشک را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید. اجازه بدهید که بابونه در آب به مدت ۵ دقیقه دم بکشد، محلول را صاف کنید و سپس کمی صبر کنید تا خنک شود. محلول خنک‌شده را برای شستشوی چشم استفاده کنید. در واقع، این هم یکی دیگر از داروهای خانگی برای آبریزش چشم است، بنابراین اگر بخواهید این مشکل را از بین ببرید، باید این داروی خانگی را امتحان کنید.

۹. تخم گشنیز

بر اساس یک مطالعه که در زمینه‌ی استفاده از گشنیز جهت مراقبت از چشم صورت گرفت، تخم گشنیز نیز برای درمان آبریزش چشم و همچنین سایر مشکلات چشم مفید است. برای استفاده از تخم گشنیز جهت درمان آبریزش چشم، می‌توانید ۲ قاشق غذاخوری از پودر آن را به حدود ۲۵۰ میلی‌لیتر آب اضافه کنید. سپس، ترکیب را روی حرارت بگذارید تا بجوشد و بعد به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید تا خنک شود. در نهایت، از این محلول برای از بین بردن آبریزش چشم‌های‌تان استفاده کنید.

در حقیقت، استفاده از تخم گشنیز نیز یکی دیگر از موثرترین روش‌های خانگی برای رفع آبریزش چشم ناشی از آلرژی است که افراد مبتلا به این مشکل نباید نادیده بگیرند و بهتر است آن را همیشه استفاده کنند.

۱۰. کمپرس سرد

یکی دیگر از بهترین داروهای خانگی برای آبریزش چشم که باید بدانید و از آن استفاده کنید، کمپرس سرد است. تنها کاری که باید بکنید این است که چند قطعه یخ، کیسه‌ی یخ یا یک خوراکی منجمد را بردارید و سپس آن را در میان حوله‌ی پنبه‌ای قرار دهید. سپس باید آن را روی پلک‌های بسته‌تان نگه دارید. در واقع، این درمان خانگی می‌تواند به کاهش تورم، خارش و آبریزش چشم کمک کند.

۱۱. مقدار زیادی آب بنوشید.

هنگامی که پای داروهای خانگی برای از بین بردن آبریزش چشم ناشی از آلرژی به میان می‌آید، باید به مقدار فراوانی آب بنوشید. اگر آبریزش چشم ناشی از خشکی چشم باشد، بهترین راه برای درمان مشکل این است که بدن و چشم‌ها را با نوشیدن مقدار فراوانی آب دوباره هیدراته کنید.

در این مقاله، داروهای خانگی دیگری نیز برای رفع مشکل آبریزش چشم ناشی از آلرژی وجود دارد. ادامه‌ی مطلب را بخوانید تا با این داروهای خانگی موثر آشنا شوید و سپس هر کدام از این داروها را که برای‌تان مناسب است امتحان کنید.

۱۲. ترکیب آب و نمک گرم

یکی دیگر از ساده‌ترین روش‌های خانگی برای رفع آبریزش چشم ناشی از آلرژی که دوست داریم در این مقاله بیان کنیم استفاده از ترکیب آب و نمک گرم است. تنها کاری که باید بکنید این است که آب گرم و نمک را با هم مخلوط کنید و یک تکه پارچه‌ی پنبه‌ای و تمیز را به آن آغشته کنید. سپس از پارچه برای تمیز کردن چشم‌های آلوده استفاده کنید. در واقع، این درمان خانگی به کاهش حساسیت‌ چشم کمک می‌کند، زیرا ترکیب آب و نمک توانایی مبارزه با هیستامین‌هایی را که ممکن است باعث واکنش شوند، دارد.

۱۳. چای کیسه‌ای

برای درمان تولید بیش از اندازه‌ی اشک، استفاده از چای کیسه‌ای یکی از بهترین داروهای خانگی است که میل داریم در این مقاله ذکر کنیم. برای رسیدن به بهترین نتایج، باید از ۲ چای کیسه‌ای سیاه استفاده کنید و سپس آنها را در یخچال قرار دهید تا خنک شوند. در مرحله‌ی بعد، برای رسیدن به بهترین نتیجه‌ی ممکن، این کیسه‌های چای سیاه خنک را روی چشم‌های آلوده‌ی خود می‌گذارید.

۱۴. محافظت از چشم در برابر آلرژن‌ها (مواد آلرژی‌زا)

همان‌طور که می‌دانید آبریزش چشم ممکن است در اثر مواد آلرژی‌زا ایجاد شود و برخی از آلرژی‌زاهای معمول که منجر به آبریزش چشم می‌شوند عبارتند از گرد و غبار، گرده، کپک و پرز و موهای حیوانات خانگی. علاوه بر این، برخی از آلرژی‌های چشمی نیز ممکن است در نتیجه‌ی واکنش به قطره‌ی چشم یا لوازم آرایش ایجاد شوند. آلرژی غذایی، و همچنین واکنش‌های آلرژیک به نیش حشرات، نیز می‌تواند در چشم‌ها حساسیت ایجاد کند. بنابراین، اگر می‌خواهید آبریزش چشم‌های‌تان را به طور طبیعی در خانه درمان کنید، مهم است که مواجهه با مواد آلرژی‌زا را محدود کنید و به این ترتیب از چشم‌های‌تان محافظت کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که میزان گرده در هوا بالا باشد، باید سعی کنید در داخل خانه بمانید و سیستم تهویه‌ی هوا را برای فیلتر کردن هوا به کار بیندازید. هنگامی که مجبور هستید که خارج از خانه باشید، به یاد داشته باشید که برای محافظت از چشمان‌تان در برابر آلرژن‌ها، عینک آفتابی استاندارد بزنید.

۱۵. استفاده از لنزهای تماسی را متوقف کنید.

از آن‌جایی که لنزهای تماسی می‌توانند سبب جمع‌آوری آلرژن‌ها شوند، به یاد داشته باشید زمانی که در فصل آلرژی هستید، از عینک استفاده کنید. در واقع، این هم یکی دیگر از مؤثرترین درمان‌های خانگی برای رفع آبریزش چشم است که دوست داریم همه‌ی خوانندگان این مقاله، به ویژه کسانی که اغلب لنزهای تماسی استفاده می‌کنند، بدانند و به یاد داشته باشند که وقتی از آبریزش بینی ناشی از آلرژی رنج می‌برند، از لنز تماسی استفاده نکنند.

۱۶. هویج

هویج حاوی مقادیر بالایی از ویتامین A است که برای سلامتی چشم فایده دارد. علاوه بر این، هویج همچنین بتا کاروتن دارد که برای قوه‌ی بینایی بسیار مهم است. برای از بین بردن آبریزش چشم، فقط باید دست کم ۲ لیوان آب هویج در هفته بنوشید. همچنین می‌توانید از هویج برای تهیه‌ی سالاد استفاده کنید. در حقیقت، استفاده از هویج یکی از بهترین داروهای خانگی برای رفع آبریزش چشم است که نباید نادیده بگیرید، بلکه سعی کنید از آن جهت رفع این مشکل در خانه استفاده کنید.

۱۷. اطمینان حاصل کنید که در چشم‌هی‌تان شما شی خارجی وجود ندارد.

یکی دیگر از بهترین داروهای خانگی برای رفع آبریزش چشم که باید بدانید خارج کردن شیء خارجی از داخل چشم است. اگر یک جسم خارجی در چشم فرو رفته باشد، ممکن است سبب آبریزش شود. برای مقابله با این مشکل، سعی نکنید که با استفاده از انگشتان‌تان شیء را خارج کنید. در عوض، باید چشمان‌تان را با دست‌های تمیز شستشو دهید. چشم خود را زیر یک جریان آب گرم جاری باز نگه دارید. شما می‌توانید این کار را زمانی که در حال دوش گرفتن هستید، انجام دهید به این ترتیب که باید اجازه بدهید آب از روی پیشانی‌تان رو به پایین سر بخورد و چشم‌تان را هم باز نگه دارید. در غیر این صورت، می‌توانید چشم‌ها را با استفاده از یک ظرف چشم‌شوی شستشو دهید. به علاوه، به یاد داشته باشید که اگر شیءِ تیزی در چشم‌تان باشد، نباید آن را مالش بدهید.

۱۸. کمپرس چشم آماده کنید.

کمپرس گرم می‌تواند به از بین رفتن جرم داخل چشم و همچنین شل شدن هر چیزی که ممکن است مجاری اشک شما را مسدود کرده باشد، کمک کند. به علاوه، این درمان‌های خانگی همچین کمک می‌کند که با تحریک و قرمزی مرتبط با آبریزش چشم مبارزه کنید.

روش انجام کار:

– یک تکه پارچه‌ی تمیز را زیر آب گرم بگیرید و آب اضافی آن را با فشار دادن خارج کنید.
– این تکه پارچه را روی چشمان‌تان قرار دهید.
– اجازه دهید که پارچه به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی چشم بماند.

آیا دوست دارید دیگر داروهای خانگی را برای رفع آبریزش چشم ناشی از آلرژی یاد بگیرید؟ ادامه‌ی این مقاله را بخوانید و سپس سعی کنید که یکی یا بیش‌تر از این داروهای خانگی را برای خلاص شدن از مشکل آبریزش چشم در اسرع وقت امتحان کنید.

۱۹. از قطره‌ی چشم استفاده کنید.

برندهای قطره‌ی چشم زیادی برای کاهش قرمزی، خارش و آبریزش چشم که توسط آلرژی ایجاد می‌شوند، در دسترس هستند. در صورتی که علائم آلرژی چشم شما ملایم باشد، استفاده از قطره‌ی چشم می‌تواند به رفع مشکل کمک کند. قطره‌های چشم همچنین زمانی که آبریزش در اثر خشکی بیش از حد ایجاد شده‌ باشد، تاثیر بسیار خوبی دارند. در واقع، قطره‌ی چشم می‌تواند به روان‌سازی و مرطوب شدن چشم کمک کند و در نتیجه تولید اشک را کاهش دهد. شما می‌توانید از چشم پزشک خود بخواهید که قطره‌ی چشم مناسب برای شما را تجویز کند.

با استفاده از مراحل زیر از قطره‌ی چشم استفاده کنید:

– سرتان را عقب نگه دارید و سپس پلک پایین را بکشید. قطره‌ی چشم را سه تا چهار سانت دور از چشم نگه دارید.
– با فشار دادن بطری قطره‌ی چشم حدود دو تا سه قطره داخل چشم‌تان بریزید.
– از قطره‌ی چشم هر چهار ساعت یک بار یا هر زمانی که لازم بود استفاده کنید.

در واقع، استفاده از قطره‌های چشم یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای آبریزش چشم است بنابراین نباید آن را دست کم بگیرید، بلکه سعی کنید این دارو را زمانی که لازم بود استفاده کنید.

۲۰. درمان فوری

جدای از درمان‌های خانگی برای متوقف کردن آبریزش چشم که در بالا ذکر کردیم، درمان‌های طبیعی دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند به شما کمک کنند و به طور موثری جلوی خروج آب از چشم را بگیرند:

– مقداری ژل آلوئه‌ورا بردارید و سپس آن را روی پلک‌های‌تان پخش کنید.

– از یک تکه یخ برای ماساژ دادن روی پلک‌ها استفاده کنید. این درمان خانگی می‌تواند به تسکین و خنک کردن چشم‌های شما کمک کند.

– پیش از شروع فصل آلرژی برای دانستن این‌که چگونه می‌توانید حساسیت چشم‌تان را به آلرژن‌ها کاهش دهید، با متخصص چشم‌تان مشورت کنید.

– زمانی که احساس خارش در چشم‌تان دارید، آن را مالش ندهید چرا که این کار می‌تواند مشکل شما را بدتر کند.

– هنگام کار با ابزارهای برقی، مواد شیمیایی یا ذرات معلق، از عینک ایمنی استفاده کنید.

– برای حفاظت از چشم‌های‌تان در برابر اشعه‌ی مضر UV که می‌تواند باعث بروز آبریزش چشم شود، عینک آفتابی بزنید. قبل از زدن عینک، به یاد داشته باشید که گرد و غبار روی آن را پاک کنید.

– قبل از خواب دوش بگیرید و پلک‌ها را به منظور حذف آلرژی‌زاهایی که می‌توانند باعث سوزش چشم در هنگام خواب شوند، تمیز کنید.

– از لوزام آرایش چشم و دیگر محصولات چشم مخصوص خودتان استفاده کنید چرا که استفاده از محصولات چشم به صورت مشترک با دیگران می‌تواند ساده‌ترین راه برای ورود عفونت باکتریایی یا ویروسی به چشم باشد.

– برای تهویه‌ی هوا در خانه مقداری پول هزینه کنید و یک دستگاه تصفیه‌کننده‌ی هوا و فیلترهایی که مواد آلرژی‌زا را مهار می‌کنند، خریداری کنید.

اگر می‌خواهید از شر آبریزش چشم خلاص شوید، این درمان‌های طبیعی را بلافاصله امتحان کنید و سپس می‌توانید علائم آبریزش ناشی از آلرژی را کاهش دهید. پس از خواندن این مقاله در مورد ۲۰ درمان خانگی خانگی برای رفع مشکل آبریزش ناشی از آلرژی، امیدواریم که بتوانید بهترین روش درمانی طبیعی و موثر را برای رفع این مشکل پیدا کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: vkool

۲۰ درمان خانگی آبریزش چشم ناشی از آلرژی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی