کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

درمان ترک لب: ۱۸ برترین درمان خانگی ترک لب ها

برای همه ما، احساس خشکی پوست، احساسی بد است اما حس لب‌های خشک و ترک برداشته، بدتر است. برای درمان ترک لب و رهایی سریع از این حس، باید بدانید که در واقع، آب و هوا، و بودن در معرض باد، باعث خشکی لب انسان می‌شود. در بیشتر موارد، خشکی لب‌ها به دلیل شرایط جدی یا خطرات جدی سلامتی نیست. آیا لب‌های‌تان ترک برداشته‌اند؟حالا که در مورد اطلاعات اساسی مانند خشکی لب چیست، دلیل آن چیست، چه علائمی دارد و غیره، سخن می‌گوییم، شما نیز می‌توانید چیزهای بیشتری در مورد آن بدانید. همچنین، نحوه حل کردن این مشکل با استفاده از درمان‌های خانگی را خواهید آموخت.

درمان ترک لب

ترک لب چیست؟

ترک لب، معمول‌ترین شکل التهاب لب است که در اصطلاحات پزشکی به چلیتیس معروف است. این وضعیت باعث شکاف لب، ترک یا پوسته شدن آن می‌شود و هر وقت لب‌ها به دلیل غذا خوردن یا صحبت کردن کشیده می‌شوند، ناراحتی ایجاد می‌شود.

گزینه‌های درمان ممکن است بسته به دلایل این وضعیت و میزان آسیب لب‌ها، تغییر کنند. در نظر بگیرید که پوست دور لب‌ها و دهان، چقدر حساس و نازک است. پس، رخ دادن چیلیتیس، تعجب آور نیست.

مطلب مرتبط: درمان پیری زودرس: ۲۰ راه جلوگیری از پیری زودرس که باید بدانید 

دلیل ترک لب‌ها چیست؟

پوست لب و کنار آن بسیار حساس است و آسیب به آن ممکن است حتی به دلایل مسخره نیز به وجود بیاید. در اینجا شایع‌ترین دلایل خشکی و ترک لب آمده است:

– پوست حساس و نازک دور دهان و لب‌ها

هر قسمت از بدن ما، بسته به هدفی که آن را به کار می‌بریم، ضخامت و بافت پوستی متفاوتی دارد. وقتی که از لب‌ها فقط برای فعالیت‌های نرمی مانند صحبت کردن و غذا خوردن استفاده می‌کنیم و هیچ کدام از این‌ها تاثیر بدی نمی‌گذارند، پس نیازی نیست پوست لب ضخیمی داشته باشیم.

عدم وجود غده‌های سباسه

غده‌های سباسه ( غده‌های چربی پوست) و عرق، در سراسر بدن، به جز لب‌ها یافت می‌شوند. پوست سالم و نرم، پوستی است که آب کافی دارد. به هرحال، عوامل محیطی و دیگر عوامل می‌توانند باعث کاهش آب پوست شوند. برای لب‌های ما، نبود غده‌های سباسه برای حفظ آب، به این معناست که لب‌ها، سریع‌تر خشک شده و می‌توانند دردناک و ترک خورده شوند. این به دلیل نبود پوشش محافظ ناشی از ترشح چربی غده‌های سباسه است.

آب سرد

دمای پایین باعث ترک بردن رگ‌ها، کاهش جریان خون و اکسیژنیشن می‌شود. پوست لب، نازک است بنابراین، رگ‌های خونی آن در مسیر سطح، بسته شده و تحت تاثیر شرایط ثانویه هوای سرد قرار می‌گیرند. هنگامی که لب‌ها در معرض هوای خیلی سرد قرار بگیرند، رنگ صورتی و سالم خود را از دست داده و ممکن است به دلیل اینکه رگ‌های خونی چنان ترک می‌برند که نمی‌توانند به گونه مناسب، اکسیژن را به پوست برسانند، به رنگ آبی درآیند.

مطلب مرتبط: ۴۱ موثرترین درمان خانگی آفت دهان بزرگسالان و کودکان

هوای خشک و رطوبت کم

لب‌ها برای اینکه نرم و پر به چشم بیایند، باید به مقدار کافی آب داشته باشند. آب و هوای خشک و رطوبت کم، به علاوه کمبود غده‌های سباسه، باعث کم‌آبی، خشکی و ترک می‌شود.

مواجهه نامناسب و طولانی با آفتاب

قرار گرفتن در آفتاب، فقط درصورتی سالم است که درست انجام شود. بودن نامناسب و طولانی در برابر آفتاب، باعث دهیدراته شدن می‌شود و لب‌ها از نخستین قسمت هایی هستند که آب از دست داده و ترک برداشته و خشک می‌شوند.

هوا

این عامل، درصورت زیاد بودن، برای لب‌های ما خیلی بد است. وزش هوا به صورت، برای مدت زیاد، باعث ترک لب‌ها و خشکی کناره‌های دهان می‌شود.

عفونت قارچی، باکتریایی

قارچ‌های خاص، لب‌ها را هدف قرار می‌دهند اما می‌توان عفونت‌ها را به کمک درمان‌های ضد قارچی خاص در کنار پماد، مهار کرد. از طرف دیگر، مهار عفونت‌های قارچی، به دلیل ماهیت پیچیده‌ای که دارند، بسیار سخت است. ممکن است پزشک، پماد، کرم، آنتی بیوتیک و دیگر داروها را برای رفع عفونت و تسکین لب‌های آسیب دیده تجویز کند.

لیسیدن لب‌ها، گاز گرفتن لب‌ها، مکیدن همراه با بزاق و جویدن لب پایینی

این عادت‌ها برای ظاهر و سلامت لب‌ها، منفی هستند. جویدن لب‌ها یا گاز گرفتن آنها باعث خشکی، سوزش، خونریزی، ترک و درد می‌شود. مکیدن لب‌ها، لیسیدن لب‌ها با این تفکر که بزاق دهان، آنها را نرم می‌کند، می‌تواند باعث سریع‌تر خشک شدن لب‌ها ‌شود. همچنین، آنزیم‌های گوارشی بزاق می‌توانند باعث تحریک‌پذیری و در نتیجه خشکی و ترک شوند.

حساسیت‌ها

مشخص شده که حساسیت‌ها هم به همین شکل ظاهر می‌شوند. برخی افراد به بعضی چیزها حساسیت دارند، برخی نه. برای مثال، افرادی که به گیلاس حساسیت دارند، اگزما دور دهان و ورم دردناک لب‌ها را گزارش داده‌اند. نوع واکنش و شدت آن، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

کمبود ویتامین‌ها و مو اد معدنی

لب‌های ترک برده و خشک همراه با خارش و اگزما در دور دهان، می‌تواند نتیجه کمبود ویتامین و مواد معدنی باشد. به ویژه ویتامین A، ویتامین‌های گروه B و E. ویتامین C که تولید کلاژن را افزایش می‌دهد، می‌تواند به شروع بهبود پوست و بافت و بازسازی لب‌ها کمک کند.

علائم ترک لب‌ها چه هستند؟

اگر دچار ترک لب هستید، ممکن است علائم زیرا تجربه کنید:

خشکی پوست لب
ترک لب
درد در هنگام کشیده شدن لب‌ها (برای مثال: هنگام صحبت کردن و غذا خوردن)

چنین علائمی اگر تشخیص داده شوند، به معنای ترک و چیزهایی از این قبیل هستند. درمان می‌تواند تا حد امکان سریع انجام شود تا از آسیب بیشتر به لب‌ها جلوگیری کند.

در ادامه ۱۸ برترین درمان خانگی ترک لب ها آمده است

لب‌های شکافته و ترک برداشته را می‌توان با طیف وسیعی از درمان‌ها مهار کرد. برخی از موثرترین درمان‌ها برای ترک لب‌ها در پایین آمده است:

۱. لایه برداری

نخستین و مهم‌ترین درمان خانگی برای ترک لب‌ها، لایه ‌برداری لب هاست. این روش به شما کمک می‌کند که از سلول‌های مرده پوست و دیگر ناخالصی‌ها خلاص شوید و پوست لب‌تان خوب شود. استفاده از این درمان قبل از استفاده از هرگونه پماد، برای آغاز فرآیند درمان توصیه می‌شود. با این وجود، لایه برداری باید به آرامی انجام شود زیرا حرکات شدید می‌تواند باعث خونریزی و بدتر شدن وضعیت شما شده و آن را بیش از حد حساس کند. راه‌هایی برای لایه برداری لب‌ها وجود دارد:

روش اول: عسل و شکر

– شکر و عسل را به نسبت‌های ۲ به ۱ ترکیب کنید تا خمیر خوبی به‌دست بیاید
– این خمیر را بر لب‌ها گذاشته و ۱۵ دقیقه صبر کنید و به آرامی با نوک انگشتان اسکراب کنید.
– آن را با دقت با آب ولرم بشویید.
– برای کسب نتیجه بهتر، این کار را دو بار در هفته انجام دهید

روش ۲: مسواک

– از یک مسواک نرم برای لایه برداری لب‌ها استفاده کنید
– قبل از استفاده، از تمیز بودن آن مطمئن شوید

۲. درمان‌های خانگی برای ترک لب‌ها- گلیسیرین

درمان بعدی در فهرست درمان‌های خانگی برای ترک لب‌ها، گلیسیرین است. به جای خریدن بالم لب‌های گران از برندهای موجود در بازار، می‌توانید یک بطری گلیسیرین بگیرید و از فواید آن بهره‌مند شوید. این می‌تواند پوست شما را مرطوب کرده و به دلیل داشتن خواص مرطوب کنندگی، پوست را زیبا کند. کارهایی که گلیسیرین می‌تواند برای لب‌های شما انجام دهد در زیر آمده است:

– به تاخیر انداختن علائم پیری
– مرطوب نگه داشتن لب‌ها
– نرم کردن و سالم کردن لب‌ها
– صورتی کردن لب‌ها
– جلوگیری از خونریزی و پوسته پوسته شدن لب‌ها
– لب‌ها را نرم و انعطاف‌پذیر می‌کند
– از تحریک‌پذیری جلوگیری می‌کند
– جوش‌ها را از بین می‌برد
– پوست مرده را از بین می‌برد
– درد و زخم‌های دهان را درمان می‌کند

تبدیل گلیسیرین به بخشی از برنامه سلامت روزانه خود، نه تنها به حفظ سلامت لب‌ها بلکه به زیبایی پوست نیز کمک می‌کند. شما می‌توانید از گلیسیرین به تنهایی استفاده کرده یا برای کسب نتایج بهتر، آن را با مواد دیگر ترکیب کنید.

روش ۱: گلیسیرین و آبلیمو

اگر گلیسیرین را با آبلیمو ترکیب کنید، نتیجه آن بسیار بهتر از استفاده از گلیسیرین تنهاست.

– مقادیر مساوی آبلیمو و گلیسیرین را باهم ترکیب کنید.

– این ترکیب را بر لب‌ها بگذارید تا از پوسته شدن و خونریزی لب‌ها جلوگیری کنید

– برای افزایش اثرگذاری، عسل را اضافه کنید (اختیاری)

روش ۲: گلیسیرین و روغن کرچک

همچنین می‌توانید با ترکیب کردن گلیسیرین با روغن کرچک در مقادیر مساوی، از گلیسیرین برای لایه برداری خفیف لب‌های‌تان استفاده کنید.

گلیسیرین نه تنها به درمان ترک لب‌ها کمک می‌کند بلکه از تیره شدن به دلیل استفاده مداوم از رژ لب نیز جلوگیری می‌کند. فقط مقدار کمی گلیسیرین را قبل از استفاده از رژ لب، بر لب‌های‌تان بزنید. این، به حرکت نرم رژ لب نیز کمک می‌کند.

۳. ژل آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا با خواص ضد التهابی و درمانی، می‌تواند ترک شدید لب‌ها را درمان کرده و درد مربوط به ترک لب را به آسانی تسکین دهد. به طور سنتی، مردم از این گیاه به عنوان داروی گیاهی استفاده می‌کنند. آلوئه ورا یک درمان چند منظوره برای پوست و همچنین یک مرطوب‌کننده موثر است. علی رغم اینکه ممکن است آلوئه ورا طعمی ناخوشایندی داشته باشد، اما هنوز هم یک درمان خانگی موثر برای ترک لب است.

– یک برگ آلوئه ورای تازه بگیرید و ژل آن را بیرون بکشید.
– برای کسب نتایج بهتر، آن را هر روز، مستقیما بر لب‌ها بگذارید.

توجه: اگرچه آلوئه ورا فواید سلامتی و زیبایی بسیاری دارد، اما استفاده‌های پزشکی این گیاه، مشکلاتی نیز دارد. خوردن زیاد آن می‌تواند مضر باشد. به طور کلی، استفاده موضعی آن بی‌اشکال است.

۴. گلبرگ گل رز

اگر لب‌های‌تان ترک دارند و گل رز در باغچه دارید، بنابراین یکی از درمان‌های خانگی ارزشمند برای ترک لب را دارید. این درمان، نه تنها به حفظ رطوبت لب‌ها کمک می‌کند بلکه رنگ صورتی آنها را نیز بهبود می‌بخشد.

– با ترکیب برگ‌های خوشبوی رز با خامه شیر یا گلیسیرین، خمیر درست کنید.
– آن را دو یا سه بار در روز بر لب‌ها بگذارید تا آنها را انعطاف پذیر و نرم کند.
– برای کسب نتایج عالی، می‌توانید آن را شب استفاده کنید

۵. درمان‌های خانگی برای ترک لب- روغن نارگیل

روغن‌های حامل مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن کرچک، موثرترین نرم کننده‌ها و مرطوب کننده‌های طبیعی هستند. آنها اسیدهای چرب سالم دارند که روغن‌های ضروری را برای لب‌ها فراهم کرده و آنها را نرم می‌کند. اضافه کردن روغن‌های معطر مانند روغن هسته انگور یا روغن درخت چای، فرآیند درمان ترک لب را بهبود می‌بخشد. همچنین، این روغن‌ها از عفونت، به ویژه اگر خشکی باعث ترک لب‌ها شده باشد، جلوگیری می‌کند.

برای کسب نتایج عالی، از روغن نارگیل بکر استفاده کنید.

– ۱-۲ قطره روغن هسته انگور، روغن چریش یا روغن درخت چای را با روغن نارگیل ترکیب کنید.
– آن را بر لب‌ها گذاشته و چند ساعت بمانید و سپس بشویید.
– این کار را ۲-۳ بار در روز، خصوصا قبل از خواب تکرار کنید.

۶. جوش شیرین و عصاره وانیل

عصاره وانیل را با شکر و جوش شیرین ترکیب کنید تا درمانی برای ترک لب داشته باشید. جوش شیرین و شکر مانند لایه بردار عمل می‌کنند. جوش شیرین، حس سوزش ناشی از ترک لب را کاهش می‌دهد. عصاره وانیل، طعمی خوشایند را به اسکراب لب شما می‌دهد.

کارهای زیرا را انجام دهید:

– شکر، جوش شیرین، عصاره وانیل و روغن جوجوبا (روغن زیتون) را با نسبت‌های ۲:۱:۱/۴:۲ ترکیب کنید.
– مقدار کمی از این محلول را بر نوک انگشت گذاشته و ۱-۲ دقیقه لب‌ها را با آن بمالید.
– سپس، ۱۵ دقیقه بمانید و بعد بشویید.
– این روش را برای چند روز تکرار کنید.

می‌توانید مقدار باقی مانده این ترکیب را در یک ظرف بدون هوا به مدت ۷ تا ۱۰ روز نگه دارید.

۷. چای سبز کیسه‌ای

برای درمان خشکی و ترک لب، از این درمان استفاده می‌شده است. چای سبز کیسه‌ای مرطوب می‌تواند لب‌های شما را مرطوب کرده و فرآیند درمان را به صورت طبیعی آغاز کند.

– یک چای سبز کیسه‌ای را مرطوب کنید.
– سپس، آن را برای ۵ دقیقه یا بیشتر بر ترک لب‌ها فشار دهید.
– این کار را دو یا سه بار در روز، تا زمانی که لب‌ها نرم و صاف شوند، انجام دهید.

۸. درمان‌های خانگی برای ترک لب- رژیم غذایی مناسب داشته باشید

پوست لب نیز مانند پوست دیگر قسمت‌های بدن، نیاز به آبرسانی دارد. برخی نکات رژیمی برای کاهش ترک لب‌ها در پایین آمده است:

– در کنار نوشیدنی‌های دیگر، آب کافی بنوشید
– از یک رژیم غذایی با غذاهای متفاوت پیروی کنید. بدن انسان، برای جوان و سالم ماندن، نیازمند تامین شدن ویتامین‌ها و مواد معدنی است.
– میوه و سبزیجات مصرف کنید زیرا آنها سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند. این می‌تواند در برابر اثرات منفی رادیکال‌های آزاد که بر سلول‌های پوست اثر می‌گذارند، از بدن محافظت کند. اگر قادر به دریافت مواد مغذی ضروری از رژیم غذایی خود نیستید، برای مصرف مکمل‌های تغذیه‌ای با پزشک مشورت کنید.

– از غذاهای مختلف مانند زردآلو، شیر و هویج، ویتامین A دریافت کنید زیرا این ویتامین به ترمیم و حفظ مو کمک می‌کند.
– ویتامین C که در مرکبات و برخی سبزیجات یافت می‌شود مصرف کنید زیرا این ویتامین می‌تواند در برابر آسیب خورشید، از بدن شما محافظت کند. ویتامین C حتی می‌تواند تولید کلاژن را افزایش داده و لب‌ها را پرتر و انعطاف‌پذیرتر کند.
– سبزیجات برگدار، مغزها و تخم‌مرغ، حاوی ویتامین E هستند که به جلوگیری از چین و چروک و خطوط کمک می‌کند. پیری می‌تواند باعث خشکی لب‌ها شود، بنابراین تامین ویتامین کافی بدن، ضروری است.

۹. عسل

یک پیشنهاد دیگر از میان درمان‌های خانگی برای ترک لب‌ها که نباید از آن چشم پوشی کنید، عسل است. این ماده، با گرفتن رطوبت هوا برای لب‌های خشک و ترک برداشته، مانند یک نرم‌کننده و روان‌کننده عمل کرده و از خشکی بیشتر جلوگیری می‌کند.

به علاوه، ویتامین B۱ و B۶ در مقادیر زیادی در عسل یافت می‌شود که برای تغذیه مناسب پوست و لب‌ها ضروری است. همچنین، این ویتامین‌ها تشکیل سلول‌های پوستی جدید را تقویت کرده و باعث نرم‌تر شدن لب‌ها می‌شود.

ویتامین B۱۲ و روی موجود در عسل، از لب‌ها دربرابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. فقط این نیست، عسل یک ماده ضدعفونی‌کننده و ضد باکتری است که می‌تواند از عفونی شدن لب‌های ترک برداشته توسط باکتری جلوگیری می‌کند.

به علاوه، عسل، ویتامین C دارد و مانند یک لایه بردار خفیف طبیعی عمل کرده که سلول‌های پوستی مرده و آسیب دیده را از لایه‌های بالایی لب‌های خشک برمی‌دارد.

برای استفاده از عسل برای از بین بردن ترک لب ها، از نکات زیر پیروی کنید:

– عسل خام ارگانیک را چند بار در روز بر ترک لب‌های‌تان بگذارید.
– یا، می‌توانید با گلیسیرین و عسل، خمیری ساخته و آن را قبل از خواب بر لب‌های‌تان بگذارید تا نرم‌تر شوند.

۱۰. درمان خانگی برای ترک لب – روغن کرچک

یک درمان عالی دیگر برای ترک و خشکی لب‌ها، روغن کرچک است. فقط روغن کرچک را چند بار در روز، مستقیما روی لب‌های خشک و ترک برداشته بگذارید تا تاثیرات آن را ببینید. همچنین، می‌توانید ۱ قاشق چایخوری روغن کرچک و گلیسیربن را ترکیب کرده و چند قطره آبلیموی تازه در آن بریزید. بعد از مخلوط کردن، آن را روی لب‌های‌تان بگذارید و روز بعد یا بعد از چند ساعت با آب ولرم بشویید. این روش را هر روز تا کسب نتیجه رضایت بخش تکرار کنید.

۱۱. خامه شیر

به دلیل میزان بالای چربی در خامه شیر، این ماده، یک نرم‌کننده لب طبیعی است.

– خامه شیر تازه را بر لب های‌تان بگذارید، ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس با آب ولرم بشویید.
– برای نتیجه سریع‌تر، این کار ر ا هر روز انجام دهید.

۱۲. کره کاکائو، کره انبه و کره شی

کره کاکائو، یک مرطوب‌کننده پوست خوب است که می‌تواند پوست را به صورت طبیعی درمان کند. این کره، یک چربی زرد کمرنگ است که از دانه کاکائو گرفته شده است. همچنین، منبع خوبی از آنتی اکسیدان‌های طبیعی است که می‌توانند از علائم پیری جلوگیری کنند.

از طرف دیگر، کره شی یک چربی خالص است که از مغز درخت شی گرفته می‌شود. این برای کمک به مرطوب کردن و نرم کردن پوست به کار می‌رود، در حالی که کره انبه، یک اسید چرب است و از دانه‌های درخت انبه گرفته شده و سرشار از اسید چرب استیریک و اولئیک، و همچنین امگا۹ است.

این کره‌ها نرم‌کننده هستند، یعنی می‌توانند پوست و لب‌ها را نرم کنند. تاثیرات نرم کنندگی این‌ها، مانند یک سد دفاعی طبیعی عمل کرده و رطوبت پوست و لب‌ها را تامین و حفظ می‌کند.

شما می‌توانید با استفاده از مراحل زیر، بالم لب طبیعی درست کنید:

– ۲ قاشق غذاخوری از روغن نارگیل و کره طبیعی را ذوب کنید، و ۱ قاشق غذاخوری موم زنبور عسل را با آنها ترکیب کرده و روی دیگ بخار بر حرارت پایین بگذارید.
– آنها را خوب ترکیب کنید، سپس ترکیب را در ظرف شیشه‌ای بگذارید، بگذارید سرد شود.
– غلظت این محلول، باید متوسط باشد. برای افزایش غلظت، موم بیشتری بریزید.

۱۳. درمان های خانگی برای ترک لب – خیار

خیار، یک مرطوب‌کننده طبیعی است که ویتامین‌ها و مواد معدنی که پوست را سالم و نرم می‌کنند را داراست. کاری که باید انجام دهید، این است:

– یک خیار تازه را ورقه‌ای کنید
– آن را بر ترک‌های لب بمالید
– اجازه دهید جذب لب‌ها شده و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند
– آن را با آب ولرم بشویید
– این کار را به طور منظم تکرار کنید.

۱۴. وازلین

یکی از راه‌های اقتصادی OTC برای لب‌های ترک خورده، وازلین است. می‌توانید آن را با عسل ترکیب کنید تا نتایج بهتری بگیرید.

– پس از مالیدن لایه نازکی از عسل بر لب‌ها، یک لایه دیگر وازلین بزنید.
– ۱۵ دقیقه صبرکنید و سپس آن را با یک توپ پنبه خشک و تمیز بردارید.
– این کار را دوبر در روز تکرار کنید.

۱۵. روغن بادام

روغن بادام یک مرطوب‌کننده هیپوآلرژیک است و به عنوان یک درمان طبیعی برای خشکی لب به کار می‌رود. این روغن، دارای ویتامین‌های A و C است که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کنند. فقط این روغن را بر لب‌های خود بزنید تا آنها را دوباره هیدراته کنید. علاوه بر این، روغن بادام درمان خوبی برای خشکی مو نیز هست.

۱۶. درمان‌های خانگی برای ترک لب- آبلیمو

می‌توانید از آبلیمو به عنوان یک درمان موثر برای رفع ترک و تیرگی لب‌ها استفاده کنید. این ماده مانند یک لایه بردار و سفیدکننده طبیعی عمل می‌کند. عسل همچنین می‌تواند پوست را تغذیه کرده و در برابر رادیکال‌های آزاد مضر از آن محافظت کند. کاری که باید انجام دهید این است:

– ۱ قاشق چایخوری عسل و ۱ قاشق چایخوری آبلیمو را با هم ترکیب کنید، سپس ۱/۲ قاشق چایخوری روغن کرچک اضافه کنید.
– آن را مانند ماسک بر لب‌های‌تان بگذارید.
– آن را ۱۰ دقیقه بگذارید سپس با آب بشووید.
– ان روش را هر روز و به مدت ۷ تا ۱۰ روز تکرار کنید.

درمان‌های خانگی برای ترک لب ها- نکات پیشگیرانه

علی‌رغم این‌که برای ترک لب‌ها، درمان خانگی وجود دارد، اما عدم استفاد ه از آنها در درجه اول، خیلی بهتر است. می‌توانید کارها زیادی برای پیشگیری از ترک لب انجام دهید، و از مهم‌ترین آن ها، موارد زیر هستند:

– رژیم: میوه‌ها و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید تا از دریافت مواد مغذی مهم مطمئن شوید. به یاد داشته باشید که کمبود مواد مغذی می‌تواند باعث ترک لب‌ها شود.

خمیردندان را عوض کنید: گاهی وقت ها، ترک لب، یک واکنش به فلوراید موجود در خمیردندان است. بنابراین، باید به خمیردندان دیگری روی بیاورید، که به عنوان یک ماده پیشگیرانه، فلوراید ندارد.

حالا، پس از خواندن این مقاله درباره درمان‌های خانگی برای ترک لب‌ها، می‌دانید که چگونه از لب‌های ترک خورده و لب‌های شکافته، رها شوید، پس منتظر چه هستید؟ در واقع، هدف اصلی این درمان‌ها، برداشتن پوسته‌ها و پوست مرده از سطح لب و مشخص کردن پوست انعطاف پذیر و نرم زیر آن است. برای حفظ این نرمی، برخی مواد مغذی به این درمان‌ها اضافه شده‌اند. این درمان‌های خانگی برای ترک لب‌ها، در داشتن لب‌های نرم و انعطاف‌پذیر در مدت زمانی کم، به شما کمک می‌کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مزگان گوران

منبع: trueremedies

درمان ترک لب: ۱۸ برترین درمان خانگی ترک لب ها


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی