کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ روش خانگی برای درمان بوتولیسم یا مسمومیت غذایی حاد

بوتولیسم یا مسمومیت غذایی حاد یک اتفاق بسیار شایع برای همه است. این مشکل می‌تواند در اثر یک عفونت باکتریایی یا یک عفونت ویروسی ایجاد شود. بعضی از علائم رایج بوتولیسم عبارتند از استفراغ، اسهال، از دست دادن اشتها، ضعف عمومی و گرفتگی معده. مسمومیت غذایی ممکن است توسط غذاهای آلوده رخ بدهد، اما در حقیقت نمی‌توان فهمید که آن‌چه می‌خورید آلوده به باکتری است یا خیر. در این نوشتار ۵ روش خانگی برای درمان بوتولیسم یا مسمومیت غذایی حاد آمده است.

بهترین راه برای جلوگیری از مسمومیت غذایی (بوتولیسم) این است که از خوردن غذا در مکان‌های غیر بهداشتی پرهیز کنید یا از خوردن غذا در بیرون در فصل بادهای موسمی جلوگیری کنید زیرا درست در همین زمان است که همه‌ی باکتری‌های فرصت‌طلب فعال‌تر هستند.

درمان مسمومیت غذایی با استفاده از داروهای خانگی یا روش‌های طبیعی آسان است، اما شما باید روش درمانی مورد نظر را به طور منظم و دست کم به مدت یک هفته دنبال کنید تا همه‌ی نشانه‌های بیماری (مثل از دست دادن اشتها که جزو آخرین نشانه‌ها است) از بین بروند و سلامتی‌تان را بازبیابید. بعضی از داروهای خانگی برای درمان بوتولیسم عبارتند از:

درمان‌های خانگی برای رفع بوتولیسم

۱. سیر

۵ روش خانگی برای درمان بوتولیسم یا مسمومیت غذایی حاد

سیر درمان شماره‌ی ۱ یا برترین دارو برای درمان هر نوع بیماری معده است. این ماده‌ی خوراکی به عنوان یک ماده‌ی آنتی‌باکتریال و یک آنتی‌بیوتیک طبیعی شناخته شده‌است. این ماده‌‌ی خوراکی واقعا موثر است و به محض این که وارد سیستم بدن‌تان می‌شود، کشتن باکتری‌های ایجادکننده‌ی عفونت را شروع می‌کند.

مطلب مرتبط:  ۲۴ مهمترین نشانه های بوتولیسم در اطفال و بزرگسالان

آب سیر تازه و چند قطره آب لیمو و عسل را با هم مخلوط کنید. عسل برای این است که طعم مخلوط بهبود بیابد. ترکیب حاصل را دست کم دو بار در روز مصرف کنید.

۲. هیدراتاسیون

۵ روش خانگی برای درمان بوتولیسم یا مسمومیت غذایی حاد

اگر تحت درمان سیر یا هر درمان دیگری قرار دارید، مهم است که خود را در طول ابتلا به عفونت معده هیدراته نگه دارید. نوشیدن مقدار زیادی مایعات کمک می‌کند که از باکتری‌ها و سموم به راحتی خلاص شوید، زیرا بدن شما در طی ابتلا به عفونت نیاز به پاکسازی دارد. اگر نمی‌توانید یا نمی‌خواهید آب بنوشید، می‌توانید آب میوه‌های تازه یا مقداری سوپ گرم بخورید تا احساس بهتری داشته باشید.

۳. ویتامین C

۵ روش خانگی برای درمان بوتولیسم یا مسمومیت غذایی حاد

حفظ قدرت سیستم ایمنی در طول ابتلا به هر عفونتی بسیار اهمیت دارد. هنگامی که بدن در تماس با یک عامل عفونی قرار می‌گیرد، واکنش ایمنی آن به چالش کشیده می‌شود، بنابراین تقویت دوباره‌ی سیستم ایمنی بسیار مهم است.

مصرف میوه‌های خانواده‌ی مرکبات مانند پرتقال یا حتی لیمونادی که در دمای محیط است به شما کمک می‌کند که سیستم ایمنی خود را تقویت کنید و به این ترتیب بتوانید با عفونت بهتر مبارزه کنید. مقداری لیموناد آماده کنید و در طول روز آن را کم کم بنوشید. مقداری شکر یا عسل به آن اضافه کنید تا طعم بهتری داشته باشد و طعم بدی که در دهان‌تان دارید نیز بهبود بیابد.

۴. سرکه سیب

درمان بوتولیسم (مسمومیت غذایی حاد)

این ماده برای درمان بوتولیسم بسیار موثر است زیرا سرکه در ضدعفونی کردن معده و سیستم گوارش تاثیر بسیار زیادی دارد. سرکه تمام باکتری‌های آلوده را در سیستم بدن‌تان از بین می‌برد و آب باکتری‌ها را از بدن‌تان خارج می‌کند. یک قاشق سرکه سیب را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و آن را به آرامی بنوشید.

۵. چای نعناع فلفلی

درمان بوتولیسم (مسمومیت غذایی حاد)

این چای یک اثر آرام‌بخش روی معده‌ی دچار عفونت دارد. همچنین طعم دهان‌تان را بهبود خواهد بخشید. شما می‌توانید از چای کیسه‌ای موجود در فروشگاه‌های محلی استفاده کنید یا عصاره‌ی نعناع فلفلی تازه را تهیه کنید. روزانه ۳ فنجان چای نعناع فلفلی بنوشید.

* احتیاط: لطفا پس از انجام تحقیق و پیگری نکات مناسب، از درمان‌های خانگی استفاده کنید. باید بدانید که هر گونه توصیه‌ای را با مسئولیت خودتان می‌پذیرید، بنابراین حتما به میزان کافی تحقیق کنید و با یک حرفه‌ای در زمینه‌ی بهداشت و سلامت مشورت کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: natural-homeremedies

۵ روش خانگی برای درمان بوتولیسم یا مسمومیت غذایی حاد


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی