کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

درد مفاصل: ۷ عجیب و غریب ترین درمان‌ خانگی درد مفاصل

مفاصل‌تان دچار درد و تورم می‌شوند اما دوست دارید از عوارض جانبی و نامطلوب مسکن‌های خوراکی دوری کنید؟ راه‌حل‌های خانگی فراوانی وجود دارند که می‌توانید هر بار که دچار درد مفاصل شدید، روی آنها حساب کنید.

درد مفاصل

همچنین، چند راه‌حل دیگر وجود دارد که به نظر نامعقول می‌رسند، اما خیلی‌ها به اثربخشی آنها برای مقابله با درد مفاصل آن هم در شرایط نه چندان خوب، قسم می‌خورند. این مطلب را بخوانید و ببینید کدام یک از این درمان‌های عجیب و غریب برای درد مفاصل واقعا می‌توانند کمک‌کننده باشند!

۱.کشمش خیس خورده در جین را به عنوان میان‌وعده بخورید.

کمی کشمش در یک کاسه بریزید. کمی جین به آن اضافه کنید، به اندازه‌ای که روی کشمش‌ها را بپوشاند. روی کاسه یک حوله‌ی تمیز بگذارید و به مدت چند روز یا تا زمانی که جین تبخیر شود، آن را جایی در آشپزخانه قرار بدهید. کشمش‌های خیس شده توسط جین را به عنوان میان‌وعده بخورید. این درمان خانگی را به مدت یک هفته ادامه دهید و ببینید که چرا بعضی از آدم‌ها این راه‌حل را برای درد مفاصل انتخاب می‌کنند. گفته می‌شود که هم جین و هم کشمش مزایای ضدالتهابی دارند.

۲. سم مار کبرا

ماجرا از جایی شروع شد که یک مار کبرا مردی را که مبتلا به آرتریت بود، نیش زد. این مرد بعد از جان سالم به در بردن از این اتفاق، ادعا کرد که تمام نشانه‌های آرتریت در او از بین رفته‌است. بنابراین، آیا باید به جنگل بزنید تا یک مار کبرا نیش‌تان بزند و از شر درد و ورم مفاصل خلاص شوید؟ حقیقتا خیر! کارشناسان درحال‌حاضر مشغول تولید محلول موضعی روغنی برای آرتریت هستند که حاوی سم مار است.

۳. نیش زنبود عسل

بنا به گفته‌ی برخی از زنبورداران، نیش زنبود آنها را کمک کرده‌است که درد و ورم مفاصل‌شان تا حد زیادی تکسین بیابد. زمانی که دانشمندان اثرات سم زنبور عسل را روی آرتریت بررسی کردند، متوجه شدند که صحبت‌های این زنبورداران کذب و دروغ نبوده‌است. به همین دلیل است که به افراد مبتلا به آرتریت گفته می‌شود که از مزایای آن‌چه “درمان با نیش زنبور” نامیده می‌شود و توسط کارشناسان صورت می‌گیرد، استفاده کنند.

۴. نوشیدن آب سیب‌زمینی

گفته می‌شود که یکی از موثرترین درمان‌های خانگی برای درد مفاصل آب سیب‌زمینی است. بنا به گفته‌ی کارشناسان، آب سیب‌زمینی آنزیم‌هایی دارد که به کاهش علائم بیماری‌های التهابی مختلفی مثل آرتروز و روماتیسم کمک می‌کنند. آیا هیجان‌زده هستید که ببینید این راه‌حل تاثیر فوق‌العاده‌ای روی شما خواهد داشت یا خیر؟ خیلی راحت چند برش سیب‌زمینی در یک لیوان آب بیندازید. آن را در یخچال بگذارید و روز بعد آن را بخورید. این کار را هر روز تکرار کنید تا درد مفاصل‌تان بهبود بیابد.

۵. خوردن ژله

آیا می‌دانستید که گفته می‌شود خوردن ژله با طعم‌ها و رنگ‌های مختلف به عنوان میان‌وعده می‌تواند در کنترل درد و ورم مفاصل موثر باشد؟ علت این امر وجود کلاژن در ژله است، نوعی پروتئین که یکی از چیزهایی است که در کنار بسیاری از چیزهای دیگر، استخوان را می‌سازد. طرفداران این خوراکی می‌گویند که با خوردن ژله، کلاژن کافی به بدن‌تان می‌رسانید و به این ترتیب روند بازسازی استخوان‌های آسیب دیده در مفاصل دچار مشکل، بهبود می‌یابد. خوردن ژله همچنین می‌تواند نشانه‌های پیر شدن پوست را خنثی کند.

۶. استفاده از روغن‌های صنعتی

برخی ادعا می‌کنند که به کار بردن روغن‌های صنعتی روی مفاصل دردناک، خشک و متورم، باعث بهبود فوری در آنها شده‌است. هرچند کارشناسان مخالف این موضوع هستند. آنها می‌گویند چیزی که نشانه‌های بیماری‌های التهابی مفاصل مثل آرتریت را کاهش دهد، در چنین محصولی وجود ندارد. اگرچه کارشناسان معتقدند که اثرات خنک کننده‌ی آن و ماساژ دادن می‌تواند کمی درد و ورم را تکسین دهد.

۷. استفاده از دستبندهای مسی

برخی اعتقاد دارند که دستبند مسی برای تسکین درد مفاصل بسیار خوب است زیرا مس دارای ویژگی‌های ضدالتهابی است. اگر نمی‌تواندی دستبند مسی بر دست کنید، به دنبال یک انگشتر مسی باشید. این را هم نمیتوانید پیدا کنید؟ نگران نباشید. برخی از آدم‌ها یک ظرف مسی می‌خرند، توی آن آب می‌ریزند و اجازه می‌دهند آب تمام شب درون آن بماند. روز بعد، آب درون ظرف را که در آن کمی مس وجود دارد، می‌خورند.


 ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: هلث دایجست

درمان درد مفاصل

درد مفاصل: ۷  عجیب و غریب ترین درمان‌ خانگی درد مفاصل

درد مفاصل


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی