کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دایان کروگر :۱۵ نکته جالب درباره بهترین بازیگر زن جشنواره کن

دایان کروگر برای بازی در فیلم “محوشدگی” به کارگردانی فاتح آکین جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن فرانسه را تصاحب کرد. ستاره‌ای که نام‌اش را تغییر داد، کارش را با رقص باله و مدلینگ آغاز کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا دایان کروگر :۱۵ نکته جالب درباره بهترین بازیگر زن جشنواره کن را بدانید.

۱. دایان هایدکروگر (Diane Heidkrüger) متولد ۱۵ ژوئيه سال ۱۹۷۶ در آلگرمیسن در ایالت نیدرزاکسن است. هانس پدرش متخصص کامپیوتر و مادرش، ماریا کارمند بانک است. دایان به همراه برادرش اشتفن در شهر یکصد‌هزار نفری هیلدس‌هایم به مدرسه رفته است.
دایان کروگر
۲. دایان کروگر از کودکی آموزش رقص باله دیده است و در چند اجرا نیز بر روی صحنه حضور داشته اما پس از مصدومیت در یک سانحه، مجبور شد باله را کنار بگذارد. دایان کروگر در پانزده سالگی به مرحله فینال رقابت مدلینگ “چهره سال” (Look of the year) راه یافت. پس از آن به پاریس رفت تا در عرصه مدلینگ کار کند. (عکس: فیلم کریسمس مبارک)
دایان کروگر
۳. بعد از پنج سال کار در عرصه مدلینگ، وارد مدرسه هنرپیشگی در پاریس شد و برای تامین هزینه‌های زندگی حتی مدتی برای یک شرکت کفن و دفن نیز کار کرد. دایان هایدکروگر در سال ۲۰۰۲ در اولین‌اش فیلم با نام “پیانیست” ایفای نقش کرد.
دایان کروگر
۴. سختی تلفظ نام او باعث شد تا دایان هایدکروگر در همان اوائل ورود به دنیای سینما، “هاید” را از نام فامیلی‌خود حذف کند. او سپس در گام بعدی حرف آلمانی “Ü” را در”Krüger” با یک “U” تعویض کرد تا دیگر مردم دنیا بتوانند به راحتی نام‌اش را تلفظ کنند.
دایان کروگر
۵. شهرت جهانی دایان کروگر با فیلم تاریخی “تروا” آغاز شد. ولفگانگ پترسن، کارگردان آلمانی این فیلم، کروگر را از بین ۳ هزار کاندیدا برای ایفای نقش “هلن” برگزید. در این فیلم که برگرفته از ایلیاد اثر حماسی شاعر یونانی هومر است، برد پیت و اورلاندو بلوم در کنار دیان کروگر ایفای نقش می‌کنند.
دایان کروگر
۶. دایان کروگر برای بازی در فیلم “محوشدگی” به کارگردانی فاتح آکین روز یکشنبه (۲۸ مه/ ۷ خرداد) جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن فرانسه سال ۲۰۱۷ را تصاحب کرد.
دایان کروگر
۷. در فیلم “محوشدگی” دایان کروگر، نقش “کاتیا” یک زن آلمانی را ایفا می‌کند که همسر خارجی (کُرد) و پسر خود را در جریان بمب‌گذاری “نئونازی‌ها” ازدست می‌دهد. فیلمی که ریشه‌ای از واقعیت دارد و دادگاه یکی از عاملان قتل‌های زنجیره‌ای ۹ خارجی در آلمان هنوز هم در جریان است. فیلم محو شدگی اولین ایفای نقش کروگر به زبان آلمانی‌است.
دایان کروگر
۸. عضو هیئت داوران برلیناله در سال ۲۰۰۸، عضو هیئت داوران در فسیتوال کن در سال ۲۰۱۲ و همچنین عضو هیئت داوران فستیوال فیلم ونیز (عکس) در سال ۲۰۱۵ بخش دیگری از کارنامه هنری دایان کروگر است.
دایان کروگر
۹. یکی دیگر از نقش‌آفرینی‌های موفق دایان کروگر در فیلم “حرام‌زاده‌های لعنتی” محصول سال ۲۰۰۹ به کارگردانی کوئنتین تارانتینو است. این فیلم علاوه بر فروش ۳۰۰ میلیون دلاری در جشنواره کن نیز برنده یک جایزه شده است.
دایان کروگر
۱۰. دایان کروگر در سال ۲۰۰۱ با هنرپیشه و کارگردان فرانسوی “گیوم کنه” آشنا شد و با او ازدواج کرد. او سال ۲۰۰۲ در فیلم “بد، همه چیز بد” (تیتر اصلی به فرانسه: Mon idole) ساخته گیوم کنه نیز ایفای نقش کرد. این دو پنج سال بعد از هم جدا شدند. کروگر حالا بیش از ده سال است که با بازیگر کانادایی‌ جاشوا جکسون (عکس) زندگی می‌کند و می‌گوید اصلا تمایلی به ازدواج دوباره ندارد.
دایان کروگر
۱۱. دایان کروگر به زبان‌های انگلیسی و فرانسه به حدی تسلط دارد که در صداگذاری فیلم‌ها از صدای اصلی او استفاده می‌شود و برای شنونده اصلا قابل تشخیص نیست که زبان مادری او آلمانی است. (عکس: لیام نیسون، دایان کروگر و برونو گانس در فیلم ناشناس)
دایان کروگر
۱۲. دایان کروگر از سال ۲۰۰۲ که برای نخستین بار روی پرده سینما ظاهر شد تا کنون در ۳۶ فیلم سینمایی و سه فیلم تلویزیونی ایفای نقش کرده است. (عکس: فیلم آسمان محصول سال ۲۰۱۵)
دایان کروگر
۱۳. کارنامه فعالیت‌های هنری دایان کروگر تاکنون با ۱۲ جایزه و ۶ نامزدی دریافت جایزه همراه بوده است. (عکس: دریافت دوربین طلایی سال ۲۰۱۰)
دایان کروگر
۱۴. صحنه‌ای از فیلم “خدانگهدار ملکه من” (تیتر اصلی: Les Adieux à la reine) که به بخش رقابتی فستیوال فیلم برلینانه در سال ۲۰۱۲ راه یافت. فیلم مربوط به حوادث انقلاب ۱۷۸۹ فرانسه است و دایان کروگر در نقش “ماری آنتوانت” ظاهر می‌شود.
دایان کروگر
۱۵. در سال ۲۰۱۴ ستاره‌ای با نام دایان کروگر در “بلوار ستاره‌ها” در برلین نصب شد. نام ۱۰۱ ستاره آلمانی‌زبان در این بلوار به ثبت رسیده است.
دایان کروگر

وبگردی سایت کسب و کار بازده

دایان کروگر :۱۵ نکته جالب درباره بهترین بازیگر زن جشنواره کن


خبرخوان هفته

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی