کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چند کیلو اضافه وزن برای سلامت شما مفید است یا خطر مرگ دارد؟

دکتر استوکس و تیمش، اطلاعات مربوط به بیش از ۲۲۵ هزار نفر بالای ۵۰ سال را مطالعه کردند تا ببینید آیا چاقی یا چند کیلو اضافه وزن بر طول عمر آنها تاثیری داشته یا نه.

most-parents-deny-that-their-children-are-overweight

چند سال قبل نتایج یک تحقیق علمی، باعث خوشحالی افرادی شد که از چند کیلو اضافه وزن رنج می‌بردند!

به گزارش ان پی آر، در این تحقیق دکتر کاترین فلگال، از مرکز کنترل و درمان بیماری‌های امریکا و تیم تحقیقاتی‌اش، پس از بررسی صدها مقاله عملی و آزمایشات انجام شده بر روی بیش از سه میلیون نفر از سراسر کره زمین، اعلام کرده بودند که داشتن چند کیلو اضافه وزن خطر مرگ زودرس را کاهش می‌دهد! آنها اعلام کرده بودند که این چند کیلو اضافه وزن تا ۶ درصد از ریسک مرگ می‌کاهد. البته منظور آنها واقعا فقط چند کیلو اضافه وزن بود نه چاقی مفرط.

اما روز دوشنبه این هفته تحقیق علمی دیگری در مجله «سالنامه طب داخلی (اننلس اوف اینترنال مدیسین) منتشر شد که دقیقا بر عکس نتیجه فوق را ثابت می‌کند. دکتر اندرو استوکس، از دانشکده سلامت و بهداشت عمومی دانشگاه بوستون و تیمش، پس از این تحقیق به این نتیجه رسیدند که داشتن کمی اضافه وزن در واقع طول عمر را کاهش می‌دهد.

منبع مرتبط: ۵۵ راه علمی برای کاهش وزن دائمی

در واقع آنها می‌گویند که میزان مرگ و میر در بین افرادی که سابقه چند کیلو اضافه وزن در طول عمرشان را داشته اند، شش درصد بیشتر از بقیه است نه کمتر! دکتر استوکس می‌گوید:

«یافته‌های ما نشان می‌دهد که هیچچ مزیتی برای داشتن اضافه وزن وجود ندارد. اضافه وزن نه تنها عمر شما را افزایش نمی‌دهد بلکه خطر مردنتان را هم بیشتر می‌کند.»

دکتر استوکس و تیمش، اطلاعات مربوط به بیش از ۲۲۵ هزار نفر بالای ۵۰ سال را مطالعه کردند تا ببینید آیا چاقی بر طول عمر آنها تاثیری داشته یا نه.

آنها عقیده دارند اطلاعات جمع آوری شده توسط آنها از مطالعه قبلی دقیق‌تر و قابل اعتمادتر است چرا که بازه زمانی طولانی‌تری از زندگی این افراد را مطالعه کرده است. او می‌گوید که تحقیق سابق «به طور جدی ناقص» است چرا که نمی‌تواند اثر مریضی بر روی تغییر وزن را از تاثیر وزن بر روی خطر ابتلا به مریضی تمیز دهد.

البته دکتر فلگال، نویسنده تحقیق سابق، عقیده دارد که اتفاقا تحقیق تازه آنقدرها قابل اعتماد نیست چرا که از افراد می‌خواهد وزنشان در سال‌های مختلف را به یاد آورند. او می‌گوید: «ما می‌دانیم که افراد قد و وزنشان را درست گزارش نمی‌کنند. زن‌ها معمولا وزنشان را کمتر از آنچه هست و مردان قدشان را بلندتر از اندازه واقعی گزارش می‌دهند.»

اما بالاخره کدام تحقیق درست می‌گوید و به کدام نتایج می‌توان اطمینان داشت؟ دکتر استیون هیمزفیلد، متخصص مشکلات مربوط به چاقی مفرط از دانشگاه لویزیانا عقیده دارد که افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند باید از دکترشان بپرسند که آیا مریضی‌های مربوط به چاقی مثل فشار و قند خون بالا، یا چربی و کلسترل بالا آنها را تهدید می‌کند یا نه.

در هر حال امن‌تر این است که بگویم اگر وزن تان کمی زیاد است، سعی کنید بیشتر نشود. در عین با ورزش و تغذیه سالم، بیماری‌های قلبی و عروقی را کنترل کنید.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

منبع: selfhacked

داشتن چند کیلو اضافه وزن برای سلامت شما مفید است یا مضر؟


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی