کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خیابان نفت تهران به نام مصدق نامگذاری شد

با توجه به تصویب شورای شهر تهران خیابان نفت تهران به نام مصدق نامگذاری شد . محمد مصدق رهبر جنبش ملی شدن نفت ایران است. این اقدام شورای شهر تهران در آستانه سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران در ۲۹ اسفند انجام گرفته است.

خیابان نفت تهران به نام مصدق نامگذاری شد

اعضای شورای شهر تهران روز سه‌شنبه (۲۲ اسفند/۱۳ مارس) در جلسه این شورا نام‌گذاری خیابان نفت به مصدق را تصویب کردند. خیابان نفت در بلوار “میرداماد” قرار دارد و این اقدام اعضای شورای شهر تهران یک هفته پیش از روز ملی شدن صنعت نفت انجام گرفته است.

پیش از این گفته شده بود که خیابان کارگر شمالی به اسم رهبر جنبش ملی شدن نفت ایران تغییر داده خواهد شد که این تصمیم انتقاداتی را در پی داشت.

محمد مصدق، نماینده چند دوره مجلس شورای ملی و نخست‌وزیر ایران در سال‌های ۱۳۳۰ تا ۱۳۳۲ بوده است. در نتیجه تلاش‌های مصدق بود که نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران پس از سال‌ها بهره‌کشی تبعیض‌آمیز و استعماری توسط دولت بریتانیا، در سال ۱۳۲۹ به ثمر رسید.

خیابان نفت تهران به نام مصدق نامگذاری شد

مصدق با یک کودتای نظامی، که در کنار دربار پهلوی سازمان‌های اطلاعاتی انگلستان و امریکا حامی آن بودند، از کار برکنار شد. بعد از کودتا محمد رضا شاه، که در ۲۵ مرداد به بغداد و سپس رم گریخته بود، به ایران بازگشت.

محمد مصدق در محله سنگلج تهران به دنیا آمد؛ شهری که از زمان قاجار لقب پایتختی ایران را با خود یدک می‌کشد، اما تا کنون هیچ‌میدان یا خیابانی در این شهر به نام مصدق نامگذاری نشده بود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

خیابان نفت تهران به نام مصدق نامگذاری شد


خبرخوان هفته

مطالب مرتبط

برچسب ها

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی